• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Bogoty

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Bogoty, stolicy Kolumbii z przesiadką. Przylot do Bogoty. Przejazd do hotelu. Nocleg w Bogocie.

    
 • 2 dzień

  Bogota / Zipaquira / Raquira / Villa de Leyva

  Zaczynamy z przytupem! Po śniadaniu kierujemy się do Villa de Leyva, zgodnie uznanej za jedno z piękniejszych kolumbijskich miast. Zanim zanurzymy się andaluzyjski klimat miasteczka, zrobimy jeszcze przystanek w Zipaquira. Znajduje się tam wykuta w soli katedra, która stanowi miły dla Polaków odpowiednik znanej na cały świat Wieliczki. Zjedziemy 180 metrów w głąb ziemi, aby podziwiać 14 stacji krzyżowych. Przejdziemy niespiesznie uliczkami Zipaquira, aby skierować się potem do Raquira, do naszego kolejnego krótkiego przystanku. Raquira słynie z produkcji glinianych przedmiotów, od talerzy, garnków, przez zabawki i ozdoby świąteczne. W języku Indian nazwa oznacza „miasto garnków” i jest doskonałym miejscem na zrobienie zakupów pamiątkowych. Po południu dotrzemy już do Villa de Leyva, które zachwyci klimatem i kolorami. Cała podróż dzisiejszego dnia zajmie ok. 7 godz. Nocleg w Villa de Leyva.

      
 • 3 dzień

  Villa de Leyva

  Dzisiejszy dzień w całości poświęcimy na zwiedzanie i spacery po miasteczku. A będzie co oglądać! Villa de Leyva założona została w 1572 r. i nazwana na cześć pierwszego prezydenta nowego królestwa Granady. Przez lata stanowiła ośrodek wypoczynkowy dla oficerów, duchowieństwa i elity. Obecnie przyciąga nie tylko pięknym położeniem, w otoczeniu gór i pustyni, ale również urokiem i klimatem XVI-wiecznych miast hiszpańskich. Wzrok przyciągną białe fasady, zielone drewniane okiennice, zdobione, kwietne balkony. Spacery brukowanymi uliczkami pozwolą zwolnić tempo i poczuć wreszcie wakacje. Odwiedzimy główną katedrę, kościół El Carmen oraz oczywiście główny plac w mieście – Plaza Mayor – swoją drogą największy w całej Kolumbii. Kiedyś stawiano na nim szubienice, dziś odbywają się na nim festiwale, święta i inne wydarzenia. Popołudniem zajrzymy do warsztatu produkującego wełniane ubrania, z których słynie Kolumbia. Jednym z najbardziej znanych jest ruana, czyli grube ponczo, ubranie idealnie przystosowane do andyjskiego klimatu. Produkuje się je z wełny owczej lub alpaki. Na miejscu będzie można się też zaopatrzyć w miłe dla ciała i oka koce, swetry, czapki czy szaliki. Nocleg w Villa de Leyva.

    
 • 4 dzień

  Villa de Leyva / Bogota / Armenia / Region Kawy

  Kończymy jedną przygodę, ale tylko po to aby zacząć kolejną – przygodę z kawą! Przejazd na lotnisko w Bogocie (ok. 4 godz.). Przelot do Armenii (ok. 1 godz.). Lądowaniem w Armenii rozpoczniemy nasz pobyt w Regionie Kawy. Na region ten składają się 3 departamenty: Quindio, Caldas oraz Risaralda. Armenia jest stolicą departamentu Quindio, regionu położonego na wzgórzach środkowej kordyliery Andów. Region słynie z produkcji najlepszej na świcie kawy arabiki, zielonych przez okrągły rok plantacji i klimatycznych niewielkich hacjend. W regionie spędzimy 3 interesujące kawowe dni. Nocleg w Regionie Kawy.

        
 • 5 dzień

  Region Kawy

  Dzisiejszy dzień w całości poświęcimy na poznawanie i smakowanie kawy. W okolicy hacjendy Recuca, specjalizującej się w produkcji kawy (finca cafetera) poznamy jej historię, metody uprawy, odmiany i smaki. Te tereny porośnięte są nie tylko ciągnącymi się po horyzont krzakami kawowymi, ale również bananowcami, co urozmaica krajobraz i dodaje unikalnego charakteru. W tym regionie kawa króluje nie tylko na stołach, ale i również pod postacią biżuterii. Będzie okazja zaopatrzyć się w kawowe smakołyki, czekolady, likiery czy ciastka. Urozmaiceniem dzisiejszego dnia będzie lokalny lunch, czyli bandeja paisa – to taca z różnego rodzaju potrawami i przysmakami, pojawiają się na niej m.in. czerwona fasola, awokado, smażony boczek, jajko, ryż, kiełbaski chorizo czy smażone mięso. Będzie pysznie! Popołudniem czas wolny na samodzielną eksplorację okolic Armenii. Nocleg w Regionie Kawy.

      
 • 6 dzień

  Region Kawy / Salento / dolina Cocora / Filandia

  Dziś wyruszymy już nieco dalej. I nie zwyczajnie, ale na pokładzie kultowego Jeepa Willys, będącego symbolem Regionu Kawy. Sprawdzi się idealnie na krętych górskich drogach. Wyruszymy z Salento, które będzie naszym pierwszym przystankiem. Salento to niewielkie miasteczko położone w Andach, mnóstwo w nim kawiarenek, sklepików z rękodziełem. Idealne na chwilę przerwy i filiżankę kawy. Później wsiadamy już do Jeepów i ruszamy do Doliny Cocora (Valle del Cocora). To miejsce szczególnie ważne dla Kolumbijczyków, porasta ją bowiem narodowe drzewo, czyli palma woskowa. Palma porasta górskie tereny i osiąga monumentalne wysokości nawet 60 metrów. Wraz z porastającymi dolinę lasami mglistymi wysokie palmy robią naprawdę duże wrażenie. Zwiedzimy dolinę a przewodnik opowie nam o unikalnej lokalnej faunie i florze. Następnie wrócimy do Salento, aby chwilę odpocząć i popróbować lokalnych owoców. Nabierzemy sił na kolejny przystanek czyli Filandię, gdzie zobaczyć można przykłady doskonale zachowanej architektury regionu. Mnóstwo tu cichych i ustronnych miejsc, klimatycznych zaułków, kolorów, pięknych architektonicznych detali, przykładów doskonałej snycerki i innych skarbów. Po męczącym i pełnym wrażeń dniu wrócimy do hotelu. Nocleg w Regionie Kawy.

    
 • 7 dzień

  Region Kawy / Armenia / Medellin

  Żegnamy region kawy i ruszamy na północ. Przejazd na lotnisko w Armenii i przelot do Medellin. Tym samym żegnamy sielskie zielone krajobrazy i witamy futurystyczne, nowoczesne miasto. Medellin to stolica departamentu Antiquia i drugie pod względem wielkości miasto Kolumbii. Położone w centralnej kordylierze Andów, przez cały rok ma miły klimat, stąd często określa się go mianem „miasta wiecznej wiosny”. Od lat władze Medellin starają się zmienić obraz miasta, przez długi czas kojarzonego z najgroźniejszym przestępcą XX w. – Pablo Escobarem. Obecnie Medellin uznaje się za jedno z najbezpieczniejszych miasta w tej części Ameryki Środkowej, jest miejscem wielu festiwali i ważnych wydarzeń, w tym kolumbijskiego tygodnia mody czy Festiwalu Kwiatów. Na ulicach, coraz bardziej nowoczesnych, nadal dostrzec można jednak lokalnych mieszkańców w ponczach i kapeluszach. Miasto zwiedzać będziemy na różne sposoby: metrem (tu akurat mającego formę podwieszonych na linie wagoników), busem oraz oczywiście pieszo. Odwiedzimy najważniejsze miejsca miasta, m.in.: Plac Botero, gdzie znajdują się 23 rzeźby tego artysty, Park Berrio – centralną część miasta i jego wizytówkę a także Pueblito Paisa – rodzaj skansenu, prezentującego przykłady architektury najpiękniejszych miasteczek regionu Antioquia. Nocleg w Medellin.

      
 • 8 dzień

  Medellin / Guatape

  Całodniowa wycieczka do Guatape, aby oderwać się nieco od wielkomiejskiej atmosfery Medellin oraz pospacerować uliczkami urokliwego Guatape. W dolnych częściach wielu domów będzie można dostrzec malowane we wzory ludzi, zwierząt i roślin płaskorzeźby. Naszym celem dziś jest również El Peñol, monolityczny blok skalny, z którego rozciąga się widok na całą okolicę. Dla chętnych wspinaczka na górę po 659 stopniach. Dla mniej chętnych (fakultatywnie) wycieczka łodzią po zbiorniku wodnym Embalse Peñol, podczas której będzie można również dojrzeć jeden z letnich domów narkotykowego króla Pablo Escobara. Nocleg w Medellin.

    
 • 9 dzień

  Medellin / Santa Marta

  Ruszamy dziś jeszcze dalej na północ a mianowicie na wybrzeże karaibskie. Przejazd na lotnisko i przelot do Santa Marta. Santa Marta to oficjalnie najstarsze miasto Kolumbii, założone u stóp gór Sierra Nevada de Santa Marta w 1525 r. przez Rodrigo de Bastidas. To również chętnie odwiedzany przez turystów port oraz stolica departamentu Magdalena. Z uwagi na różne godziny przelotów nie zaplanowaliśmy tego dnia zwiedzania. Jeśli jednak przelot realizowany będzie rano, wówczas popołudniem będzie można udać się na fakultatywne zwiedzanie Santa Marta i odwiedzić lokalną katedrę, gdzie znajduje się urna założyciela miasta oraz hacjendę Quinta de San Pedro Alejandrino, gdzie zmarł Simon Bolivar a także pospacerować po Parku Santander i placu Bolivara. Nocleg w Santa Marta.

      
 • 10 dzień

  Santa Marta / Park Narodowy Tayrona

  Prawdziwym celem naszego pobytu w okolicach Santa Marta jest jednak Park Narodowy Tayrona. To jeden z najpiękniejszych parków narodowych nie tylko Kolumbii, ale całej Ameryki Środkowej. Zasłynął nie tylko bajkowymi plażami i piękną przyrodą, ale również możliwością spotkania lokalnych społeczności Indian Wiwa, Arhacos czy Koguis. Krajobraz Parku jest niezwykły. Leżąc na plaży można równocześnie mieć za plecami ośnieżone szczyty Sierra Nevada de Santa Marta oraz widoki na pustynny krajobraz La Guajira. Przejazd do parku zajmie nam około godziny. Eksplorację parku rozpoczniemy od spaceru po tropikalnej dżungli z plaży Cañaveral do Arrecifes (ok. 45 min.). Będziemy obserwować przyrodę, jak zmienia roślinność z tropikalnej, karaibskiej, gdzie dominują storczyki i mchy w bardziej górską, oddaloną od plaży oraz zwierzęta (w parku żyją setki gatunków zwierząt, takich jak boa, jaguary, oceloty, leniwce, pancerniki oraz wiele gatunków małp, a także tysiące ptaków, w tym barwne papugi). Po krótkim odpoczynku na plaży skierujemy się do La Piscina, naturalnej urokliwej zatoczki z czystą wodą, gdzie będzie czas na relaks i spacery. Kolejne 20 minut spaceru dzielić nas będzie od półwyspu San Juan, gdzie znajdują się, wedle wielu rankingów (National Geographic, Tripadvisor) jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Niespiesznymspacerem przez las deszczowy wrócimy już do autobusu, którym powrócimy do Santa Marta. Nocleg w Santa Marta.

      
 • 11 dzień

  Santa Marta / Cartagena

  Opuszczamy już Santa Marta i przenosimy się do Cartagena (czas podróży ok. 4 godz.). Po drodze przystanek na lunch. Cartagena stanie się naszym domem aż na 3 dni. Będzie więc czas przyjrzeć się bliżej tej perle karaibskiego wybrzeża. Z pewnością odnajdziemy w niej ślady powieści Gabriela Garcii Marqueza, ale też kolonialnej niechlubnej przeszłości. W zależności od godziny przyjazdu krótkie zwiedzanie. Popołudniem będziemy również mogli doświadczyć nieco karaibskich rytmów, kiedy z nauczycielem spróbujemy swoich sił w grze na tradycyjnych instrumentach. Nocleg w Cartagena.

      
 • 12 dzień

  Cartagena

  Dzisiejszy dzień poświęcimy w całości na bliższe poznanie Cartageny, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto to idealne połączenie historii, kultury oraz doświadczeń kulinarnych. To również przepiękna starówka, otoczona oryginalnym murem obronnym liczącym 13 kilometrów, pamiętającym jeszcze czasy hiszpańskie. Będziemy spacerować opowiadając sobie historię tego miasta i losy ludzi, którzy odcisnęli na niej swoje piętno: Gabriela Garcii Marqueza, Simona Bolivara, San Pedro Clavera czy Charlesa Kinga. Będziemy obserwować piękne kwietne balkony, wędrować zaułkami przez klasztory, więzienne cele zamienione na sklepiki z pamiątkami oraz dawne place niewolników. Będzie to też idealna okazja, aby zakupić coś z miejscowego rękodzieła czy przyjrzeć się bliżej Palenquera, pięknym Afrokolumbijkom, sprzedającym owoce z misek noszonych na głowach. Będzie też uczta dla ciała a dokładnie dla języka, spróbujemy bowiem lokalnego ulicznego jedzenia. Nocleg w Cartagena.

    
 • 13 dzień

  Cartagena / San Pedro de Majagua

  Po emocjach natury kulturalnej dzisiejszy dzień przeznaczymy w całości na wypoczynek. Łódka zabierze nas na jedną z Wysp Różańcowych (Islas del Rosario) . To archipelag 30 wysepek położonych na Morzu Karaibskich, stanowiących idealną bazę na krótki i dłuższy wypoczynek. Na jednej z nich (Isla Grande) będziemy cieszyć się słońcem, spokojem, ciepłą wodą i planować kolejne podróże. Czas wolny na wypoczynek. Będzie również okazja skorzystać z masaży lub opcji sportów wodnych (usługi dodatkowo płatne). Popołudniem powrót na ląd i do hotelu. Nocleg w Cartagena.

      
 • 14 dzień

  Cartagena / Bogota

  Żegnamy już karaibskie wybrzeże i wracamy na południe. Transfer na lotnisko i przelot do Bogoty. Popołudnie poświęcimy na bliższe poznanie stolicy Kolumbii, która już w 1717 r. została stolicą Wicekrólestwa Nowej Granady, obejmującej tereny dzisiejszej Kolumbii, Wenezueli, Panamy i Ekwadoru. Miasto położone jest dość wysoko bo na wysokości 2600 m n.p.m. A my dziś wjedziemy jeszcze nieco wyżej, bo na leżące na wysokości 3100 m Wzgórze Monserrate. Skorzystamy przy tym z teleferico, kolejki linowej. Na wzgórzu obejrzymy będące celem wiernych Sanktuarium Chrystusa Upadającego pod Krzyżem oraz kolumbijską Czarną Madonnę. Kolacja pożegnalna. Nocleg w Bogocie.

      
 • 15 dzień

  Bogota / wylot do Warszawy

  Ostatnie godziny w Kolumbii poświęcimy jeszcze na niespieszne zwiedzanie Bogoty. Odwiedzimy lokalny Targ Paloquemao, największy targ w stolicy, gdzie indiańscy sprzedawcy oferują swoje produkty, powędrujemy uliczkami starówki – La Candelaria – gdzie odwiedzimy Plac Bolivara, Chorro de Quevedo – wzgórze pierwotnego wodza tych terenów oraz oczywiście zajrzymy do Muzeum Złota, największego tego typu muzeum na świecie. Po zwiedzaniu Bogoty zjemy lunch oraz udamy się na krótki odpoczynek przed podróżą. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Warszawy. Wylot do Warszawy z przesiadką.

      
 • 16 dzień

  16 dzień Powrót do Warszawy

    

 

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Bogota-Warszawa z przesiadką w klasie ekonomicznej. Bilet lotniczy został skalkulowany na poziomie 4200 PLN.
 2. Przeloty wewnętrzne na 5 trasach Bogota-Armenia-Bogota-Medellin-Santa Marta i Cartagena-Bogota w klasie ekonomicznej.
 3. Zakwaterowanie w hotelach i hacjendach o standardzie 3*, 4* i 4*+ w pokojach 2-os. Planowane hotele znajdują się poniżej.
 4. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od grupy).
 5. Transfery łodziami i statkami wg. programu.
 6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, parków narodowych.
 7. Opiekę lokalnych przewodników w parkach narodowych i podczas zaplanowanego zwiedzania miasta, kierowcy na całej trasie.
 8. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 9. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 10. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 13. Podatek VAT.       

Cena nie obejmuje:

 1. Napiwków dla przewodników, kierowcy, obsługi łodzi (80 USD, płatne na miejscu).
 2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 3. Testów PCR lub antygenowych na COVID-19. 
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania w tym zwiedzania Santa Marta w dniu 9. oraz atrakcji fakultatywnych podczas pobytu na wyspie Isla Grande w dniu 13.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach/lodżach.

Uwagi i charakterystyka trasy:

ZASADY WJAZDU

Turyści podróżujący do Kolumbii zobowiązani są okazać ważny certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19. Ostatnia dawka musi być podana na minimum 14 dni przed przyjazdem.

Osoby, które nie ukończyły cyklu szczepienia (ale zaczęły go!) zobowiązane są do okazania dodatkowo negatywnego wyniku testu RT-PCR.

 

Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

PRZYKŁADOWY PRZELOT

Warszawa-Frankfurt      09:20 – 11:10

Frankfurt-Bogota              13:10 – 19:30

Bogota-Frankfurt              21:20 – 14:35+1   

Frankfurt-Warszawa      16:40 – 18:15

Przelot jest zaplanowany w klasie ekonomicznej, za dopłatą można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

 

ZAKWATEROWANIE

Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych hacjendach i hotelach. Są to obiekty o standardzie 3*, 4* i 4*+. W Kolumbii nie na urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

Przykładowe planowane hotele:

Bogota:

Click Clack https://clickclackhotel.com/bogota/home.html

Villa de Leyva:

Hotel Campanario de la villa https://en.hotelcampanariodelavilla.com/

Armenia:

Hacienda Combia http://www.combia.com.co/en

Medellin:

Estelar Blue https://en.estelarblue.com/

Santa Marta:

Irotama Resort  https://www.irotama.com/

Cartagena

Bantu Hotel https://www.bantuhotel.com/

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

16 dni

Kolumbia – przy kawie w rytmie Karaibów

Cena za osobę:

7386 3030