Festiwal Rzeźb Lodowych w Harbinie podczas Chińskiego Nowego Roku

 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z możliwą przesiadką.

    
 • 2 dzień

  PEKIN

  Przylot do Pekinu. Wizyta na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju(Tiananmen). Zwiedzanie Świątyni Nieba  – symbolu Pekinu. Spacer po ulicy Qianmen, leżącej na osi łączącej Zakazane Miasto ze Świątynią Nieba. W dawnych czasach cesarz podążał nią, aby dwa razy w roku pokłonić się Niebu. Przez lata zapomniana, dziś ulica wypiękniała, stając się jednym z najmodniejszych i najciekawszych w mieście deptaków. Nocleg w Pekinie.

    
 • 3 dzień

  PEKIN / WIELKI MUR

  Wycieczka poza miasto. W programie wizyta na Wielkim Murze . Wizyta w strefie sztuki 798 – najbardziej awangardowym miejscu stolicy Chin. Strefa sztuki 798 to kompleks pofabryczny, w którym otwarto kilkadziesiąt galerii chińskiej sztuki współczesnej oraz restauracje i sklepiki. Wieczorem kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

    
 • 4 dzień

  PEKIN

  Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego , znanego jako Zakazane Miasto. Pałac Cesarski przez wieki niedostępny dziś otwiera podwoje dla zwykłych śmiertelników. Przejażdżka rikszami po hutongach – najstarszej części Pekinu. Czas wolny w położonej nad jeziorem dzielnicy Houhai, gdzie znajdują się liczne puby i kluby. Fakultatywnie przedstawienie opery pekińskiej. Nocleg w Pekinie.

     
 • 5 dzień

  PEKIN

  Przejazd obok obiektów olimpijskich. Zwiedzanie Pałacu Letniego  – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach oraz ulubionego miejsca odpoczynku cesarzowej Cixi. Wizyta w centrum hodowli pereł. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Harbinu (miejsca sypialne).

   

      
 • 6 dzień

  HARBIN

  Przyjazd do Harbinu. Miasto, zwane „małą Moskwą”, ze względu na rosyjską architekturę nadal przypomina przyczółek carów. Zimowe temperatury stwarzają idealne warunki dla widowiskowego Festiwalu Rzeźb Lodowych. Zwiedzanie miasta: m.in. wspaniałej cerkwi św. Zofii- najbardziej charakterystycznego rosyjskiego gmachu w mieście. Obecnie cerkiew jest siedzibą Centrum Architektury i Sztuki. Wizyta w ciągnącym się wzdłuż rzeki Songhua Parku Stalina – ostatnim w Chinach miejscu upamiętniającym radzieckiego wodza. Przy nabrzeżu rzeki Songhua, która wpływa dalej do Amuru zobaczyć można również wzniesiony w 1958 r. imponujący Pomnik Ochrony Przeciwpowodziowej. To również gwarne miejsce spotkań mieszkańców Harbinu, gdzie przyjemnych kąpieli w lodowatej wodzie zażywają chińskie „morsy”, dzieci zjeżdżają na sankach czy jeżdżą na łyżwach. Nocleg w Harbinie. 

 • 7 dzień

  HARBIN

  Wizyta na słynnej na cały świat Wystawie Rzeźb Lodowych. Przez kilka tygodni na przełomie stycznia i lutego Park Zhaolin zmienia się w bajkowa krainę z wyrzeźbionymi w lodzie posągami, budowlami i świątyniami. Wizyta w Lodowym i Śnieżnym Świecie – największym na świecie lodowym parku architektonicznym oraz na wystawie lodowych latarni, które oświetlone tysiącem lampek robią ogromne wrażenie. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Pekinu (miejsca sypialne).

   

      
 • 8 dzień

  PEKIN

  Przyjazd do Pekinu. Transfer do hotelu. Dla chętnych wycieczka po mieście komunikacją miejską z pilotem wycieczki. Czas wolny można przeznaczyć na zakupy w którymś z handlowych pasaży, wycieczkę do Świątyni lamajskiej Yonghegong lub niespieszne spacery w okolicach Wieży Bębnów i Wieży Dzwonów. Nocleg w Pekinie. 

    
 • 9 dzień

  WYLOT Z CHIN

  Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z możliwą przesiadką.

    


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z możliwą przesiadką w jednym z portów lotniczych.
 2. Przejazdy wg programu: autokarami lub mikrobusami, pociągiem na trasie Pekin - Harbin - Pekin (miejsca sypialne).
 3. Zakwaterowanie w hotelu **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce pod każdym dniem programu) wraz z jedną szklanką napoju bezalkoholowego do lunchu i kolacji.
 7. Usługi bagażowe w hotelu.
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.   

 

Cena nie obejmuje:

 1. Wizy chińskiej dla posiadaczy paszportu RP (445 PLN, wiza uzyskiwana jest w Polsce).
 2. Dodatkowych napojów do posiłków.
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (35 USD płatne w Chinach).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na lotnisku.

 

Wymagania dot. paszportu:

W celu uzyskania wizy chińskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 kartki wolne.

UWAGA! Osoby przylatujące z Polski do Chin muszą wypełnić deklarację zdrowotną. Wypełnia się ją przez telefon lub komputer na 24 godziny przed wylotem.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Festiwal Rzeźb Lodowych w Harbinie na Chiński Nowy Rok 9 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny