NOWOŚĆ! Spektakularne widoki Altiplano, Salar de Uyuni i Machu Picchu.

 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Santiago de Chile z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Santiago de Chile

  Przylot do Santiago de Chile – kulturalnej, politycznej i finansowej stolicy Chile. Choć samo centrum miasta przypomina stolice europejskie, bliskie jego okolice cechuje lokalny koloryt, gdzie kolonialna zabudowa przeplata się ze współczesnymi budynkami. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty właśnie w dzielnicy kolonialnej, która zachowała swój unikalny sznyt i urok. Wizyta na placu Konstytucji, gdzie znajduje się Pałac de la Moneda, niegdyś mennica a obecnie siedziba rządu. Od placu odchodzi główna ulica miasta Avenida Libertador General Bernardo O’Higgins, zwana Alameda. Jeśli pogoda dopisze ze wzgórza Santa Lucia zobaczymy piękną panoramę miasta na tle Andów. Zwiedzanie zakończymy na Placu Broni (Plaza de Armas), w najstarszej części miasta. To tu znajdowało się centrum założonego w 1541 r. protoplasty obecnego Santiago de Chile. Przy placu podziwiać można barokowo-klasycystyczną katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Pałac Arcybiskupi, budynek Poczty Głównej oraz Pałac Gubernatora. Nocleg w Santiago.

    
 • 3 dzień

  Santiago de Chile / Vina del Mar / Valparaiso

  Jednodniowa wycieczka do Valparaiso , uznawanej za jedną z najwspanialszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych w Chile, która szczyci się urokliwym zabytkowym portem oraz spacerowymi dzielnicami. Valparaiso to również ulubione miasto chilijskiego noblisty Pablo Nerudy i od niedawna stolica chilijskiego street artu. Spacerując ulicami miasta co krok natknąć się można na atrakcyjne murale. Popołudniem przejazd do Vina del Mar – miasta ogrodu, znanego morskiego kurortu. Spacery po mieście będą okazją na nabranie sił na kolejne intensywne dni podróży. Powrót do Santiago de Chile. Nocleg w Santiago.

   
 • 4 dzień

  Santiago de Chile / Calama / San Pedro de Atacama

  Przelot do Calama. Po przylocie przejazd w kierunku San Pedro de Atacama (ok. 120 km, 1,5 godz.), punktu wypadowego na Pustynię Atacama, najsuchsze niepolarne miejsce na ziemi. Miasto położone jest na wysokości 2400 m n.p.m. a górujący nad nim wulkan Licancabur zapewnia piękne widoki. Pobyt w San Pedro de Atacama będzie okazją do licznych wycieczek po okolicach i prawdziwym rajem dla miłośników przyrody. Już popołudniem udamy się do dwóch dolin: Doliny Księżycowej i Doliny Śmierci. W tej pierwszej będzie okazja do spacerów po wydmach, obserwacji iście kosmicznego krajobrazu, w drugiej będziemy mogli podziwiać skały zdające się płonąć w promieniach zachodzącego słońca. Powrót i nocleg w San Pedro de Atacama.

       
 • 5 dzień

  San Pedro de Atacama

  Pierwszym punktem podróży przez pustynię będą pozostałości Pukara de Quitor, strategicznie położonej niegdyś twierdzy z XII w. Odwiedzimy również Wąwóz Diabła, którego pionowe skały robią ogromne wrażenie a drogą przez wąwóz dotrzemy również do Catarpe, położonego w pięknej zielonej dolinie. Przemierzając pustynię zatrzymamy się również w niewielkim miasteczku Toconao, zamieszkiwanym przez Indian Atacamenos. Prowadzą oni sklepy z licznymi wyrobami rzemieślniczymi, m.in. z wełny alpak. Zwieńczeniem tego dnia będzie Salar de Atacama, solnisko, będące równocześnie rezerwatem przyrody. Miejsce to wyjątkowo upodobały sobie m.in. flamingi. Powrót i nocleg w San Pedro de Atacama.

 • 6 dzień

  San Pedro de Atacama

  Wczesnym rankiem przejazd w kierunku gejzerów El Tatio, jednej z największym atrakcji pustyni. Pole gejzerów znajduje się na wysokości 4200 m n.p.m., co oznacza, że są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie. Temperatura wody osiąga 86 stopni. Po śniadaniu, które zjemy na miejscu będzie okazja do gorących kąpieli. W drodze powrotnej przystanek przy gorących źródłach Puritama, gdzie zrelaksujemy się i odprężymy w jednym z ośmiu basenów, w których woda wypływająca ze źródła ogrzewana jest przez wulkaniczne skały do ponad 30 stopni. Powrót do San Pedro de Atacama. Wolne popołudnie będzie okazją do pożegnalnych zakupów pamiątek i przygotowania na atrakcje Boliwii. Nocleg w San Pedro de Atacama.

    
 • 7 dzień

  San Pedro de Atacama / Hito Cajon / Ojo de Perdiz

  Przejazd w kierunku granicy z Boliwią do Hito Cajon (4480 m n.p.m.), bajecznie położonego w otoczeniu wulkanów Licancabur i Juriques. Zmienimy środek transportu na samochody terenowe i ruszymy w podróż przez Altiplano, drugi pod względem wielkości płaskowyż na świecie. Odwiedzimy dwa wysokogórskie jeziora: Lagunę Blanca i Lagunę Verde, gdzie woda przy podmuchach wiatru zmienia kolor ze szmaragdowego w ciemniejszy odcień. Przystanek przy gejzerach Sol de Manana (gejzery Porannego Słońca) będzie okazją do obserwowania kolejnego unikalnego spektaklu stworzonego przez naturę, czyli m.in. błotne wulkany. Krótki przystanek na Pustyni Salvadora Dali, nazwanej tak ze względu na podobieństwo utrwalonego na obrazie krajobrazu. Zwiedzanie tego dnia zakończymy wizytą przy Lagunie Colorada – płytkim jeziorze, którego tafla mieni się licznymi kolorami, od czerwieni do brązów. Białe boraksowe wyspy oraz żerujące niekiedy flamingi dopełniają piękna scenerii. Przed przejazdem do hotelu krótki przystanek przy Arbol de Piedra – piaskowcowych ostańcach, z których najwyższy sięga kilku metrów, dlatego zwany jest również skalnym drzewem. Nocleg w Ojo de Perdiz.

        
 • 8 dzień

  Ojo de Perdiz / San Pedro de Quemez

  Przejazd przez boliwijski płaskowyż Altiplano, w którego krajobrazie dominują kolorowe laguny, aktywne wulkany, solniska i piaszczyste wydmy. Zatrzymamy się m.in. w punkcie widokowym na wulkan Ollague. Tego dnia odwiedzimy również słynne lagunas altiplanicas czyli solne jeziora, mieniące się ferią barw: laguna Honda, laguna Canapa, laguna Hedionda oraz laguna Chiarkhota. Okolice jezior zamieszkują liczne gatunki ptactwa, m.in.: gęsi, mewy oraz w tym słynne flamingi krótkodziobe. Przed przejazdem do hotelu odwiedzimy również niewielką, ale ciekawą jaskinię Grutas de las Galaxias, gdzie natura stworzyła misterne skalne konstrukcje. Nocleg w San Pedro de Quemez lub okolicach.

        
 • 9 dzień

  San Pedro de Quemez / Salar de Uyuni / Colchani

  Wizyta na terenie Salar de Uyuni, największym solnisku świata i równocześnie jednym z najciekawszych pod względem geograficznym miejsc w Ameryce Południowej. Salar de Uyuni charakteryzuje wiele „naj”, to m.in. jedno z najbardziej płaskich miejsc na świecie, na przestrzeni ponad 10 tyś. km2 różnica poziomów to zaledwie 41 cm. W porze deszczowej (listopad-marzec) solnisko pokryte jest wodą, co daje niesamowity lustrzany efekt. Lunch w formie pikniku na terenie pustyni solnej. Odwiedzimy również Isla Incahuasi, skalistą wyspę, porośniętą okazałymi kaktusami (dostęp do wyspy niedostępny w porze deszczowej). Przystanek w Colchani, niewielkim miasteczku, prawie w całości funkcjonującym dzięki przetwórstwie soli. Nocleg w Colchani ub okolicach.

        
 • 10 dzień

  Salar de Uyuni / La Paz

  Transfer na lotnisko w Uyuni i przelot do La Paz, stolicy Boliwii. La Paz to jedna z najwyżej położonych stolic na świecie, obecność na wysokości 4000 m n.p.m. jest dość wymagająca bez wcześniejszej aklimatyzacji. Podczas zwiedzania zatrzymamy się m.in. na placu Murillo, głównym placu w mieście, przy którym stoi katedra metropolitalna, zobaczymy również kościół San Francisco z niezwykłym złotym ołtarzem a spacer zakończymy na markecie czarownic, gdzie nabyć można wszelkie możliwe specyfiki używane w tradycyjnej medycynie. Popołudniem udamy się również do Doliny Księżycowej, położonej zaledwie 10 km od miasta a dającej okazję poznać zróżnicowanie tej części Boliwii. W Dolinie formacje skalne mienią się różnymi kolorami a w dali rozciąga się widok na pokryte zabudowaniami La Paz wzgórza. Podczas zwiedzania samego miasta skorzystamy również z jednej z teleférico, wygodnych kolejek linowych, co da nam okazję spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Kolacja z pokazem tradycyjnego folkloru boliwijskiego. Nocleg w La Paz.

        
 • 11 dzień

  La Paz / jezioro Titicaca / Copacabana / Wyspa Słońca / Puno

  Przejazd do Copacabany, położonego nad brzegiem jeziora Titicaca sanktuarium maryjnego. Pielgrzymki z całej Ameryki Południowej ciągną tu, aby w miejscowej bazylice pokłonić się wizerunkowi Maryi. Łodziami motorowymi udamy się na wyspę Słońca. Spacer po wyspie, gdzie według legend narodził się bóg Viracocha oraz pierwsi Inkowie. Odwiedzimy słynne inkaskie schody, prowadzące do miejscowości Yumani oraz znajdującą się na ich szczycie inkaską fontannę, znaną jako źródło nieustannej młodości. Przejazd do Puno, przy granicy boliwijsko-peruwiańskiej, już na terenie Peru. Nocleg w Puno.

     
 • 12 dzień

  Puno / Andahuaylillas / Cusco

  Przejazd w stronę Cusco  (390 km, ok. 7 godz.) przez przełęcz La Raya (4338 m n.p.m.). Przełęcz La Raya stanowi równocześnie granicę między boliwijskim Altiplano a Andami, ten dzień będzie więc obfitował w atrakcje widokowe. Podczas przejazdu zatrzymamy się również w kilku andyjskich wsiach, m.in. UrcosSan Pedro oraz Tinta a także w niewielkim miasteczku Andahuaylillas, gdzie barokowy kościół ze względu na swe freski zwany jest Kaplicą Sykstyńską Andów. Popołudniem dojedziemy już do Cusco, stolicy dawnego imperium Inków, miasta położonego na wysokości 3200 m n.p.m. Nocleg w Cusco.

        
 • 13 dzień

  Cusco / Ollanta / Aguas Calientes

  Cusco wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nosi dumne miano kulturalnej stolicy Peru. Niepowtarzalny klimat miasta tworzy kolonialna architektura i pozostałości wspaniałej kultury Inków. Podczas zwiedzania miasta zatrzymamy się m.in. w Kenko – ruinach religijnego sanktuarium, gdzie znajduje się półkolisty amfiteatr, którego cel nie został nigdy odkryty oraz w Sacsayhuaman, twierdzy, która miała chronić Cusco przed najazdem z zewnątrz. Według innych wersji budowla, składająca się z trzech megalitycznych murów ułożonych tarasowo, pełniła funkcje religijne. Przystanek na głównym placu miasta Plaza de Armas, gdzie znajduje się słynna katedra. Jej wybudowanie zajęło ponad 100 lat a stanęła w miejscu dawnej świątyni poświęconej Viracochy. Zwiedzanie Coricancha – świątyni Słońca, poświęconej najwyższym bogom inkaskiego panteonu. Popołudniem przejazd na stację kolejową Ollanta i przejazd pociągiem do Aguas Caliente. Położone w prowincji Urubamba miasta stanowi najbliższy punkt wypadowy do Machu Picchu. Nocleg w Aguas Calientes.

  UWAGA: Tego dnia bagaże główne zostaną zdeponowane w hotelu w Cusco. Do Aguas Calientes zapakujemy się w podręczny bagaż.   

        
 • 14 dzień

  Aguas Calientes / Machu Picchu / Ollanta / Cusco

  Zwiedzanie Machu Picchu  , jednego z najważniejszych zabytków świata, którego powstanie, trwanie i w końcu upadek do dziś stanowi temat badań archeologów. Położne na wysokości 2400 m n.p.m. ruiny miasta Inków dla świata zachodniego odkrył w 1911 r. Hiram Bingham, amerykański uczony. Przejazd na stację kolejową Ollanta i powrót do Cusco. Nocleg w Cusco.

       
 • 15 dzień

  Cusco / Lima

  Transfer na lotnisko i przelot do Limy , stolicy Peru. Półdniowe zwiedzanie Limy, podczas którego zobaczymy m.in. kościół św. Franciszka z bogactwem ornamentów i andaluzyjskich kafelków. Wizyta na głównym placu miasta (Plaza de Armas) oraz w nowoczesnej dzielnicy Miraflores, która stała się chlubą mieszkańców. Po pożegnalnej kolacji wieczorny transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

      


 • 16 dzień

  Powrót do Warszawy

    


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Santiago de Chile i Lima – Warszawa z przesiadką oraz przeloty na trasach Santiago-Calama, Uyuni-La Paz.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem, wymienione w programie rejsy i wycieczki łodzią. Na terenie pustyni Salar de Uyuni transport samochodami terenowymi typu jeep. Przejazd pociągiem na trasie Ollanta-Aguas Calientes-Ollanta.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Podatek VAT.        

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD, płatne w Chile).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Osoby podróżujące z paszportem RP do Chile, Boliwii i Peru w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 36 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 60 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?

CT Poland posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych tras. Służymy doradztwem przy wyborze najodpowiedniejszej dla Państwa trasy w wybranym przez Państwa terminie. Prosimy kierować zapytania telefonicznie, mailowo lub po prostu przyjść do biura. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Po wybraniu wycieczki możliwa jest rezerwacja. Rezerwacja jest ważna zazwyczaj przez okres 7 dni. Dokonując rezerwacji prosimy o podanie danych wszystkich uczestników, numer telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail.

Pracownicy biura (lub agent) przygotowują umowę zgłoszenia. Należy wypełnić ją czytelnie w 2 egzemplarzach, składając podpis na końcu. Prosimy zwrócić uwagę, aby imiona i nazwiska były zgodne z podanymi w paszporcie. Razem z umową należy podpisać ogólne warunki uczestnictwa i program imprezy. Dokumenty do zapisu na wycieczkę wysyłamy mailem lub pocztą tradycyjną. W taki sam sposób podpisane zgłoszenie można odesłać do biura.

Jeśli umowę otrzymali Państwo pocztą, drugi podpisany przez nas egzemplarz również odeślemy do Państwa tą drogą. Do umowy dołączamy informacje praktyczne, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Data wpłaty zaliczki znajduje się na umowie. Zazwyczaj wynosi ona kilka dni od momentu podpisania umowy. Jeśli termin wycieczki jest bliski, poprosimy o przyspieszoną wpłatę.

Termin płatności za wycieczkę upływa 40 dni przed terminem imprezy. W przypadku wycieczki Nowa Zelandia i Australia, termin wpłaty za wycieczkę upływa 50 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Kwoty podane w walutach obcych w przypadku wpłaty w PLN należy przeliczyć na PLN według kursów sprzedaży tych walut podanych tu:

KURSY WALUT

Na umowie znajdą Państwo termin dostarczenia dokumentów (np. paszport, zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy). Informacje dotyczące wymaganej ważności paszportu oraz ilości wolnych stron na wizę znajdują się w umowie lub w programie dołączanym do umowy.

Na około trzy tygodnie przed wyjazdem otrzymają Państwo informacje o godzinie i miejscu spotkania z pilotem wycieczki i grupą.

Jeśli po dokonaniu zapisu na wycieczkę są Państwo zmuszeni odwołać wyjazd, prosimy o przesłanie takiej informacji listem lub mailowo. Przypominamy o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

16 dni

Chile z Atacamą, Boliwia i Peru

Cena za osobę:

6606 4280