UWAGA: Wizyta na wyspach Galapagos została zaplanowana na początku, aby jeden test PCR posłużył zarówno do wjazdu do Ekwadoru, jak i do wjazdu na wyspy. Kiedy testy PCR nie będą już wymagane wrócimy do kolejności: najpierw zwiedzanie Ekwadoru, potem lot na wyspy Galapagos.

 

 • 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Guayaquil

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Guayaquil z przesiadką. Przylot do Guayaquil. Transfer do hotelu. Nocleg w Guayaquil.

      
 • 2 dzień

  Guayaquil / wyspy Galapagos: Santa Cruz

  Transfer na lotnisko i przelot na wyspy Galapagos. Po wylądowaniu na lotnisku Baltra skierujemy się z stronę wyspy Santa Cruz. Aby tam dotrzeć, skorzystamy z publicznego transportu kołowego oraz promu, aby pokonać kanał Itabaca. Zaczniemy z przytupem od wizyty na prywatnym rancho El Chato, położonym wśród wzgórz Parte Alta, aby dowiedzieć się więcej o słynnych żółwiach słoniowych z Galapagos. Te piękne zwierzęta mierzą czasem nawet do 150 cm długości, a ich waga przekracza 200 kg. Na terenie rancho zjemy lunch. Tego dnia zobaczymy również słynne tunele lawowe, które powstają pod zastygającą lawą. Nocleg na wyspie Santa Cruz.

    
 • 3 dzień

  wyspy Galapagos

  Całodniowa wycieczka na jedną z wysp Galapagos: Północną Seymour, Bartolome, Santa Fe lub Południową Plazę*. Z uwagi na ograniczenia gości odwiedzających poszczególne wyspy szczegóły potwierdzimy bliżej wyjazdu. Bez względu jednak, na którą wyspę się skierujemy doświadczymy niezwykłej podróży i bliskich spotkań ze zwierzętami. Na Plaza będziemy mieli szansę stanąć oko w oko z zielonymi, żółtymi i pomarańczowymi legwanami a także dojrzeć lwy morskie, a w zasadzie starsze pokolenie tych zwierząt bowiem zgromadzone w kolonie czas spędzają tam głównie seniorzy lwów morskich. Z ptaków spotkać można na wyspie m.in. jaskółki ogoniaste oraz głuptaki niebieskonogie. Północna Seymour jest niemal zupełnie płaska i zamieszkują je niezliczone kolonie fregat, jaskółek ogoniastych oraz głuptaków. Będzie czas na spacery szlakiem gniazdujących żółwi oraz snorkeling. Wyspę Santa Fe porastają lasy kaktusowe a z endemicznych gatunków występujących tylko na tej wyspie warto wymienić legwana z Santa Fe oraz drobnego gryzonia – pacyficzka galapagoskiego. Wody zamieszkują z kolei płaszczki, żarłacze białopłetwe oraz żółwie. Bartolome położona jest nieco dalej a poza mnogością zwierząt, m.in. pingwinów równikowych, obfituje również w atrakcje natury wulkanicznej, w tym w majestatyczną Pinnacle Rock, utworzoną przez zastygłą lawę, schłodzoną zaraz po erupcji przez wodę morską. Nocleg na wyspie Santa Cruz.

  * Tego dnia odwiedzimy tylko jedną wyspę. Transport na każdą z wysp zajmie od 1 do 2 godzin w jedną stronę. Wycieczka odbywa się w towarzystwie innych turystów.

 • 4 dzień

  wyspy Galapagos: San Cristobal

  Zanim wyruszymy na eksplorację kolejnej wyspy Galapagos przyjrzymy się jeszcze nieco uważniej Santa Cruz. Po śniadaniu wyruszymy na półdniową wycieczkę. Zaczniemy ją w porcie Puerto Ayora, skąd na pokładzie mniejszej łodzi ruszymy przez kanał do zatoki Academy, zwanej też La Loberia. Jeśli szczęście dopisze dostrzeżemy tam urokliwe głuptaki niebieskonogie, symbol wysp Galapagos a podczas pieszej wycieczki będziemy mieć szansę dostrzec żarłacze rafowe. Wizyta na Playa de los Perros nie da nam okazji do pływania, ale do obserwacji zamieszkujących ją zwierząt już tak. Spacery wśród legwanów i krabów to niesamowita przygoda. Zakończymy wycieczkę snorklingiem w wodach zatoki oraz wizytą przy grotach Las Grietas. Transfer do portu oraz przeprawa publiczną łodzią na wyspę San Cristobal (ok. 2 godz.). Wyspa, choć piąta największa z całego archipelagu, cieszy się drugą największą populacją. Tu znajduje się również stolica archipelagu – Puerto Baquerizo Moreno. Wyspę zamieszkują fregaty, mewy widłosterne, żółwie słoniowe, niebieskonogie i czerwononogie głuptaki a także legwany morskie, a w wodach wokół wyspy: lwy morskie i delfiny. Endemicznym gatunkiem jest uroczy przedrzeźniacz plamiasty. Nocleg na wyspie San Cristobal.

   
 • 5 dzień

  wyspa San Cristobal

  Dzisiejszego dnia wybierzemy się na wycieczkę do Kicker Rock*, ogromnej formacji skalnej, powstałej z zastygłej lawy. Po hiszpańsku zwie się ona León Dormido, bo przypomina śpiącego lwa. Podróżując na łodzi najpierw okrążymy skałę, aby przyjrzeć się bliżej zamieszkującym ją ptakom, potem będzie czas na snorkeling. W wodach tego miejsca podziwiać można piękny koralowiec, egzotyczne rybki, meduzy, żółwie, a nawet rekiny! Zdarza się, że podpływają nawet rekiny-młoty. Po wysiłku odpoczniemy na plaży, gdzie zjemy lunch. Powrót do Puerto Baquerizo Moreno. Nocleg na wyspie San Cristobal.

  * Jeśli z przyczyn operacyjnych wycieczka do Kicker Rock nie będzie możliwa realizowana będzie wycieczka do Isla Lobos.

    
 • 6 dzień

  wyspy Galapagos: San Cristobal / Guayaquil

  Powoli żegnamy się z wyspami Galapagos i wracamy na ląd. Transfer na lotnisko i przelot z powrotem do Guayaquil. To największe miasto Ekwadoru i choć nieco na wyrost zwane „Perłą Pacyfiku” to nadal warte zobaczenia. Najważniejsze miejsca zobaczymy podczas spaceru, będzie też okazja aby popróbować lokalnych specjałów. Zaczniemy od Parque Seminario, zwanego również Parkiem Legwanów, z uwagi na liczne gady przemieszczające się po terenie parku. Zobaczymy również miejscową katedrę, Plaza de Gestión oraz muzeum Nahim Isaias, którego założyciel (właśnie bankier Nahim Isaias) zgromadził pokaźne zbiory z czasów zarówno przed hiszpańskich, jak i późniejszych. W podróży przez place, pomniki, kafejki, małe sklepiki, manufaktury i różne urokliwe zaułki dotrzemy w końcu do dzielnicy Las Peñas, gdzie będziemy mogli popróbować lokalnych specjałów. Nocleg w Guayaquil.

      
 • 7 dzień

  Guayaquil / Cuenca

  Po śniadaniu wyruszymy do Cuenca (ok. 4-5 godz.), artystycznej stolicy Ekwadoru, niewielkiego kolonialnego miasteczka. Po drodze odwiedzimy Park Narodowy Cajas, który położony jest niedaleko Cuenca i zajmuje dość rozległy obszar w regionie wzniesień Kordyliery Zachodniej Andów. Będziemy wędrować szlakami położonymi powyżej 3100 m n.p.m. (spacer ok. 2 godz.). Najwyższy punkt parku położony jest na wysokości 4450 m n.p.m. a samą nazwę parku tłumaczyć można jako „brama do śnieżnych gór”. Okolice gór, wzniesień i lagun zamieszkują kondory amerykańskie, kolibry, pumy, nietoperze, lisy i wiele innych zwierząt. Popołudniem dotrzemy do Cuenca, gdzie zakwaterujmy się w hotelu. Nocleg w Cuenca.

      
 • 8 dzień

  Cuenca

  Dzisiejszy dzień w całości spędzimy w urokliwym mieście Cuenca, według niektórych najpiękniejszym kolonialnym mieście Ekwadoru, wpisanym na listę UNESCO. Spacerując brukowanymi uliczkami, wśród licznych placów i kościołów dotrzemy również oczywiście do monumentalnej Katedry Niepokalanego Poczęcia, widocznej niemal z każdego miejsca w mieście. Zajrzymy również na lokalny market, gdzie popróbujemy lokalnych owoców oraz do zakładu produkującego słynne kapelusze „panama”. Nocleg w Cuenca.

    
 • 9 dzień

  Cuenca / Guamote / Riobamba

  Opuszczamy Cuenca i ruszamy dalej na północ do Riobamba (przejazd 5-6 godz.). Po drodze odwiedzimy miejsce niezwykłe - Ingarpica. Cofniemy się do czasów cywilizacji Inków odwiedzając, dziś już tylko ruiny jednego z inkaskich siedlisk. Ingapirca to najlepiej zachowane inkaskie pozostałości w Ekwadorze. Popołudniem dotrzemy już do Guamote, miasteczka położonego na wysokości 3050 m n.p.m., w którego okolicach zobaczymy kilka miejsc. Pierwszy przystanek czeka nas w centrum Intisisa (w języku Kichwa - słonecznik), lokalnym centrum edukacji i kultury. Zejdziemy nieco z turystycznego szlaku, aby poznać życie lokalnej ludności, sposoby na kształcenie w tych trudnych warunkach. Skierujemy się również na tereny mniej dostępne, na wzgórza otaczające miasto by zagłębić się w lokalne tradycje i kultury. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia będą wizyty u społeczności Changchang oraz w Chacaza, niewielkiej miejscowości zupełnie poza turystycznym szlakiem. Nocleg w Riobamba.

      
 • 10 dzień

  Riobamba / Chimborazo / Baños

  Przejazd do Baños, niezmiennie kojarzonego z gorącymi źródłami i aktywnym wypoczynkiem. Zanim jednak udamy się do Baños zatrzymamy się w Rezerwacie Chimborazo. W Ekwadorze znajduje się ponad 28 wulkanów a Chimborazo jest najwyższym z nich (6268 m n.p.m.), dziś już na szczęście nieaktywnym. Wizycie w rezerwacie (spacer ok. 1,5 godz.) towarzyszyć będą nie tylko piękne widoki, ale przede wszystkim niezwykłe spotkania. Rezerwat stworzony został bowiem nie ze względu na walory krajobrazowe tego miejsca, ale ze względu na ochronę pięknych i niezwykle rzadkich już w Ekwadorze zwierząt – wikuni, które czasem błogo pasą się w okolicach wulkanu. Mamy nadzieję, że tego dnia i nam dane będzie je zobaczyć w naturalnym środowisku. W okolicach wulkanu odwiedzimy też jedną z lokalnych społeczności, gdzie zjemy lunch. Po lunchu kontynuujemy podróż do Baños, do którego dotrzemy popołudniem. Nocleg w Baños.

      
 • 11 dzień

  Baños / Tena 

  Zanim ruszymy do Tena (ok. 3 godz.) wjedziemy na jedno ze wzgórz otaczających miasto, na punkt widokowy Casa del Arbol, skąd przy dobrej pogodzie widać wulkan Tungurahua. Na miejscu znajdziemy też widowiskową „huśtawkę na końcu świata”, z której zdjęcia zawojują nie jedno spotkanie z przyjaciółmi. Wizyta w Baños nie byłaby kompletna bez przejazdu słynną Drogą Wodospadów. W okolicach Baños znajduje się ich kilkadziesiąt a my zobaczymy dziś kilka z nich, w tym ten najsłynniejszy i chyba najbardziej spektakularny, czyli Pailón del Diablo w okolicach miasteczka Rio Verde choć i Manto de La Novia zrobi zapewne nie mniejsze wrażenie. Popołudniem skierujemy się już do Tena, stolicy prowincji Napo, urokliwie położonej wśród wzgórz porośniętych tropikalnym lasem. Zatrzymamy się dziś w miejscu niezwykłym – w jednej z eco lodż położonych w otulinie amazońskiej dżungli, która pozwoli nam zaznać luksusu bliskiego kontaktu z lasem deszczowym. Nocleg w okolicach Tena. 

      
 • 12 dzień

  Tena

  To będzie niezwykły dzień! Położenie naszej eco lodży pozwoli na bardzo bliski kontakt ze światem lokalnej fauny i flory. W zależności od tego, w której eco lodży się zatrzymamy, czekają na nas różne atrakcje i doświadczenia. Będziemy spacerować po dżungli, wypatrywać zwierząt i poznawać z przewodnikiem lokalną florę. Popłyniemy w górę rzeki Arajuno lub sami spróbujemy zbudować tratwę.* Popołudniem postawimy na doświadczenie spotkania z lokalnymi mieszkańcami, reprezentującymi społeczność Kichwa i posłuchamy ludowych opowieści. Pozwolimy, by rzeczy po prostu się działy. Nocleg w okolicach Tena. 

  * Szczegółowy program tego dnia zależy od miejsca zakwaterowania i aktywności organizowanych przez daną eco lodżę.

    
 • 13 dzień

  Tena / Papallacta / Quito

  Ruszamy już do Quito. Ale zanim powrócimy do cywilizacji, zatrzymamy się jeszcze w przemiłym miejscu – gorących źródłach w Papallacta. Papallacta leży u stóp wulkanu Antisana a woda w gorących źródłach osiąga nawet 40 stopni. Będzie to chwila relaksu i okazja do kontemplacji piękna krajobrazu. Po lunchu ruszymy dalej w stronę Quito, ale czekać nas będzie jeszcze jeden przystanek – Guango Lodge, gdzie, jeśli szczęścia dopisze, w ciągu godziny będzie okazja dostrzec aż 14 gatunków kolibrów. Po wszystkich atrakcjach czekać będzie nas już tylko jeden cel. Przez przełęcz o wysokości 4200 m n.p.m. przekroczymy Kordylierę Wschodnią Andów i niezwykle urokliwą drogą pojedziemy prosto do Quito – stolicy Ekwadoru. Nocleg w Quito.

      
 • 14 dzień

  Quito

  Dzisiejszy dzień poświęcimy w całości na miasto i jego okolice. Zagłębimy się w uliczki, kościoły i zaułki wpisanej na listę UNESCO starej części miasta, zwanej przez lokalnych mieszkańców El Centro. Zobaczymy kościół La Compañía de Jesús, inspirowany architekturą rzymskiego Gesú i najbogatszy bodaj w ornamentykę kościół w Quito, przystaniemy też przed kościołem La Compania, by podziwiać jego odmienione przez 12 lat renowacji oblicze, spróbujemy lokalnych specjałów z pobliskich stoisk. Popołudniem udamy się do Mitad del Mundo – upamiętniającego niezwykłe położenie Ekwadoru. Od 1736 r., kiedy to Charles Marie de La Condamine, francuski przyrodnik, matematyk i podróżnik, dokonał pomiarów triangulacyjnych, określających kształt i wymiary Ziemi, wiemy, że tereny na równiku są wypukłe. Miejscowe muzeum Intiñan pozwala doświadczyć wielu ciekawych eksperymentów, które możliwe są tylko w tym miejscu na świecie a także bliżej zapoznać się z kulturą Ekwadoru. Nocleg w Quito.

    
 • 15 dzień

  Quito / Otavalo / jezioro Cuicocha

  Dzisiejszego dnia skierujemy się na północ do Otavalo, niewielkiego miasteczka, słynnego m.in. ze względu na targ, który odbywa się tam regularnie. Otavalo położone jest u stóp wulkanu Imbabura a na samym targu spotkać można przedstawicieli licznych lokalnych mniejszości. Będzie czas na zdjęcia, na zakupy, na próbowanie lokalnych smaków. Tego dnia odwiedzimy też Cotacachi, słynne ze swego rękodzieła i sztuki obróbki skóry. Spod ręki rzemieślników wychodzą piękne paski, kurtki czy torebki. Kolejnym przystankiem będzie postój nad jeziorem Cuicocha, mieszczącym się w kalderze wulkanu o tej samej nazwie. W lokalnym języku jezioro zwie się „tęczowym”, lub w innej wersji „jeziorem kawi domowej”. Będzie czas na spacery oraz na krótką wycieczkę łodzią po jeziorze. Powrót do Quito. Nocleg w Quito.

    
 • 16 dzień

  Quito / wylot do Warszawy

  Do południa czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

      
 • 17 dzień

  Powrót do Warszawy

  Lądowanie w Warszawie.

   
 • Pobierz program w PDF
Cena obejmuje:
1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa – Guayaquil i Quito-Warszawa z przesiadką w jednym z portów lotniczych (informacje poniżej).
2. Przeloty wewnętrzne na trasie Guayaquil - Santa Cruz i San Cristobal - Guayaquil (szacowany koszt 550 USD). 
3. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4* i 3*, w pokojach 2-os.
4. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autobusem (w zależności od liczebności grupy).
5. Opiekę lokalnych przewodników.
6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
11. Podatek VAT.
 
Cena nie obejmuje:
1. Opłaty za obowiązkowe testy PCR (informacja poniżej).
2. Napiwków dla przewodników, kierowcy (110 USD, płatne na miejscu).
3. Biletów wstępu do Parku Narodowego Wysp Galapagos (120 USD, bilet+transit card).
4. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

ZASADY WJAZDU
Od 1.09.2021 od turystów wjeżdżających na wyspy Galapagos wymagane jest zaświadczenie o odbyciu szczepienia na COVID-19. Ostatnia dawka szczepionki musi zostać podana na minimum 14 dni przed przyjazdem na Galapagos. Konieczne będzie również wykonanie testu PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem.
 
Do wjazdu na kontynentalną część Ekwadoru wymagane jest okazanie testu PCR LUB zawiadczenia o szczepieniu.
  
Z uwagi na planowany przelot liniami KLM niezbędny będzie również test PCR wykonany na 72 godziny przed przylotem do Amsterdamu.

Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

PROGRAM
UWAGA: Wizyta na wyspach Galapagos została zaplanowana na początku, aby jeden test PCR posłużył zarówno do wjazdu do Ekwadoru, jak i do wjazdu na wyspy. Kiedy testy PCR nie będą już wymagane wrócimy do kolejności: najpierw zwiedzanie Ekwadoru, potem lot na wyspy Galapagos.

PRZELOT
Planowany przelot:

TERMINY SIERPNIOWY I LISTOPADOWY
Warszawa-Amsterdam   06:00 – 08:00
Amsterdam-Guayaquil   10:00 – 17:00
Quito-Amsterdam          16:00 – 13:05+1
Amsterdam-Warszawa   14:30 – 16:25

W pakiet wliczony został bilet lotniczy w cenie 4800 PLN/os. Można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

PRZELOTY WEWNĘTRZNE NA WYSPY GALAPAGOS
Przeloty wewnętrzne realizowane są lokalnymi liniami LATAM lub Avianca. Ceny zmieniają się codziennie, dlatego koszt tych biletów został przyjęty szacunkowo na poziomie 550 USD/os. za 2 przeloty i ujęty w cenie. W przypadku wzrostu cen biuro zastrzega sobie prawo podwyższenia ceny wycieczki.

ZAKWATEROWANIE
Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych lodżach i hotelach. Są to obiekty o standardzie 3 i 4*. W Ekwadorze nie na urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

Przykładowe planowane hotele:
 
Guayaquil
Hotel Unipark, https://www.uniparkhotel.com
Santa Cruz
Hotel Silberstein, http://www.hotelsilberstein.com
San Cristobal
Hotel Opuntia, https://www.opuntiahotels.com
Cuenca
Hotel Carvallo, https://hotelcarvallo.com.ec
Riobamba
Hosteria Andaluza, https://www.hosteriaandaluza.com
Banos
Tena
Itamandi Lodge, http://itamandi.com
lub Casa del Suizo, https://www.casadelsuizo.com/
 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 60 000 EUR (80 000 EUR w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 80 000 EUR - dopłata około 25 PLN/os.
 • 100 000 EUR - dopłata około 42 PLN/os.
 • 150 000 EUR - dopłata około 85 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 115 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

17 dni

Ekwador i wyspy Galapagos - głuptaki i wikunie na równiku

Cena za osobę:

8876 3180