• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Katmandu z przesiadkami.

    
 • 2 dzień

  KATMANDU

  Przylot do Katmandu, stolicy Nepalu. Spacer po placu Durbar, gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski  oraz wiele świątyń. Spotkanie z przewodnikiem, omówienie trasy i przygotowanie do trekkingu. Nocleg w Katmandu.

    
 • 3 dzień

  KATMANDU / PATAN

  Wizyta w Patan, drugim co do wielkości mieście w Dolinie Katmandu . Patan znany jest też pod nazwą Lalitpur, co oznacza „miasto piękna”. Zwiedzanie położonego w centrum miasta historycznego placu Durbar, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajduje się niezwykłe bogactwo świątyń i innych zabytków historycznych. Wizyta w Bodhnath, gdzie można oglądać największą w Nepalu i jedną z największych na świecie stupę. Wizyta w pracowni nepalsko-tybetańskich malowideł – thanek. Nocleg w Katmandu.

   
 • 4 dzień

  KATMANDU / POKHARA

  Przelot do malowniczo położonego miasta Pokhara. Wizyta nad jeziorem Phewa. Piesza wycieczka do Sarangkot, miejsca widokowego, skąd przy dobrej pogodzie widać szczyty Annapurny i Machapuchare. Nocleg w Pokharze.

     
 • 5 dzień

  POKHARA / JOMSON / KAGBENI (2858 M N.P.M., TREKKING OK. 4 GODZ.)

  Przelot do Jomson, głównego miasta Mustangu i bazy wypadowej do doliny rzeki Kali Gandaki. Rozpoczęcie trekkingu do Kagbeni. Droga wiedzie wzdłuż koryta Kali Gandaki przez kamieniste i równinne pustkowia. Po ok. 3 godz. droga rozwidla się w górę prowadząc do Kagbeni, niewielkiej wioski, otoczonej przez tarasy uprawne. Spacer po okolicy. Nocleg w Kagbeni.

   

    
 • 6 dzień

  KAGBENI / CHELE (3030 M N.P.M., OK. 6 GODZ.)

  Kagbeni to wrota do regionu Górnego Mustangu. Szlak prowadzi wschodnim brzegiem rzeki Kali Gandaki do Tangbe, gdzie oglądać można wiele wciąż zamieszkałych jaskiń, wykutych w skale. Krótki postój w Chusang, skąd dalsza droga prowadzi w górę do Chele, z którego przy dobrej pogodzie widać górujące nad horyzontem szczyty Nilgiri i Tilicho. Nocleg w Chele.

   

    
 • 7 dzień

  CHELE / GILLING (3570 M N.P.M., OK. 7 GODZ.)

  Z Chele droga prowadzi stromo w górę do Samar. Po drodze można oglądać wiele ciekawych formacji skalnych oraz wiszący most prowadzący do niewielkiej wioski Ghyakar. Po przejściu przełęczy Dajori(3735 m n.p.m.) widać już Samar, otoczone skałami i drzewami topoli. Za osadą droga prowadzi ostro w dół, by po przekroczeniu rzeki ponownie wspiąć się w górę. Po ok. 2 godz. szlak prowadzi przez przełęcz Bhena i Yamda (3860 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniały widok na region Górnego Mustangu. Krótki odpoczynek w Syanboche. Nocleg w Gilling.

   

    
 • 8 dzień

  GILLING / TSARANG (3490 M N.P.M., OK. 6 GODZ.)

  Droga z Gilling do Tsarang to niezbyt trudny, malowniczy odcinek, prowadzący przez przełęcze, z których roztaczają się piękne widoki. Po przekroczeniu mostu widać już najdłuższy w Górnym Mustangu murmani, czyli mur kamieni modlitewnych. Kolejny odcinek wiedzie do przełęczy Tsarang, skąd widać dawną stolicę regionu – wioskę Tsarang. Nad wioską dominują fort i dawna rezydencja władców. Nocleg w Tsarang.

   

    
 • 9 dzień

  TSARANG / LO MONTHANG (3800 M N.P.M., OK. 4 GODZ.)

  Po pokonaniu doliny rzeki szlak prowadzi przez suche i piaszczyste tereny, przypominające pustynię. Kolejne godziny pozwalają dotrzeć na przełęcz Lo, skąd roztacza się widok na Lo Monthang. Popołudniem spacer po stolicy Królestwa Lo. Nocleg w Lo Monthang.

    
 • 10 dzień

  LO MONTHANG

  W stolicy Górnego Mustangu znajduje się wiele klasztorów oraz rezydencja króla Mustangu, u którego można starać się o krótką audiencję. Władca Mustangu chętnie przyjmuje gości z zagranicy. Spacer w okolicy Lo Monthang pozwala poznać styl życia lokalnej ludności oraz zbliżyć się do granicy Nepalu z Tybetem, którędy przez lata przebiegał solny szlak handlowy. Nocleg w Lo Monthang.

   

    
 • 11 dzień

  LO MONTHANG

  Wycieczka do Chhosar, gdzie znajdują się najstarsze w okolicy gompy i gdzie oglądać można jeszcze do niedawna zamieszkałe, położone wysoko w skale jaskinie medytacyjne. Wycieczkę można odbyć na grzebiecie konia lub pieszo. Nocleg w Lo Monthang.

    
 • 12 dzień

  LO MONTHANG / TSARANG (3490 M N.P.M., OK. 4 GODZ.)

  Przejście do Tsarang znaną już drogą. Wizyta w pobliskim klasztorze, największym w regionie. Nocleg w Tsarang.

   

    
 • 13 dzień

  TSARANG / TANGYE (3420 M N.P.M., OK. 7 GODZ.)

  Za Tsarang droga skręca ostro w dół. Po przekroczeniu rzeki ponownie wspina się w górę, prowadząc do przełęczy, skąd widać pozostawiony w tyle Tsarang. Z przełęczy widać również ogromną równinę, gdzie szlak skręca do Tangye. Tangye to niewielka wioska, jedyna zielona wyspa w morzu kamiennych szarości, żółci i czerwieni. Nocleg w Tangye.

   

    
 • 14 dzień

  TANGYE / CHUSANG (2980 M N.P.M., OK. 11 GODZ.)

  To najdłuższy i najcięższy dzień wędrówki, ale obfitujący równocześnie w najpiękniejsze widoki szczytów Dhaulagiri i Nilgiri. Po kilkukrotnym przekroczeniu rzeki, szlak pnie się ostro w górę by potem przez wiele kilometrów prowadzić szczytem wzgórz wzdłuż koryta rzeki. Ostre zejście w dół zwiastuje bliskość kolejnej wioski – Chusang. Nocleg w Chusang.

   
 • 15 dzień

  CHUSANG / MUKTINATH (3760 M N.P.M., OK. 6 GODZ.)

  Kilkugodzinny trekking prowadzi przez niezwykły krajobraz niewielkich wsi i stromych wzgórz, gdzie miejscowa ludność wypasa swoje zwierzęta. Zwieńczeniem wędrówki jest przełęcz, z której widać Muktinath oraz białe szczyty Thorang Pedi. Muktinath to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych hinduistów, gdzie wody świętego źródła wypływają ze skały i gdzie pali się święty ogień. Nocleg w Muktinath.

      
 • 16 dzień

  MUKTINATH / JOMSON (2720 M N.P.M., OK. 5 GODZ.)

  Szlak do Jomson prowadzi w pobliżu niewielkich buddyjskich stup i kilku hinduistycznych świątyń. Po ok. 2 godz. wędrówki szlak łączy się z innym, wiodącym wzdłuż rzeki Kali Gandaki. Stąd jest już tylko kilka kilometrów do Jomson, gdzie rozpoczynał i gdzie kończy się trekking. Nocleg w Jomson.

 • 17 dzień

  JOMSON / POKHARA

  Przelot do Pokhary. Odpoczynek po trekkingu. Wycieczka do wodospadu Devina oraz spacer po starej części Pokhary. Wizyta na lokalnym bazarze. Nocleg w Pokharze.

   

    
 • 18 dzień

  POKHARA / KATMANDU

  Przejazd do Katmandu (ok. 7 godz.). Czas wolny na zakupy w kolorowej dzielnicy Thamel. Nocleg w Katmandu.

   

      
 • 19 dzień

  KATMANDU / BHAKTAPUR

  Zwiedzanie Bhaktapur (Miasta Wiernych), trzeciego co do wielkości miasta na terenie Doliny Katmand, które od XIV do XVI w. było stolicą tego regionu. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadkami.

   

     
 • 20 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

   

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Mustang – prawdziwy trekking do nepalskiego królestwa Lo 20 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny