ATUTY TEJ WYCIECZKI: 

 • hotele zlokalizowane są w centrach miasta (a nie w okolicach miast...)
 • trasa pełna unikalnych atrakcji, takich jak:
  • góra Koya, gdzie nocujemy w klimatycznym klasztornym shukubu (główna atrakcja Japonii!)
  • zamek Himeji (nasłynniejszy zamek w Japonii)
  • przejazd shinkansenem
 • urozmaicona kuchnia: okonomiyaki, shabu shabu - gorący kociołek, wegetariański posiłek w klasztorze
 • 10 śniadań, 11 kolacji w cenie wycieczki
 • bilety wstępu w cenie wycieczki (brak dopłat na miejscu)
 • grupy maksymalnie do 26 uczestników (wiemy, że podróżowanie w większej grupie to mierna przyjemność...)
 • doskonale przygotowani piloci (japoniści, sinolodzy, orientaliści)
 • wygoda (w czasie przejazdu pociągiem shinkansen organizujemy oddzielny transport bagaży)
 • zapewniamy transfery prywatnym autokarem, przejazd komunikacją miejską to jednorazowa atrakcja a nie codzienność
 • ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych (brak dopłat)

Intensywność: trasa przygotowana dla przeciętnie sprawnej osoby, lubiącej sprawnie przemieszczać się między miastami ale doceniającej również uroki samodzielnych wieczornych spacerów.


Dla kogo: trasa dla osób, które nie mają zbyt długiego urlopu, miłośników sushi i ryb oraz wymagających turystów, którzy chcą przemierzać Japonię wygodnie a nie komunikacją miejską a tym bardziej nie mają ochoty na zajmowanie się swoim bagażem podczas długich przejazdów pociągami. Zadbaliśmy o każdy szczegół Państwa wygody. 

 

 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tokio bezpośrednio PLL LOT lub z przesiadką innymi liniami lotniczymi.

    
 • 2 dzień

  Tokio

  Przylot do Tokio. Stolica Japonii jest miastem wyjątkowymi, w którym futurystyczne wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami shintoistycznymi. Właśnie to przenikanie współczesności i tradycji przyciąga turystów z całego świata. Transfer do hotelu. Nocleg w Tokio.

    
 • 3 dzień

  Tokio / Kamakura

  Wycieczka do Kamakury, dawnej siedziby szogunów, którzy rządzili krajem zamiast odsuniętych od władzy cesarzy. Położone nad zatoką Sagami miasto słynie nie tylko z zabytków, ale również z szarych wulkanicznych plaż. Na pewno znajdziemy też chwilę czasu, aby zamoczyć stopy w wodach oceanu. Piesze zwiedzanie rozpoczniemy od Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon. Z tarasu świątyni będziemy również podziwiać malowniczy widok na zatokę. Czas na największą atrakcję miasta, czyli oglądanie posągu Wielkiego Buddy, który majestatycznie siedzi w pozycji lotosu od setek lat. Jest on trzecim co do wielkości posągiem Buddy z brązu w Japonii (13 m), po posągu Buddy w Ushiku (120 m) oraz Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze (15 m). Po lunchu, spacer po shintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio.

      
 • 4 dzień

  Tokio / Hiroszima / Miyajima

  Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie pociągiem osobowym do portu. Krótka przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizytę zaczniemy od świątyni Itsukushima , na terenie której znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Unosząca się na wodzie brama jest nazywana wrotami Japonii i symbolizuje przejście ze świata ziemskiego do świata bogów. Udamy się do położonej na wzgórzu świątyni Daishoin, która została założona już w 806 r. przez słynnego minicha Kukai’a. Warto się wysilić i wejść na górę, gdyż ukaże nam się fantastyczny widok na okolicę. Będzie również chwila czasu wolnego, aby zapomnieć się wśród licznych kramów z pamiątkami i lokalnymi przysmakami - może ktoś ma ochotę na ostrygi? Tutejsze są naprawdę wyśmienite. Powrót do Hiroszimy. Będąc w Hiroszimie koniecznie trzeba spróbować okonomiyaki, dania z którego słynie region. Dziś na kolację zjemy te wyjątkowe placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Wspólne biesiadowanie będzie dobrą okazją do lepszego zapoznania się z innymi uczestnikami wycieczki. Nocleg w Hiroszimie. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się w plecak lub małą torbę na jeden nocleg w Hiroszimie, bagaże dotrą dopiero następnego dnia.

      
 • 5 dzień

  Hiroszima / Kurashiki / Himeji

  Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Parku Pokoju . Przed wojną było to polityczne i handlowe centrum miasta, a obecnie zielona część Hiroszimy poświęcona jest tragicznej historii regionu. W czasie nostalgicznego spaceru zobaczymy wiele miejsc, które upamiętniają zrzucenie bomby atomowej w 1945 r. Zatrzymamy się przed Kopułą Bomby Atomowej - ruinami centrum wystawowego z 1915 r. Jest to wyjątkowy budynek, gdyż jako jeden z nielicznych przetrwał uderzenie bomby. Wizyta w Muzeum Pokoju zapozna nas z historią miasta i jego mieszkańców przed i po 1945 r. Zatrzymamy się jeszcze przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Po lunchu przejazd do Kurashiki - miasta słynącego z dawnej dzielnicy kupieckiej Bikan położonej wzdłuż kanału. Czas wolny wśród wąskich uliczek słynących z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby przyjrzeć się z bliska jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich - zamek Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.

      
 • 6 dzień

  Himeji / góra Koya

  Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Co ciekawe, ponoć nigdy nie został zdobyty! Przejazd na górę Koya (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii przenosi nas do ezoterycznej rzeczywistości, która jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. W shukubo zjemy również wykwintny wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów, składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku. Nocleg na górze Koya.

      
 • 7 dzień

  góra Koya / Osaka

  Dla osób zainteresowanych buddyjskimi obrzędami możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okunoin - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po wczesnym lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni, takich jak np. przepyszne takoyaki - niewielki kulki z mąki nadziewane ośmiornicami. Nocleg w Osace.

      
 • 8 dzień

  Osaka / Nara / Kioto

  Przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie największej drewnianej budowli na świecie Pawilonu Wielkiego Buddy  w kompleksie świątynnym Todaiji , gdzie zobaczymy 15-metrowy, jeden z największych na świecie, wykonany z brązu posąg Buddy. Przejdziemy do Wielkiego Chramu Kasuga , największego chramu w Narze, do którego prowadzi wyjątkowa droga otoczona setkami kamiennych latarni. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Kioto - najważniejszego miasta Japonii, które jest uważane za kulturalne serce kraju. W tym wyjątkowym mieście historia i tradycja jest na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tutaj około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintoistycznych, liczne pałace i ogrody. Zwiedzanie Kioto rozpoczniemy od świątyni Fushimi Inari, która jest poświęcona Inari, bóstwu przemysłu, ryżu czy powodzenia. Jego wysłannikiem jest dobry lis - Zenko, którego dumne figurki zobaczymy w całym kompleksie. Świątynia ta to nie tylko lisy, ale również ciągnące się kilometrami przez zielony las tunele z bram torii. Spacer wśród świętych torii z pewnością ukoi nas po długim dniu. Nocleg w Kioto.

      
 • 9 dzień

  Kioto

  Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie wyjątkowego Kioto, które rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegającym pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”, która pod wpływem nacisku wydaje charakterystyczny dźwięk przypominający śpiew japońskiego słowika. Poznamy tam również historię i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii, która obok wulkanu Fuji jest symbolem Japonii. Po lunchu spacer między strzelistymi łodygami bambusów lasku Sagano. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. A może uda nam się zobaczyć tajemniczą gejszę? Nocleg w Kioto.

    
 • 10 dzień

  Kioto / Tokio

  Ostatnie godziny w Kioto warto przeznaczyć na podziwianie miasta z tarasu wyjątkowej XVII-wiecznej świątyni Kiyomizudera , czyli świątyni Czystej Wody, której nazwa pochodzi od niewielkiego wodospadu znajdującego się na jej trenie. Kompleks świątynny ma więcej atrakcji niż taras widokowy czy wodospad, o czym przekonamy się już na miejscu. Czas wolny na zakupy wśród dziesiątek sklepików z pamiątkami i lokalnymi przysmakami. Może najwyższa pora, aby spróbować lodów o smaku zielonej herbaty? W końcu na lunch zjemy sushi, bez którego nie może się obejść pobyt w Japonii. Żegnany Kioto i wracamy do Tokio superszybkim pociągiem shinkansen. Przejazd do hotelu. Nocleg w Tokio. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Tokio. Prosimy spakować się w plecak lub małą torbę na pierwszą noc w Tokio, bagaże dotrą dopiero następnego dnia.

      
 • 11 dzień

  Tokio / góra Fuji

  Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego niekwestionowanym symbolem Japonii. Pojedziemy krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Udamy się do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Główną atrakcją krótkiego rejsu będzie wyłaniający się w oddali wulkan Fuji - trzymajmy kciuki za dobrą pogodę! Następnie udamy się kolejką linową na szczyt góry Komagatake (wysokość 1100 m n.p.m.). Na szczycie udamy się do niewielkiej shintoistycznej świątyni i po raz ostatni będziemy chłonąć widoki Fuji i archipelagu wysp Izu. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio. W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.

      
 • 12 dzień

  Tokio

  Dzisiaj poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy Tokio, gdyż będziemy poruszać się komunikacją miejską. Sami przekonamy się, czy tokijskie metro jest naprawdę tak zatłoczone, jak mawiają. Najpierw udamy się do Shinjuku - dzielnicy biznesu i nowoczesnej architektury. Wjedziemy na taras widokowy Tokyo Metropolitan Government Building futurystycznego wieżowca zaprojektowanego przez jednego z najbardziej znanych architektów japońskich Kenzo Tange. Następnie uciekniemy od zgiełku wielkiego miasta i udamy się Meiji Jingu – chramu poświęconego cesarzowi Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Czas wolny na Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Na koniec zwiedzania pojedziemy do dzielnicy Shibuya - najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Zajrzymy do jednego z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek – również komunikacją miejską. Kolacja w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Nocleg w Tokio.

    
 • 13 dzień

  Tokio / Wylot z Japonii

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Ostanie chwile w Kraju Kwitnącej Wiśni przeznaczymy na zwiedzanie i zakupy. Zaczniemy od znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Ostatnim posiłkiem będzie wspólne gotowanie, czyli shabu shabu. Po lunchu zatrzymamy się przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. W końcu czas wolny w najbardziej prestiżowej dzielnicy Ginza. Tutaj znajdują się nie tylko najdroższe i luksusowe sklepy, ale również salon Nissana, który pokazuje samochody przyszłości czy największy teatr kabuki z 1889 r. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przejazd na lotnisko. Wylot bezpośredni do Warszawy PLL LOT lub z przesiadką innymi liniami lotniczymi.

      
 • 14 dzień

  Powrót do Warszawy

  Przylot do Warszawy.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT lub z przesiadką (w zależności od terminu).
 2. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w shukubo (bez prywatnych łazienek).
 3. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
 4. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio -Hiroszima, Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Hiroszima - Miyajima - Hiroszima.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Wskazane w programie wycieczki łodziami i wjazd kolejką linową na górę Komagatake.
 7. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika czasie zwiedzania.
 8. Transport kurierem bagażu głównego z Tokio do Himeji oraz z Kioto do Tokio.
 9. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu) - kuchnia japońska i regionalna.
 10. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 11. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 14. Podatek VAT.       

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnego przewodnika i kierowców (80 USD płatne w Japonii).
 3. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

 

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Zasady wjazdu w związku z Covid-19:

Od 29 kwietnia 2023 r. władze Japonii zniosły wszelkie restrykcje związane z wjazdem do Japonii. Nie ma już obowiązku wykonywania testów na obecność wirusa SARS CoV-2 ani przedstawiania certyfikatów szczepień.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PAŃSTWO MARZENA, BARBARA, MARIUSZ I KRZYSZTOF    KWIECIEŃ 2024    OCENA 5/5

Minął  miesiąc od powrotu z wycieczki . Zregenerowaliśmy już siły po tej eskapadzie, wszystkie wrażenia ułożyły się nam w głowach i nabraliśmy do wszystkiego odpowiedniego dystansu.

Najpierw jedno ogólne stwierdzenie - wycieczka zorganizowana przez CT POLAND i poprowadzona przez Panią Kingę oceniona w skali szkolnej na SZÓSTKĘ.

Tam i z powrotem – linie LOT to najsłabszy punkt programu .

Hotele: Nikt z naszej 4-osobowej podgrupy nie ma najmniejszych zastrzeżeń. Bardzo ciekawy nocleg to nocleg na Górze Koya. Warto poznawać i respektować ich zwyczaje.

Posiłki: W hotelach posiłki bardzo urozmaicone i smaczne. Fajny zwyczaj z kartkami – zajęte – wolne.

Posiłki, które jedliśmy na „mieście” dały nam przekrój świetnej kuchni, wszystko smaczne, fajnie podane, nawet mięsożercy przeżyli górę Koya. Fajnie, że nie musieliśmy siedzieć na ziemi, trudno byłoby wstać. Jesteśmy przekonani że nie wszędzie moglibyśmy trafić sami. dodatkowo indywidualne wyjścia uzupełniały wybory kulinarne.

Przejazdy: Autokary – nie jestem przesadnie wysoki (186 cm) ale w autokarach nie raz stuknąłem głową o sufit. Żartuję – czysto, punktualnie, wygodnie.

Shinkansen - zazdrościmy.

Podmiejski – nawet one na czas.

PILOT – KINGA SAN – wiedza i sposób jej przekazywania, umiejętność pracy z grupą, kultura osobista to zalety które, Kinga ma i umie z nich korzystać.

Lokalna przewodniczka – czas,czas,czas. Do tego uczynna. Szkoda, że nie mówiła po polsku.

Program – cenimy zdanie – na wycieczkach z CT Poland nie ma czasu na wyjścia fakultatywne. Program ułożony idealnie . pełne zmęczenie i mało wolnego (pozytywnie).

Kontakt z  pracownikami biura i wysłane materiały  ok. idealnie przydała się odprawa w Internecie.

To nie był nasz pierwszy wyjazd z biurem . byliśmy w Chinach, które zarekomendowali nam uczestnicy innych wycieczek.  A najlepszą rekomendacją jest  zapisanie się na następną wycieczkę INDIE. Więc ocena wyjazdu i biura na Szóstkę.

Kilka słów od siebie.

Wybierając wycieczkę do Japonii wiedzieliśmy że to bardzo trudny kraj dla przyjezdnych, zupełnie inny od zwiedzanych wcześniej krajów Aryki. Tam jest jakoś to będzie, w Japonii Tak jest i tak ma być. Do tego szukaliśmy najlepszego terminu – dzięki dla Pani Ewy za wskazanie go-03.04 - 16.04.2024 – bardzo wysokie prawdopodobieństwo zobaczenia kwitnących wiśni- kontakt 29.06.23r.

Do tego staramy się zawsze wcześniej przygotować do takiego wyjazdu , sprawdzamy pogodę ,czytamy co się tylko da (  możecie nam w tym pomóc i wskazać np.najlepsze książki i publikacje).

Rozważcie łatwiejszy sposób wykupienia biletów do wyższych klas przelotu. Z naszej grupy do Japonii korzystało z tego 11 osób.

Czasem warto z czegoś zrezygnować, a nie koniecznie robić wszystko na czas.(  góry Komagatake). Na szczycie za mało czasu ,albo to albo to.

Podsumowując wycieczka i pani Kinga –SUPER!

.

 

PANI ANNA    KWIECIEŃ 2024    OCENA 5/5

Wszystko na najwyższym poziomie, dopracowane w każdym szczególe. Czujemy się bezpieczni i w pełni zaopiekowani oraz bogatsi o wiedzę na temat tego cudownego kraju – Japonii. Wszystkie hotele na bardzo wysokim poziomie, brak jakichkolwiek uwag. W restauracjach czystość jak i jakość i obsługa na najwyższym poziomie. Pani Pilotka Kinga na najwyższym poziomie! Jedna z lepszych przewodników z jakimi się spotkałam. Lokalna przewodniczka – troskliwa, zorganizowana, pełna zapału, chętna do pracy.

 

PANI ANNA    KWIECIEŃ 2024    OCENA 5/5

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, wysoki standard hoteli, ciekawy program oraz przedstawienie bogactwa japońskiej kuchni. Sporo wolnego czasu na samodzielne zakupy czy pozwiedzanie miast. Hotele bardzo dobre, nocleg na Górze Koya - niepowtarzalne doświadczenie. Restauracje i posiłki bardzo dobre.

 

PANI ANNA I PAN TYMOTEUSZ    KWIECIEŃ 2024    OCENA 5/5

Program i organizacja wyjazdu na bardzo dobrym poziomie. Miłe zaskoczenie wielkością pokoi hotelowych i niskimi cenami jedzenia. Hotele i restauracje bardzo dobre. Pilot wspaniały – wszystko to co powinien sobą reprezentować, wiedza, opiekuńczość i zaangażowanie. Dla osób 60+ program idealny. Jesteśmy zadowoleni.

 

ANKIETA ANONIMOWA    KWIECIEŃ 2024    OCENA 5/5

Standard przelotów międzynarodowych ok. Hotele z dobrymi lokalizacjami i dobrym standardem pokoi. Restauracje świetne, zróżnicowane, posiłki pozwalające popróbować lokalnych specjałów. Wszystko perfekcyjnie przemyślane, grupa była zaopiekowana. Olbrzymia wiedza i doświadczenie.

 

PANI EWA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Wyprawa doskonale zorganizowana, bardzo dobry pilot, poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania. Pełne informacje, bardzo dobre hotele, ciekawy program i niespodzianki kulinarne, które sprawiły nam dużą przyjemność. Pani Pilot cierpliwa, troskliwa, bardzo profesjonalna. Byliśmy dokładnie informowani o terminach, procedurach itp. Wielkie uznanie i wdzięczność również dla japońskiej przewodniczki.

 

PANI ANNA I PAN KRZYSZTOF    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Po raz kolejny jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki, wszystko zorganizowane na najwyższym poziomie. Jesteśmy zadowoleni z poziomu świadczonych usług lotniczych. Hotele bardzo dobre, restauracje czyste i smaczne. Przewodniczka japońska bardzo pomocna i uprzejma. Jesteśmy bardzo zadowoleni z intensywności programu, zobaczyliśmy bardzo dużo. Dziękujemy!

 

PANI BARBARA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Wycieczka b. dobrze przygotowana, świetna organizacja. Dobre hotele i przejazdy wygodne. Pilotka znakomita, pełna pasji i poświęcenia, kompetentna, z ogromną wiedzą, cierpliwa – najlepsza. Wydaje się, że program wycieczki był intensywny, ciekawy. Jestem zadowolona.

 

PANI KAROLINA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu. Bardzo dobry standard lotów, nie mam zastrzeżeń. Dobra organizacja i wygodne przejazdy. Hotele super, bardzo dobry standard. Bardzo dobre restauracje i posiłki, ładnie podane, troszkę zabrakło zróżnicowania, przydałoby się typowe sushi (były elementy tylko), ramen, udon. Pilotka znakomita, kompetentna, pomocna, z ogromną wiedzą. Brakowało trochę czasu na buszowanie po straganach przed powrotem do autokaru, wtedy byłoby spokojniej i przyjemniej.

 

ANKIETA ANONIMOWA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Organizacja na wysokim poziomie, wszystko terminowo. Lokalna przewodniczka zasługuje na najwyższe rekomendacje! Fantastyczna osoba, świetnie zorganizowana, wszystko na czas. Pani Pilot jest również świetnym przewodnikiem z dużą wiedzą i biegłym językiem, wszystko na najwyższym poziomie. Mogłoby być trochę więcej czasu na Górze Koya, która jest fantastycznym miejscem także widokowo.

To już druga wycieczka z CT Poland i nie było rozczarowania. Mam nadzieję do zobaczenia!

 

PANIE GRAŻYNA I DOROTA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Organizacja bardzo dobra - codziennie otrzymywaliśmy pisemną rozpiskę na następny dzień. Bardzo duża, obszerna wiedza pilotki Moniki wzbudziła nasz podziw. Podana została ta wiedza w sposób dostępny. Wysoka kultra osobista naszego opiekuna. Hotele bardzo dobre, posiłki dobre i bardzo dobre.

 

PAN ZBIGNIEW    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Niesamowicie profesjonalna i bardzo sympatyczna 10/10. Lokalna przewodniczka Mamisan 10/10. Restauracje oceniam na bardzo dobre, hotele na bardzo dobre. Niesamowicie fajna wycieczka w dobrym gronie, z fantastycznymi pilotami Moniką i Mamisan.

 

PANI ANNA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Bardzo bogaty program, ale przez to mało czasu na eksplorowanie na własną rękę. Zobaczyliśmy bardzo wiele rzeczy, ale część lizneliśmy. Przydałby się jeden dzień na onsen i regenerację w trakcie tygodnia. Hotel w Tokio z godoną lokalizacją z dostępem do restauracji i centrum handlowego, w Hiroszimie i Himeji hotele dobrej klasy, wygodne, czyste ale szkoda, że w centrum dużych miast. Za to hotel na górze Koya cudowny, klimatyczne miejsce, ciepłe, spokojne, czyste.  

 

PANIE BARBARA I AGNIESZKA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Bardzo dziękujemy pilotce za doskonałą organizację, cierpliwość, sprawność realizacji programu. Jesteśmy pod wrażeniem szerokiej wiedzy, elokwencji, sposobu przekazywania informacji. Przewodniczka lokalna Mamisan była miła, sympatyczna, dziękujemy za opiekę. Jesteśmy zadowoleni z intensywności programu acz 12 dni to zbyt krótko.

Znakomita organizacja, wspaniała pilotka, niesamowite wrażenia. Podsumowanie wycieczki może być tylko taką sentencją: "Im więcej widze i doświadczam miejsca, tym bardziej uświadamiam sobie, jaki wielki jest świat. Im bardziej jestem tego świadomy, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak stosunkowo mało o nim wiem, ile jest miejsc, do których chcę pojechać i ile mam jeszcze do zobaczenia" Antony Burdein. 

 

PANI EWA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Wyprawa doskonale zorganizowana, bardzo dobry pilot, poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania. Pełne informacje, bardzo dobre hotele, ciekawy program i niespodzianki kulinarne, które sprawiły nam dużą przyjemność. Pani Pilot cierpliwa, troskliwa, bardzo profesjonalna. Byliśmy dokładnie informowani o terminach, procedurach itp. Wielkie uznanie i wdzięczność również dla japońskiej przewodniczki.

 

PANI URSZULA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Bardzo dobra organizacja, nie było żadnych problemów. Intensywność programu dobra, długość wycieczki była dobra, pani przewodniczka świetna. Wszystkie hotele były bardzo ładne, czyste i w dobrej lokalizacji. Wycieczka bardzo mi się podobała, aż szkoda było wracać.

 

ANKIETA ANONIMOWA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Piękna wycieczka, która dawała wyjątkowe wrażenia. Dzięki wskazówkom Pani Pilot można było dodatkowo zwiedzić kolejne miejsca, które urozmaicały wieczory. Hotele bardzo czyste ze świetnymi lokalizacjami. Jedzenie było bardzo urozmaicone i można było posmakować różnych dań. Jedne z najlepszych było sushi, okonomiyaki, shabu shabu oraz sam bufet z widokiem na Fuji. Pani Pilot ma ogromną wiedzę, którą potrafi przekazywać bardzo ciekawie i zwięźle.

 

PANI BARBARA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Japonia zaskakuje różnorodnością, zabytki zachwycające ale też nowoczesne, piękne. Zabudowa dużych miast robi wrażenie. Historia miesza się z nowoczesnością. Japonia robi wrażenie swoją odmiennością. Z Pani Pilot jestem w pełni zadowolona, ogromna wiedza (przedstawienie wielu kontekstów - historycznego, kulturowego, obyczajowego itp.) Ogromna cierpliwość, piękny głos. W każdej sytuacji było też widać zaangażowanie i chęć pomocy przewodnika lokalnego.

 

ANKIETA ANONIMOWA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Wrażenia wspaniałe, ważnym czynnikiem przy takiej imprezie jest pogoda – była optymalna. Organizacja perfekcyjna. Żaden element programu z niego nie wypadł, a Pilot umiejętnie go modyfikował wiedząc z jaką grupą ma do czynienia. Sporo czasu „wolnego” pozwalającego chętnym na indywidualne poznanie Japonii, a zmęczonym na odpoczynek. Loty bez zastrzeżeń, a dużą zaletą był fakt, że były bezpośrednie. Standard hoteli optymalny dla takiego charakteru imprezy. Wspaniałe doświadczenie w hotelu na Górze Koya. Optymalne wykorzystanie czasu umożliwia bardzo dobra lokalizacja tych hoteli. Ciekawe i urozmaicone propozycje posiłków umożliwiające poznanie charakteru kuchni japońskiej. Ciekawostka – najsmaczniejsze jedzenie było w lokalu, który wyglądał najmniej ładnie. Pilot był „wartością dodaną” tej imprezy. Jego kultura osobista, bezstresowy i miły sposób bycia oraz wiedza i umiejętność jej ciekawego przekazania bardzo mi odpowiadały. Lokalna przewodniczka dbała o naszą grupę jak o własne dzieci. Program umiarkowanie intensywny, pozwalał znaleźć czas na indywidualne aktywności, aby odkrywać Japonię również na własną rękę. Bardzo odpowiadał mi charakter imprezy i jej długość oraz intensywność!

 

PANI ANNA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Dobra organizacja. Odpowiednia intensywność. Korzystna lokalizacja hoteli. Jedzenie wszędzie 5/5. Odpowiednia ilość informacji przekazywana przez Pilota. Lokalna przewodniczka super urocza! Doceniam starania o zapewnienie posiłków bez glutenu. Dużym plusem była możliwość przelotu w klasie innej niż ekonomiczna (inne biura nie dają tej możliwości). Oceniam wycieczkę bardzo dobrze.

 

PAN TOMASZ    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Bardzo dużo atrakcji, dobrze rozplanowana wycieczka. Loty przebiegły bezproblemowo, wygodnie, dobra organizacja. Wszystkie hotele były super, na górze Koya było ciekawie, ale raczej tylko jako jeden nocleg. Wszystkie posiłki zgodne z japońskimi smakami i kulturą. Fajnie było poznać tutejsze smaki. Dobry Pilot to połowa sukcesu dobrej wycieczki. Pan Piotr to dobry wybór! Bardzo miły i pomocny. Przewodniczka lokalna bardzo miła, dbała żebyśmy się nie zgubili. Ogólnie super, dobra intensywność, ale moim zdaniem zbyt długi czas wolny na codzienne zakupy. Będę polecać znajomym!

 

PANI EWA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Wycieczka bardzo udana. Dobry program, dobrze zaplanowane dni – urozmaicone. Pilot stworzył bardzo dobrą atmosferę, a przekazywana przez niego wiedza bardzo przybliżyła nam Japonię i stanowiła dużą wartość wycieczki. Dobrze zaplanowana kolejność zwiedzania. Lot bezpośredni stanowił duże ułatwienie podróży. Hotele o dobrym standardzie, zarówno pod względem zamieszkania, jak i śniadań. Świetna lokalizacja. Posiłki w restauracjach świetne, urozmaicone. Dzięki dużemu zróżnicowaniu mogliśmy poznać kuchnię japońską. Obsługa kelnerska bardzo dobra. Ogólnie program dobrze zaplanowany, intensywny, świetna logistyka.

 

PANI BEATA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Kolejny raz jestem bardzo zadowolona z programu i jego realizacji, co niewątpliwie jest również zasługą Pilota. Pilot posiadał ogromną wiedzę, kulturę i empatię. W trakcie przeprowadzanych wyjazdów z CT Poland zapewnione były śniadania i kolacje, natomiast teraz były we własnym zakresie – Pilot zabierał nas w różne miejsca – co bardzo mi odpowiadało. Wszystkie hotele spełniły moje oczekiwania. Czyste, z miłą obsługą, w dobrej lokalizacji. Jednym problemem była komunikacja z personelem, lecz Pilot był bardzo pomocny. Posiłki urozmaicone, bardzo duży wybór. Jestem już z CT Poland 3x, poprzednie imprezy, a teraz Japonia były bardzo dobrze zorganizowane.

 

PANI EWA   LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Wycieczka b. udana – pozwala poznać najważniejsze zabytki Japonii, historię, kulturę. Hotele na trasie w bardzo dobrej lokalizacji, co pozwala na samodzielne zwiedzanie okolicy. Jedzenie b. dobre, restauracje czyste, duży wybór dań (śniadaniowych), kolacja i lunche smaczne, obsługa b. dobra. Można było poznać smaki Japonii. Pani Pilot – opiekunka grupy, bardzo zaangażowana, posiada dużą wiedzę o Japonii, którą się z nami dzieliła, duże doświadczenie w prowadzeniu grup. Ciekawym pomysłem była Góra Koya i nocleg w klasztorze.

 

PAN WIKTOR    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Świetna Pani Pilot, która potrafiła przekazać wiele informacji, angażowała się w dodatkowe atrakcje i potrafiła zapełnić każdą chwilę pobytu. Hotele dobrze położone, z miłą obsługą i zróżnicowanym jedzeniem. Jedyna rzecz, która moim zdaniem mogłaby być zmieniona, to ograniczenie ilości planowanych posiłków i przeznaczenie większej ilości czasu na samodzielne znalezienie restauracji.

 

ANKIETA ANONIMOWA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Wycieczka ciekawa, ale za dużo czasu zostało poświęcone na zakupy, trochę brakowało mi czasu na samo zwiedzanie. Pani Pilot – wspaniała, troskliwa, opiekuńcza, z ogromną wiedzą spełniała wszystkie życzenia. Cierpliwie poświęcała swój czas wolny, aby pokazać nam jak najwięcej, ciekawie opowiadając o Japonii. Chętnie wybiorę się na urlop z CT Poland jeszcze raz i może inną trasą do Japonii!

 

PANI RENATA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, świetna Pani Pilot, bardzo zaangażowana i pomocna. Jedna z najlepszych pilotów, jakich miałam okazję spotkać! Lokalna przewodniczka też super. Hotele i jedzenie bardzo dobre. Ciekawy program, zwłaszcza pobyt u mnichów na Górze Koya.

 

PANI MONIKA    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Organizacja całej wycieczki przeprowadzona na medal!! Program bardzo intensywny, ale zróżnicowany, przeplatany czasem wolnym, bardzo ciekawy. Dyspozycyjność Natalii również po zakończeniu programu obowiązkowego – godna podziwu. Wiedza, interakcje społeczne, zorganizowanie, energia i poczucie humoru – zachwycające! Dobra intensywność programu – dzięki temu zobaczyliśmy tyle pięknych miejsc. Podczas całej wycieczki czułam się zaopiekowana, zawsze wiadomo było co robimy w danym dniu, gdzie i o której. Życzę Państwu dalszego pomyślnego rozwoju firmy i mam nadzieję, że nie była to moja ostatnia wycieczka z CT Poland!

 

ANKIETA ANONIMOWA    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Wszystko było ok, zgodnie z przewidywaniami. Standard lotów bardzo dobry, wszystkie hotele bez zastrzeżeń. Pilot Natalia była super pod każdym względem, życzyłabym sobie zawsze trafiać na kogoś takiego! Zabrakło mi jedynie imprezy – spotkania zapoznawczo-integracyjnego, gdzie wszyscy uczestnicy mogliby poznać się wcześniej, już na początku wycieczki.

 

PAN JERZY    KWIECIEŃ 2023     OCENA 5/5
Pani Natalio, Szanowni Państwo,

chciałbym w imieniu całej naszej czteroosobowej rodziny bardzo podziękować za organizację podróży do Japonii. Jesteśmy pod dużym wrażeniem profesjonalizmu, dbałości o szczegóły oraz zaangażowania, z którym spotkaliśmy się podczas naszej wycieczki.

W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować Pani Natalii, która sprawiła, że pobyt w Japonii był wyjątkowy i był prawdziwą przyjemnością a niezatarte wspomnienia pozostaną z nami z pewnością na zawsze. Piękne miejsca, przyroda, historia i kuchnia Japonii nie byłyby tak ciekawe bez wprowadzeń, komentarzy i ciągłej gotowości do odpowiadania na pytania ze strony Pani Natalii. Jej ogromna wiedza i doświadczenie w istotny sposób wzbogaciły starannie przygotowany przez Państwa plan podróży. Umiejętność utrzymywania uwagi i zainteresowania nas a także w szczególności naszych dzieci jest godna podkreślenia. Zawsze uśmiechnięta, dowcipna i pomocna (także w zakresie pytań wykraczających poza standardową agendę wydarzenia) jest dla Państwa firmy wielkim atutem. A umiejętność radzenia sobie z trudnościami i emocjami uczestników wycieczki może być dla gwarancją udanych kolejnych organizowanych przez Państwa wyjazdów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. I z pewnością będziemy chcieli skorzystać z Państwa usług w przyszłości.  

 

PAŃSTWO BEATA I PAWEŁ    KWIECIEŃ 2023     OCENA 5/5
Natalia - wspaniała osobowość, doskonałe umiejętności organizacyjne, fenomenalna wiedza i umiejętności jej przekazywania, empatia umiejętnie połączona ze stanowczością, kocha ludzi i zawsze jest pozytywna. Uważam, że osobowość i zaangażowanie Natalii i jej optymizm i pozytywne znastawienie eliminuje ewentualne niedogodności. Hotele oceniam na bardzo dobre i wspaniałe, restuaracje na bardzo dobre i wspaniałe. Warto byłoby też spróbować typowej dobrej zupy japońskiej ramen. 

 

PAŃSTWO KATARZYNA I KRZYSZTOF    KWIECIEŃ 2023    OCENA 5/5

Wycieczkę oceniamy na bardzo dobrą. Specjalne podziękowania dla p. Moniki i p. Piotra za znakomite posiłki wegańskie na lot powrotny. Dreamliner dobry, ale Airbusy lepsze.  

 

PAN IRENEUSZ    KWIECIEŃ 2023    OCENA 5/5

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Uczestniczyłem wcześniej w podobnie zorganizowanych wycieczkach, ta była najlepsza. Nie mam uwag. Do zobaczenia! 

 

PANI MAŁGORZATA    KWIECIEŃ 2023    OCENA 5/5

Wycieczkę oceniam na bardzo dobrą. Hotele dobre i bardzo dobre, na górze Koya klimatycznie. Pilotka Krystyna super kompetentna, zawsze pomocna, z dodatkowymi pomysłami na poznawanie miejsc, w których byliśmy, bardzo opiekuńcza, ale również dająca odpowiednią ilość swobody. Micio san to super przewodniczka o niesamowitym zaangażowaniu, bardzo miła i pomocna. Po raz pierwszy jestem uczestnikiem takiej formy podróżowania. Bardzo podoba mi się kameralność grupy. Z przyjemnością będę planować z Państwem kolejną podróż.

 

PAŃSTWO MARIA I LESZEK    MARZEC 2023    OCENA 5/5

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przewodniczki, jesteśmy pełni podziwu dla jej wiedzy, przygotowania merytorycznego, korzystania z dodatkowych pomocy, plansz, zdjęć, filmów. Jest to osoba perfekcyjna, godnie reprezentuje biuro. Codziennie robiła nam niespodzianki w postaci przysmaków regionalnych. To bylo bardzo miłe. Przewodniczka japońska była bardzo pracowita, perfekcyjna i dobze zorganizowana. Hotele oceniam na bardzo dobre, restauracje na bardzo dobre i znakomite.   

 

PAŃSTWO STANISŁAW I BARBARA    MARZEC 2023    OCENA 5/5

Fantastyczna wyprawa, świetnie zorganizowana z bardzo dobrym cicerone. Pilotka bardzo profesjonalna o olbrzymiej wiedzy i kulturze osobistej, sympatyczna i pomocna. W pełni profesjonalna. Program bogaty, czas dobrze wykorzystany. Posiłki bardzo smaczne, pięknie podane. Ostatni lunch w Tokio genialny. Pełne zadowolenie. Spełnienie oczekiwań, nawet pogoda dopisała.   

 

PANIE EWA I IWONA    MARZEC 2023    OCENA 5/5

Na wycieczkę zdecydowałam się z uwagi na brak dodatkowych kosztów i wysoki standard usług na poprzednich wyjazdach. Wycieczkę oceniam na bardzo dobrą. Pilotka wieczorami poświęcała swój czas i pokazywała dodatkowe atrakcje, była pomocna w każdej sytuacji, pani Sayuri była bardzo opiekuńcza i jak Mata Hari - pojawiała się zawsze, jak była potrzebna. Kuchnia japońska jest cudowna. Bardzo rożnorodna, wspaniale podana, przepięknie wyglądająca. Bardzo smaczna, obsługa w restuaracjach bardzo życzliwa. Hotele oceniam na super, fantastyczne, świetnie położone, w ciekawej okolicy.  

 

ANKIETA ANONIMOWA    MARZEC 2023    OCENA 5/5

Rekomendacja znajomych okazała się bardzo trafna. Hotele oceniam na bardo dobre, restauracje były ok. Pani Pilot dała z siebie wszystko, znajomość języka jaońskiego, angielskiego, wiedza o Japonii bardzo rozległa, wysoka kultura osobista, kontakt z grupa bardzo dobry. Przyjemność zwiedzania z takim pilotem. Ogólnie jestem więc zadowolona z wyjazdu do Japonii, przewodnika polskiego i japońskiego, programu wycieczki i zdobytej wiedzy. Na pewno wybierzemy się w podróż do inneg kraju z firmą CT Poland.  

 

ANKIETA ANONIMOWA    MARZEC 2023    OCENA 5/5

Natalia to cudowna pani!!!! Jestem zaskoczona jej umiejętnością posługiwania się językiem japońskim. Życzliwa i wymagająca, szcególnie punktualności. Program zreaizowany z nawiązką.   

 

PANIE EWA I IWONA    MARZEC 2023    OCENA 5/5

Na wycieczkę zdecydowałam się z uwagi na brak dodatkowych kosztów i wysoki standard usług na poprzednich wyjazdach. Wycieczkę oceniam na bardzo dobrą. Pilotka wieczorami poświęcała swój czas i pokazywała dodatkowe atrakcje, była pomocna w każdej sytuacji, pani Sayuri była bardzo opiekuńcza i jak Mata Hari - pojawiała się zawsze, jak była potrzebna. Kuchnia japońska jest cudowna. Bardzo rożnorodna, wspaniale podana, przepięknie wyglądająca. Bardzo smaczna, obsługa w restuaracjach bardzo życzliwa. Hotele oceniam na super, fantastyczne, świetnie położone, w ciekawej okolicy.  

 

PAŃSTWO ANDRZEJ I BOGUMIŁA    MARZEC 2023     OCENA 5/5
Organizacja bardzo dobra, różnorodność sposobów komunikacji, co pozwoliło lepiej poznać specyfikę Japonii. Pilot polski i japoński bardzo dobry, urozmaicine posiłki, chociaż dobór surowców ten sam.

 

PANI ANETTA    MARZEC 2023     OCENA 5/5
Wycieczkę oceniam na bardzo dobrą. Z pracy pilota, pana Piotra jestem zadowolona, z pracy przewodniczki japońskiej bardzo zadowolona. Rewelacja!!!! Bardzo dobra to mało powiedziane. W programie mogło by być coś z miejscowej kultury. Czegoś mi brakowało. Byliśmy z CT Poland na innych wyjazdach, na tym brakowało mi wieczornych wyjść do teatru, na występy, tak było w Chinach. 

 

PANI ANNA    MARZEC 2023     OCENA 5/5
Wycieczkę oceniam na bardzo dobrą. Z pracy pilotki pani Krystyny jestem bardzo zadowlona, była bardzo zaangażowania, proponowała wieczorne spacery, dodatkowe meijsca do zwiedzania. Pracę przewodniczki lokalnej oceniam na bardzo dobrą, hotele też, restauracje podobnie. 

 

PANI ALICJA    KWIECIEŃ 2023     OCENA 4/5
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z pobytu, ale w moim przypadku wybór destynacji był przemyślany i długo wyczekiwany. Każda z odwiedzanych miejscowości zachwyciła mnie. Co bym zmieniła? Myślę, że dzień przy górze Fuji był niepotrzebny, Dużo czasu na dojazd, rejs promem i wjazd leciwa kolejką na górę nie był przyjemnością. Nocleg na górze Koya to ciekawe doświadczenie, na futonie odespała jet lag :) Najlepszy z hoteli był w Hiroszimie, w Kioto też bardzo dobry, podobnie jak w Himeji. Kociołek super, jedzenie pyszne, okonomiyaki smakowały jak powinny, lunch w Hiroszimie był w porządku choć teraz wiedziałabym lepiej jak skomponować posiłek, kuchnia fusion ok, bardzo ładnie podane, sushi i kitsune udon przepyszne! Bardzo dobry lunch w Kamakurze, kolejne nowe smaki. Z pracy pilotki p. Natalii jestem bardzo zadowolona. Ogromna wiedza i nieziemska cierpliwość dla grupy. Mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane podróżować z Natalią. Pani SAyouri-san była nie do zdarcia, bardzo dbała o grupę i załatwiała momentalnie wszystkie formalności.

 

PANI ewa    kwiecień 2023    OCENA 5/5

Program zróżnicowany, różnorodny i przemyślany. Może momentami zbyt intensywny. Powinien być róozłożony na 15 dni, ponieważ brakowało nam chwil na celebrację pięknych miejsc oraz czasem na regenerację sił. Ale mimo zmęczenia, jesteśmy zadowoleni. Natalia to wspaniała pilotka, z dużą wiedzą, poczuciem humoru, wspaniała współpraca z grupą. 

 

PANI KAROLINA (LAT 12)    MARZEC 2023    OCENA 5/5

Lot samolotem był słaby. Mało miejsca na nogi. Gdy dotarliśmy do hotelu już chciałam wszystko co widziałam po drodze wykupić. Najbardziej podobały mi się jendak pobyt w Harujuku. A z jedzenia pyszne były truskawki w szkle. Wycieczkę oceniam 10/10. Pani pilotka dobrze i ciekawie opowiadała. Wydaje mi się, że ona głównie opowiadała i pomagała a pani Sayuri dbała o bezpieczeństwo. Poza tym był autokar i nie trzeba było ciagle chodzić i jeździć metrem. Jakbym miała powiedzieć, gdzie chciałabym pojechać teraz to chciałabym jeszcze raz pojechać do Japonii.

 

PANI ANNA    LISTOPAD 2022    OCENA 5/5

Rewelacja od samego początku do końca. Jestem bardzo zadowolona. Pierwszy kontakt. Wszystkie informacje, szybki i sprawny zakup. Przeważnie bardzo sympatyczny, kompetentny, zaangażowany. Pilotka miejscowa bardzo sympatyczna, uczynna, pomocna., zaangażowana. Ogólne wrażenie bardzo, bardzo pozytywne.

Informacje praktyczne oceniam bardzo dobrze. Były dobrze zorganizowane, poza tym troska czy dotarły i czy wszystko zrozumiałam.

O miejscowej przewodniczce Mitsi: słowa tego nie opiszą. Wspaniała osoba, autentycznie zaangażowana. Daleko poza jej obowiazkami.

O pilocie Piotrze Rogalskim: z pracy pilota jestem bardzo zadowolona. Wprowadzał w klimat odwiedzanego miejsca. Kompetencja i wiedza.

O hotelach: hotele oceniam jako bardzo dobre. Jedynie w Kioto mógłby być lepszy. Hotel na górze Koya - rewelacja, super pomysł, klimat miejsce, 5* za pomysł i realizację.  

O restauracjach: wszystkie restauracje oddawały klimat miejsca, nie można nic zarzucić organizacji. Posiłki na górze Koya - rewelacyjny pomysł i realizacja. 

 

PANI kATARZYNA    LISTOPAD 2022    OCENA 5/5

Jestem bardzo zadowolona. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Mogę z czystym sumieniem polecić tę wycieczkę i firmę CT Poland znajomym. Pilot z ogromną wiedzą, pomocny i potrafiący skupić uwagę na sobie. Pilot to 80% dobrej wycieczki. Wracam do domu z pomysłem na nowy wyjazd z wami! Dziękuję!

 

PAN RAFAŁ    LISTOPAD 2022    OCENA 5/5

Wszystko dopięte. Bardzo dobra organizacja. Jedyne zastrzeżenie to hotel w Kioto. Bardzo wysoki standard wyjazdu. Dobra byłaby oferta dla osób nielubiących lokalnej kuchni - inne dania, ale wiemy, że nie zawsze się da. Bardzo dziękujemy za perfekcyjną organizację.

 

PANI MAŁGORZATA    LISTOPAD 2022    OCENA 5/5

Wyjazd oceniam jako bardzo dobry, podobnie hotele i restauracje. Pilota Piotra Rogalskiego oceniam na 5+. Był bardzo sprawny w kontakcie z grupą.  

 

PANI MARIA    LISTOPAD 2022    OCENA 5/5

Znakomita organizacja pracy. Wyjątkowo atrakcyjny program Tempo zwiedzania dopasowane do wszystkich uczestników. Dobra organizacja czasu wolnego. Wszystkie hotele bardzo dobre.  

 

PANI DOROTA    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Przelot liniami LOT oceniam bardzo dobrze. Hotele od 6 do 8, w skali 1-10. Restauracje oceniam na bardzo dobre, jedną na górze Koya jako rewelacyjną, super restuaracja w Osace. Pani Monika jest pasjonatką z ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Jest przemiłą i pozytywną osobą, otwartą i pomocną. zarówno pilotka jak i przewodniczka lokalna pracowały na najwyższym poziomie. Informacje praktyczne wysłane przed wyjazdem przez biuro oceniam jako rewelacyjne!

 

PAN PAWEŁ    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5
O wyborze zdecydowały opinie innych i atrakcyjny program a także opinia o przewodnikach wycieczek po Japonii.

 

PANI HANNA    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Przelot LOTem oceniam na dobry, hotele na bardzo dobre, podobnie jak restauracje. Jestem w pełni zadowolona z pracy pilotki, jej wiedzy, kultury osobistej oraz relacji z grupą. O wyborze zdecydował atrakcyjny program, rekomendacja znajomych oraz fakt, że byłam już z biurem na wycieczce.

 

ANKIETA ANONIMOWA    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Ciekawa trasa, w spokojnym ale konkretnym tempie. Bardzo miła przewodniczka Monika i Sumi San. Bardzo podobał mi się kontrast góra Koya - Osaka. Czegoś podobnego oczekiwałam po Tokio. Grupa i Pani Monika była super!

 


PAN MARCIN     LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Jestem zadowolony z intensywności programu. Również z pracy pilotki. Pani Monika Galicka to super profesjonalistka, Sumi sam - super przewodnik lokalny.


PAN ADAM     LISTOPAD 2019     OCENA 4/5

Przeloty oceniam dobrze, podobnie hotele i restuaracje. Pilotka - super! O wyborze zdecydował fakt, że chcieliśmy pojechać z innym biurem niż do tej pory.

 

Pan Piotr, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Bardzo dobre przeloty bezpośrednie. Wszystkie hotele na bardzo przyzwoitym poziomie. Pani Kinga to wyjątkowo profesjonalna a zarazem miła, kulturalna osoba. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze.

 

Pani Bogusława, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Przelot oceniam bardzo dobrze, bardzo dobra była również przewodniczka japońska – Happy. Pani Kinga Potasznik jest pilotem wyjątkowym, potrafi stworzyć bardzo dobre relacje z grupą.

 

Pani Maryla, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Super hotele, zwłaszcza ten na górze Koya, zagwarantował mi niezapomniane wrażenia. Ogólnie oceniam wycieczkę bardzo dobrze.

 

Pani Bogusława, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Pani Kinga jest pilotem wyjątkowym. Potrafi stworzyć bardzo dobre relacji z grupą. Imprezę oceniam ogólnie bardzo dobrze.

 

Pani Monika i Pan Robert,     Australia 4/5

Pani Kinga super uczynna, przewidująca, troskliwa osoba, zaangażowana dużo ponad normę. Bardzo dobry program. W Kioto zamiast bambusowego lasu w tej samej okolicy warto wprowadzić świątynię zen.

 

Pani Grażyna, Gdynia, Marzec 2019     Ocena 5/5

Pani Kinga Potasznik była uprzejma, uśmiechnięta, pomocna. Największe wrażenia – tradycyjne Kioto, piękne kimona, Fuji, torii, nowoczesne Tokio. Generalnie program super.

 

Pan Piotra, Złotniki, Marzec 2019     Ocena 5/5

Bardzo dobry przelot. Serdecznie dziękuję Pani Kindze za szczególną troskę dotyczącą mojej osoby. Jestem zadowolony zarówno z przewodnika polskiego jak i japońskiego. Uważam tą wycieczkę za bardzo udaną, ciekawą z dużą ilością wrażeń. Poznanie Japonii, zwyczajów ludzi, zachowań, sumienności, pracowitości, grzeczności, czystości. To wszystko sprawia że Japonia jest wyjątkowym krajem, pełnym ciepła i serdeczności, krajem pięknym.

 

Ankieta anonimowa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Pani Kinga Potasznik była niezastąpiona, pomocna w każdej chwili, marzyłabym, aby na każdej wycieczce pilot był tak cierpliwy. O moim wyborze zdecydował atrakcyjny program.

 

Pani Maria, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Lot bezpośredni do Tokio podnosi standard i skraca czas podróży, dlatego oceniam go bardzo wysoko. Hotel w Tokio – czystość, infrastruktura, otoczenie, obsługa bardzo dobra. Wszystkie restauracje ciekawe, obsługa bardzo dobra, możliwość poznania tradycyjnej kuchni, charakterystycznej dla regionu, w którym byliśmy. Obie panie przewodniczki były w pełni profesjonalne. Pani Kinga Potasznik jest pilotką wyjątkową - wiedza, organizacja, cierpliwość, chęć do pomocy, wszystko wybitne. Opiekowała się nami Pani Happie, z Panią Kingą tworzyły zespół znakomity.

 

PANI BERNADETTA, BIESLKO-BIAŁA, LISTOPAD 2018      Ocena 5/5

Bardzo dobra organizacja, wszystko dopięte na ostatni guzik: posiłki, transport, itd. Przeloty międzynarodowe na bardzo wysokim poziomie- jestem bardzo zadowolona. Wszystkie hotele położone w bardzo dobrej lokalizacji, bardzo czyste, miła obsługa. Bardzo profesjonalny przewodnik – Pani Natalia. Program bardzo intensywny, ale o to chodzi na tego typu wyjazdach.

 

ANKIETA ANONIMOWA, LISTOPAD 2018      Ocena 5/5

Ta podróż jest moją pierwszą , informacyjną podróżą do Japonii i dzięki ograniczonej liczebności grupy i używaniem środków komunikacji publicznych, przeszła moje oczekiwania. Myślę, że w przypadku 20-25 uczestników moja opinia ni byłaby tak pozytywna. Uważam, że Pani Natalia jest dużym atutem biura.

 

ANKIETA ANONIMOWA, LISTOPAD 2018      Ocena 5/5

Przeloty międzynarodowe zgodne z oczekiwaniem. Do hoteli na wycieczce nie mam uwag. Posiłki – jeżeli ktoś lubi dania jarskie, to są smaczne, zróżnicowane. Gorzej z tymi, którzy nie jedzą ryb, owoców morza i sushi. Jestem w pełni zadowolony z pilota opiekującego się grupą. Więcej takich kompetentnych pilotów jak nasz. Mała liczebność grupy była dużym atutem tego wyjazdu, który pozwalał na chłonięcie wiedzy przekazywanej przez przewodnika oraz atmosfery zwiedzanych miejsc.

 

Pani Krystyna, Warszawa, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Przeloty, hotele i jedzenie na trasie oceniam dobrze. Bardzo jesteśmy zadowoleni z pilota Justyny Kępki – wielki zasób wiadomości, bardzo opiekuńcza, wczuwa się w sytuację każdego uczestnika grupy. .

 

PANI HANNA I PAN ZBIGNIEW, TARNOWSKIE GÓRY, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Wyjazd bardzo udany. Między innymi dzięki Pani Justynie. Jest osobą kontaktową, pomocną, sympatyczną, miłą, o bardzo dużej wiedzy fachowej. Z takim pilotem możemy podróżować zawsze i wszędzie.

 

PANI DIANA DRABIK, GDYNIA, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Przeloty średnie, mało miejsca w klasie ekonomicznej, obsługa miała, posiłki dobre. Hotele i posiłku na wycieczce dobre i bardzo dobre. Wspaniała pilotka! Nawet w wolnym czasie opiekowała się grupą i proponowała wizyty wieczorne, podczas których nam towarzyszyła.

 

PANI MAGDALENA, GDAŃSK, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Wygodne połączenie bezpośrednie Warszawa –Tokio, Tokio- Warszawa. Duży samolot, dobry standard. Hotele bardzo dobre ze świetną lokalizacją. Posiłki ciekawe, specyficzne, bardzo smaczne, chociaż niektóre smaki to wyzwanie. Dzięki staraniom pilota i przewodnika posiłki dostosowane do wegetarian. Duzy plus. Intensywność programu zwiedzania w sam raz, sporo widzieliśmy, był też czas na złapanie oddechu, zdjęcia, zakupy. Pilotka opiekująca się grupą Pani Justyna Kępka, miła pomocna, wspaniała osoba, cierpliwa i z profesjonalnym podejściem, zawsze uśmiechnięta, doskonale przygotowana, każdy z osobna czuł się dobrze zaopiekowany, zaangażowana, organizowała czas poza programem, zapewniała bezpieczeństwo nawet w zatłoczonym miejscu.

 

PANI GRAŻYNA, PILCHOWICE, WRZESIEŃ 2018      Ocena 5/5

Pilot bardzo dobrze zorientowany w terenie. Przewodniczka z Polski bardzo dobrze posługiwała się językiem japońskim i angielskim. Oprócz podstawowych wiadomości również było bardzo dużo ciekawostek.

 

PANI DOMINIKA, PILCHOWICE, WRZESIEŃ 2018      Ocena 5/5

Program wycieczki jest bardzo urozmaicony i można poznać dobrze Japonię z każdej strony. Jeśli chodzi o noclegi i wyżywienie wszystko jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie, bez zarzutów. Jednak na takich wycieczkach i tak najważniejszy jest pilot i w tym wypadku trafiliśmy najlepiej, jak mogliśmy, co zdecydowanie jest największym atutem wycieczki. Pani Natalia nie tylko posiada wiedzę, ale także potrafi ją świetnie przekazać. Nie przedstawia tylko faktów, ale pokazuje jak wygląda życie w Japonii.

 

PANI BEATA, PILCHOWICE, WRZESIEŃ 2018      Ocena 5/5

Program bardzo ciekawy, wycieczka dobrze zorganizowana, hotele o wysokim standardzie. Posiłki bardzo urozmaicone, dzięki czemu można lepiej poznać lokalną kuchnię. Duża różnorodność odwiedzonych miejsc, dzięki czemu do ostatniej chwili wycieczka była bardzo interesująca. No i na koniec najważniejsze – przewodnik p. Natalia – REWELACYJNA!!! – ogromna wiedza i ciekawy sposób jej przekazywania, komunikatywna, zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy, wolny czas poświęcała na organizowanie dodatkowych atrakcji: zwiedzanie Japonii w jej towarzystwie było prawdziwą przyjemnością.

 

PANI EWA, KĘTRZYN, SIERPIEŃ 2018      Ocena 5/5

Natalia jako przewodnik bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu procesem grupowym, bardzo uważna. Ogromna wiedza o kraju. Jeżeli Japonia to tylko z Natalią, będę polecała znajomym CT Poland. SZACUN za wiedzę i znajomość języka. Czułam się bardzo bezpiecznie i odpoczęłam na 100% ☺.

 

PANI MARZENA, GDAŃSK, SIERPIEŃ 2018      Ocena 5/5

Wyjazd przeszedł moje oczekiwania, bardzo atrakcyjny program, intensywność do zaakceptowania, ale przydałby się na końcu choć jeden dzień na relaks kiedy można się wyspać, skorzystać z basenu, masarzu, zrelaksować się. Przeloty dobre. Hotele bardzo dobre. Jedzenie bardzo dobre, urozmaicona kuchnia. Pilotka Pani Natalia bardzo konkretna, kompetentna, wysoka kultura osobista, sympatyczna, otwarta, pomocna.

 

PANI ALICJA, WARSZAWA, SIERPIEŃ 2018      Ocena 5/5

Bardzo dobra organizacja. Pani pilot Natalia bardzo zaangażowana w sprawy uczestników. Pani Natalia organizowała czas poza programem, pokazując ciekawostki: w Osace wjazd na wieżowiec, w Kioto – schody. Aktywnie reagowała na potrzeby uczestników. Posiada bardzo dużą wiedzę o Japonii. Przekazywała nam wiele ciekawych informacji. Program ciekawy, nienudny, w sam raz: nie za dużo (nie męczy) i nie za mało. Ogólna ocena: WSPANIALE!

 

PANI BARBARA, KATOWICE, KWIECIEŃ 2018      Ocena 5/5

Organizacja doskonała, hotele powyżej naszych oczekiwań. Wszystkie miały świetną lokalizację i dobry standard. Przeloty bardzo dobre, największa zaleta to bezpośredni lot i catering. Jedzenie bardzo dobre, chociaż nie jestem fanem kuchni japońskiej. Pozytywne opinie o biurze okazały się w pełni uzasadnione. Podczas pobytu w Tokio przydały by się bilety całodniowe na komunikację miejską ( dla chętnych). 

 

PANI JANINA, SZCZYTNO, KWIECIEŃ 2018      Ocena 5/5

Dobrze ułożony logistycznie program, pełen profesjonalizm świadczonej usługi. Nie wyobrażam sobie innego pilota wycieczki P. Natalia posiada niesamowitą wiedzę na temat Japonii, w zasadzie w każdej dziedzinie. Bardzo kształcąca i interesująca wycieczka, zorganizowana w sposób bardzo profesjonalny. Pilotka otwarta na potrzeby klientów i dbająca o integrację i miłą atmosferę. 

 

PANI ELŻBIETA, TARNÓW, KWIECEIŃ 2018     Ocena 5/5

Mam porównanie z wycieczkami organizowanymi przez biura angielskie, amerykańskie czy australijskie i chcę Wam pogratulować super organizacji wysokiego standardu hoteli (dogodna komunikacja, restauracje w pobliżu), transportu i różnorodności wysokiej jakości posiłków. Jedzenie urozmaicone, śliczna prezentacja i dobra kuchnia. Ostatnia kolacja w Tokio zbyt obfita. No i nigdy nie zapomnę wspaniałej pracy p. Natalii. Wyjątkowa, jej entuzjazm i organizacja zasługuje na najwyższą pochwałę. Dziękuję i do zobaczenia. 

 

Ankieta anonimowa, (marzec 2017)

Wszystko z Piotrem było łatwe i przyjemne, poczucie bezpieczeństwa jego troska sprawiały, że pobyt w Japonii był piękny. Zawsze dopisywały nam humory, grupa cudowna, żadnych problemów. 

 

Pan Jarosław, Głowaczów (marzec 2017)

Pilot bardzo miły i rzeczowy. Organizacja bardzo dobra. Wyjazd godny polecenia. 

 

pani elżbieta, KOSZALIN   (MARZEC 2017) 

Witam, chciałam podziękować za pokazanie mi Japonii za pośrednictwem Waszego biura przez P. Natalię Kazberuk.

P.Natalia jest najlepszym przewodnikiem po Japonii jakiego można by sobie wymarzyć: po filologii japońskiej - z biegłą znajomością języka japońskiego, przesympatyczna jako człowiek, z uśmiechem na ustach w każdej sytuacji niekoniecznie komfortowej, z pasją (!!!) ....wiedzą o kraju , który ...jak widać “po oczach”... kocha - to się udziela i daje przyjemność każdego dnia ...kompetentna w każdej dziedzinie...

Z  Panią Michiyo – przewodniczką Japonką – tworzą świetny duet . Jej również w moim imieniu proszę podziękować za starania i ujmującą osobowość.

Wycieczka do Japonii z Waszą firmą była przyjemnością...poleciłam ją już moim znajomym...

 

pani ewa, warszawa   (październik 2016) 

Pani Natalia to jedna z najsympatyczniejszych przewodniczek, jakie miałam podróżując z różnymi biurami. Pani Midori  była doskonale zorganizowana, zawsze uśmiechnięta, pomocna. Impreza doskonale zorganizowana, program zrealizowany w całości. fantastyczny przewodniczka. Chętnie powrócę do Japonii na inna trasę.

 

pan stanisław, szczytno   (październik 2016) 

Japonia to fantastyczny kraj, do którego chętnie pojechałbym jeszcze raz. Przebieg wycieczki w pełni zgodny z programem i zrealizowany bardzo profesjonalnie.

 

pani magdalena, łódź   (październik 2016) 

Natalia to najlepszy pilot, z jakim byłam a jeżdżę dużo. Pani Natalia ma 6 gwiazdek w skali 1-5. Informacje praktyczne wysłane przed wyjazdem były bardzo ciekawe i przydatne, możnaby je nawet rozszerzyć bo przed wyjazdem wydawało sie, żę Tokio to abstrakcja a Japonia to kosmos. Imprezę oceniam na bardzo dobrą, program był bardzo bogaty i bardzo dobrze zrealizowany.

 

państwo anna i paweł, warszawa   (październik 2016) 

Przelot oceniamy bardzo dobre, plus to połączenie bezpośrednie. Shukubo - urocze i interesujące miejsce, czyste z fantastyczną atmosferą. Shabu-shabu było bardzo cekawe  smaczne, sushi super, świetna obsługa i atmosfera. W ryokanie super kolacja, śniadanie to duże wyzwanie :) Pilotka Natalia jest fantastyczna! Program był intensywny, ale wszystko było bardzo ciekawe.

 

pani anna, działdowo   (październik 2016) 

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Wiadomośći na czas przysłane dla każdego. Pilotka wykazuje się anielską cierpliwością w stosunku do uczestników wycieczki.Natalia to osoba bardzo kompetentna i uczynna. Program bardzo bogaty, każdy dzień wypełniony nowymi wrażeniami.

 

 

pani anna, biskupiec   (październik 2016) 

Organizacja wycieczki, pilot, zaplanowane kolacje, wypełnienie czasu wolnego bardzo dobre. Ogroma, wszechstronna wiedza Pani Natalii Kazberuk budziła nasz szacunek i podziw.

 

 

Pani małgorzata, warszawa (KWIECIEŃ 2016)

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, wiele wrażeń, świetna organizacja, mili ludzie. Pilotka Monika świetnie zorganizowana, zdecydowana, bardzo miła.  

 

ankieta anonimowa (KWIECIEŃ 2016)

Hotel w Tokio zlokalizowany w doskonałym punkcie miasta, w Himeji również doskonała lokalizacja, w pobliżu zamku, co umożliwiło wieczorny spacer, w Kobe mieliśmy atrakcyjny taras widokowy w pokoju. Shukubo to świetny pomysł na nocleg, szkoda tylko, że w pokoju nie ma dużego ręcznika, ale koszt wypozyczenia faktycznie symboliczny. Ryokan - ciekawe przeżycie, maty, futony, kąpiel w onsenie sama przyjemność. Restauracje oceniam bardzo wysoko. We wszystkich miejscach czystośc sal i obsłga na wysokim poziomie. Najciekawsze było shukubo, natomiast kolacja z sushi aż za obfita ale bardzo smaczna. Pilotka Monika operatywna, doskonale zorganizowana i przesympatyczna. Wrażenia niezapomniane, najciekawsze były shintoistyczne chramy, Kioto - cudowne miasto, góra Koya z Kamakurą to istne perełki całego programu.  

 

Panie patrycja i małgorzata, podkowa leśna  (KWIECIEŃ 2016)

Ogólnie oceniamy imprezę jako sper, pilotka Monika jest osobą bardzo odpowiedzialną i kompetentną. Ciekawym pomysłem byłaby wycieczka na pozostałe wyspy japońskie. Koniecznie z Moniką Galicką jako przewodnikiem.  

 

Pan mariusz, warszawa   (KWIECIEŃ 2016)

Wycieczka na wysokim poziomie. Program i intensywność godna polecenia, trochę więcej czasu wolnego byłoby wskazane.  

 

Pani joanna, szubin   (KWIECIEŃ 2016)

Shukubo przy klasztorze oceniamy nawet lepiej niż dobrze, niesamowite miejsce. Wszystkie hotele bardzo czyste, obsługa pomocna, miła, niczego nie brakowało. Jedzenia europejskie było wystarczające żeby się najeść i bardzo smaczne, jedzenie lokalne - podane pięknie, smaczne, można było wyrobić sobie opinię co w lokalnej kuchni lubię, a co mi nie smakuje i o to chodzi. Pilotka Krysia to osoba niezwykle charyzmatyczna, z wyrazistą, pozytywną osobowością, to gwarancja poczucia bezpieczeństwa w krajach azjatyckich. Przemiła ciepła Japonka Summi opiekowała się grupą - super.

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona, spędziłam wspaniały urlop, miałam okazje poznać kulturę, kuchnię i przepiękne miejsca, które zostaną w pamięci, przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, jakie dają piloci w obcnym kraju z odmienną kulturą to element nie do przecenienia. 

 

Pan jerzy, brzeziny   (KWIECIEŃ 2016)

Wrażenia z wycieczki są bardzo dobre. Zobaczyliśmy kraj, który jak do tej pory nie ma sobie równych w kulturze na co dzień, tradycji, technice i infrastrukturze. Organizacja wycieczki na poziomie japońskim. Trochę może za dużo zwiedzania świątyń, są mniej więcej podobne. Pilotka Krysia bardzo kontaktowa, służąca zawsze swoją pomocą z uśmiechem na twarzy. 

 

Pani bożena, grabów   (KWIECIEŃ 2016)

Wycieczkę oceniam jako bardzo dobrą. Pilotkę Krysię również, miała bardzo dobry kontakt z uczestnikami, prawie na stopie przyjacielskiej, bardzo dobre przygotowanie fachowe. Opiekunka japońska wspaniała, troszczyła się o nas jak matka, wspaniała organizacja.  

 

Pan zbigniew, wrocław   (KWIECIEŃ 2016)

Standard przelotów oceniam jako wysoki. Bardzo dobre hotele z dobrą infrastrukturą, blisko centrum miast. Bardzo dobre i mocno urozmaicone kolacje. Dobór resturacji doskonały - dziękuję za możliwość spróbowania wielu różnorodnych potraw regionalnych.   

 

Pani renata, wrocław   (KWIECIEŃ 2016)

Jesteśmy bardzo zadowoleni, zarówno z programu, hoteli, posiłków jak i bardzo profesjonalnej pilotki o dużej wiedzy i zaangażowaniu. Jedynie maleńskie pokoiki były nieco uciążliwe, ale zdaję sobie sprawę, że to standard w Japonii.  

 

Pani iwona, zakopane   (marzec 2016)

Wycieczkę oceniam jako bardzo dobrą. Pan Piotr to wspaniały człowiek i pilot z ogromną wiedzą na temat zwiedzanych miejsc i Japonii. Zawsze gotowy aby pomóc, mogliśmy na niego liczyć w każdej sytuacji, co jest bardzo ważne gdy się jest daleko od domu, w kraju o innej kulturze i obyczajach. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki :)  

 

Państwo Anna i Andrzej, Oświęcim (KWIECIEŃ 2014)

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Jestem pod wrażeniem pięknej Japonii, której historię i czasy teraźniejsze przedstawiła nam w sposób profesjonalny nasza pilotka Monika Galicka. Wysoko oceniam jej profesjonalność, wiedzę, oraz wysoką kulturę osobistą.  

 

Pani Agnieszka, Sierpc (KWIECIEŃ 2014)

Program wycieczki idealnie przygotowany, bez dni bardzo intensywnych. Standard przelotów dobry. Standard  hoteli na trasie dobry i bardzo dobry, zaś nocleg w Shukubo przy klasztorze to fajne doświadczenie, oryginalne posiłki wegańskie, możliwość urozmaicenia i poznania kultury mnichów.  Pozostałe posiłki serwowane na trasie bardzo dobre, oryginalne śniadania, zróżnicowane kolacje, np. możliwość spróbowania shabu - schabu. Pilotka zajmująca się grupą Pani Monika Galicka zawsze uśmiechnięta, miła, otwarta na potrzeby grupy. Cechowała ją ogromna wiedza, ciekawy sposób przekazywania informacji, który potrafi zainteresować.  

 

Pani Halina, Warszawa (KWIECIEŃ 2014)

Jest to kolejny wyjazd z CT Poland. Jeździłam z innymi biurami, także zagranicznymi, ale piloci biura CT Poland są najlepsi. 

 

Pani Anna, Warszawa (KWIECIEŃ 2015)

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, bardzo dobrze zorganizowanej i poprowadzonej. Japonia to wspaniały, piękny, czysty i przyjazny kraj. Przede wszystkim piękna przyroda w cudownym rozkwicie wiosny, było ciepło i słonecznie z wyjątkiem połowy jednego dnia. Nawet udało się nam zobaczyć kwitnące wiśnie w ok. podgórskiej. Podróż przyjemna z Lufthansą, w drodze powrotnej samolot był pustawy, więc mieliśmy po kilka siedzeń do dyspozycji - świetnie! Hotele w których nocowaliśmy przyzwoite z miłym personelem. Nawet w ryokanie, dość przykurzonym, wszyscy byli b. mili i postarali się o świetny posiłek. Nie jestem zachwycona sushi, ale kolorowy sposób podania i różnorodność warzyw są wspaniałe. No i wspaniały serwis, ta ilość ukłonów... Przejazdy wewnętrzne bez kłopotów, autokary wygodne, czyste a kierowcy świetni i ukłony przy każdym wyjściu i wejściu (poza Tokio). Piotr Rogalski jako pilot bardzo dobry,  profesjonalny, świetne zachowanie zawodowego dystansu. Pilotka japońska mila, życzliwa, pomocna, zawsze na miejscu, odpowiedzialna. Moja ogólna ocena jest bardzo dobra. Cieszę się, że dałam radę tak intensywnej wycieczce, choć wiele razy czułam się zmęczona. Po powrocie dokuczała mi trochę zmiana czasu i parę dni chodziłam "skołowana”, ale to przeszło i teraz zaczynam myśleć o następnej wycieczce z CT Poland, po raz drugi do Chin.
Bardzo dziękuje za tak udaną wycieczkę. Serdecznie pozdrawiam 

 

PAŃSTWO GRAŻYNA I BOGDAN (KWIECIEŃ 2015) 

Szanowni Państwo, zamiast ankiety pozwalamy sobie napisać kilka zdań dotyczących wycieczki do Japonii, która odbyliśmy z Państwa Biurem w dniach 25.04-07.05.2015. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i ocena ogólna jest bardzo dobra. Przewodnik Pan Piotr Rogalski wykazał się olbrzymim zaangażowaniem, wiedzą, taktem i kulturą osobistą. Był zawsze w 100% do naszej dyspozycji. Wybralibyśmy się z Panem Piotrem ponownie. Nie mamy żadnych uwag odnośnie przelotów i przejazdów. Oceniamy je jakO bardzo dobre. Wszystkie hotele, z których korzystaliśmy oceniamy jako bardzo dobre. Restauracje, z których korzystaliśmy też oceniamy jako bardzo dobre. Pracę przewodnika japońskiego oceniamy jako bardzo dobrą. Z Państwa Biurem byliśmy już w Chinach w 2005 r., i Birmie w 2010 r. Wyjazd do Japonii jest dowodem na pozytywną ocenę pracy Waszego Biura. Po innych doświadczeniach uważamy, że organizowane przez Was wyjazdy do Azji są na najwyższym poziomie. Program był intensywny i bardzo atrakcyjny, spełnił nasze oczekiwania.   

 

Państwo Małgorzata i Mariusz, Elbląg (KWIECIEŃ 2014)

Życzylibyśmy sobie takich pilotów jak Monika Galicka na każdym wyjeździe. 

 

Pani Urszula, Gliwice  (KWIECIEŃ 2014)

Wycieczka spełniła moje oczekiwania, zarówno co do programu zwiedzania, komfortu hotelowego jak i kompetencji pilota, p. Moniki Galickiej. Jestem wieloletnim Uczestnikiem wyjazdów z różnych biur – ale P. Monika zasługuje nie tylko na słowną pochwałę. Wyjątkowo kompetentna Pani pilot, zasługuje na najwyższe oceny w kwestii kultury osobistej, kontaktu z ludźmi, wiedzy, znajomości języka itd. Wycieczka pozwoliła poznać kulturę i atmosferę (specyficzną) dalekiego kraju. Myślę, że czas trwania (13dni) jest wystarczająca dla osób będących w moim wieku (66 lat).  

 

Pan Grzegorz, Rzeszów  (KWIECIEŃ 2014)

Wspaniale zaplanowany i zorganizowany wyjazd. Dzięki ciekawemu doborowi miejsc do zobaczenia oraz ich ilości nie mogę powiedzieć żebym się nudził. Nawet podczas przejazdów pomiędzy nimi. Jeśli pozostałe oferty biura stoją na tak wysokim poziomie to strona CT Poland będzie pierwsza, którą odwiedzę podczas planowania Kolejnego wyjazdu.  

 

Pan Grzegorz, Skoczów  (KWIECIEŃ 2014)

Interesujący program, zrealizowany ponad standard, z nieoczkiwanym zakończeniem – trzęsieniem ziemi. Będę aktywnie śledził ofertę turystyczną CT Poland z możliwością ponownego wyjazdu.  

 

Pani Danuta, Kędzierzyn Koźle (SIERPIEŃ 2014)

CT Poland jest sprawdzonym, profesjonalnym biurem, znów stanęło na wysokości zadania. Tym razem zakochaliśmy się dzięki wam w Japonii. Poznaliśmy ten fantastyczny kraj dzięki Pani Natalii Kazberuk, która cechuje się wszystkim co najlepsze, wspaniały organizator, merytorycznie dobrze przygotowana, odpowiedzialna, ujmująca. Najlepszy przewodnik do tej pory (a bardzo dobrych było kilku).  

 

Pan Michał, Warszawa (SIERPIEŃ 2014)

Japonia to ciekawy i zróżnicowany kraj. Dzięki CT POLAND i wspaniałej pilotce Natalii Kazberuk udało nam się go nieco poznać. Dni były zajęte do granic zmęczenia, ale było warto. Punkty zwiedzania były tak dobrane, że ciągle było coś nowego i frapującego. Pani pilot zajęła się grupą także ułatwiając własne zakupy.  

 

Pan Patryk, Żernica (SIERPIEŃ 2014)

Przeloty międzynarodowe – sprawny transfer. Przyzwoity czas przesiadek. Hotele bardzo dobre. Restauracje i jedzenie dobre i bardzo dobre. Pilot to bardzo ważny aspekt wycieczki. Tym razem również 5+. Z Panią Natalią Kazberuk mogę wyjechać na koniec świata. Japonia zrobiła na mnie ogromne warzenie. Z biurem CT POLAND byliśmy któryś raz na wyprawie i jak zwykle nie zawiedliśmy się, co więcej byliśmy zachwyceni profesjonalizmem, zaangażowaniem pilota, ogromną wiedzą i pozytywną energią, którą zaraziła nas Pani Natalia. Serdecznie dziękuję.   

 

Pan Dawid, Żernica (SIERPIEŃ 2014)

CT POLAND stanęło na wysokości zadania (jak zwykle). Mam pełne zaufanie do tego biura. Japonia jest cudownym krajem, a dzięki wam poznaliśmy Ją bliżej. Profesjonalnie przygotowana trasa w każdym (nawet najmniejszym szczególe). Przewodnik Pani Natalia Kazberuk to osoba stworzona do pracy przewodnika. Nie tylko świetnie przygotowana. Umiejąca dbać o dobrą atmosferę w grupie. Wyjątkowo odpowiedzialna, zdyscyplinowana i merytorycznie przygotowana. Wkraczała poza swoje obowiązki. Pomagała nam nawet w sprawach, których nie musiała. Najlepszy pilot w CT POLAND do tej pory.   

Pani Regina, Bydgoszcz (Marzec 2014)

Po raz pierwszy skorzystałam z oferty CT Poland – z całą przyjemnością będę mogła imprezy zorganizowane przez nie polecać znajomym. Trasa – ciekawe miejsca, umiejętna korelacja czasu zwiedzania i czasu wolnego. Piloci – p. Piotr Rogalski - duża kultura osobista, szeroka wiedza, umiejętności logistyczne, znajomość realiów. P. Midori – oprócz sprawności działania, dużo ludzkiego ciepła.  

 

Pan Jerzy, Mierzyn (PAźDZIERNIK 2014)

Organizacja, jak zwykle świetna, ponad standardowe przewodnictwo wycieczki, duża intensywność (także poza programem) – zasługa Pani Natalii Kazberuk i bogaty program. Dobre hotele i restauracje i miejsca przy oknie w samolotach :) 

 

Pan Jacek, Warszawa (PAźDZIERNIK 2014)

Chciałbym podkreślić świetną organizację. Wszystkie przejazdy, wejścia do odwiedzanych miejsc, posiłki odbywały się płynnie.  

 

Pani Beata, Wrocław (PAźDZIERNIK 2013)

Wrażenia są bardzo pozytywne, świetna organizacja. Bez wątpienia najmocniejszym punktem programu była Pani Natalia Kazberuk, która wykonywała swoją pracę z pasją i na najwyższym poziomie. Ogromny pozytyw! Bardzo duża wiedza + świetny kontakt z grupą.   

 

Pani Katarzyna, Warszawa (SIERPIEŃ 2013)

Bardzo dobra organizacja, dobre hotele, sympatyczni przewodnicy. Jestem bardzo zadowolona całokształtem wycieczki.  

 

Pan Wojciech, Lubawa (SIERPIEŃ 2013)

Hotele bardzo mi się podobały. Restauracje - czyste sale, smaczne dania, miła obsługa. Pilotka Natalia Kazberuk to bardzo sympatyczna osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem, służąca pomocą w każdej chwili. Bardzo mi się podobało, wspaniały wyjazd i wspaniali ludzie. Niesamowite wrażenia.   

 

ANKIETA ANONIMOWA (KWIECIEŃ 2012)

Biuro CT Poland pretenduje do biura organizującego najlepsze wyjazdy w rejon Azji. Ceny wycieczki są wyższe niż w innych biurach, ale standard hoteli, posiłków jest też bardzo wysoki.  

 

pani elżbieta (KWIECIEŃ 2012)

Ogólnie wycieczkę uważam za ciekawą i udaną. Organizacja dobra. Jedzenie ciekawe oraz w większości b. dobre kolacje (gorsze śniadania). Ludzie kulturalni, mili. Jestem zadowolona, będę polecała innym.  

 

Państwo Iwona i Jacek, Warszawa  (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka przybliżyła kulturę, historię i obyczajowość Japonii. Pozwoliła poznać najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Japonii. Pomimo dużego tempa nie była męcząca. Na szczególną pochwałę oprócz walorów organizacyjnych i kompetencji oraz kultury osobistej pilota Natalii Kazberuk zasługuje logika organizacji zwiedzania oraz możliwość poznania życia codziennego Japończyków a przede wszystkim ich przepysznej kuchni. Wycieczka będzie dla nas impulsem do dalszego głębszego poznania kraju kwitnącej wiśni. Dziękujemy.  

 

Pan Maciej, Elbląg (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka zorganizowana i zrealizowana fachowo i profesjonalnie. Wrażenia z imprezy przekroczyły moje oczekiwania – w sensie pozytywnym. Podczas całej podróży miałam poczucie pełnego bezpieczeństwa i troski o każdego z uczestników. Zasadniczy wpływ na takie odczucie miały: wysoka wiedza, kultura osobista, pełna życzliwość i empatia Pań przewodników – polskiej Pani Natalii Kazberuk, japońskiej Pani Kaneko. Gratulacje ! Takie wycieczki to pełna radość.   

 

Pan Waldemar, Łódź (KWIECIEŃ 2013)

Znakomita organizacja wycieczki. Profesjonalizm pilota Natalii Kazberuk podczas całej wycieczki. Program ułożony racjonalnie i logicznie. Otrzymałem bardzo wiele informacji przekazanych w przystępny sposób. Należy podkreślić opiekuńczość pilota od początku do końca imprezy.  

 

Pan Jerzy, Bydgoszcz (KWIECIEŃ 2013)

Bardzo dobrze ułożony program objazdu i zwiedzania, odpowiednia kolejność i dobór miejsc zwiedzanych. Bardzo dobrze oceniam obsługę lokalnego japońskiego operatora. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie. Bardzo dobrze oceniam japońskiego przewodnika i jego nieprzeciętne zorganizowanie, chęci i profesjonalną obsługę oraz uprzejmość. Bardzo dobrze oceniam pilota panią Natalię Kazberuk. Sympatyczna, cierpliwa, super grzeczna i uczynna, znająca Japonię, zwyczaje i jedzenie. Dużą przyjemność mieliśmy odbywając razem program po kraju samurajów.  

 

Pani Teresa, Elbląg (KWIECIEŃ 2013) 

Wcześniejsze wyjazdy z CT POLAND do Chin i Indii zapowiadały udany wyjazd. Japonia była kolejnym marzeniem do spełnienia. Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu, przeprowadzeniu i opiece ze strony obu Pań Przewodniczek: Kaneko i Natalii Kazberuk, wyjazd spełnił moje oczekiwania. Pokazały kraj, jego mieszkańców, kulturę i kuchnię Japonii. Czułam się „zaopiekowania” dzięki ich profesjonalnej organizacji i obsłudze. Cała impreza spełniła moje marzenie aby poznać kraj „Kwitnącej Wiśni”. Wiedza, kultura osobista, gotowość do pełnej pomocy ze strony obu Pań sprawiły, że czułam się bezpiecznie i komfortowi. Chciałabym wybrać się w następną podróż także z tym biurem.  

 

ANKIETA ANONIMOWA (KWIECIEŃ 2013) 

Bardzo dobrze przygotowana impreza. Realizacja zgodnie z planem, bardzo rzetelna. Bardzo dobra organizacja dni na miejscu. Duże zaangażowanie lokalnego przewodnika. Bardzo dobra opieka pilota - Natalii Kazberuk.  

 

Pan Ignacy, Lubawa (SIERPIEŃ 2013)

Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd. Szczególnie należy pochwalić Panią Natalię Kazberuk, która potrafiła zaciekawić Japonią i swoją pracę wykonuje z pasją i oddaniem, i poświeceniem godnym samuraja.   

 

Pan Ryszard, Wrocław (PAźDZIERNIK 2013)

Dobra jakość hoteli. Wszystkie hotele OK, bez żadnych zastrzeżeń, w shukubo była bardzo sprzyjająca wyciszeniu atmosfera (pozytyw!). Bardzo smaczne jedzenie, dobry standard, urozmaicone posiłki. Kociołek shabu-shabu – super! Wspaniała pilotka Pani Natalia Kazberuk! Duża wiedza, super kontakt z grupą. Pani Natalia jest świetną pilotką. Jej praca była na najwyższym poziomie. Duża wiedza + chęć i umiejętności przekazywania tej wiedzy. Jesteśmy pod wrażeniem ! Ocena w skali 10-cio stopniowej – 10 punktów !  

 

Pan Konrad, Rzeszów (PAŹDZIENRIK 2013)

Wspaniałe doświadczenie, co do odmienności kulturowej, wielonarodowości i bogactwa zabytków, zachowań interpersonalnych. 

 

Pani Ewa, Grudziądz (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana.   

 

ANKIETA ANONIMOWA (MARZEC 2014)

Mogę śmiało powiedzieć iż wyjazd przerósł moje oczekiwania. Organizacja, opieka przewodników, przekazane informację sprawiły iż czas spędzony w Japonii pozostanie na długo w mojej pamięci, jako najlepsza wycieczka w życiu. Pragnę podziękować Piotrowi Rogalskiemu za jego profesjonalizm i pogratulować Państwu takiego pilota! :) 

 

Pani Agnieszka, Wielka Brytania (MARZEC 2014)

Bardzo intensywny program wykonany w 110 % , profesjonalnie, bezstresowo, wrażenia nie ocenione. Nic dodać nic ująć. Atrakcje kulinarne – kolacje były dodatkowym plusem wycieczki. Ogólna ocena wycieczki na duże 6 z bardzo dużym plusem.   

 

Pan Krzysztof, Kościan (MARZEC 2014)

Chętnie jeszcze  skorzystam z usług państwa biura. Pozdrawiam.  

 

Pan Maciej, Wolsztyn (MARZEC 2014)

Wycieczka udana, zwiedzanie czasowo ok, zwięźle i na temat. Żadnego przeciągania. Takimi wycieczkami jestem zainteresowany w przyszłości. Myślę, że jeszcze w przyszłości skorzystam z Państwa usług.  

 

Pani Elżbieta, Warszawa (MARZEC 2014)

Wrażenia bardzo dobre. Czysto, ludzie mili, grzeczni, pomocni. Pięknie zadbane parki i tereny zieleni. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Została według mnie tak zorganizowana, że przekrojowo można było poznać część kraju, kuchnię, krajobrazy i mieć ogólna orientację. Przewodnik Piotr w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżył wiadomości o kraju, historię i obyczaje, itp. Lokalna Pani Przewodnik również była doskonała w pełnieniu swojej funkcji.  

 

Państwo Hanna i Adam, Warszawa (MARZEC 2014)

Przeloty bardzo dobre. Hotele – bardzo dobre. Jesteśmy pod wrażeniem kompetencji Pana Piotra Rogalskiego - spokój, opanowanie, punktualność i wiedza merytoryczna. Program wycieczki w pełni spełniła nasze oczekiwania.  

 

Pani Dorota, Szczecin (MARZEC 2014)

Bardzo dobra organizacja wyjazdu. Kraj piękny – wart odwiedzenia, wrażenia pozytywne, czystość i uprzejmość wokół wręcz zaskakująca.  

 

pani Hanna, Kielce (MARZEC 2014)

Organizacja wyjazdu bez zarzutu. Wrażenia pozytywne ze względu na atrakcyjność odwiedzanego kraju. 

 

pani DANUTA, CZELADŹ (SIERPIEŃ 2015)

Korzystamy z usług Państwa biura już po raz kolejny. Całość wyprawy, organizacja, zakwaterowanie, program - oceniam bardzo wysoko i w pełni zadowalająco. Pragnę jednak podkreślić, iż nasza przewodniczka - Pani Natalia - zasługuje na chwilę uwagi. Jej profesjonalizm, wiedza, predyspozycje personalne, to to - co będę wspominała i miała w pamięci jako wzór. Miła, życzliwa i ciepła osoba - aż tyle. Składam podziękowania na ręce Biura za opiekę Pilota, mając nadzieję, że zostaną uwzględnione i wykorzystane

 

pani AGNIESZKA, poznań (paŹdziernik 2015)

Rewelacyjna przewodniczka z olbrzymią wiedzą, poczuciem humoru. Dziękujemy Pani Natalii Kazberuk serdecznie. Dużym plusem była mała grupa ( 16 osób).

 

pan Krzysztof, Katowice (paŹdziernik 2015)

Uważam, że "wielkim skarbem" wycieczki do Japonii był jej Pilot, Pani Natalia KAZBERUK. Spokojna, zrónowarzona, bardzo kompetentna, obdarzona niecodziennym głosem i fantastycznym poczuciem humoru. Dokładała wszelkich starań, aby prowadzona wycieczka była nie tylko udana, ale zachwycająca. Pani Pilot dała nam możliwość poznania "życia" Japonii, a nie tylko zrealizowała program.

 

pani Beata, Katowice (paŹdziernik 2015)

Chciałam wyrazić najwyższe uznania dla pracy Pani Natalii Kazberuk. Niezwykle kompetentna, z olbrzymią wiedzą, porozumiewająca się biegle w języku japońskim z pasją i zaangażowaniem przekazująca informacje na temat odwiedzanych miejsc. Zawsze pomocna, komunikatywna, serdeczna, rozwiązujaca powstające problemy szybko i sprawnie. A przy tym bardzo skromna, taktowna, kulturalna, obdarzona charyzmą, posiadajaca dar zjednywania sobie ludzi. Myślę, że w dużej mierze mój zachwyt nad wyprawą do Japonii, jest podyktowany postawą niezwykłego i nietuzinkowego Pilota. Uważam, że możecie być Państwo jako Biuro Podroży - dumni, że taka osoba jak Pani Natalia Kazberuk podejmuje z Wami współpracę! Jestem bardzo zadowolona. Dokładacie Państwo wielkich starań, aby program był niezwykle urozmaicony, dbacie o różnorodność zakwaterowania, pokaznie kultury i zwyczajów ludzi w odwiedzanym kraju. Posiłki - choć osobiście nie przepadam za rybami - REWELACJA!

 

pani Małgorzata, Warszawa (październik 2015)

Pilotka Pani Natalia Kazberuk - cudowne poczucie humoru, świetny kontakt z grupą i z każdym uczestnikiem wycieczki. Natalia potrafi z lekkością motyla w ujmujacy spsób prowadzić imprezę. No i imponuje wiedzą.

 

pan Michał, Poznań (październik 2015)

Wycieczka dobrze przygotowana, zorganizowana, ciekawy program, profesjonalny pilot. Pilot Pani Natalia Kazberuk wysokiej klasy, duża wiedza merytoryczna, doświadczenie i o wysokiej kulturze osobistej. Zdecydowanie polecam, profesjonalny pilot! Dobry standard hoteli oraz wieczornych kolacji. 16 -osobowa grupa - idealna liczba osób na japońskie uwarunkowania. Zdecydowanie można zareklamować tę wycieczkę.

 

państwo Bożena i Tomasz, Warszawa (paŹdziernik 2015)

Pani Natalia Kazberuk jest 100% profesjonalistką. Poświęcała grupie swój wolny czas nawet po zakończeniu programu zwiedzania. W sposób istotny wzbogaciło to przeżycia związane z poznaniem Japonii. Hotele na trasie bardzo dobre. Restauracje znakomite.

 

pani Aleksandra, Skierniewice (paŹdziernik 2015)

Jestem po raz pierwszy z Państwa biurem. Jeżeli w przyszłości zdecyduję się na Azję na pewno wybiorę CT Poland. Hotele i restauracje na trasie bardzo dobre.

 

Pan MArek, Skierniewice (paŹdziernik 2015)

Jestem zadowolony z wyjazdu na tę wycieczkę. Mimo iż nie miałem czasu aby się do niej przygotować tak, jak planowałem to jestem przekonany iż przekazane informacje przez Pilota Panią Natalię Kazberuk pozwoliły mi na stworzenie sobie pełnego obrazu tego kraju obecnie z uwzględnieniem ram historycznych - bardzo dobra wycieczka w miłej atmosferze. Hotele bez zastrzeżeń, dobrane do programu wycieczki. Widoczne stałe zaangarzowanie Pilota wycieczki. Wybór restauracji na trasie w pełni zadowalający. Znakomite przygotowanie Pilota, profesjonalizm z ogromną kulturą osobistą zapewniajaca bezproblemową realizację wycieczki i w pełni zaspokajajaca oczekiwania uczestników.

 

Pani ewa, grudziądz (kwiecień 2013)

Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana. 

 

ankieta anonimowa (marzec 2014)

Mogę śmiało powiedzieć iż wyjazd przerósł moje oczekiwania. Organizacja, opieka przewodników, przekazane informację sprawiły iż czas spędzony w Japonii pozostanie na długo w mojej pamięci, jako najlepsza wycieczka w życiu. Pragnę podziękować Piotrowi Rogalskiemu za jego profesjonalizm i pogratulować Państwu takiego pilota ! :)

 

PanI AGNIESZKA, WIELKA BRYTANIA (MARZEC 2014)

Bardzo intensywny program wykonany  w 110 % , profesjonalnie, bezstresowo, wrażenia nie ocenione. Nic dodać nic ująć. 

 

Pan KRZYSZTOF, KOŚCIAN (MARZEC 2014)

Chętnie skorzystam z usług państwa biura. Pozdrawiam.

 

Pan Maciej, wolsztyn (MARZEC 2014)

Wycieczka udana, zwiedzanie czasowo ok, zwięźle i na temat. Żadnego przeciągania. Takimi wycieczkami jestem zainteresowany w przyszłości. Myślę, że jeszcze w przyszłości skorzystam z Państwa usług. Pozdrawiam.

 

Pani elżbieta, warszawa (MARZEC 2014)

Wrażenia bardzo dobre. Czysto, ludzie mili, grzeczni, pomocni. Pięknie zadbane parki i tereny zieleni. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Została według mnie tak zorganizowana, że przekrojowo można było poznać część kraju, kuchnię, krajobrazy i mieć ogólna orientację. Przewodnik Piotr w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżył wiadomości o kraju, historię i obyczaje, itp. Lokalna Pani Przewodnik również była doskonała w pełnieniu swojej funkcji.

 

Państwo hanna i adam, warszawa (MARZEC 2014)

Przeloty bardzo dobre. Hotele – bardzo dobre. Jesteśmy pod wrażeniem kompetencji Pana Piotra Rogalskiego - spokój, opanowanie, punktualność i wiedza merytoryczna. Program wycieczki w pełni spełniła nasze oczekiwania.

 

Pani DOROTA, SZCZECIN (MARZEC 2014)

Bardzo dobra organizacja wyjazdu. Kraj piękny – wart odwiedzenia, wrażenia pozytywne, czystość i uprzejmość wokół wręcz zaskakująca. 

 

PanI HANNA, KIELCE (MARZEC 2014)

Organizacja wyjazdu bez zarzutu. Wrażenia pozytywne ze względu na atrakcyjność odwiedzanego kraju.

 

PanI REGINA, BYDGOSZCZ (MARZEC 2014)

Po raz pierwszy skorzystałam z oferty CT Poland – z całą przyjemnością będę mogła imprezy zorganizowane przez nie polecać znajomym. Trasa – ciekawe miejsca, umiejętna korelacja czasu zwiedzania i czasu wolnego. Piloci – p. Piotr Rogalski - duża kultura osobista, szeroka wiedza, umiejętności logistyczne, znajomość realiów. P. Midori – oprócz sprawności działania, dużo ludzkiego ciepła.

 

PaŃSTWO ANNA I ANDRZEJ, OŚWIĘCIM (KWIECIEŃ 2015)

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Jestem pod wrażeniem pięknej Japonii, której historię i czasy teraźniejsze przedstawiła nam w sposób profesjonalny nasza pilotka Monika Galicka. Wysoko oceniam jej profesjonalność, wiedzę, oraz wysoką kulturę osobistą. 

 

PanI agnieszka, sierpc (kwiecień 2015)

Program wycieczki idealnie przygotowany, bez dni bardzo intensywnych. Standard przelotów dobry. Standard  hoteli na trasie dobry i bardzo dobry, zaś nocleg w shukubo przy klasztorze to fajne doświadczenie, oryginalne posiłki wegańskie, możliwość urozmaicenia i poznania kultury mnichów.  Pozostałe posiłki serwowane na trasie bardzo dobre, oryginalne śniadania, zróżnicowane kolacje, np. możliwość spróbowania shabu - schabu. Pilotka zajmująca się grupą Pani Monika Galicka zawsze uśmiechnięta, miła, otwarta na potrzeby grupy. Cechowała ją ogromna wiedza, ciekawy sposób przekazywania informacji, który potrafi zainteresować.

 

Pani halina, warszawa (kwiecień 2015)

Jest to kolejny wyjazd z CT Poland. Jeździłam z innymi biurami, także zagranicznymi, ale piloci biura CT Poland są najlepsi.

 

Państwo beata i ryszard   (PAŹDZIERNIK 2015)

Droga Pani Natalio. Bardzo się cieszymy, ze mieliśmy możliwość Panią poznać i pod Pani opieką zakosztować Japonii. Pilotaż w Pani wykonaniu był świetny (i tym razem to również nie jest „KADZENIE”). Każdy chyba zauważył, że robiła Pani to z pasją, a nie jako ćwiczenie obowiązkowe w ramach przedmiotu „Odkrywam Japonię po raz N-ty”.

My oboje (jak Pani z pewnością zauważyła) nie jesteśmy typowymi uczestnikami imprez turystycznych grupowych (nie do końca mamy ochotę na automatyczne wymuszone integrowanie się z przypadkowo spotkanymi ludźmi i nie do końca życie stadne nam jest po drodze), ale … muszę przyznać, że po tej Japonii z Panią w roli głównej … dostrzegłam zalety tej formy turystyki i niewątpliwie w przyszłości pomyślę, aby w przypadku niektórych trudniejszych destynacji po raz kolejny grupowej turystyki spróbować. 

Reasumując, jeszcze raz wielkie dzięki za świetną japońską przygodę i za całą przekazaną wiedzę o Japonii, którą chłonęliśmy łapczywie. Niewątpliwie do Japonii jeszcze się wybierzemy, ale tym razem pewnie już bez grupy i „na spokojnie”. Na dowidzenia przesyłamy kilka zbiorowych fotek „OD MNICHÓW”. Apropos MNICHÓW … myślę, że ten wieczór i poranek miał rzeczywiście magiczną atmosferę i był jedyny w swoim rodzaju … przynajmniej dla nas..

 

Państwo scholastyka i jerzy, skierniewice   (PAŹDZIERNIK 2015)

Chciałabym tym mailem wyrazić moją bardzo pozytywną opinie na temat wycieczki do Japonii. Hotele - ocena ogólna dobra. Na wyróżnienie zasługuje hotel w Kioto, inne były ok, hotel w Tokio był świetnie położony. Pilotka pani Natalia zasługuje na najwyższą ocenę. Komunikatywna, rzeczowa, sprawna organizacyjnie, z dużą i ugruntowaną wiedzą na temat Japonii. Do tego miła i sympatyczna. Nie ma się do czego przyczepić. Chciałoby się mieć zawsze do czynienia z takim pilotem.

 

Pani beata   (PAŹDZIERNIK 2013)

Niniejszym składam serdeczne podziękowanie dla CT POLAND za organizację naszej podróży do Japonii. Niewątpliwie należymy do grona wymagających klientów. Staramy się jak najlepiej wywiązywać z naszych powinności, ale oczekujemy tego również od naszych partnerów na każdej płaszczyźnie. Z dużym zadowoleniem stwierdzamy, że Państwa Biuro sprawdziło się doskonale w przypadku naszej podróży.

Biuro wykazało się wyjątkową elastycznością, co było dla nas niezwykle istotne (żeby nie powiedzieć decydujące) na etapie dokonywania wyboru organizatora. Dzięki bogatemu programowi i bardzo profesjonalnemu przygotowaniu całej imprezy był to dla nas niewątpliwie bardzo udany wyjazd. Na szczególne podkreślenie zasługuje wspaniała praca pilotki Pani Natalii Kazberuk. Duża wiedza plus chęć i umiejętność dzielenia się tą wiedzą zdecydowanie potęgowały to dobre wrażenie. Z czystym sumieniem zaczęliśmy już Państwa Biuro w gronie przyjaciół i znajomych polecać, bo zdecydowanie należy się to Państwu. Stara maksyma głosi, że zadowolony klient jest w stanie przyprowadzić 10 nowych klientów i … oby tak się stało. Wprawdzie od naszego powrotu z Japonii upłynął już miesiąc, ale dopiero dziś czas pozwolił na napisanie tego krótkiego podziękowania. Niewątpliwie w przyszłości będziemy chcieli ponownie skorzystać z oferty Państwa Biura. Jeszcze raz dziękuję w imieniu mojego męża i swoim własnym

 

Państwo magdalena i wiesław (listopad 2009)

Szanowna pani prezes  CT Poland. W w imieniu uczestnikow imprezy zorganizowanej przez Państwa biuro dla grupy z Gdańska w dniach 17 - 27 .11 br do Japonii. Pragniemy tą drogą złożyć serdeczne podziękowania. Impreza zostala zorganizowana bardzo profesjonalnie i poprzez ogromne zaangażowanie pilota Piotra Rogalskiego spelniła nasze nadzieje i wszystkie oczekiwania uczestników. Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalizmu biura i mamy nadzieje, że zaowocuje to dalszą naszą współpracą.

W imieniu grupy

Organizatorzy  

 

Państwo Barbara i Jerzy, Jarosław (KWIECIEŃ 2015)

Atrakcyjny program, duża wiedza i zaangażowanie pilota oraz dobra infrastruktura wycieczki pozwalają nam uznać urlop za bardzo udany.  

 

Pani Elżbieta, Warszawa (KWIECIEŃ 2015)

Organizacja sprawna, Japonia grzeczna i czysTa, było dużo religii i pleneru, stanowczo za mało zwiedzania obiektów muzealnych, a bilety wstępu niedrogie.

 

Pani Małgorzata, Kielce (KWIECIEŃ 2015)

Po raz pierwszy jestem na wycieczce z polskim pilotem, więc nie jestem obiektywna. Jednak jestem bardzo zadowolona z intensywności programu. Byłam mile zaskoczona bardzo wysokim standardem pokoi hotelowych. Uwielbiam poznawać kuchnię kraju, który zwiedzam i jestem w pełni usatysfakcjonowana. Dzięki noclegom w ryokanie mogliśmy poznać bliżej atmosferę wnętrz. Nocleg w shukubo przy klasztorze zrobił na mnie duże wrażenie, można było poczuć się jak w dawnej Japonii. Cudownie spożyć posiłek w prawdziwie japońskim stylu, w obecności mnichów. Ryokan - ogromny plus za oryginalne japońskie wnętrza i wystrój. Hotel w Tokio - super lokalizacja, 29 piętro robi wrażenie. Wszędzie czysto, bardzo miła obsługa. Okonomiyaki - bardzo smaczna potrawa, świetna zabawa podczas przygotowywania posiłku. Jestem pod wrażeniem wiedzy, ale również kultury osobistej Piotra. Z przewodnikiem lokalnym tworzyli zgrany team, co przełożyło się na bardzo dobrą organizację.   

 

Państwo Grażyna i Jan, Wrocław (KWIECIEŃ 2015)

Lufthansa to godny zaufania przewoźnik. Szczególnie lot powrotny był wygodny, gdyż było niewielu pasażerów, wiec każdy miał dość miejsca dla siebie i swojego bagażu. Personel pokładowy był bardzo uprzejmy i uczynny. Poniżej moja ocena niektórzych hoteli restauracji: hotel w Kurashiki - świetna lokalizacja w uroczym miasteczku, obsługa uprzejma i uśmiechnięta; shukubo - bardzo ciekawe doświadczenie nocowania po japońsku, czysto, minimalistycznie, ale wygodnie. Shukubo jest poza tym pięknie położone w górach, czyste powietrze, cisza. Tokio - doskonale zlokalizowany, wygodny hotel. Pokoje na 29. piętrze dawały dodatkowe wrażenia dla zmysłu wzroku. Piękna panorama. Bardzo cekawym doświadczeniem był pokaz na żywo przygotowywania okonomiyaków. Pierwsza kolacja w Tokio - fantastyczna, zupa z płetwy rekina, wołowina z Kobe itp.  

PANI EWA, BYDGOSZCZ (SIERPIEŃ 2016)

CT POLAND jest biurem podróży, którego oferta już od wielu lat budzi zainteresowanie. Wyprawa do Japonii – program W kraju samurajów” nie była moją pierwszą podróżą kulturową realizowaną za pośrednictwem tego biura. Była to kolejna wyprawą , która potwierdziła profesjonalizm wyrażający się w doborze pilotów, programu wyprawy, dbałości o klienta – adresata kulturowej wyprawy w trakcie całej podróży (wybór hotelu, menu, program kulturalny towarzyszący wyprawie i uzupełniający odkrywanie).  W pełni usatysfakcjonowana z wyprawy, rozsmakowana w kulturze Japonii chciałabym podzielić się kilkoma refleksjami.

Program wycieczki – był przemyślany, pozwolił na stopniowe odkrywanie kultury japońskiej i być może (z)rozumienia Japończyków, ich mentalności. Podróżując, zatoczyliśmy koło: od ekscentryczności i nowoczesności Tokio poprzez historyczne i mityczne źródła japońskiej tożsamości w różnych jej regionach - znów powróciliśmy do Tokio. Zanurzeni w kulturze regionów (każdy z nich miał niesamowity klimat, smak) znów mogliśmy podziwiać z n-tego piętra hotelu panoramę nocnego Tokio.

Hotele – po raz kolejny biuro podróży CT wykazało się przemyślanym doborem hoteli. Każdy inny , dobry standard, kontrast pomiędzy nowoczesnością a kulturowym klimatem ryokanu w Takayamie czy niezwykłym guesthousie klasztornym – shukub„Kuchnia” – śniadania z możliwością rozsmakowywania się w kuchni japońskiej; fantastyczne wyprawy kulinarne dzieki któ®ej smakowaliśmy regionalne przysmaki: hidę – specjalność Takayamy - grillowane danie z wołowiny w klimatycznej restauracji; okonomiyaki – pyszne danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy; wykwintna kolacja składająca się ze specjałów kuchni japońskiej; wizyta na plantacji herbaty dzieki której nie tylko odkrywaliśmy ceremoniał parzenia herbaty ale smakowaliśmy herbaty i specyficzne herbaciane słodycze

Podróże - bardzo dobre warunki podróży zapewnione były dzięki komfortowi podróżowania japońskimi autobusami. Niezapomniane są wrażenia (które osobiście postrzegam jako dodatkowy walor wejścia w role „podróżującego po Japonii”) które wyniosłam z podróży pociągami- nie tylko shinkhansenem ale także innymi pociągami, metrem, taksówką, statkiem, promem, kolejką górską. Wizyta na dworcach , obserwacje podróżujących różnymi środkami lokomocji, uzupełnione komentarzami pilotki były fascynującym odkryciem japońskiej technologii i uzupełnieniem wiedzy o „kulturze podróżowania”

PILOT – najważniejszym jednak ogniwem czy może spoiwem tej wyprawy był PIOLOT. Za pośrednictwem biura jeszcze raz chciałabym podziękować pani NATALII KAZBERUK za prawdziwie kulturowa wyprawę do JAPONII. Jej profesjonalizm, wiedza, którą dzieliła się z nami odkrywając złożoność kulturową Japonii i Japończyków, ich modelu postrzegania świata oraz myślenia sprawiła, że po tej wyprawie zainteresowałam się jeszcze bardziej tym krajem. Chciałam podkreślić niezwykła osobowość p. Natalii Kazberuk, umiejętność tworzenia grupy, dobrego klimatu, kulturę osobistą. To dzięki Niej , dzięki jej kompetencjom pilota ale tez właśnie dzięki Jej osobowości, fascynacji kultura Japonii, uwrażliwiała nas na „smaki” .

Bardzo dobrze współpracowała także z lokalnym pilotem – MIDORII – też za pośrednictwem biura przekazuję podziękowanie dla jej kompetencji, towarzyszeniu nam w podróży po Japonii.Jestem pewna , że jeszcze nie raz skorzystam z oferty biura. Programy, które „przetestowałam” już poleciłam znajomym.

.  

Twoja opinia może być następna :)

Japonia – w kraju samurajów  to jedna z najpopularniejszych tras w ofercie CT Poland. Podczas wycieczki zobaczą Państwo zarówno najważniejsze miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Japonii, nowoczesne miasta jak i piękne krajobrazy południa Kraju Kwitnącej Wiśni. Uczestnictwo w tej trasie to gwarancja bogatego programu zwiedzania, komfortowego zakwaterowania i wysokiego standardu podróży.

Posiadaczy paszportów RP wyjeżdżających do Japonii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki i posiadać przynajmniej 1 wolną stronę na stemple graniczne. Prosimy pamiętać o zabraniu paszportu na lotnisko. Warto również mieć ze sobą kserokopię strony paszportu ze zdjęciem.

29.04.2023 Japonia zniosła obostrzenia dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Obecnie nie ma obowiązku instalowania na telefonie japońskiej aplikacji MYSOS.

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi. W zależności od terminu są to loty bezpośrednie lub z przesiadką. Dokładne godziny przelotów znajdują się w załączonym liście przewodnim.

W czasie przelotów międzykontynentalnych linie lotnicze zapewniają dwa posiłki oraz ciepłe i zimne napoje.

Gorąco zachęcamy do odprawy online na stronie przewoźnika. Strona linii lotniczych oraz numer rezerwacji podane są w liście przewodnim. Dzięki wcześniejszej odprawie będą Państwo mogli wybrać miejsce w samolocie. Osoby, które nie dokonają odprawy będą mogły to zrobić na lotnisku. Wcześniejsza odprawa gwarantuje większy wybór miejsc.

Podczas spotkania na lotnisku pilot przekaże Państwu dokumenty podróży: wydruk biletu elektronicznego na przelot międzynarodowy, polisę ubezpieczeniową oraz zawieszkę na bagaż.

UWAGA: Po odprawie prosimy nie wyrzucać wydruku biletu elektronicznego. Może okazać się on niezbędny podczas powrotnego lotu do Polski.

Bagaż główny: Informacja o bagażu głównym (rejestrowanym) znajdują się w załączonym liście przewodnim.

UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

Bagaż podręczny:  Informacja o bagażu podręcznym znajdują się w załączonym liście przewodnim. Oprócz standardowego bagażu podręcznego można zabrać również na pokład samolotu płaszcz, parasol, niedużych rozmiarów torebkę i niewielką ilość materiałów do czytania. Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dotyczące przewozu bagażu, np. zakaz przewozu przedmiotów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.    

Proszę pamiętać, że powerbanki można przewozić wyłącznie w bagażu podręcznym. W jednym bagażu można posiadać dwa powerbanki spakowane osobno o maksymalnej pojemności do 40000 mAH (160 Wh) każdy. Zgodnie z zaleceniami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, korzystanie z powerbanku w samolocie jest zabronione.                                                                                                                                                                                       

PAKOWANIE BAGAŻU GŁÓWNEGO

Z uwagi na charakter wycieczki najwygodniejszym bagażem będzie walizka na kółkach o niewielkich rozmiarach.

Jeśli podróżujemy z drugą osobą, mając do dyspozycji dwie walizki, dobrze jest spakować część rzeczy każdej z osób do jednej, pozostałe do drugiej. W przypadku zagubienia jednego bagażu przez linie lotnicze, co zdarza się bardzo rzadko, pozwoli to komfortowo doczekać momentu dostarczenia przez linię zagubionego bagażu.

Podczas pobytu na lotnisku lub na dworcu kolejowym usługi bagażowe nie są objęte ceną wycieczki, w niektórych miejscach nie są one w ogóle dostępne. Prosimy wziąć to pod uwagę przygotowując bagaż. 

PAKOWANIE BAGAŻU PODRĘCZNEGO

Bagaż podręczny nie powinien być zbyt duży i ciężki. Warto trzymać dokumenty lub pieniądze oddzielnie, w razie utraty nie stracą Państwo wszystkiego. Ze względu na przelot samolotem w bagażu podręcznym nie wolno przewozić przedmiotów zaliczanych do niebezpiecznych (nożyki, pilniczki oraz płyny, żele i aerozole itp.). Zgodnie z przepisami płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml - muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. torebka dwuścienna w wymiarach 22 cm x 15 cm z plastikowym suwakiem). Perfumy i alkohol zakupione w sklepach wolnocłowych można wnosić na pokład samolotów, jednak muszą być one zapakowane w specjalnie zapieczętowane przez personel sklepu torby.

PŁYNY O POJEMNOŚCI POWYŻEJ 100 ML, ZAKUPIONE POZA UE, NIE MOGĄ BYĆ WWOŻONE DO UE W BAGAŻU PODRĘCZNYM (oznacza to, że jeśli powrót do kraju odbywa się przez port UE, nie można dokonać zakupu takich płynów na lotnisku w Azji).

W bagażu podręcznym przyda się długopis, gdyż podczas podróży wypełnia się liczne formularze wjazdowe, wyjazdowe, deklaracje celne itd.

 • ubrania: powinny być dostosowane do trasy i terminu (proszę sprawdzić tabelę klimatyczną); niezależnie od pogody sugerujemy wziąć sweter lub inne ciepłe okrycie które przyda się w czasie pobytu w klimatyzowanych pomieszczeniach.  UWAGA: W terminach marcowych i listopadowych w czasie pobytu na górze Koya i na Piątej Stacji pod górą Fuji temperatura może wynieść ok. 5 st. Celsjusza. Proszę zabrać ciepłe okrycie np. polar, czapkę,
 • przydatne będą plastikowe torebki, do spakowania ubrań, oraz kosmetyków w celu zabezpieczenia ich w czasie lotu,
 • wygodne obuwie, które łatwo daje się zdjąć – do wielu świątyń czy tradycyjnych restauracji wchodzi się na boso (można w skarpetkach),
 • małą torbę lub plecak, gdyż w czasie przejazdu pociągami shinkansen bagaże główne będą wysłane do następnej miejscowości – należy zapakować się w mały wygodny bagaż na jedną noc,
 • płaszcz przeciwdeszczowy, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy np. czapka, chustka, krem z filtrem przeciw słonecznym,
 • przejściówkę do gniazdka elektrycznego,
 • leki zażywane regularnie należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego. Jeśli w bagażu podręcznym planują Państwo przewozić igły do podawania leku, wówczas niezbędne będzie zaświadczenie w języku polskim i angielskim wydane przez lekarza, zaświadczające o konieczności podania leku, poświadczone pieczątką,
 • podstawowe środki opatrunkowe, wilgotne chusteczki higieniczne,

W czasie tej wycieczki korzystamy z hoteli o standardzie 3* i 4*. Pokoje hotelowe w Japonii są dużo mniejsze niż w Europie i zazwyczaj są wyposażone w klimatyzację. W pokojach znajduje się telewizor, telefon, zestaw do herbaty: filiżanki, herbata w torebkach oraz czajnik elektryczny. W wielu hotelach jest sejf i jednorazowe kapcie. Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe, mydło, szampon, pastę do zębów (wszystkie w niewielkich opakowaniach), szczoteczki do zębów, klapki, papier toaletowy. W niektórych hotelach jest także suszarka do włosów.

Na górze Koya będą Państwo zakwaterowani w shukubo –  tradycyjnym gościńcu przy klasztorze buddyjskim. Shukubo ma standard zakwaterowania zbliżony do hoteli, ale w pokojach zazwyczaj nie ma telefonów czy suszarek do włosów oraz sejfów. Zamiast na łóżkach będą Państwo spać na tradycyjnych japońskich materacach futon. Łazienki i toalety są wspólne na korytarzu. W pokojach są dostępne małe ręczniki (nie kąpielowe) i szczoteczka z pastą do zębów. Drzwi do pokojów w shukubo nie zawsze są zamykane na klucz – można tylko się zaryglować od wewnątrz, a ściany są cieńsze niż w murowanych budynkach. Na terenie obiektu jest zakaz chodzenia w butach – należy chodzić na boso, w skarpetkach lub w kapciach, które będą dostępne na miejscu.

W shukubo można skorzystać z tradycyjnej łaźni japońskiej – sento (ręcznik kąpielowy jest zazwyczaj dostępny na miejscu za opłatą około 4 USD/szt.).

Łaźnie nie są koedukacyjne. Szczegóły dotyczące korzystania z łaźni przekaże na miejscu pilot.

 

Doba hotelowa trwa, w zależności od hotelu, od godziny 14:00-15:00 do godz. 11:00 dnia następnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że po porannym przylocie pokoje nie będą jeszcze dostępne; w takim przypadku najpierw zrealizowane będzie zwiedzanie, a następnie zakwaterowanie.

Ze względu na bogaty program zwiedzania, zazwyczaj nie ma możliwości powrotu do hotelu w ciągu dnia (grupa wyjeżdża rano po śniadaniu, a wraca wieczorem po kolacji).

Klimat Japonii jest bardzo zróżnicowany. Wyspy leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: od zwrotnikowej na południu, przez podzwrotnikową do umiarkowanie ciepłej na północy. Nakłada się na to klimat monsunowy. Najlepsze okresy do podróży to wiosna (kwiecień, maj) i jesień (wrzesień, październik). Z kilkoma wyjątkami w Japonii wyraźnie zaznaczają się 4 pory roku. Zimą różnica temperatur na wyspach jest dość znaczna i wynosi od -20°C w górach na północy do +19°C na południu. Zimą w górach, na zachodzie i północy kraju występują bardzo obfite opady śniegu, podczas gdy na południu jest sucho i słonecznie – głównie dzięki wpływowi ciepłego prądu Kuro-shio. Okres kwitnienia japońskich wiśni i śliw trwa od końca lutego na południu do połowy kwietnia na północy. Mniej więcej w czerwcu i lipcu rozpoczyna się gorące i wilgotne lato, z dużą ilością mgieł na południowym wschodzie, gdzie stykają się prądy Oya-shio i Kuro-shio. Latem różnice temperatur są nieco mniejsze i wynoszą od +35°C na południu, przez +17°C na północy i około +10°C w rejonach górskich. W czerwcu i lipcu trwa pora deszczowa. Wczesną jesienią zdarzają się tajfuny oraz częste ulewne deszcze przynoszone przez wiatry monsunowe.

 

  Średnie najwyższych (W) i najniższych (N) temperatur w wybranych miastach, podane w °C.

 

Miesiąc

Tokio

Osaka

Hiroszima

Kioto

W

N

W

N

W

N

N

N

I

9

2

8

1

8

2

9

0

II

9

2

9

1

9

2

9

1

III

12

5

12

4

12

4

13

3

IV

18

10

19

9

18

9

20

9

V

22

14

23

14

22

14

24

13

VI

24

19

27

19

25

19

27

18

VII

28

22

30

23

29

23

31

23

VIII

30

24

33

24

31

24

33

24

IX

26

21

28

21

27

20

28

20

X

21

14

22

13

22

14

22

13

XI

16

9

17

8

16

8

17

7

XII

12

4

12

3

11

4

11

2

W okresie czasu letniego +7 godzin; w okresie zimowym +8 godzin. Na terenie całego kraju obowiązuje jedna strefa czasowa.

Najlepiej zabrać ze sobą zarówno gotówkę, jak i karty kredytowe. Nigdy jednak nie należy trzymać ich w jednym miejscu. Dobrze jest również gotówkę rozłożyć na części. Przyda się specjalna saszetka zawieszana na szyi bądź pasek z kilkoma kieszeniami, gdzie można trzymać pieniądze. Bezwzględnie należy pilnować pieniędzy w takich sytuacjach jak przepakowywanie, zakupy czy wymiana waluty.

Śniadania są spożywane w hotelach i mają zazwyczaj formę bufetu, gdzie dostępna będzie kuchnia japońska i europejska. 

Drugi posiłek w ciągu dnia to będzie zazwyczaj lunch spożywany w lokalnych restauracjach – będzie serwowana wyłącznie kuchnia japońska oraz lokalna. Do posiłków podawane są pałeczki, w niektórych restauracjach na dodatkowe życzenie również widelce i noże. W tradycyjnych japońskich restauracjach posiłki spożywa się siedząc na matach i należy zdjąć obuwie. Napoje nie są objęte ceną wycieczki i płaci się za nie bezpośrednio obsłudze restauracji. Cena napoi np. cola, fanta, sprite około 3 USD.  Będzie można również zamówić piwo – około 5 USD.

Z uwagi, że drugi posiłek to zazwyczaj lunch, pilot zaproponuje miejsce, gdzie będzie można zjeść kolację. Cena kolacji np. kanapka + napój około 10 USD, jedzenie typu „fast-food”, zestaw około 10-12 USD, tradycyjne dania kuchni japońskiej np. okonomiyaki (placek z różnymi dodatkami) koszt około 10-12 USD.

AUTOKAR

Podczas trasy grupa przemieszcza się autokarami lub mikrobusami dostosowanymi do liczebności grupy. Pierwszeństwo wyboru miejsca w autobusie wyznacza kolejność zapisu na wycieczkę (wpłaty zaliczki).

 

POCIĄGI

Dla Państwa wygody w czasie przejazdu superszybkim pociągiem shinkansen bagaż główny zostanie wysłany kurierem do następnej miejscowości. Proszę zabrać mały plecak lub torbę, aby zapakować się na jedną noc. Każdy uczestnik będzie mógł nadać bezpłatnie 1 sztukę bagażu głównego.

Grupie towarzyszy licencjonowany polski pilot wycieczek, który spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie. Na terenie Japonii jest również anglojęzyczny przewodnik – zazwyczaj ta sama osoba na całej trasie. W zwiedzanych miejscach polski pilot tłumaczy to, co o zabytkach opowiada lokalny przewodnik.

Obowiązującą walutą w Japonii jest jen (JPY) 1 USD = 1300 JPY; 10 EUR = 1400 JPY; 10 PLN = 300 JPY. W obiegu są banknoty o nominałach: 1000, 2000, 5000, 10.000 JPY oraz monety o wartości: 1, 5, 10, 50, 100, 500 JPY.

Najlepiej zaopatrzyć się w banknoty o nominałach 20 i 50 USD, gdyż nie ma kłopotów z ich wymianą. Warto również zabrać ze sobą nowe banknoty dolarowe. Dotyczy to zwłaszcza banknotów 100 USD. Prosimy pamiętać, że starych banknotów (z małym portretem prezydenta) jak również banknotów 20, 50 i 100 USD z lat 1993 i 1996 kantory japońskie nie chcą wymieniać.

Wymiana waluty: Pieniądze można wymieniać w bankach, w kantorach np. na lotnisku, niektórych hotelach – okazując paszport. W większości japońskich banków można dokonać wymiany dolarów i euro na jeny. W sklepach czy w restauracjach nie można płacić w walutach obcych. Przy wjeździe do Japonii warto mieć ze sobą niewielką kwotę w jenach na pierwsze potrzeby. Obecnie w wielu kantorach w Polsce można wymienić złotówki na jeny.

Karty płatnicze i bankomaty: Większość kart kredytowych jest akceptowana. Najlepiej posiadać karty kredytowe Visa lub MasterCard.

 • w Japonii nie ma zwyczaju targowania się,
 • w całej Japonii na ulicach i w innych miejscach publicznych jest brak koszy na śmieci (kosze na śmieci znajdują się w hotelach oraz przy sklepach spożywczych),
 • w Japonii jest zakaz palenia w miejscach publicznych, w tym na ulicach, hotelach i restauracjach. Palić można jedynie w miejscach wyznaczonych.

Ideą CT Poland jako biura specjalizującego się w organizacji wycieczek do Azji jest jak najpełniejsza prezentacja odwiedzanego kraju. Wiele imprez oferowanych przez inne biura jako opcjonalne punkty programu, u nas wliczone są w cenę imprezy. Bogate programy stwarzają stosunkowo mało okazji do ich fakultatywnego uzupełniania.

Pierwszego dnia po przylocie pilot zbierze od Państwa kwotę na zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników oraz kierowców. Poza branżą turystyczną dawanie napiwków nie jest powszechnie przyjęte.

Językiem urzędowym jest język japoński. Przeciętny Japończyk spotkany na ulicy nie posługuje się językiem angielskim. Języka tego nie znają zazwyczaj również taksówkarze. Po angielsku, przynajmniej w podstawowym zakresie, mówi zazwyczaj obsługa hotelowa oraz sprzedawcy na większych bazarach, nastawionych na turystów z zagranicy. Język angielski jest również językiem, jakim posługują się lokalni przewodnicy.

W Japonii jest inne napięcie prądu niż w Europie: 100 V, prąd zmienny (50 Hz) w Tokio i w rejonie Oceanu Spokojnego, 60 Hz na zachodzie kraju. Większość nowoczesnych sprzętów działa przy niższym napięciu. Kontakty są inne niż w Polsce – podobne do kontaktów w USA. Proszę pamiętać o zabraniu przejściówki.

 

W Japonii działają polskie telefony komórkowe. Ceny połączeń są bardzo wysokie. Prosimy dowiadywać się u swoich operatorów o stawki połączeń. Można również dzwonić do Polski z telefonów hotelowych. Połączenie kosztuje najczęściej około 10 PLN/min.

We wszystkich hotelach jest możliwość korzystania z Internetu z sieci bezprzewodowej hotelu.

Japonia jest krajem bezpiecznym i życzliwym dla gości z zagranicy. Przestępczość  jest stosunkowo niska. Należy jednak zachować ostrożność w miejscach uczęszczanych przez turystów oraz w środkach komunikacji. Wartościowe przedmioty i gotówkę należy trzymać przy sobie bądź w zamkniętym sejfie w pokoju lub w sejfie w recepcji. Zarówno biuro jak i hotel nie odpowiadają za wartościowe rzeczy pozostawione poza sejfem w pokoju hotelowym. 

Korzystając z taksówki, prosimy pamiętać o zabraniu paragonu wydawanego przez kierowcę. W przypadku pozostawienia czegokolwiek w taksówce umożliwi to identyfikację pojazdu.

ZDROWIE PRZED WYJAZDEM

Wyjeżdżających do Japonii nie dotyczą obowiązkowe szczepienia. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny.

W razie potrzeby skorzystania z miejscowych usług medycznych należy zgłosić się do pilota, bądź bezpośrednio do centrum alarmowego Ubezpieczyciela (numer telefonu znajdą Państwo na polisie, którą przekaże Państwu pilot wycieczki).

Na wypadek konieczności skorzystania z porady medycznej lub hospitalizacji koszty do 100 EUR z reguły pokrywa sam poszkodowany. Rachunki (należy pamiętać, aby zawsze o nie poprosić) rozliczane są po powrocie do Polski. Przed podróżą zalecamy wykonanie wszelkich niezbędnych badań oraz przeglądu stomatologicznego.

 

ZDROWIE W PODRÓŻY

Japonia jest  krajem bezpiecznym, ale różnica flory bakteryjnej może być kłopotliwa dla osób           o zwiększonej wrażliwości. Należy pamiętać o zachowaniu podstawowej higieny osobistej. Przydatne będą środki pozwalające szybko zdezynfekować dłonie np. żele lub  mokre chusteczki. Woda z kranu nadaje się do spożycia.

Toalety publiczne są bardzo powszechne i niemal wszystkie bezpłatne. Można spotkać zarówno toalety w stylu zachodnim, jak i azjatyckim (tzw. kucanym).

Uczestnik imprezy organizowanej przez Biuro Podróży CT Poland jest ubezpieczony w  Signal Iduna. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 100 000 EUR (w tym, na podstawie dodatkowej umowy zawartej pomiędzy Biurem Podróży CT Poland a Signal Iduna, ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych); wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 30 000 PLN; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN.

Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, pornografii. Do Japonii nie wolno także wwozić świeżej żywności (owoce, wędliny, kanapki itp.). W przypadku kontroli na lotnisku docelowym, produkty te mogą zostać skonfiskowane.

 

Nie wolno wywozić dzieł sztuki, rzadkich wydawnictw i wyrobów z kamieni szlachetnych oraz samych kamieni szlachetnych bez certyfikatu zakupu. Nie są poza tym znane żadne restrykcje celne, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych norm międzynarodowych.

Na granicy trzeba wypełnić deklarację celną, w której należy określić ilość posiadanych środków pieniężnych.

Skrócone przepisy celne i dewizowe dotyczące RP znajdą Państwo na stronie www:

https://granica.gov.pl/  w zakładce „przepisy”.

Ambasada RP w Tokio 

Adres: 2-13-5 Mita, Meguro-ku, Tokyo 153-0062

Tel. (81-3) 5794-7020

 

Honorowy konsulat RP w Osace

c/o Kyoei Steel Ltd. 3-1-1 Nakamuya-Ohike

Hirakata city, Osaka 573-0004
Adres: Aqua Dojima Nishi-kan 18F, 1-4-16, Dojimahama,  Kita-ku

Osaka 530-0004 Tel: (81-6) 6346-5326     

13 dni

Japonia - w kraju samurajów (PLL LOT w wybranych terminach)

Cena za osobę:

8326 495000