• 1 dzień

  Wylot do Pekinu

  Przelot do Pekinu z przesiadką w jednym z portów lotniczych lub lotem bezpośrednim PLL LOT.

 • 2 dzień

  Pekin

  Przylot do Pekinu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem anglojęzycznym. Przejazd do hotelu. Nocleg w Pekinie.

 • 3 dzień

  Pekin

  Czas wolny w Pekinie. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd dziennym pociągiem do Datongu, który w swej historii dwukrotnie pełnił funkcję stolicy cesarstwa (miejsca siedzące). Nocleg w Datongu.

 • 4 dzień

  Datong / Heng Shan / Wutai Shan

  Przejazd do podnóża gór Hengshan, jednej z pięciu świętych gór taoizmu, aby podziwiać słynną Wiszącą Świątynię. Wiszący Klasztor jest jednym z najbardziej spektakularnie położonych obiektów religijnych w Chinach. W naturalnych jaskiniach i zagłębieniach wykuto ponad 40 pawilonów. Wjazd kolejką do Baicaoping oraz zwiedzanie pawilonu Hengzongdian a także Huixianfu. Po zwiedzaniu dalszy przejazd do gór Wutai. Nocleg w okolicach gór.

 • 5 dzień

  Wutai Shan

  Wutai Shan (Góry Pięciu Szczytów) to jedne z czterech świętych gór buddyzmu. Pierwotnie były świętym miejscem dążących do osiągnięcia nieśmiertelności taoistów. U podnóża góry znajduje się wieś Taihuai, w okolicy której znajduje się spore skupisko świątyń. Za czasów dynastii Qing liczba świątyń przekroczyła 300. W czasie pobytu w górach zobaczymy świątynię Pusa (Szczyt Bodhisattwy), do której prowadzi 108 stopni, czyli dokładnie tyle, ile liczy buddyjski różaniec - mala. Ze szczytu świątynnego roztacza się widok na dolinę. Zobaczymy również świątynię Xiantong, misternie ozdobioną tysiącami małych posążków Buddy. Wśród pomieszczeń znajduje się m.in. sala wykonana z brązu. Poniżej zwiedzimy również świątynię Tayuan, nad którą góruje wysoka na 50 m wielka biała dagoba. Bóstwem opiekuńczym gór Wutai jest bodhisattwa mądrości – Mańdźuśri i to właśnie jemu poświęconych jest większość świątyń. Nocleg w górach.

 • 6 dzień

  Wutai Shan / Taiyuan / Zhengzhou

  Przed południem czas na dalszą eksplorację okolic gór. Wizyta w pawilonie Wan Fo Ge, mieszczącym wiele buddyjskich rzeźb, na zewnątrz którego znajdują się też dwie kamienne pagody w stylu tybetańskim. Wjazd kolejka linową na szczyt Dailuo, skąd rozciąga się widom na miejscowości Taihuai. Dalsza podróż kolejką do podnóża gór. Transfer do Taiyuan i przejazd szybkim pociągiem do Zhengzhou. Nocleg w Zhengzhou.

   

 • 7 dzień

  Zhengzhou / Szaolin / Song shan / Luoyang / Xi’an

  Przejazd do klasztoru Szaolin – miejsca narodzin sztuki walki – kung-fu oraz buddyzmu medytacyjnego chan (zen). Zwiedzanie kompleksu klasztornego oraz Lasu Stup, który jest cmentarzem najważniejszych mistrzów klasztoru. Fakultatywnie pokaz kung-fu w wykonaniu uczniów jednej ze szkół. Klasztor Szaolin położony jest u stóp gór Song shan, łańcucha o siedmiu szczytach. Gęsto pokryte lasem góry wznoszą się nad urwistymi, kamiennymi dolinami. Wjazdu na górę kolejką do Sanhuangzhai oraz odwiedzenia świątyni Zhongyue Miao. Transfer do Luoyangu i przejazd szybkim pociągiem do Xi’an. Nocleg w Xi’an.

   

 • 8 dzień

  Xi’an / Hua shan

  Wycieczka w okolice gór Hua shan - Kwiatowych Gór. Pobyt w górach jest okazją nie tylko do podziwiania widoków, ale również do spacerów. Hua shan jest najbardziej strzelistą z pięciu świętych gór taoistów. Wysoka na 2610 m n.p.m. pełna stromych podejść, nie ma sobie równych pod względem krajobrazowym. Wjazd kolejką na północny szczyt góry. Wizyta w Yaozi Fanshen, Laojunligou, Chang Kong Zhandao. Nocleg na górze w okolicach szczytu wschodniego.

   

 • 9 dzień

  Xi’an

  Możliwość obserwacji wschodu słońca ze wschodniego szczytu. Zjazd kolejką na dół. Powrót do Xi’an. Czas wolny. Nocleg w Xi’an.

 • 10 dzień

  Xi’an / Changsha / Heng Shan

  Transfer na lotnisko i przelot do Changsha. Po przylocie przejazd do jednego z najświętszych regionów Chin – gór Hengshan. Rozległe na ponad 80 kilometrów łańcuchy górskie składają się z wielu niskich szczytów pokrytych lasami, wśród których stoi kilka świątyń buddyjskich i taoistycznych, liczących sobie niekiedy ponad 1300 lat. Nocleg u podnóża gór w Nanyue. Nanyue to baza wypadowa w góry, niewielkie rozwijające się miasteczko pełne kamiennych uliczek. Zwiedzanie kompleksu świątynnego Nanyue Damiao, w którym 72 filary reprezentują szczyty Hengshan. Nocleg w Nanyue.

   

 • 11 dzień

  Heng Shan / Changsha

  Wjazd kolejką linową z Banshan Ting do Bramy Południowego Nieba. Dalszy spacer na szczyt w okolicach parku Zhurong. Zjazd kolejką w dół. Powrót do Changsha. Nocleg w Changsha.

   

 • 12 dzień

  Changsha / Zhangjiajie

  Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Zhangjiajie (miejsca siedzące). Rozpoczęcie zwiedzania parku krajobrazowego Zhangjiajie. Miejsce to znane jest na całym świecie z powodu pionowych skał w kształcie kolumn, których szczyty zdają się ginąć w chmurach. Zasłynęło również jako pierwowzór gór Hallelujah w światowym hicie filmowym „Avatar”. Obecnie miejsce to przyciąga wielu spragnionych pięknych widoków odwiedzających. Pobyt na terenie rezerwatu jest okazją do podziwiania m.in. chronionego obszaru krajobrazowego Yuanjiajie, szczytów gór Tianzi czy słynnej Dziesięciomilowej Galerii. Nocleg w rejonie Zhangjiajie.

   

 • 13 dzień

  Zhangjiajie

  Pobyt na terenie obszaru Złotego Strumienia Jinbian, określanego jako jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych świata oraz obszaru Żółtej Skały. Stąd przy dobrej pogodzie dostrzec można szczyt Podwójnej Pagody, a okolice podziwiać z zawieszonych wysoko podestów widokowych. Nocleg w rejonie Zhangjiajie.

   

 • 14 dzień

  Zhangjiajie / Changsha / Hefei

  Powrót do Changsha i przejazd szybkim pociągiem do Hefei (miejsca siedzące). Nocleg w Hefei

   

 • 15 dzień

  Hefei / Jiuhua Shan / Huangshan

  Wycieczka w góry Jiuhua shan (Wzgórze Pięciu Aureoli). Góry te pozostają święte dla buddystów odkąd koreański mnich Jin Qiaojue umarł tu w odosobnionej jaskini w 794 r. Obecnie znajduje się tu 60 świątyń. Spacer ulicami Jiuhua, zwiedzanie świątyni Huachen, najstarszej zachowanej świątyni, której część pochodzi z czasów dynastii Tang. Wjazd kolejką do Baisuigong, klasztoru, na tyłach którego znajduje się grobowiec słynnego księdza Wu Xia. Zjazd kolejką w dół. Wizyta w bambusowym lesie Mingyuan. Przejazd w okolice Żółtych Gór (Huangshan). Nocleg w rejonie Żółtych Gór.

   

 • 16 dzień

  Hangzhou / Szanghaj

  Wjazd kolejką na szczyt. Pobyt w Żółtych Górach jest okazją do obserwacji słynnego skrywającego szczyty „morza chmur”, przybierających przedziwne kształty sosen oraz fantazyjnych formacji skalnych. Wejście na punkt widokowy Latająca Skała (Feilaishi), Szczyt Światła (Guangming Ding), gdzie znajduje się stacja meteorologiczna, Pawilon Rozproszonych Chmur (Paiyunting). Zjazd kolejką do podnóża gór. Wizyta w Tunxi – urokliwym niewielkim miasteczku u podnóża gór.

   

 • 17 dzień

  Tunxi / Hongcun / Hefei

  Zwiedzanie starego miasta handlowego Tunxi, które zachowało atmosferę dawnych Chin i gdzie najstarsze budynki mają siedemset lat. Spacer ulicami malowniczej wioski Hongcun, ze względu na swoje walory krajobrazowe i kulturowe wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Hefei. Nocleg w Hefei.

   

 • 18 dzień

  Hefei / Jinan

  Przed południem czas wolny. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Jinan. Nocleg w Jinan.

   

 • 19 dzień

  Jinan / Taishan

  Wycieczka na górę Taishan. Możliwość wejścia na szczyt po 6666 stopniach mijając po drodze liczne świątynie i zabytki lub wjechania kolejką na sam szczyt do Bramy Nantian. Trasa wspinaczki, choć męcząca dostarcza jednak sporo wrażeń. Ostatni najbardziej urokliwy widokowo fragment to Ścieżka Osiemnastu Zakrętów. Wizyta w świątyni Nefrytowego Cesarza. Nocleg na górze.

   

 • 20 dzień

  Taishan / Jinan / Szanghaj

  Pobudka o poranku, aby podziwiać wschód słońca. Zejście lub zjazd z góry kolejką. Wizyta przy Basenie Czarnego Smoka, świątyni Puzhao oraz świątyni Dai u podnóża gór w Tai’an. Transfer do Jinan i dalszy przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Nocleg w Szanghaju.

   

 • 21 dzień

  Szanghaj / Putuoshan

  Przeprawa promem na wyspę Putuoshan z archipelagu Zhou Shan, gdzie znajduje się jedna z czterech świętych gór buddyzmu w Chinach. Miejsce to związane jest z boginią miłosierdzia. Zwiedzanie m.in. kompleksu Puji Si, Huiji Si oraz Fayu Si a także Purpurowego Lasu Bambusowego. Nocleg na górze.

   

 • 22 dzień

  Putuoshan

  Dalsze zwiedzanie zabytków gór a także świątyni bogini Guanyin. Nocleg na górze.

   

 • 23 dzień

  Putuoshan / Szanghaj

  Przeprawa promem i powrót do Szanghaju. Nocleg w Szanghaju.

   

 • 24 dzień

  Szanghaj

  Transfer na lotnisko i powrót do Warszawy z przesiadką w jednym z portów.

   

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Na drodze do nieśmiertelności - święte góry Chin 24 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny