• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Limy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Limy z przesiadką. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Nocleg w Limie. * Z uwagi na późny przylot (ok. 19.00) tego dnia nie zaplanowaliśmy posiłku. Można będzie zamówić go w hotelu lub wybrać się do którejś z restauracji na mieście.

    
 • 2 dzień

  Lima

  Lima   to jedno z niewielu miast w Ameryce Południowej, położone nad oceanem. Choć założona w 1535 r. przez Francisco Pizarro Lima rozkwitła i nabrała znaczenia za czasów kolonialnych, to już od 4000 lat była miejscem zamieszkiwanym przez lokalne społeczności. Będziemy przemierzać Limę, stopniowo poznawać jej historię i doświadczać niekwestionowanego uroku, ale na dziś zamiast zwykłego zwiedzania proponujemy wycieczkę kulinarną. Łagodny klimat, żyzne ziemie sprawiły, że Lima zaistniała na kulinarnej mapie świata jako miejsce, gdzie można naprawdę dobrze zjeść. My również przez chwilę staniemy się częścią tego świata. Rozpoczniemy w Surquillo, gdzie miejscowi zaopatrują się w ryby, warzywa, owoce. Spróbujemy kilku lokalnych owocowych przysmaków. Skierujemy się później na La Gran Fruta, gdzie od ilości soków i mieszanek zakręci nam się w głowach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Barranco, artystyczna dzielnica Limy, gdzie opowiemy sobie o różnych lokalnych tradycjach, tak artystycznych, jak i kulinarnych. Spróbujemy lokalnej kawy i najpopularniejszej potrawy Peru, czyli ceviche. Będziemy zajadać się różnymi kreolskimi specjałami oraz pić lokalne drinki, takie jak chilcano oraz pisco. Nie zabraknie też słodkich akcentów. Nocleg w Limie.

  * Cena wycieczki obejmuje już degustację wszystkich dań, napojów oraz deserów. W ofercie traktujemy je wszystkie jako lunch.

    
 • 3 dzień

  Lima / Cusco / Święta Dolina Inków

  Transfer na lotnisko i przelot do Cusco   . Miasto to, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nosi dumne miano kulturalnej stolicy Peru. Dzisiejszy dzień oraz kolejny poświęcimy na bliższe poznanie Świętej Doliny (Valle Sagrado), gdzie biło kiedyś serce kultury Inków. Otoczone górami pola uprawne, stanowiska archeologiczne, niewielkie wsie – to wszystko przed nami tego popołudnia. Odwiedzimy m.in. Moray, gdzie zobaczymy niezwykłe tarasy rolnicze w kształcie pierścieni, wybudowane w czasach imperium Inków. Kilka kilometrów dalej odwiedzimy Maras i tutejsze Salineras de Maras, czyli baseny wypełnione solą, przepiękne i niezwykle fotogeniczne. Nocleg na terenie Świętej Doliny.

    
 • 4 dzień

  Święta Dolina Inków / Pisaq / Ollantaytambo

  Święta Dolina Inków wręcz naszpikowana jest ruinami inkaskich budowli. Dziś odwiedzimy niewielki Pisac (2972 m n.p.m.) – bazę wypadową po dolinie, gdzie znajduje się targ z licznymi ciekawymi produktami oraz ruiny inkaskiego miasta. Miasto miało formę cytadeli, ulokowanej wysoko ponad miastem, na wzgórzu. Ruiny uznawane są za jedno z najcenniejszych inkaskich pozostałości. Duże wrażenie na odwiedzających robią tarasy oraz intihuatana – specjalny kamień do obserwacji słońca. Po zwiedzaniu skierujemy się nieco na północ, na tereny zamieszkiwane przez społeczność Amaru. Obecnie społeczność ta liczy ok. 200 rodzin. Zajmują się rolnictwem, hodowlą zwierząt, choć najbardziej słyną jednak ze swoich tradycji tkackich. Spróbujemy lokalnych specjałów, takich jak uchucuta. Zjemy tam również domowy lunch. Podpatrzymy jak tworzy się piękne i znane peruwiańskie wzory. Popołudniem skierujemy się do Ollantaytambo, w skrócie zwanego Ollanta, miasteczka, którego rozplanowanie w zasadzie nie zmieniło się znacząco od czasów inkaskich. Położone jest w malowniczym zwężeniu doliny, nadającemu dodatkowego dramatyzmu położonym na wzgórzu Bandolista ruinom miasta. Według niektórych źródeł Ollanta to najstarsza stale zamieszkiwana osada na kontynencie. Zobaczymy ruiny miasta Inków, a w nich Świątynię Słońca czy „łaźnię księżniczki” . Nocleg na terenie Świętej Doliny.

    
 • 5 dzień

  Święta Dolina Inków / Machu Picchu / Aguas Calientes / Cusco

  Wielu zapewne czekało na ten dzień! Już dziś ruszamy na zwiedzanie Machu Picchu, jednego z najważniejszych zabytków świata, którego powstanie, trwanie i w końcu upadek do dziś stanowi temat badań archeologów. Przejazd na stację kolejową Ollanta i przejazd pociągiem do Aguas Calientes (1,5 godz.). Położone w prowincji Urubamba miasta stanowi najbliższy punkt wypadowy do Machu Picchu. Położne na wysokości 2400 m n.p.m. ruiny miasta Inków dla świata zachodniego odkrył w 1911 r. Hiram Bingham, amerykański uczony. Machu Picchu to jeden z Siedmiu Cudów Świata, niezwykłe zagubione miasto Inków, które dziś ujawni przed nami kilka swoich tajemnic. Po zwiedzaniu przejazd na stację kolejową w Aguas Calientes, powrót pociągiem do Ollantaytambo i dalszy przejazd autobusem do Cusco. Nocleg w Cusco.

    
 • 6 dzień

  Cusco i okolice

  Dzisiejszy dzień poświęcimy na Cusco (3400 m n.p.m.) i jego okolice. Niepowtarzalny klimat samego miasta, zwanego stolicą archeologiczną obu Ameryk, tworzy kolonialna architektura i pozostałości wspaniałej kultury Inków. Przystanek na głównym placu miasta Plaza de Armas, gdzie znajduje się słynna katedra, La Catadral, wybudowana w ciągu ponad 100 lat na miejscu pałacu Inki Wirakoczy. Zwiedzanie Coricancha – świątyni Słońca, poświęconej najwyższym bogom inkaskiego panteonu. Podczas zwiedzania okolic miasta zatrzymamy się m.in. w Kenko – ruinach religijnego sanktuarium, gdzie znajduje się półkolisty amfiteatr, którego cel nie został nigdy odkryty oraz w Sacsayhuaman, twierdzy, która miała chronić Cusco przed najazdem z zewnątrz. Według innych wersji budowla, składająca się z trzech megalitycznych murów ułożonych tarasowo, pełniła funkcje religijne. Dopełnieniem dzisiejszego zwiedzania będzie wizyta w Tambomachay, które w przeszłości pełniło funkcję wodnej świątyni. Nocleg w Cusco.

    
 • 7 dzień

  Cusco / Tęczowe Góry Vinicunca

  Widokowych zachwytów nie koniec. Dziś okazja do odwiedzenia jednego z najbardziej malowniczych miejsc nie tylko w Peru, ale i na świecie. Tęczowe Góry, zwane również Górami Siedmiu Kolorów nabrały rozgłosu po 2016 r., kiedy roztopione lodowce ujawniły majestatyczny i niezwykle widowiskowy krajobraz. Dziś udamy się tam, aby wędrować, fotografować, upajać się widokami – słowem cieszyć podróżą. Dzień zaczniemy dość wcześnie, bo przejazdem do Cusipata ok. 4 rano. Kolejnym przystankiem będzie Phullawasipata, gdzie zjemy śniadanie i gdzie rozpoczniemy trekking. Pierwsza część wędrówki zajmie nam ok. 2 godzin. Będziemy podziwiać okoliczne szczyty i górskie jeziora. Najwyższym miejscem naszej wędrówki będzie punkt na wysokości 5038 m n.p.m., z którego zobaczymy Czerwoną Dolinę a przy odrobinie szczęścia mierzący 6385 m szczyt Ausangate. Stąd już tylko kawałek drogi dzielić nas będzie od punktu widokowego na Tęczowe Góry. Po zejściu w stronę Zielonego Jeziora, skierujemy się znów do Phullawasipata (ok. 2 godz.), skąd autobus zawiezie nas na lunch a później już w stronę Cusco. Powrót do Cusco ok. 17.00. Nocleg w Cusco.

  * Osoby, które nie czują się na siłach wędrować kilka godzin (ok. 4 godz.) na wysokości między 4300 a 5100 m n.p.m. mogą pozostać w Cusco i cieszyć się odpoczynkiem i relaksem.

        
 • 8 dzień

  Cusco / Guayaquil via Lima

  Dzisiejszy dzień poświęcimy na transport z Peru do Ekwadoru. Lot do Limy, przesiadka i dalszy lot na zachodnie wybrzeże Ekwadoru, do Guayaquil. To największe miasto Ekwadoru i choć nieco na wyrost zwane „Perłą Pacyfiku” to nadal warte zobaczenia. Będzie naszą bazą wypadową na wyspy Galapagos. Nocleg w Guayaquil.

      
 • 9 dzień

  Guayaquil / wyspy Galapagos - Santa Cruz

  Transfer na lotnisko i przelot na wyspy Galapagos . Po wylądowaniu na lotnisku Baltra skierujemy się z stronę wyspy Santa Cruz. Aby tam dotrzeć, skorzystamy z transportu kołowego oraz promu, aby pokonać kanał Itabaca. Zaczniemy z przytupem od wizyty na prywatnym rancho El Chato, położonym wśród wzgórz Parte Alta, aby dowiedzieć się więcej o słynnych żółwiach słoniowych z Galapagos. Te piękne zwierzęta mierzą czasem nawet do 150 cm długości, a ich waga przekracza 200 kg. Na terenie rancho zjemy lunch. Tego dnia zobaczymy również słynne tunele lawowe, które powstają pod zastygającą lawą. Nocleg na wyspie Santa Cruz.

      
 • 10-11 dzień

  wyspy Galapagos

  Dwa kolejne dni poświęcimy na eksplorację okolicznych wysp. Każdego dnia odwiedzimy jedną wyspę. Będzie to Północna Seymour, Bartolome, Santa Fe lub Południowa Plaza*. Z uwagi na ograniczenia gości odwiedzających poszczególne wyspy, szczegóły potwierdzimy bliżej wyjazdu. Bez względu jednak, na którą wyspę się skierujemy doświadczymy niezwykłej podróży i bliskich spotkań ze zwierzętami. Na Plaza będziemy mieli szansę stanąć oko w oko z zielonymi, żółtymi i pomarańczowymi legwanami a także dojrzeć lwy morskie, a w zasadzie starsze pokolenie tych zwierząt bowiem zgromadzone w kolonie czas spędzają tam głównie seniorzy lwów morskich. Z ptaków spotkać można na wyspie m.in. jaskółki ogoniaste oraz głuptaki niebieskonogie. Północna Seymour jest niemal zupełnie płaska i zamieszkują je niezliczone kolonie fregat, jaskółek ogoniastych oraz głuptaków. Będzie czas na spacery szlakiem gniazdujących żółwi oraz snorkeling. Wyspę Santa Fe porastają lasy kaktusowe a z endemicznych gatunków występujących tylko na tej wyspie warto wymienić legwana z Santa Fe oraz drobnego gryzonia – pacyficzka galapagoskiego. Wody zamieszkują z kolei płaszczki, żarłacze białopłetwe oraz żółwie. Bartolome położona jest nieco dalej a poza mnogością zwierząt, m.in. pingwinów równikowych, obfituje również w atrakcje natury wulkanicznej, w tym w majestatyczną Pinnacle Rock, utworzoną przez zastygłą lawę, schłodzoną zaraz po erupcji przez wodę morską. Nocleg na wyspie Santa Cruz.

  * Każdego dnia odwiedzimy tylko jedną wyspę.

    
 • 12 dzień

  wyspy Galapagos - San Cristobal

  Zanim wyruszymy na eksplorację kolejnej wyspy Galapagos będziemy mieli jeszcze nieco czasu wolnego na samej Santa Cruz. Transfer do portu oraz przeprawa łodzią na wyspę San Cristobal (ok. 2 godz.). Wyspa, choć piąta największa z całego archipelagu, cieszy się drugą największą populacją. Tu znajduje się również stolica archipelagu – Puerto Baquerizo Moreno. Wyspę zamieszkują fregaty, mewy widłosterne, żółwie słoniowe, niebieskonogie i czerwononogie głuptaki a także legwany morskie, a w wodach wokół wyspy, lwy morskie i delfiny. Endemicznym gatunkiem jest uroczy przedrzeźniacz plamiasty. Nocleg na wyspie San Cristobal.

    
 • 13 dzień

  wyspa San Cristobal

  Dzisiejszego dnia wybierzemy się na wycieczkę do Kicker Rock*, ogromnej formacji skalnej, powstałej z zastygłej lawy. Po hiszpańsku zwie się ona León Dormido, bo przypomina śpiącego lwa. Podróżując na łodzi najpierw okrążymy skałę, aby przyjrzeć się bliżej zamieszkującym ją ptakom, potem będzie czas na snorkeling. W wodach tego miejsca podziwiać można piękny koralowiec, egzotyczne rybki, meduzy, żółwie, a nawet rekiny! Zdarza się, że podpływają nawet rekiny-młoty. Po wysiłku odpoczniemy na plaży, gdzie zjemy lunch. Powrót do Puerto Baquerizo Moreno. Nocleg na wyspie San Cristobal. * Jeśli z przyczyn operacyjnych wycieczka do Kicker Rock nie będzie możliwa, realizowana będzie wycieczka do Isla Lobos.

    
 • 14 dzień

  wyspy Galapagos / Quito

  Transfer na lotnisko i przelot do Quito, stolicy Ekwadoru. Czas przelotu z wysp Galapagos do Quito to ok. 3 godz. 30 min. W zależności od godziny przelotu, rano będzie jeszcze czas na spacery na San Cristobal lub popołudniem czas wolny w Quito. Nocleg w Quito.

      
 • 15 dzień

  Quito / Mitad del Mundo / Otavalo

  Przejazd do Mitad del Mundo – upamiętniającego niezwykłe położenie Ekwadoru. Od 1736 r., kiedy to Charles Marie de La Condamine, francuski przyrodnik, matematyk i podróżnik, dokonał pomiarów triangulacyjnych, określających kształt i wymiary Ziemi, wiemy, że tereny na równiku są wypukłe. Miejscowe muzeum Intiñan pozwala doświadczyć wielu ciekawych eksperymentów, które możliwe są tylko w tym miejscu na świecie a także bliżej zapoznać się z kulturą Ekwadoru. Później skierujemy się już na północ do Otavalo, niewielkiego miasteczka, słynnego m.in. ze względu na targ, który odbywa się tam regularnie. Otavalo położone jest u stóp wulkanu Imbabura a na samym targu spotkać można przedstawicieli licznych lokalnych mniejszości. Będzie czas na zdjęcia, na zakupy, na próbowanie lokalnych smaków. Powrót do Quito. Nocleg w Quito.

    
 • 16 dzień

  Quito / wylot do Warszawy

  Dzisiejszy poranek i wczesne przedpołudnie poświęcimy jeszcze na Quito. Zagłębimy się w uliczki, kościoły i zaułki wpisanej na listę UNESCO starej części miasta, zwanej przez lokalnych mieszkańców El Centro. Zobaczymy kościół La Compañía de Jesús, inspirowany architekturą rzymskiego Gesú i najbogatszy bodaj w ornamentykę kościół w Quito. Przystaniemy, by podziwiać jego odmienione przez 12 lat renowacji oblicze. Tym samym pożegnamy już Quito i Ekwador. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

      
 • 17 dzień

  Powrót do Warszawy

  Lądowanie w Warszawie.

    

Cena obejmuje:
1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa – Lima i Quito-Warszawa z przesiadką w jednym z portów lotniczych w klasie ekonomicznej.
2. Przeloty wewnętrzne w Peru na trasie Lima-Cusco w klasie ekonomicznej.
3. Przelot międzynarodowy na trasie Cusco-Guayaquil via Lima w klasie ekonomicznej.
4. Przeloty wewnętrzne w Ekwadorze na trasie Guayaquil-Santa Cruz i San Cristobal-Quito w klasie ekonomicznej.
5. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4* i 3*, w pokojach 2-os.
6. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autobusem (w zależności od liczebności grupy).
7. Wycieczkę kulinarną po Limie.
8. Przejazd pociągiem na trasie Ollanta-Aguas Calientes-Ollanta
9. Półdniową wycieczkę do Machu Picchu.
10. Całodniową wycieczkę do Tęczowych Gór Vinicunca.
11. Całodniowe wycieczki łodziami po wyspach Galapagos.
12. Opiekę lokalnych przewodników.
13. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
14. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
15. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
16. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
17. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
18. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:
1. Opłaty za obowiązkowe testy PCR.
2. Napiwków dla przewodników, kierowcy (110 USD, płatne na miejscu).
3. Biletów wstępu do parku narodowego wysp Galapagos (120 USD, bilet+transit card).
4. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

ZASADY WJAZDU
Od turystów wjeżdżających do Peru wymagane są testy na COVID-19 RT-PCR wykonane do 72 godzin przed wlotem. Certyfikat szczepienia (przyjęcie pełnej zalecanej przez producenta danej szczepionki dawki) zwalania z obowiązku okazania testu. Dzieci do 12 roku życia zobowiązane są wyłącznie do okazania zaświadczenia lekarskiego o dobrym stanie zdrowia.

Należy również wypełnić formularz zdrowotny przed wjazdem (https://djsaludviajero.minsa.gob.pe/dj-salud/).

Od 01.12.2021 od turystów wjeżdżających do Ekwadoru i na wyspy Galapagos wymagane jest okazanie zaświadczenie o odbyciu szczepienia na COVID-19 oraz okazania negatywnego wyniku testu PCR.
Ostatnia dawka szczepionki musi zostać podana na minimum 14 dni przed przyjazdem. 
Należy również wypełnić deklarację zdrowia.

Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

PRZELOT
Planowany przelot liniami KLM:
Warszawa-Amsterdam 06:05 – 08:15
Amsterdam-Lima 12:35 – 19:10
Quito-Amsterdam 17:30 – 13:20+1
Amsterdam-Warszawa 14:15 – 16:10

ZAKWATEROWANIE
Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych lodżach i hotelach. Są to obiekty o standardzie 3 i 4*. W Ekwadorze nie na urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

 

Przykładowe planowane hotele:
Lima
Casa Andina Select Miraflores https://www.casa-andina.com/en/destinations/miraflores/hotels/casa-andina-premium-miraflore
Święta Dolina Inków
Casa Andina Premium Sacred Valley https://www.casa-andina.com/en/destinations/valle-sagrado/hotels/casa-andina-premium-valle-sagrado-hotel-&-villas
Cusco
Costa del Sol Ramada, https://www.costadelsolperu.com/en/hotels/costa-del-sol-ramada-cusco-hotel/
Guayaquil
Hotel Unipark, https://www.uniparkhotel.com
Santa Cruz
Hotel Silberstein, http://www.hotelsilberstein.com
San Cristobal
Hotel Opuntia, https://www.opuntiahotels.com
Quito
Hotel Dann Carlton, https://hotelesdann.com/dann-carlton-quito/

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 39 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 64 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

17 dni

Peru i Ekwador z wyspami Galapagos

Cena za osobę:

8776 3990