Nepal mamy w naszych sercach od dawna dlatego w 2019 r. postanowiliśmy zaoferować naszym klientom nowość - podróż do podnóża Himalajów.

Stworzony przez nas program usatysfakcjonuje wymagających klientów pragnących zwiedzać komfortowo, w niewielkim gronie pod okiem wykwalifikowanego pilota.

Z uwagi na fatalny stan dróg w Nepalu proponujemy przemieszczanie się samolotem, a nie busem, co pozwoli oszczędzić wiele godzin. Dodatkowo w Pokharze mają Państwo wybór między krótkim trekkingiem i noclegiem w klimatycznym guesthousie z widokiem na Annapurnę i Dhaulagiri a relaksującym dniem spędzonym przy hotelowym basenie w Pokharze. Dla każdego coś dobrego!

Zapraszamy w podróż pachnącą kadzidłem i curry. 

 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Katmandu z przesiadką (lub dwoma w przypadku lotu przez Delhi).

    
 • 2 dzień

  KATMANDU

  Przylot do Katmandu. W zależności od godziny przylotu przejazd do hotelu lub rozpoczęcie zwiedzania. Katmandu to największe miasto doliny i równocześnie stolica państwa. Na zwiedzających największe wrażenie robi plac Durbar i stupa Swayambhunath położona na wzgórzu. Spacer po Thamelu, turystycznej dzielnicy, miejscu, gdzie znaleźć można najlepsze pamiątki. Nocleg w Katmandu.

    
 • 3 dzień

  KATMANDU / CHANGU NARAYAN / NAGARKOT

  Przejazd do Nagarkot, gdzie z tarasu widokowego przy dobrej pogodzie podziwiać można panoramę Himalajów: Dhaulagiri, Mount Everest, Kangczendzongę czy Gauri Shankar. Po drodze wizyta w świątyniChangu Narayan, charakteryzującej się niezwykłym kunsztem wykonania hinduistycznym sanktuarium. Fasadę świątyni ozdabiają misterne rzeźby Wisznu i innych tantrycznych bóstw. Nagarkot to również miejsce wypadowe różnych tras spacerowych, więc jeśli siły witalne pozwolą wybierzemy się na spacer jedną z nich. Nocleg w Nagarkot.

   
 • 4 dzień

  NAGARKOT / POKHARA

  Powrót do Katmandu i przejazd na lotnisko. Przelot do Pokhary, miasta położonego ok. 200 km na zachód, u podnóża Annapurny i kilku innych ośmiotysięczników. Kiepski stan dróg nepalskich skłonił nas do tego, aby 10 godzinną podróż autobusem zastąpić 20 minutowym lotem, co pozwoli nam dłużej cieszyć się widokami Himalajów i atmosferą małego miasteczka, które daje się odczuć w Pokharze. Wizyta nad jezioremPhewa: spacer w okolicach jeziora oraz wycieczka łodzią po jeziorze – okazja do kontemplacji okalających płaską taflę jeziora górskich szczytów. Dla chętnych spacer do Stupy Pokoju, górującej nad miasteczkiem. Nocleg w Pokharze.

         
 • 5 dzień

  POKHARA

  Pokhara to pięknie położone miasteczko, miejsce odpoczynku dla ciała i duszy, dlatego mają Państwo możliwość wyboru jednej z dwóch opcji spędzenia tego dnia. 

  Opcja 1: Spacer po dzielnicy Lakeside, niespieszne zakupy i sporo czasu wolnego na kontemplację widoków przy kawie lub kultowym koktajlu mango lassi. Można będzie również skorzystać z hotelowego SPA lub odpocząć przy hotelowym basenie. Nocleg w Pokharze.

  Opcja 2: Dla aktywnych krótki trekking do Sarangkot (ok. 3 godz., wys. 1592 m n.p.m.), miejscowości położonej na północ od miasta, słynącej z urzekającej panoramy na otaczające miasto szczyty: Annapurnę, Machapuchare, Nilgiri i Dhaulagiri. Po dotarciu na górę można powędrować dalej w kierunku Naun Danda lub odpocząć obserwując paralotniarzy, bowiem Sarangkot to popularne miejsce startów. Nocleg w lodgy w Sarangkot.

    
 • 6 dzień

  POKHARA / BHARATPUR / PARK NARODOWY CHITWAN

  Dla osób, którego dnia 5 wybrały opcję wypoczynku w Pokharze, możliwość przejazdu na poranne zapalanie szczytów w Sarangkot. Przejazd na lotnisko i przelot do Bharatpur, niedaleko Parku Narodowego Chitwan . Korzystając z samolotu znów oszczędzamy ok. 7 godzin podróży autobusem, podróż z lotniska do samego parku potrwa ok. 1 godz. Park zamieszkują nosorożce, słonie, tygrysy, sarny, małpy oraz wiele gatunków ptaków. Po lunchu udamy się na zwiedzanie wsi ludności Tharu oraz słoniowej stajni. Jeśli pogoda dopisze udamy się również na punkt widokowy, z którego będziemy mogli obserwować zachód słońca. Nocleg w Chitwan.

   

    
 • 7 dzień

  PARK NARODOWY CHITWAN

  Cały dzień spędzimy na terenie parku. Będzie to okazja do spaceru lub przejażdżki po dżunglipływania czółnem, obserwacji ptaków i innych dzikich zwierząt żyjących w wodzie i na lądzie. Tego dnia odwiedzimy również miejsce, gdzie mieszkają i nocują słonie, poznamy ich zwyczaje i spędzimy z nimi kilka miłych chwil, np. podczas ich kąpieli. Wieczorem przedstawienie taneczne w wykonaniu miejscowej ludności Tharu. Nocleg w Chitwan.

   

    
 • 8 dzień

  PARK NARODOWY CHITWAN / BHARATPUR / KATMANDU / BHAKTAPUR

  Przejazd na lotnisko w Bharatpur i przelot do Katmandu. Ostatni już raz korzystamy z usług nepalskich linii lotniczych oszczędzając ok. 10 godzin jazdy busem. Po przylocie do Katmandu wizyta w Bodhnath , gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska. Wokół stupy można spotkać mnichów i artystów tworzących na jedwabiu misterne malowidła religijne – thanki. Jeśli będzie możliwość wejdziemy do jednej z pracowni, aby poznać tajniki powstawania thanek. Zwiedzanie świątyni Pashupatinath , jednego z najświętszych miejsc hinduizmu na świecie. Przejazd do założonego w 889 r. Bhaktapur (Miasta Wiernych) , trzeciego co do wielkości miasta w Dolinie Katmandu, które od XIV do XVI w. było stolicą tego regionu. Wizyta w Bhaktapur będzie równocześnie okazją do atrakcyjnych zakupów. Nocleg w Bhaktapur. 

    
 • 9 dzień

  BHAKTAPUR / PANAUTI / NAMOBUDDHA

  Przejazd do urokliwego, niewielkiego miasteczka Newarów Panauti, gdzie u zbiegu rzek Roshi, Pungmati i niewidzialnej Padmabati, która nadaje temu miejscu święty charakter, stoi świątynia Indreśwar Mahadew. Panauti stanie się bazą wypadową do Namobuddha, trzeciego po Swayambhunath i Bodhnath najświętszego miejsca nepalskich buddystów. Na szczycie znajduje się klasztor Thrangu Tashi Yangtse z licznymi świątyniami upamiętniający jedno z kluczowych wydarzeń w życiu Buddy, gdy oddał swoje ciało umierającej z głodu tygrysicy i jej młodym. Wieczorem tradycyjna nepalska kolacja wraz z występami folklorystycznymi. Nocleg w Bhaktapur.

    
 • 10 dzień

  WYLOT Z NEPALU

  W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko w Katmandu lub po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy i popołudniowy transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką (lub dwoma w przypadku lotu do Delhi).

   

    
 • 11 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

    


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką lub dwoma w przypadku lotu przez Delhi oraz przeloty na trasach Katmandu-Pokhara, Pokhara-Bharatpur, Bharatpur-Katmandu.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). W Chitwan zakwaterowanie w bungalowach, w Sarangkot i Bhaktapur w guesthousie.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania. Brak opieki pilota dla osób wybierających opcję 1 w dniu 5.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i pozostałych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 USD płatne w Nepalu).
 3. Wizy nepalskiej (25 USD + 1 zdjęcie, płatna na lotnisku).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na lotniskach, w hotelach, na granicy.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 stronę wolną.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 25 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 42 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

11 dni

Nepal - w cieniu Himalajów

Cena za osobę:

6606 1450