• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie o godz. 08:00. Bezpośredni przelot do Tokio PLL LOT o godz.10:25.
  (Czas przelotu 12:25 - pominięcie rosyjskiej i ukraińskiej przestrzeni powietrznej).

    
 • 2 dzień

  Tokio / Utsunomiya

  Przylot do Tokio o godz. 06:00. Zanim udamy się do stolicy zatrzymamy się w mieście Utsunomiya, które słynie z jednych z najlepszych pierożków Gyoza w Japonii. Zwiedzimy Muzeum Historyczne Oya - niesamowity obiekt, który powstał w miejscu starej kopalni kamienia. Następnie czas wolny na głównej ulicy handlowej miasta, który będzie można poświęcić na zakupy lub odpoczynek przy kawie. Przejazd do Tokio. Jest to miasto wyjątkowe, w którym futurystyczne tokijskie wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami. Dziś czas powoli, aby tylko zatrzymać się przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. Transfer do hotelu. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

    
 • 3 dzień

  Tokio / Miyajima / Hiroszima

  Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w położonej na malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin oraz shintoistycznej świątyni Itsukushima , gdzie znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Powrót do Hiroszimy. Kolacja, w czasie której będą serwowane okonomiyaki - danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy. Okonomiyaki, placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Nocleg w Hiroszimie. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Okayama. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hiroszimie.

      Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
 • 4 dzień

  Hiroszima / Kurashiki / Okayama

  Zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Spacer po Parku Pokoju , gdzie upamiętniono ofiary bomby atomowej na Hiroszimę w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Przejazd do Kurashiki - miasta posiadającego najbardziej czarujące kupieckie dzielnice w Japonii. Spacer po położonym nad kanałami starym mieście słynącym z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby zobaczyć jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Przejazd do Okayamy. Nocleg w Okayamie.

      
 • 5 dzień

  Okayama / Takamatsu / Kotohira

  Spacer po jednym z najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Japonii - Korakuen. Znajdziemy tutaj wszystkie elementy japońskiego ogrodu: duży staw, strumienie, ścieżki spacerowe i wzgórze, które służy jako punkt widokowy. Zatrzymamy się również przed przepięknym zamkiem samurajskim Okayama-jo, który z powodu ciemnej elewacji nazywany jest „wronim zamkiem”. Opuszczamy wyspę Honsiu, która jest największą wyspą kraju i jedziemy do Takamatsu na wyspie Sikoku - najmniejsza i najsłabiej zaludniona z czterech głównych wysp Japonii. Przejazd przez Wielki Most Seto - system wiszących mostów, które łączą dwie wyspy. W ich skład wchodzi aż 11 mostów, z tego sześć o łącznej długości 13,1 km. Po przyjeździe coś dla miłośników kuchni japońskiej - krótki kurs robienia makaronu udon. W czasie kursu poznamy tajniki jednego z najpopularniejszych makaronów japońskich. Na lunch zjemy to, co sami przygotujemy! Przejazd do Kotohiry, gdzie znajduje się jeden z największych kompleksów shintoistycznych na wyspie. Czas na odnowę duchową w kompleksie świątynnym Kompira. Zakwaterowanie w ryokanie, w którym będzie możliwa kąpiel w onsenie (łaźni japońskiej). Będziemy spać w tradycyjnych pokojach japońskich na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. Wykwintna kolacja składająca się ze specjałów kuchni japońskiej jak zupa miso, serki tofu, sashimi i różne marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku. Nocleg w ryokanie.

      
 • 6 dzień

  Kotohira / Oboke / Tokushima

  Dzień rozpoczeniemy od zwiedzania buddyjskiej świątyni Zentsujin, której początki sięgają IX w. Następnie przejazd do położonego w dolinie Iya miasteczka Oboke. Dolina Iya należy do najbardziej malowniczych rejonów nie tylko na Sikoku, ale również w Japonii. Tutaj od wieków niepodzielnie panuje dzika przyroda, dla której warto przyjechać i rozkoszować się jej pięknem. Rejs statkiem wodami wąwozu Oboke pozwoli na chwilę zadumy i wyciszenia. Dopełnieniem przygody będzie spacer po zanurzonym w przyrodę, zgodnie z tradycją wykonanym z wykorzystaniem pnączy aktinidii ostrolistnej, wiszącym moście Kazurabashi, który ma 45 metrów długości i rozpościera się 14 metrów nad rwącymi potokami. Czas powrócić do zgiełku miasta. Przejazd do Tokushimy - miasta położonego nad Morzem Wewnętrznym. Nocleg w Tokushimie.

    Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.    
 • 7 dzień

  Tokushima / Awaji / Himeji

  Dzień rozpoczniemy od rejsu po cieśninie Nurato, słynącej z ogromnych i silnych wirów wodnych, które stały się jedną z głównych atrakcji regionu. Przepłyniemy również pod mostem Ōnaruto liczącym 1629 metrów długości. Przejazd na wyspę Awaji, położnej między Sikoku i Honsiu. Według mitologii, Awaji to pierwsza wyspa japońska stworzona przez bóstwa kami. Przejazd do miasteczka o tej samej nazwie, co wyspa, Awaji. Awaji słynie z przedstawień teatru marionetkowego, których historia liczy pond 500 lat. Po przedawnieniu, odwiedzimy muzeum marionetek, aby zapoznać się z historią japońskiego lalkarstwa. Spacer po parku kwiatowym Awaji Hanasaki. Czas powrócić na wyspę Honsiu. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.

    Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.    
 • 8 dzień

  Himeji / góra Koya

  Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Przejazd na górę Koya (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon, japońska odmiana buddyzmu ezoterycznego. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii. Przenosi nas do innej, często niezrozumiałej, egzotycznej rzeczywistości, jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać ponownie będziemy na materacach futon. Kolacja w klasztorze - wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów składający się ze specjałów kuchni japońskiej. Posiłek, tak jak w ryokanie, będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku.

      
 • 9 dzień

  góra Koya / Osaka

  Dla ciekawych buddyjskich obrzędów możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okuno-in - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po głównej i najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni. Nocleg w Osace.

      
 • 10 dzień

  Osaka / Nara / Kioto

  Przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji , w której zobaczymy liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga  - shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu, przejazd pociągiem osobowym do Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Powrót do Kioto. Nocleg w Kioto.

      
 • 11 dzień

  Kioto

  Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegający pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”. Poznamy tam historią i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji) , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Na lunch zjemy najsłynniejszą potrawę japońską czyli sushi. Spacer po bambusowym lasku Sagano, a następnie po starej części Kioto - Kiyomizu  oraz wizyta w XVII-wiecznej świątyni Kiyomizu, z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. Nocleg w Kioto.

    
 • 12 dzień

  Kioto / Tokio

  Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii, które tworzą kilkukilometrowy korytarz. Czas wolny wśród licznych kramów z pamiątkami i lokalnymi przysmakami. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Tokio. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Kioto do Tokio.

      
 • 13 dzień

  Tokio / góra Fuji

  Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Kolacja - wspólne gotowanie shabu schabu, czyli „gorącego kociołka”. Nocleg w Tokio.

      Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
 • 14 dzień

  Tokio / Kamakura

  Przejście na dworzec kolejowy, a następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Kamakury, która była siedzibą rządu szogunów od 1192 r. do 1333 r. Piesze zwiedzanie miasta: Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon, z tarasu można podziwiać malowniczy widok na zatokę. Oglądanie posągu Wielkiego Buddy. Jest on drugim co do wielkości brązowym posągiem Buddy na terytorium Japonii po Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze. Po lunchu, spacer po shintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót pociągiem do Tokio. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza - czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.

      
 • 15 dzień

  Tokio

  Przed nami następny dzień na poznanie oszałamiającego Tokio. Rozpoczniemy od wjazdu na taras widokowy wieży telewizyjnej Tokyo Sky Tree, z której będziemy podziwiać wspaniały widok na panoramę stolicy. Następnie wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Od zgiełku kramów odpoczniemy spacerując po ogrodzie Hama-rikyu, który jest położony nieopodal rzeki Sumidy. Za czasów siogunatu teren ogrodu był zajmowany przez rezydencję rodu Tokugawa i służył za miejsce polowań z sokołami. Przejazd do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza - czas wolny. Nocleg w Tokio.

    
 • 16 dzień

  Tokio

  Wykwaterowanie z hotelu (bagaże zostaną zdeponowane w przechowalni bagażowej). Całodniowe zwiedzanie Tokio, ale dziś już komunikacją miejską, dzięki czemu poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy tej metropolii. Wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Zatrzymamy się również w dzielnicy Shibuya. Powrót do hotelu. Transfer na lotnisko o godz. 18:30. Bezpośredni przelot do Warszawy PLL LOT o godz. 22:50.
  (Czas przelotu 14:45 - pominięcie rosyjskiej i ukraińskiej przestrzeni powietrznej).

      
 • 17 dzień

  Warszawa

  Przylot do Warszawy o godz. 6:45.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
 3. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio – Hiroshima oraz Osaka - Tokio.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w ryokanie oraz w shukubo.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.  

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne w Japonii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Ewentualnych testów na COVID-19.
 6. Wizy do Japonii (obecnie bezpłatna).
 7. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

 

Informacje dotyczące wiz dla posiadaczy paszportów RP i testów PCR

 1. Paszport należy dostarczyć do biura na 40 dni przed wylotem wraz z wypełnionym wnioskiem wizowym oraz jednym kolorowym zdjęciem paszportowym.
 2. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać co najmniej jedną pustą stronę na wizę.
 3. Każdy uczestnik musi wykonać test PCR na 72 godz. przed wylotem. Wynik testu musi być na specjalnymi druku, który zostanie Państwu przesłany.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży do Japonii w zakresie kosztów leczenia wynosi 150 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 300 000 EUR - dopłata około 64 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

17 dni

Japonia w nowej odsłonie

Cena za osobę:

6776 449000