• 1 dzień

  wylot z Warszawy

  Spotkanie w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Singapuru z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

 • 2 dzień

  Singapur

  Przylot do Singapuru. Wjazd na platformę widokową na 57. piętrze hotelu Marina Bay Sands. Wizyta w futurystycznym kompleksie ogrodowym Gardens by the Bay. Jest to park, na którego 101 ha przyroda miesza się z mierzącymi do 55 metrów konstrukcjami przypominającymi drzewa, które porośnięte są różnorodnymi roślinami z całego świata. Po zwiedzaniu transfer do hotelu. Nocleg w Singapurze.

 • 3 dzień

  Singapur / Kuching

  Zwiedzanie miasta. W programie zabytki centrum administracyjnego, gdzie znajdują się gmachy z czasów kolonialnej przeszłości. Wizyta w barwnej dzielnicy chińskiej. Rejs po rzece Singapur, w czasie którego będzie można obserwować współczesną architekturę miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Kuching w Malezji, w stanie Sarawak na Borneo (20:00-21:30). Transfer do hotelu. Nocleg w Kuching.

 • 4 dzień

  Kuching / długie domy Batang Ai

  Przejazd do Centrum Rehabilitacji Orangutanów Semonggok, gdzie zwierzęta są przygotowywane do wypuszczenia ich na wolność. można tam obserwować karmienie zwierząt. UWAGA: należy pamiętać, że orangutany żyjące tam są dzikie więc nie ma gwarancji, że pojawią się na karmienie. Dalszy przejazd do Batang Ai (ok. 4 godz.). Droga wiedzie przez malowniczą okolicę usianą uroczymi miasteczkami, wsiami, polami ryżowymi, dziewiczą dżungą oraz plantacjami pieprzu i oleju palmowego. Przeprawa łodzią do hotelu, położonego nad jeziorem, na skraju bujnego lasu deszczowego, wybudowanego w lokalnym stylu długich domów. Czas wolny na odpoczynek na łonie przyrody. Nocleg w Batang Ai.

 • 5 dzień

   BATANG AI/KUCHING

  Podróż tradycyjną długą łodzią po jeziorze i rzece Engkari. Wizyta w jednym z długich domów grupy etnicznej Iban. Dawniej byli wojowniczym ludem, który zasłynął jako łowcy głów. Krótkie przedstawienie kulturalne oraz pokaz strzelania zatrutą strzałą z długiej rurki, jednej z metod polowania ludu Iban. Transfer łodzią do przystani Batang Ai, przejazd do Kuching. Przystanek przy pomniku kotów, które są symbolem miasta. Nocleg w Kuching.

  UWAGA: na wyjazd do Batang Ai prosimy zabrać tylko bagaż podręczny na jedną noc. Bagaż główny zostanie zdeponowany w Kuching.

 • 6 dzień

  Kuching / Miri / Bandar Deri Begawan w Sułtanacie Brunei

  Transfer na lotnisko i przelot do Miri. Przejazd do Bandar Seri Begawan, stolicy Sułtanatu Brunei (około 2,5 godziny). Zwiedzanie miasta podczas którego można zobaczyć Salę Tronową The Lapau, gdzie koronowany był obecny sułtan Brunei, budynek Dewan Majlismeczet Omara Alego Saifuddiena oraz największy w kraju meczet Jame' Asr Hassanal Bolkiah. Wizyta w Muzeum Insygniów Królewskich oraz w otwartym w 2015 roku Muzeum Morskim Brunei, które zostało wybudowane w kształcie łodzi. Rejs wodną taksówką po rzece Brunei, podczas którego przegryzając lokalne ciasteczką i pijąc herbatę, można obserwować życie przy rzece i domy wybudowane na drewnianych palach. Przystanek na zdjęcia przy pałacu Istana Nurul Iman, oficjalnej rezydencji sułtana Brunei, która została wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako największa rezydencja głowy państwa na świecie. Nocleg w Brunei.

   

 • 7 dzień

  Brunei / Labuan / Kota Kinabalu

  Przeprawa promem do Kota Kinabalu, stolicy stanu Sabah (podczas podróży zmiana promu w Labuan). Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po morskiej podróży. Dla chętnych wyjście na spacer po mieście lub targ rybny, gdzie można spróbować przeróżnych grillowanych owoców morza. Nocleg w Kota Kinabalu.

   

 • 8 dzień

  Kota Kinabalu

  Przejazd do Parku Narodowego Kinabalu, którego centralną częścią jest najwyższa góra na wyspie – Kinabalu. Park to ponad 750 km2 dziewiczej, tropikalnej roślinności. Dzień przeznaczony na spacery, poznawanie lokalnej flory i fauny. Przy pewnej dozie szczęścia będzie sposobność podziwiania największego na świecie kwiatu – raflezji, która osiąga metr średnicy i nawet 10 kg wagi. Zakwita raz na kilka lat tylko w regionie Borneo i Sumatry. Wizyta na targu Nabalu, gdzie można znaleźć lokalne rękodzieło oraz przekąski owocowe. Powrót do Kota Kinabalu.

   

 • 9 dzień

  Kota Kinabalu / Kuala Lumpur / wylot

  Przejazd na lotnisko. Przelot do Kuala Lumpur - stolicy Malezji. Zwiedzanie miasta. Kolacja pożegnalna. Transfer na lotnisko.Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

  UWAGA: tego dnia nie ma dostępu do hotelu aż do wylotu z Kuala Lumpur, który będzie późnym wieczorem.

    
 • 10 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

  Powrót do Warszawy.

   

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Singapur i Kuala Lumpur - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przeloty wewnętrzne na trasie Singapur – Kuching – Miri; Kota Kinabalu – Kuala Lumpur w klasie ekonomicznej.
 2. Przeprawę promową z Brunei do Kota Kinabalu (przez Labuan).
 3. Przejazdy autobusami lub mikrobusami wg programu.
 4. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce pod każdym dniem programu).
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (40 USD płatne w Azji).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Obywateli polskich wyjeżdżających do Malezji w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 23 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 38 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Malajski ekspres: Singapur, Borneo, Brunei, Kuala Lumpur

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny