NOWOŚĆ! Flamingi na pustyni Atacama, gejzery i górskie widoki Torres del Paine.

 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Santiago de Chile z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Santiago de Chile

  Przylot do Santiago de Chile – kulturalnej, politycznej i finansowej stolicy Chile. Choć samo centrum miasta przypomina stolice europejskie, bliskie jego okolice cechuje lokalny koloryt, gdzie kolonialna zabudowa przeplata się ze współczesnymi budynkami. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty właśnie w dzielnicy kolonialnej, która zachowała swój unikalny sznyt i urok. Wizyta na placu Konstytucji, gdzie znajduje się Pałac de la Moneda, niegdyś mennica a obecnie siedziba rządu. Od placu odchodzi główna ulica miasta Avenida Libertador General Bernardo O’Higgins, zwana Alameda. Jeśli pogoda dopisze ze wzgórza Santa Lucia zobaczymy piękną panoramę miasta na tle Andów. Zwiedzanie zakończymy na Placu Broni (Plaza de Armas), w najstarszej części miasta. To tu znajdowało się centrum założonego w 1541 r. protoplasty obecnego Santiago de Chile. Przy placu podziwiać można barokowo-klasycystyczną katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Pałac Arcybiskupi, budynek Poczty Głównej oraz Pałac Gubernatora. Nocleg w Santiago.

    
 • 3 dzień

  Santiago de Chile / Viña del Mar / Valparaiso 

  Jednodniowa wycieczka po okolicach Santiago de Chile: Vina del Mar i Valparaiso. Najpierw skierujemy się do Vina del Mar – miasta ogrodu, znanego morskiego kurortu. Spacery po mieście będą okazją na nabranie sił na kolejne intensywne dni podróży. Następnym przystankiem będzie Valparaiso - uznawane za jedną z najwspanialszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych w Chile, która szczyci się urokliwym zabytkowym portem oraz spacerowymi dzielnicami. Valparaiso to również ulubione miasto chilijskiego noblisty Pablo Nerudy i od niedawna stolica chilijskiego street artu. Spacerując ulicami miasta co krok natknąć się można na atrakcyjne murale. Krótki rejs po zatoce, podczas którego spróbujemy lokalnego trunku pisco sour. W drodze powrotnej przystanek przy jednej z winnic, aby popróbować słynnych chilijskich win. Nocleg w Santiago de Chile.

     
 • 4 dzień

  Santiago de Chile / Punta Arenas / Puerto Natales

  Transfer na lotnisko i przelot do Punta Arenas, dawnej kolonii karnej, określanej czasem jako najdalej na południe wysunięte duże miasto świata. Dalszy przejazd przez patagońskie stepy do Puerto Natales (ok. 3 godz.), niewielkiego miasteczka położonego przy cieśninie Ostatniej Nadziei (Seno Ultima Esperanza). Otoczne przez wzgórza stanowi doskonałą bazę wypadową do Parku Narodowego Torres Del Paine. Nocleg w Puerto Natales.

         
 • 5 dzień

  Puerto Natales / Park Narodowy Bernardo O’Higgins

  Rozpoczęcie rejsu (wspólny z innymi turystami) w kierunku Parku Narodowego Bernardo O’Higgins. Podczas rejsu przez cieśninę Ostatniej Nadziei zobaczymy z bliska fiordy Patagonii oraz ich mieszkańców, m.in.: lwy morskie i kormorany a jeśli dopisze nam szczęście również kondory. Zatrzymamy się przy lodowcu Serrano, gdzie będzie również okazja, aby odbyć krótki spacer. Nocleg w Puerto Natales.

     
 • 6 dzień

  Puerto Natales / Park Narodowy Torres del Paine

  Wizyta w Parku Narodowym Torres del Paine, określanym jako jeden z najpiękniejszych parków narodowych nie tylko Ameryki Południowej, ale i świata. Przejedziemy piękną trasą widokową, podziwiając gęste lasy, kolorowe jeziora, lodowce i wodospady. Podczas trasy odwiedzimy takie miejsca jak Jaskinia Mylodon (30 minutowy spacer), jeziora Lago Nordenskjöld i Lago Grey oraz rzeka Ping. Udamy się również na krótki trekking do punktu widokowego na wizytówkę parku, czyli kordylierę Paine. Pobyt na terenie parku będzie okazją do licznych postojów na zdjęcia, okolicę zamieszkują bowiem różne gatunki zwierząt a widoki nieraz zapierają dech w piersi. Powrót do Puerto Natales.

       
 • 7 dzień

  Puerto Natales / Punta Arenas / Santiago de Chile

  Przejazd do Punta Arenas (ok. 3 godz.). Przed powrotem do Santiago de Chile odwiedzimy jeszcze kilka miejsc w stolicy chilijskiej Patagonii, m.in. punkt widokowy na Cieśninę Magellana, główny plac by zobaczyć stojący przy nim pomnik Ferdynanda Magellanakatedrę oraz zabytkowy pałac Sary Brown. Zwiedzanie muzeum (zamknięte w poniedziałki), posiadającego ciekawą kolekcję obiektów etnograficznych i antropologicznych, związanych z regionem. Transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Chile. Nocleg w Santiago de Chile.

          
 • 8 dzień

  Santiago de Chile / Calama / San Pedro de Atacama

  Przelot do Calama. Po przylocie przejazd w kierunku San Pedro de Atacama (ok. 120 km, 1,5 godz.), punktu wypadowego na Pustynię Atacama, najsuchsze niepolarne miejsce na ziemi. Miasto położone jest na wysokości 2400 m n.p.m. a górujący nad nim wulkan Licancabur zapewnia piękne widoki. Pobyt w San Pedro de Atacama będzie okazją do licznych wycieczek po okolicach i prawdziwym rajem dla miłośników przyrody. Już popołudniem udamy się do najciekawszej z okolicznych dolin - Doliny Księżycowej. Na miejscu będzie okazja do spacerów po wydmach, obserwacji iście kosmicznego krajobrazu. Podziwianie widoków zachodzącego słońca uprzyjemni nam poczęstunek składający się z lokalnych serów i wina. Powrót i nocleg w San Pedro de Atacama.

  * Pobyt na pustyni umożliwia lepszą niż gdzie indziej obserwację rozgwieżdżonego nieba. Poza dniami w okolicach pełni księżyca organizowane są wieczorne wycieczki fakultatywne na pustynię, których celem jest obserwacja gwiazd. Możliwość organizacji wycieczki oraz jej koszt przekaże Państwu pilot.

          
 • 9 dzień

  San Pedro de Atacama

  Pierwszym punktem podróży przez pustynię Atacama będzie słynna Laguna Chaxa, zamieszkiwana przez trzy gatunki flamingów oraz inne ptactwo. Przeprawa przez góry pozwoli nam dotrzeć do błękitnych jezior - Miscanti i Miñiques. Przemierzając pustynię zatrzymamy się również w niewielkim miasteczku Toconao, zamieszkiwanym przez Indian Atacamenos. Prowadzą oni sklepy z licznymi wyrobami rzemieślniczymi, m.in. z wełny alpak. Powrót i nocleg w San Pedro de Atacama.

            
 • 10 dzień

  San Pedro de Atacama / Calama / Santiago de Chile

  Wczesnym rankiem przejazd w kierunku gejzerów El Tatio, jednej z największym atrakcji pustyni. Pole gejzerów znajduje się na wysokości 4200 m n.p.m., co oznacza, że są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie. Temperatura wody osiąga 86 stopni. Po śniadaniu, które zjemy na miejscu skierujemy się już z powrotem w stronę cywilizacji. Przejazd do Calama i przelot do Santiago de Chile. Nocleg w Santiago de Chile.

          
 • 11 dzień

  Santiago de Chile / Maipo 

  Wizyta w jednej z najstarszych winnic w kraju, w słynnym regionie Maipo. W winnicy Undurraga poznamy historię produkcji słynnych chilijskich win, kulturę, która wokół całego procesu narosła. Będziemy również mogli zobaczyć etapy produkcji wina, pospacerować wśród winorośli a na koniec najprzyjemniejsza część – degustacja. Popołudniem czas wolny w Santiago de Chile. Nocleg w Santiago de Chile.

      


 • 12 dzień

  Santiago de Chile / Wylot do Warszawy 

  Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

      


 • 13 dzień

  Powrót do Warszawy

    


 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa z przesiadką oraz przeloty na trasach Santiago-Punta Arenas-Santiago-Calama-Santiago w klasie ekonomicznej.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem, wymienione w programie rejsy i wycieczki łodzią.
 3. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania. W przypadku wybrania opcji przedłużenia o wyspę Wielkanocną przez minimum 10 osób, przelot powrotny do Polski bez asysty pilota (pilot kontynuuje podróż na wyspę Wielkanocną)    
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Podatek VAT. 

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD, płatne w Chile).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Osoby podróżujące z paszportem RP do Chile w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 30 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 49 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?

CT Poland posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych tras. Służymy doradztwem przy wyborze najodpowiedniejszej dla Państwa trasy w wybranym przez Państwa terminie. Prosimy kierować zapytania telefonicznie, mailowo lub po prostu przyjść do biura. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Po wybraniu wycieczki możliwa jest rezerwacja. Rezerwacja jest ważna zazwyczaj przez okres 7 dni. Dokonując rezerwacji prosimy o podanie danych wszystkich uczestników, numer telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail.

Pracownicy biura (lub agent) przygotowują umowę zgłoszenia. Należy wypełnić ją czytelnie w 2 egzemplarzach, składając podpis na końcu. Prosimy zwrócić uwagę, aby imiona i nazwiska były zgodne z podanymi w paszporcie. Razem z umową należy podpisać ogólne warunki uczestnictwa i program imprezy. Dokumenty do zapisu na wycieczkę wysyłamy mailem lub pocztą tradycyjną. W taki sam sposób podpisane zgłoszenie można odesłać do biura.

Jeśli umowę otrzymali Państwo pocztą, drugi podpisany przez nas egzemplarz również odeślemy do Państwa tą drogą. Do umowy dołączamy informacje praktyczne, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Data wpłaty zaliczki znajduje się na umowie. Zazwyczaj wynosi ona kilka dni od momentu podpisania umowy. Jeśli termin wycieczki jest bliski, poprosimy o przyspieszoną wpłatę.

Termin płatności za wycieczkę upływa 40 dni przed terminem imprezy. W przypadku wycieczki Nowa Zelandia i Australia, termin wpłaty za wycieczkę upływa 50 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Kwoty podane w walutach obcych w przypadku wpłaty w PLN należy przeliczyć na PLN według kursów sprzedaży tych walut podanych tu:

KURSY WALUT

Na umowie znajdą Państwo termin dostarczenia dokumentów (np. paszport, zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy). Informacje dotyczące wymaganej ważności paszportu oraz ilości wolnych stron na wizę znajdują się w umowie lub w programie dołączanym do umowy.

Na około trzy tygodnie przed wyjazdem otrzymają Państwo informacje o godzinie i miejscu spotkania z pilotem wycieczki i grupą.

Jeśli po dokonaniu zapisu na wycieczkę są Państwo zmuszeni odwołać wyjazd, prosimy o przesłanie takiej informacji listem lub mailowo. Przypominamy o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

13 dni

Chile 13 dni

Cena za osobę:

8176 3360