• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Kolombo

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Kolombo z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Kolombo / Dambulla / Park Narodowy Minneriya

  Przylot do Kolombo, dawnej stolicy Sri Lanki. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Prosto z lotniska udamy się do miasteczka Dambulla, położonego w środkowej części Sri Lanki, około 150 km od Kolombo. W miasteczku zatrzymamy się na trzy noce, skad będziemy wyjeżdżać na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Pierwszy z punktów to wizyta w Parku Narodowym Minneriya. Minneriya jest stosunkowo niewielkim Parkiem Narodowym. Jest to jednak jedyne miejsce na świecie, gdzie można obserwować duże grupy słoni gromadzące się w jednym miejscu. Żyje tu około 250 dzikich słoni i obserwowanie ich zbierających się przy wodopoju lub po prostu spacerujących przy drodze stanowi wielką atrakcję tego miejsca. W parku żyje też wiele innych gatunków zwierząt, takich jak: jelenie, lamparty czy langury. Nie zabraknie też bogactwa świata ptaków. Safari po parku odbywa się samochodami terenowymi 4x4. Po dniu pełnym wrażeń, powrót do hotelu. Nocleg w Dambulla.

      
 • 3 dzień

  Sigiriya / Pollonnaruwa / Dambulla

  Wyjazd z hotelu w kierunku miasta-twierdzy Sigiriya . Ten zbudowany w V w. n.e. „podniebny fort” jest uznawany za największy cud architektury na Sri Lance. Wejścia do twierdzy bronią łapy potężnego lwa. Na szczycie znajdują się pozostałości wspaniałego pałacu. Skalną ścianę zdobią dobrze zachowane freski, będące jedynym znanym przykładem syngaleskiej sztuki świeckiej. Trudną wspinaczkę na szczyt twierdzy dodatkowo wynagrodzi widok na rozległe pola i dżunglę. Kolejna atrakcja tego dnia to Polonnaruwa - średniowieczna stolica Sri Lanki z czasów największego rozwoju kraju, który nastąpił w XI – XII w., w okresie rządów króla Vijayabahu I, który obrał to miasto za stolicę. Znajdują się w nim dobrze zachowane zabytki z tamtego okresu, m.in.: pałace królewskie, sale audiencyjne, okrągła świątynia Vatadage, budynek Thuparama z wizerunkami Buddy, 55-metrowa stupa Wihara Rankoth, dagoba Wihara Kiri i świątynia Lankathilaka. Nocleg w Dambulla.

      
 • 4 dzień

  Dambulla / Anuradhapura / okoliczne wsie / Dambulla

  Po śniadaniu przejazd do Anuradhapury  (ok. 1,5 godz.), kolejnej starożytnej stolicy Sri Lanki przez prawie półtora tysiąclecia, od IV w. p.n.e. do XI w. n.e. Zwiedzanie pozostałości historycznego świętego miasta. Współcześnie Anuradhapura słynie z dagob (stupa): otoczonej słoniowym murem Ruvanweli, zwanej Wielką Stupą; Thuparama kryjącej relikwie prawego obojczyka Buddy oraz ogromnej Jetawana o średnicy i wysokości przekraczającej 100 m. Tego dnia odwiedzimy też miejsca mniej turystyczne. Przejazd do Anuradhapury i z powrotem pozwoli nam również lepiej przyjrzeć się życiu wiejskiej Sri Lanki. Nocleg w Dambulla.

      
 • 5 dzień

  Dambulla / Matale / Peradeniya / Kandy

  Wyjazd z Dambulla. Po śniadaniu udamy się w kierunku Kandy (ok. 2 godz.). Po drodze zatrzymamy się w Matale, w ogrodzie przypraw i roślin leczniczych używanych w produktach ajurwedy. Będzie też możliwość dokonania zakupów w sklepie przy plantacji. Po przyjeździe do Kandy, zobaczymy lokalny bazar oraz odwiedzimy Królewski Ogród Botaniczny w Peradeniya. Założony w XIV w. jako ogród królewski, obecnie rozpościera się na powierzchni 60 ha i mieści około 5 tys. gatunków roślin z różnych stron świata. Najważniejsze miejsce, które odwiedzimy to Świątynia Relikwii Świętego Zęba  w Kandy, najważniejsza buddyjska świątynia kraju. To tutaj bije serce całego kraju. Przywieziona w IV w. z Indii relikwia uchodzi za najcenniejszą na Sri Lance; przez wieki posiadanie jej było symbolem politycznej i religijnej władzy nad wyspą. Nocleg w Kandy.

      
 • 6 dzień

  Kandy / Nuwara Eliya

  Po śniadaniu wyjedziemy do Nuwara Eliya (przejazd zajmuje ok. 4 godz.), wiecznie rześkiej krainy zielonych wzgórz. Niegdyś ulubiony rejon brytyjskich osadników słynie z malowniczego krajobrazu i uprawy krzewów herbaty. Ten dzień nie będzie w pełni wypełniony bez wizyty na plantacji herbaty. Zobaczymy jedną z upraw i fabryk słynnej cejlońskiej herbaty, gdzie spróbujemy kilku odmian. Tego dnia nacieszymy nasze oczy widokami zielonych wzgórz a także wodospadu Ramboda. Nocleg w Nuwara Eliya.

      
 • 7 dzień

  Park Równiny Hortona / Ella / Yala

  Kolejny krajobrazowy dzień przed nami. W programie Park Narodowego Równiny Hortona    - jest to płaskowyż, który leży na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m. pełen wodospadów i przecinających go strumieni. Czeka nas wędrówka na Koniec Świata, czyli na skraj skalnego urwiska zakończona odpoczynkiem przy wodospadzie Bakera. Następnie dalszy przejazd w kierunku Yala (ok. 5 godz.) przez zalesione Środkowe Wyżyny . Po drodze postój w urokliwym miasteczku Ella, które użyczyło swej nazwy rozpadlinie Ella, skąd rozciąga się panorama zielonych górskich wzniesień. Nocleg w okolicach Yala.

      
 • 8 dzień

  Park Narodowy Yala / Galle / plaża

  Dzisiaj pobyt w Parku Narodowym Yala. Park rozciąga się na obszarze ponad 120 km2, obejmuje porośnięte krzewami sawanny, dżunglę, formacje skalne, plaże i laguny. Zamieszkują go słonie indyjskie, dzikie bawoły wodne, lamparty, niedźwiedzie wargacze, jelenie, dziki, małpy, szakale, krokodyle, warany i wiele gatunków ptaków. Safari po parku samochodem 4x4 typu jeep. Po przygodzie przyrodniczej, przejazd wzdłuż południowego wybrzeża do Galle (ok. 4 godz.), największego z zachowanych miast fortowych wzniesionych przez Europejczyków w Azji. Przez wiele wieków Galle było najważniejszym portem na wyspie zdobywanym kolejno przez Portugalczyków (XVI w.), Holendrów (XVII w.) i Brytyjczyków (XVIII w.) Najwięcej zachowanych budowli pochodzi z okresu panowania holenderskiego. Zwiedzanie zabytkowej części Galle . Przejazd do hotelu. Nocleg w hotelu przy plaży na zachodnim wybrzeżu.

      
 • 9 dzień

  wypoczynek

  Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w hotelu przy plaży na zachodnim wybrzeżu.

      
 • 10 dzień

  wypoczynek

  Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w hotelu przy plaży na zachodnim wybrzeżu.

      
 • 11 dzień

  wypoczynek / Kolombo / wylot ze Sri Lanki

  Przejazd do Kolombo. Zwiedzanie Kolombo. Przejazd do hotelu na odpoczynek przed podróżą. Transfer na lotnisko. Wylot ze Sri Lanki.

        
 • 12 dzień

  Powrót do Warszawy

    

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa- Kolombo – Warszawa z przesiadką.
 2. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4*i 5*, w pokojach 2-os.
 3. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autobusem.
 4. Opiekę lokalnych przewodników.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Bilety wstępu do obiektów i parków narodowych.
 8. Wszystkie wycieczki wymienione w programie, w tym: safari w Parku Narodowym Minneriya, safari w Parku Narodowym Yalla, wędrówka na Równinie Hortona.
 9. Opłatę za wizę ETA.
 10. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 13. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Napiwków dla przewodników, kierowcy (50 USD/os., płatne na miejscu).
 2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 3. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
 4. Dopłata do opcji All Inclusive podczas wypoczynku wynosi 1135 USD/os. za trzy doby.

Uwagi i charakterystyka trasy:

Od obywateli RP są wymagane wizy. Uzyskanie wizy po stronie biura podróży.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PANI REGINA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Po raz kolejny mam przyjemność podróżowania z Państwa biurem. Dobra organizacja imprezy, doświadczeni piloci, dobry wybór miejsc, które warto zobaczyć. Bardzo dobrze wybrana siatka połączeń bez zbędnego, długiego oczekiwania na lotniskach. Gratuluję Państwu wyboru pilota. Głęboka znajomość tematu, wysoka kultura osobista, fenomenalna i ogromna pamięć, znajomość terenu, po którym się przemieszczaliśmy, pogłębiona swoim zawodowym doświadczeniem. Osoba bardzo energiczna, empatyczna, doskonale zajmująca się grupą! Doskonałym pomysłem było również zorganizowanie przewodnika lokalnego, ciekawa osobowość, humor i znajomość lokalnych zwyczajów. Dobry balans między zwiedzaniem a odpoczynkiem sprawia, że z przyjemnością będę polecać Państwa biuro, jak i mam nadzieję dalej z wami podróżować!

 

ANKIETA ANONIMOWA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Bardzo dużo zobaczyliśmy. Kontakt z biurem b. dobry, o nic się nie martwiliśmy. Wszystko było ok, wygodne samoloty. Posiłki bardzo dobre, możliwość wyboru dań. Duży plus za gniazdka USB w autokarze. Jestem zachwycony pilotem, bardzo cierpliwy, super nam tłumaczył. Ogromna wiedza, sporo wiadomości bardzo ciekawych. Czuliśmy się zaopiekowani. Program zwiedzania jest ok. Pobyt w Kosgoda bardzo się przydał na wypoczynek. Będę polecał Państwa biuro CT Poland wszystkim. Dziękujemy bardzo za całokształt wycieczki!

 

PANI EWA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Wycieczka spełniła moje oczekiwania pod względem atrakcyjności programu oraz standardu hoteli. Bardzo pomocne dla podjęcia decyzji były linki do hoteli, to uwiarygadnia biuro. Co ważne – we wszystkich hotelach wszędzie działała klimatyzacja! Przeloty dobrze dobrane – chociaż pewnym minusem jest wylot, warto przemyśleć nocne loty. Szczególne uznanie dla Pilota za jej pasję i zaangażowanie, a także niesamowitą wiedzę o Sri Lance i kulturze tego kraju. Azja z tym Pilotem zawsze!! Jestem zadowolona z programu, dobrze opracowany. Gorąco polecam znajomym.

 

PANI BEATA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Wycieczka na Sri Lance spełniła moje oczekiwania pod względem programu Pilota i miejscowego przewodnika. Zawsze byli pomocni w każdej kwestii. Ilość dni wystarczająca, ewentualnie przydałby się jeszcze jeden dzień wypoczynku w Kosgodzie. Standard hoteli bardzo dobry. Program bardzo dobry, obejmuje najważniejsze miejsca na Sri Lance. Na pewno będę korzystała z dalszych wycieczek organizowanych przez CT Poland, a sam Pilot był skarbnicą wiedzy o tym rejonie świata.

 

PANI AGNIESZKA I PAN ZYGMUNT    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Jeździmy z wami i nigdy nie byliśmy rozczarowani. Bardzo dobre loty, fajne hotele. Ogólnie jedzenie było bardzo dobre. Obsługa miła i uprzejma. Pani Pilot to wyjątkowa osoba, bardzo wysoko oceniamy jej profesjonalizm oraz życzliwość i cierpliwość. Super! Przewodnik lokalny był też życzliwy i uśmiechnięty. Intensywność programu była dla nas odpowiednia, a podane wcześniej informacje praktyczne były bardzo przydatne.

 

ANKIETA ANONIMOWA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Wyjazd i program dobrze przygotowany. Świetny pilot trzymający program i uczestników w ryzach, w dobrym tego słowa znaczeniu! Pozytywna atmosfera w grupie. Hotele bardzo dobre. Dania urozmaicone, ciekawe, smaczne, ocena bardzo dobra. Co do standardów przejazdu autokarem, powinien mieć on wyższy standard, dla wysokich osób było niewiele miejsca, brak uchylnych foteli dawał się we znaki. Sumując – jesteśmy z wycieczki bardzo zadowoleni.

 

PAN JERZY    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

B. dobrze oceniam loty – Qatar Airways to jedne z najlepszych. Hotele super. Generalnie wszystkie restauracje ok, duży wybór dań, chociaż liczyłem na większy wybór dań rybnych. To co cenimy w CT Poland to wiedza ekspercka Pilotów, jak i przewodników, standard hoteli i restauracji oraz przelotów.

 

PANI MAŁGORZATA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Świetna wyspa, dużo ciekawej historii. Standardy lotów dobre, zgodnie z założeniami i przewidywaniami. Bardzo dobre hotele, czyste, z dobrą obsługą, piękne otoczenia. Posiłki smaczne, duży wybór, życzliwa obsługa. Pilotka genialna, b. dużo wiedzy i chęć jej przekazania, cierpliwa i życzliwa. Intensywność dobra, oprócz dnia wylotu, który mógłby być trochę bardziej intensywniejszy.

 

12 dni

Sri Lanka - zwiedzanie i wypoczynek

Cena za osobę:

6616 1160