• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Delhi

  Przelot do Delhi, stolicy Indii.

   

  2 dzień

  Delhi / Jaipur

  Przylot do Delhi i przejazd do Jaipuru (ok. 5 godz.). Wzniesiona w początkach XVIII wieku przez maharadżę Sawai Jai Singha II stolica Radżastanu - najbarwniejszego stanu indyjskiego, ze względu na kolor licznych budowli, nazywana jest Różowym Miastem. Tętniąca życiem metropolia słynie ze wspaniałej architektury - pałaców i rezydencji, poświadczających jej splendor oraz strategiczne znaczenie na przestrzeni stuleci. Po przyjeździe transfer do hotelu, zakwaterowanie i lunch. Wieczorem przejażdżka do Birla Mandir u stóp wzgórza Moti Dungari. Okazałą świątynię z białego marmuru postawiono na cześć boga Wisznu i jego małżonki Lakszmi. Obiektów sakralnych pod wspólną nazwą „Birla Mandir” jest w Indiach ponad czterdzieści. Ich fundatorami są członkowie rodu Birla, potentatów przemysłowych i filantropów. Nocleg w Jaipurze.

 •  
  • 3 dzień

   Jaipur

   Przed nami cały dzień w Różowym Mieście. Po śniadaniu wjedziemy na szczyt wzgórza, na którym wznosi się dawna siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur - Fort Amber. Na terenie majestatycznego kompleksu pałacowo-fortecznego znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynny sheesh mahal - komnata lustrzana. Następnie udamy się na dalszą eksplorację miasta. Zobaczymy najczęściej fotografowany obiekt Jaipuru - pięciokondygnacyjną fasadę Hawa Mahal (Pałac Wiatrów) z różowego piaskowca, uchodzącą za arcydzieło dawnej sztuki snycerskiej. Pałac wzniesiono, aby damy dworskie mogły same pozostając niezauważone, obserwować toczące się życie zwykłych mieszkańców. Odwiedzimy także Pałac Miejski - rezydencję władców Jaipuru oraz muzeum pałacowe. Stolica stanu słynie z kolorowych bazarów - zajrzymy więc na jeden z nich w poszukiwaniu pamiątkowych skarbów. Nocleg w Jaipurze.

    
    
  • 4 dzień

   Jaipur / Park Narodowy Ranthambore

   Przejazd do Parku Narodowego Ranthambore (ok. 4,5 godz.). Czas spędzony w jednym z największych parków narodowych (1334 km2) w północnych Indiach to uczta dla miłośników dzikiej przyrody i zarazem szansa na poznanie Radżastanu od innej strony. Utworzony w 1973 r. Park Narodowy Ranthambore uchodzi za jedno z najlepszych miejsc do obserwacji tygrysów - udamy się na safari w poszukiwaniu śladów tego dzikiego zwierzęcia. Na obszarze parku znajduje się też kilka pozostałości po starożytnych świątyniach i pawilonach, należących wcześniej do maharadżów, którzy przybywali tu na polowania. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i lunch, a następnie zwiedzanie imponujących ruin, posadowionego na szerokiej skale, Fortu Ranthambhore z X w. Nocleg w Ranthambhore.

     
  • 5 dzień

   Park Narodowy Ranthambore

   Wczesnym rankiem, wraz z wykwalifikowanym przewodnikiem, wyruszymy na pierwsze z dwóch safari, aby poznać lokalną faunę i florę. Prócz tygrysów, na terenie parku żyje ponad 320 gatunków ptaków i ponad 40 gatunków gadów, a także: lamparty, karakale, jelenie cętkowane, gazele indyjskie, szakale czy hieny. Będzie co obserwować i fotografować. Powrót do hotelu i czas na odpoczynek. Popołudniu udamy się na drugie safari. Nocleg w Ranthambhore.

    
    
  • 6 dzień

   Park Narodowy Ranthambore / Karauli

   Po śniadaniu wyruszymy dalej. Naszym celem będzie Karauli, stolica niegdysiejszego książęcego stanu o tej samej nazwie. Trasa prowadzi m.in. przez radżastańskie wioski pośród pól uprawnych - będzie więc okazja, aby podejrzeć życie lokalnych mieszkańców. Po przyjeździe zakwaterowanie w niezwykle pięknym i zabytkowym obiekcie – pałacu Bhanwar Vilas, wybudowanym w 1938 r. z przeznaczeniem na rezydencję królewską ówczesnego władcy Karauli - Maharadży Ganeshy Chandra Pala. W 1992 r. potomkowie maharadży podjęli się przekształcenia rodowej posiadłości, pałacu wraz z przyległym terenem, na hotel. Wyposażony w liczne meble z epoki, portrety rodowe czy europejskie gobeliny, stanowi istną skarbnicę wiedzy o historii familii, jak i lokalnej kulturze. Prócz zwiedzania pałacowych włości, tego dnia czeka nas wizyta w Pałacu Miejskim, w świątyni, gdzie będziemy uczestniczyć w ceremonii dziękczynnej aarti i przejażdżka tuk tukami. Powrót do hotelu, gdzie kolację połączymy z pokazem gotowania. Nocleg w hotelu.

    
  • 7 dzień

   Karauli / Agra

   Przejazd do Agry (3,5 godz.), dawnej stolicy imperium mogolskiego. Zobaczymy olśniewający XVII-wieczny Taj Mahal - symbol Indii, zbudowany przez Wielkiego Mogoła, Shaha Jahana, w hołdzie dla swojej zmarłej żony Mumtaz Mahal. Stąd jego druga nazwa - świątynia miłości. Na teren wejdziemy przez Wielką Bramę, która prowadzi przez mauzoleum ogrodowe do podnóża samego pałacu i towarzyszących mu po obu stronach meczetu i mehmanchana - domu pielgrzyma. W środku będziemy podziwiać doskonałe inkrustacje i marmurowe zdobienia, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Wizyta w manufakturze kamieni szlachetnych, gdzie będziemy mogli poznać proces obróbki materiałów szlachetnych, które następnie osadzane są w piękną, elegancką biżuterię. Zwiedzanie miasta zakończymy w Forcie w Agrze - masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Dzięki wyniosłym fortyfikacjom i opływającej mury fortu rzece Jamunie mieszkańcy mogli wytrzymać długie oblężenia. Dziś zwiedzający mogą podziwiać kunszt budowniczych i rozmach władców. Nocleg w Agrze.

    
  • 8 dzień

   Agra / Delhi

   Przejazd do Delhi, gdzie również nie będziemy próżnować (ok. 4,5 godz.). Ostatni dzień w Indiach spędzimy poznając jego kluczowe atrakcje. W programie m.in.: Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego, przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Pożegnalna kolacja w hotelu w Delhi. Nocleg w Delhi. p>

    
    
  • 9 dzień

   Powrót do Warszawy

   Czas żegnać się z Indiami. Przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy.

 

Cena obejmuje:

   1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa – Delhi -Warszawa z przesiadką w jednym z portów lotniczych lub przelot bezpośredni PLL LOT.
   2. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4* i oraz obiektach heritage (zabytkowe pałace i rezydencje), w pokojach 2-os.
   3. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autobusem (w zależności od liczebności grupy).
   4. Opiekę lokalnych przewodników podczas zwiedzania.
   5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
   6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu), śniadania i kolacje w większości w hotelach, lunche w lokalnych restauracjach.
   7. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
   8. Przejażdżki rikszami wg. programu.
   9. Safari w parku narodowym.
   10. Wizę indyjską dla posiadaczy paszportu RP.
   11. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
   12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
   13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
   14. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

   1. Napiwków dla przewodników, kierowców (50 USD, płatne na miejscu).
   2. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
   3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
   4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PANI MAŁGORZATA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Wyjazd bardzo dobrze zorganizowany. Realizacja zgodnie z planem. Brak przykrych sytuacji typu zły hotel, jedzenie itp. Przejazdy sprawne chociaż długie. Zwiedzanie czasowo w porządku, bez przesilenia fizycznego. Co ważne, w upały woda była niezbędna, a tu była dostępna dla grupy w autokarze. Hotele oceniam wysoko. Posiłki bez zastrzeżeń, lokalne restauracje również. Obsługa bardzo miła i pomocna. Podstawą wyjazdów oprócz organizacji jest przede wszystkim pilot. W tym przypadku bez zastrzeżeń, a wręcz z pochwałą, rewelacyjny – i opieka i wiedza. Oceniam wysoko postawę Pani Pilot z uwagi na pełnienie roli przewodnika. Jednocześnie bezproblemowa osoba, kontaktowa, ciekawie przekazywała informacje. Ogólna ocena wyjazdu – bardzo dobra.

 

PANI ANNA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Wycieczka krótka, ale poznaliśmy trochę Indii i być może jeszcze się tam wybierzemy. Pilotka Pani Felicja – cudowny człowiek, kontaktowa, ciekawie opowiadała o historii odwiedzanych miejscach. Duża wiedza przekazywana z pasją w ciekawy sposób. Obecnie rzadko spotyka się takich pilotów. Dzięki niej ta wycieczka była tak cudowna. Park Ranthambore sprawił nam dużo radości ze względu na możliwość obserwacji rodziny tygrysów. Przeloty oceniam pozytywnie. Hotele b. dobre z super otoczeniem i dobrą obsługą. Jedzenie też bardzo dobre, smaczne posiłki, czysto i bez żadnych problemów.

 

PAN WOJCIECH    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Wycieczka dobrze zorganizowana, oddaje klimat Indii (w pigułce). Długość wycieczki idealna. Pani Pilot pomocna w bieżących problemach, osoba bardzo odpowiedzialna i sumienna. Posiada dużą wiedzę o odwiedzanych miejscach. Miła, pomocna – godna polecenia. W restauracjach trzeba uważać na restauratorów i kelnerów, czasami zdarzają się naciągacze. Ostatniego dnia imprezy miło byłoby wypić „pożegnalne piwo”. Ogólna ocena imprezy bardzo pozytywna, zwłaszcza jej długość i intensywność.

 

PANI LUCYNA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Bardzo fajnie ułożony program. Pani Pilotka Felicja jest osobą przemiłą, kompetentną, empatyczną, z ogromną wiedzą, którą się z nami dzieliła. Hotele dobre. Restauracje wybrane na lunch były dobre, menu indyjskie wydawało się bardzo podobne. Małe nieporozumienie w Delhi co do ceny napoi z menu, ale interweniowała nasza przewodniczka, gdzie nie było nigdzie informacji o wysokości podatków doliczanych.

 

PANI HANNA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Standardy przelotów międzynarodowych ok. Wszystkie standardy hoteli ok, adekwatne do Indii. Z restauracji i posiłków jestem zadowolona. Bardzo wysoko oceniam obsługę Pilotki. Lokalny przewodnik też bardzo się starał i był otwarty na wszelką pomoc.

 

ANKIETA ANONIMOWA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Dobry standard lotów międzynarodowych. Hotele b. dobre. Pilotka prezentowała najwyższy możliwy poziom organizacyjny, merytoryczny. Doskonale przekazała wiedzę o Indiach, bardzo kompleksowo i ciekawie.

 

ANKIETA ANONIMOWA    MARZEC 2024    OCENA 5/5

Bardzo ciekawy, zróżnicowany program, świetnie przygotowana Pani Pilot. Przeloty b. dobre, hotele b. dobre, jednak w ostatnim hotelu fajnie byłoby wypić pożegnalne piwo lub drinka. Jedzenie b. dobre, w Delhi mniej zróżnicowane. Z pilotki jestem w pełni zadowolona. Lokalny przewodnik również posiadał wiedzę i starał się!

 

9 dni

India Express 9 dni

Cena za osobę:

5496 695