-
1 dzień
Wylot z Warszawy
Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie o godz. 08:00. Bezpośredni przelot do Tokio PLL LOT o godz.10:25.
(Czas przelotu 12:25 - pominięcie rosyjskiej i ukraińskiej przestrzeni powietrznej). -
2 dzień
Tokio / Utsunomiya
Przylot do Tokio o godz. 06:00. Zanim udamy się do stolicy zatrzymamy się w mieście Utsunomiya, które słynie z jednych z najlepszych pierożków Gyoza w Japonii. Zwiedzimy Muzeum Historyczne Oya - niesamowity obiekt, który powstał w miejscu starej kopalni kamienia. Następnie czas wolny na głównej ulicy handlowej miasta, który będzie można poświęcić na zakupy lub odpoczynek przy kawie. Przejazd do Tokio. Jest to miasto wyjątkowe, w którym futurystyczne tokijskie wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami. Dziś czas powoli, aby tylko zatrzymać się przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. Transfer do hotelu. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.
-
3 dzień
Tokio / Miyajima / Hiroszima
Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w położonej na malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin oraz shintoistycznej świątyni Itsukushima
, gdzie znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Powrót do Hiroszimy. Kolacja, w czasie której będą serwowane okonomiyaki - danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy. Okonomiyaki, placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Nocleg w Hiroszimie. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Okayama. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hiroszimie.
-
4 dzień
Hiroszima / Kurashiki / Okayama
Zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Spacer po Parku Pokoju
, gdzie upamiętniono ofiary bomby atomowej na Hiroszimę w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Przejazd do Kurashiki - miasta posiadającego najbardziej czarujące kupieckie dzielnice w Japonii. Spacer po położonym nad kanałami starym mieście słynącym z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby zobaczyć jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Przejazd do Okayamy. Nocleg w Okayamie.
-
5 dzień
Okayama / Takamatsu / Kotohira
Spacer po jednym z najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Japonii - Korakuen. Znajdziemy tutaj wszystkie elementy japońskiego ogrodu: duży staw, strumienie, ścieżki spacerowe i wzgórze, które służy jako punkt widokowy. Zatrzymamy się również przed przepięknym zamkiem samurajskim Okayama-jo, który z powodu ciemnej elewacji nazywany jest „wronim zamkiem”. Opuszczamy wyspę Honsiu, która jest największą wyspą kraju i jedziemy do Takamatsu na wyspie Sikoku - najmniejsza i najsłabiej zaludniona z czterech głównych wysp Japonii. Przejazd przez Wielki Most Seto - system wiszących mostów, które łączą dwie wyspy. W ich skład wchodzi aż 11 mostów, z tego sześć o łącznej długości 13,1 km. Po przyjeździe coś dla miłośników kuchni japońskiej - krótki kurs robienia makaronu udon. W czasie kursu poznamy tajniki jednego z najpopularniejszych makaronów japońskich. Na lunch zjemy to, co sami przygotujemy! Przejazd do Kotohiry, gdzie znajduje się jeden z największych kompleksów shintoistycznych na wyspie. Czas na odnowę duchową w kompleksie świątynnym Kompira. Zakwaterowanie w ryokanie, w którym będzie możliwa kąpiel w onsenie (łaźni japońskiej). Będziemy spać w tradycyjnych pokojach japońskich na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. Wykwintna kolacja składająca się ze specjałów kuchni japońskiej jak zupa miso, serki tofu, sashimi i różne marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku. Nocleg w ryokanie.
-
6 dzień
Kotohira / Oboke / Tokushima
Dzień rozpoczeniemy od zwiedzania buddyjskiej świątyni Zentsujin, której początki sięgają IX w. Następnie przejazd do położonego w dolinie Iya miasteczka Oboke. Dolina Iya należy do najbardziej malowniczych rejonów nie tylko na Sikoku, ale również w Japonii. Tutaj od wieków niepodzielnie panuje dzika przyroda, dla której warto przyjechać i rozkoszować się jej pięknem. Rejs statkiem wodami wąwozu Oboke pozwoli na chwilę zadumy i wyciszenia. Dopełnieniem przygody będzie spacer po zanurzonym w przyrodę, zgodnie z tradycją wykonanym z wykorzystaniem pnączy aktinidii ostrolistnej, wiszącym moście Kazurabashi, który ma 45 metrów długości i rozpościera się 14 metrów nad rwącymi potokami. Czas powrócić do zgiełku miasta. Przejazd do Tokushimy - miasta położonego nad Morzem Wewnętrznym. Nocleg w Tokushimie.
-
7 dzień
Tokushima / Awaji / Himeji
Dzień rozpoczniemy od rejsu po cieśninie Nurato, słynącej z ogromnych i silnych wirów wodnych, które stały się jedną z głównych atrakcji regionu. Przepłyniemy również pod mostem Ōnaruto liczącym 1629 metrów długości. Przejazd na wyspę Awaji, położnej między Sikoku i Honsiu. Według mitologii, Awaji to pierwsza wyspa japońska stworzona przez bóstwa kami. Przejazd do miasteczka o tej samej nazwie, co wyspa, Awaji. Awaji słynie z przedstawień teatru marionetkowego, których historia liczy pond 500 lat. Po przedawnieniu, odwiedzimy muzeum marionetek, aby zapoznać się z historią japońskiego lalkarstwa. Spacer po parku kwiatowym Awaji Hanasaki. Czas powrócić na wyspę Honsiu. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich Himeji
. Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.
-
8 dzień
Himeji / góra Koya
Zwiedzanie zamku Himeji
. Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Przejazd na górę Koya (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon, japońska odmiana buddyzmu ezoterycznego. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii. Przenosi nas do innej, często niezrozumiałej, egzotycznej rzeczywistości, jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać ponownie będziemy na materacach futon. Kolacja w klasztorze - wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów składający się ze specjałów kuchni japońskiej. Posiłek, tak jak w ryokanie, będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku.
-
9 dzień
góra Koya / Osaka
Dla ciekawych buddyjskich obrzędów możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okuno-in - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po głównej i najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni. Nocleg w Osace.
-
10 dzień
Osaka / Nara / Kioto
Przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji
, w której zobaczymy liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy
. Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga
- shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu, przejazd pociągiem osobowym do Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Powrót do Kioto. Nocleg w Kioto.
-
11 dzień
Kioto
Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo
wraz z przylegający pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”. Poznamy tam historią i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji)
, uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Na lunch zjemy najsłynniejszą potrawę japońską czyli sushi. Spacer po bambusowym lasku Sagano, a następnie po starej części Kioto - Kiyomizu
oraz wizyta w XVII-wiecznej świątyni Kiyomizu, z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. Nocleg w Kioto.
-
12 dzień
Kioto / Tokio
Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii, które tworzą kilkukilometrowy korytarz. Czas wolny wśród licznych kramów z pamiątkami i lokalnymi przysmakami. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Tokio. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Kioto do Tokio.
-
13 dzień
Tokio / góra Fuji
Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji
(ok. 4 godz.) - wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Kolacja - wspólne gotowanie shabu schabu, czyli „gorącego kociołka”. Nocleg w Tokio.
-
14 dzień
Tokio / Kamakura
Przejście na dworzec kolejowy, a następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Kamakury, która była siedzibą rządu szogunów od 1192 r. do 1333 r. Piesze zwiedzanie miasta: Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon, z tarasu można podziwiać malowniczy widok na zatokę. Oglądanie posągu Wielkiego Buddy. Jest on drugim co do wielkości brązowym posągiem Buddy na terytorium Japonii po Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze. Po lunchu, spacer po shintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót pociągiem do Tokio. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza - czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.
-
15 dzień
Tokio
Przed nami następny dzień na poznanie oszałamiającego Tokio. Rozpoczniemy od wjazdu na taras widokowy wieży telewizyjnej Tokyo Sky Tree, z której będziemy podziwiać wspaniały widok na panoramę stolicy. Następnie wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Od zgiełku kramów odpoczniemy spacerując po ogrodzie Hama-rikyu, który jest położony nieopodal rzeki Sumidy. Za czasów siogunatu teren ogrodu był zajmowany przez rezydencję rodu Tokugawa i służył za miejsce polowań z sokołami. Przejazd do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza - czas wolny. Nocleg w Tokio.
-
16 dzień
Tokio
Wykwaterowanie z hotelu (bagaże zostaną zdeponowane w przechowalni bagażowej). Całodniowe zwiedzanie Tokio, ale dziś już komunikacją miejską, dzięki czemu poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy tej metropolii. Wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Zatrzymamy się również w dzielnicy Shibuya. Powrót do hotelu. Transfer na lotnisko o godz. 18:30. Bezpośredni przelot do Warszawy PLL LOT o godz. 22:50.
(Czas przelotu 14:45 - pominięcie rosyjskiej i ukraińskiej przestrzeni powietrznej). -
17 dzień
Warszawa
Przylot do Warszawy o godz. 6:45.
PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.
Cena obejmuje:
- Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT.
- Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
- Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio – Hiroshima oraz Osaka - Tokio.
- Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w ryokanie oraz w shukubo.
- Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
- Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika.
- Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
- Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
- Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
- Podatek VAT.
Cena nie obejmuje:
- Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
- Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne w Japonii).
- Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
- Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
- Ewentualnych testów na COVID-19.
- Wizy do Japonii (obecnie bezpłatna).
- Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.
Informacje dotyczące wiz dla posiadaczy paszportów RP i testów PCR
- Paszport należy dostarczyć do biura na 40 dni przed wylotem wraz z wypełnionym wnioskiem wizowym oraz jednym kolorowym zdjęciem paszportowym.
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać co najmniej jedną pustą stronę na wizę.
- Każdy uczestnik musi wykonać test PCR na 72 godz. przed wylotem. Wynik testu musi być na specjalnymi druku, który zostanie Państwu przesłany.
Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży do Japonii w zakresie kosztów leczenia wynosi 150 000 EUR
Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:- 300 000 EUR - dopłata około 64 PLN/os.
W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:
[email protected], tel. 22 6545133
Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland
Cena za osobę: