• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopinaw Warszawie. Przelot do Rio de Janeiro w Brazylii. Przylot do Rio Janeiro i transfer do hotelu. Nocleg w Rio de Janeiro.

    
 • 2 dzień

  RIO DE JANEIRO / MANAUS

  Tym razem nie zagrzejemy w Rio de Janeiro zbyt wiele czasu. Ruszamy już dalej na spotkanie z przyrodą. Tego dnia czeka nas lot do Manaus, który jest świetną bazą wypadową dla wycieczek przyrodniczych oraz rejsów po Amazonce i jej dopływach. Po przylocie udamy się na zwiedzanie miasta, gdzie wciąż widać kauczukowe bogactwo. Dzięki temu „białemu złotu” Manaus było swego czasu najbogatszym miastem świata. Zobaczymy Pałac Rio Negro, niegdysiejszą siedzibę gubernatora oraz muzeum indiańskie, gdzie warto będzie zajrzeć, aby poznać historię tego regionu i zgłębić zwyczaje lokalnej ludności. Zatrzymamy się również przy słynnej Operze Amazońskiej. Nocleg w Manaus.

     
 • 3 dzień

  MANAUS / AMAZONIA

  Wielu marzy o pobycie w Amazonii i to będzie dzień, kiedy to marzenie się spełni. Amazonka to druga najdłuższa rzeka świata, liczy 6570 km, ma aż 1100 dopływów a w najszerszym miejscu liczy aż 150 km. Rzeka ma też największe dorzecze na świecie i jest to jednocześnie najbardziej deszczowy region na świecie. Rekordy wymieniać można by jeszcze długo, ale warto zobaczyć wszystko na własne oczy. Dziś wyruszymy w drogę do naszej amazońskiej lodży, droga zajmie nam ok. 3,5 godz. (autokar + łódź). Popłyniemy łodzią wśród dziewiczej przyrody Amazonii. Jednym z punktów, które będziemy mijać będzie miejsce Spotkania Wód, gdzie ciemne wody Rio Negro łączą się z piaszczystymi w kolorze wodami Rio Solimoes. Przez kolejne 6 km płyną obok siebie niewiele się mieszając. Po dotarciu do lodży czas na relaks i lunch. A już popołudniem wyruszymy na pierwszą wycieczkę po okolicy, aby obserwować ptaki, małpy, iguany i inne zwierzęta zamieszkujące okolice lodży. Nocleg w lodży na terenie Amazonii.

   Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.     
 • 4 dzień

  AMAZONIA

  To jest ten dzień! Dżungla rosnąca po obu stronach Amazonki stanowi jedną trzecią lasów tropikalnych na świecie. Obudzić się wśród jej dźwięków będzie niezwykłym doznaniem. Trzydniowy pobyt w Amazonii pozwoli nam poznać jej bogactwo, zanurzyć się w jej dźwiękach, zapachach i kształtach. Rozpoczniemy wcześnie, bo już ok. 5:30 rano wyruszymy na pierwszy tego dnia spacer po budzącym się po nocy lesie. Po śniadaniu kolejna dawka emocji – wyruszamy na lekki trekking, podczas którego skupimy się na obserwacji przyrody. Dowiemy się również o roślinach leczących choroby oraz technikach przetrwania w dżungli. Po lunchu wyruszymy z kolei na wycieczkę łodzią, aby wyszukiwać siedzących na gałęziach kardynałków czarnogardłych oraz kolibrów. Wieczorem odpoczynek lub wycieczka łodzią na poszukiwanie aligatorów. Nocleg w lodży na terenie Amazonii.

  * Szczegółowy harmonogram dnia pozostaje do decyzji kierownictwa lodży oraz ustaleń przewodnika z pilotem grupy. Program może ulec zmianie.

   Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.  
 • 5 dzień

  AMAZONIA

  Kolejny dzień poświęcimy na bliższe kontakty z lokalną społecznością. Dowiemy się jak żyje się w Amazonii, z jakimi problemami mierzą się mieszkańcy, co uprawiają, jak wyglądają uprawy manioku oraz kauczuku, orzecha brazylijskiego, który tak chętnie dodajemy do naszych ciast i deserów, lokalnych ziół, warzyw i owoców. Nocleg w lodży na terenie Amazonii.

  * Szczegółowy harmonogram dnia pozostaje do decyzji kierownictwa lodży oraz ustaleń przewodnika z pilotem grupy. Program może ulec zmianie.

  Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
 • 6 dzień

  MANAUS / FOZ DO IGUACU

  Żegnamy już powoli Amazonię, wyruszamy na południe. Naszym dzisiejszym celem stanie się Foz do Iguacu. Słynne na cały świat wodospady leżą na granicy Argentyny i Brazylii, w otoczeniu wspaniałej dżungli na rzece Rio Iguacu. Wodospady warto oglądać z obu stron i tak właśnie zrobimy. Jako, że od wodospadów dzieli nas duża odległość, bo prawie 4000 km, podróż zajmie cały dzień i obejmować będzie transport różnymi środkami transportu. Na lotnisko w Manaus dostaniemy się łodzią i busem, z Manaus do Foz do Iguacu polecimy samolotem, aby już potem szybko autokarem dostać się do hotelu. Nocleg w Foz do Iguacu.

    
 • 7 dzień

  FOZ DO IGUACU

  Spienione, wartkie nurty rzeki Iguacu spadają z krawędzi Wyżyny Parany w głąb znajdującego się poniżej wąwozu, wyrzucając w górę pióropusz wody. Spadają w postaci 275 kaskad rozdzielonych wysepkami i skałami. Huk spadającej wody słychać z odległości 25 km. Otaczający wodospady zielony dywan dżungli porastają paprocie, bambusy, palmy i sosny. Wycieczkę rozpoczniemy od brazylijskiej strony, która oferuje panoramiczne widoki na ściany wody, m.in. na Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel). Wodospady ciągną się na długości ponad 3 km, przejdziemy szlakiem wzdłuż, aby cieszyć się widokami i doznaniami. Tereny blisko wodospadów nieustannie bombardowane są wodą, nie sposób wyjść ze wszystkiego suchą stopą. Będziemy mokrzy, ale na pewno zadowoleni! Nocleg w Foz do Iguacu.

    
 • 8 dzień

  FOZ DO IGUACU

  Dzisiejszy dzień poświęcimy na eksplorację argentyńskiej strony wodospadów. Skorzystamy z różnych form zwiedzania, z pieszych wycieczek po drewnianych pomostach, ale również z możliwości pokonania dłuższych odcinków wycieczkowym pociągiem. Z różnych punktów obserwacyjnych będziemy oglądać i fotografować wodospady, zarówno te pocztówkowe miejsca, jak i ponad 270 mniejszych wodospadów towarzyszących temu głównemu. Popołudniem udamy się do Puerto Macuco, gdzie zmienimy środek transportu, aby z pokładu łodzi zbliżyć się do wodospadów. Znów będzie mokro, znów będzie wspaniale. Nocleg w Foz do Iguacu. 

    Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.     
 • 9 dzień

  FOZ DO IGUACU / PARATY

  Czas ruszyć dalej w trasę. Naszym celem i następnym przystankiem będzie Paraty . Na pokładzie samolotu udamy się najpierw do Sao Paulo lub Rio de Janeiro, by potem autokarem przejechać już do Paraty (przejazd ok. 5 godz.). Tereny położone na zachód od Rio zwane są Costa Verde – Zielonym Wybrzeżem. Region ten charakteryzuje się bujną roślinnością i przyrodą. Jadąc na zachód autostradą BR 101, porównywaną często do Costa Brava w Hiszpanii, czy amerykańskiej 101, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża Kalifornii, dotrzemy do Paraty, niewielkiego miasta, wspaniałego pomnika pamięci kolonialnej przeszłości Brazylii. Założone w 1660 r. miasto rozwinęło się głównie na skutek odkrycia złota i diamentów. Złoty okres trwał 100 lat, a świadczyć obecnie o nim mogą wspaniałe gmachy użyteczności publicznej, wielkie rezydencje oraz kościoły. Podczas spaceru zobaczymy to, co zachwyciło przedstawicieli  UNESCO, którzy w 2019 r. postanowili wpisać Paraty oraz pobliską Ilha Grande (Duża Wyspa) na Listę Światowego Dziedzictwa. Powędrujemy wąskimi brukowanymi ścieżkami, gdzie nadal panuje dość senna atmosfera. Nocleg w Paraty.   

     
 • 10 dzień

  PARATY

  Pora poznać Paraty oraz jego okolice z drugiej strony, czyli od strony morza. Wsiądziemy dziś na pokład statku wycieczkowego w półdniowy rejs po okolicznych wyspach. Każdego dnia statek płynie nieco inną trasą, każdego jednak zawija do 4 punktów wartych zobaczenia, gdzie będzie można popływać w okolicznych wodach i bliżej przyjrzeć się podwodnemu światu tych okolic. Jedną z nich będzie IlhaComprida, najlepsze wg. wielu miejsce na snorkeling w Brazylii. Nocleg w Paraty.

   Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.  
 • 11 dzień

  PARATY / ILHA GRANDE

  Czas na wypoczynek i plażowanie. Podążając wzdłuż Zielonego Wybrzeża, udamy się dziś do portu w Angra, skąd prom zabierze nas na Dużą Wyspę (Ilha Grande), która razem z Paraty została w 2019 r. wpisana na Listę . Ilha Grande to nieduża wyspa, ma 7 zatok i aż 106 plaż. Żyje na niej wiele zagrożonych wyginięciem zwierząt, takich jak leniwiec grzywiasty, kajman szerokopyski, czy kruczyniec rubinowy, ale zdarza się obserwować również pingwiny magellańskie oraz wale biskajskie. Ilha Grande to wyspa bez samochodów, poruszać się po niej będziemy więc pieszo. Po krótkim spacerze czas na relaks w hotelu lub na plaży. Nocleg na Ilha Grande. 

   Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.  
 • 12 dzień

  ILHA GRANDE

  Czas przeznaczony na wypoczynek w hotelu lub na plaży. Nocleg na Ilha Grande.

    
 • 13 dzień

  ILHA GRANDE / RIO DE JANEIRO

  Czas wracać do Rio de Janeiro. Podczas tej podróży nie mieliśmy jeszcze okazji do poznania tego niezwykłego miasta i czas to nadrobić. Transfer promem do portu w Angra (ok. 90 min), dalej autokarem do Rio de Janeiro (ok. 3 godz.). Popołudniem czas na wizytę w Ogrodzie Botanicznym, założonym w 1808 r. przez portugalskiego księcia regenta Dom Joao. Na jego terenie znajduje się 235 tys. roślin i drzew w ponad 6 tys. gatunków. Największe wrażenie na zwiedzających robi szpaler ponad stu palm królewskich, liczących ponad 160 lat. Nocleg w Rio de Janeiro. 

   Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.    
 • 14 dzień

  RIO DE JANEIRO

  Na ten dzień czekało na pewno wielu. Postać Chrystusa Zbawiciela górująca nad plażami Rio to znak rozpoznawczy miasta. Posąg znajduje się na górze Corcovado, a tę z kolei otacza Park Narodowy Tijuca, tropikalny rezerwat, przez który prowadzą wąskie drogi. Przy dobrej pogodzie, widoki ze szczytu, z podnóża postaci Chrystusa są imponujące. Następnie skierujemy się do miasta, aby powędrować brukowanymi ulicami gorącego Rio.Popołudniem przejazd przez dzielnicę Aterro do Flamengo do Urca, gdzie znajduje się największy symbol miasta - Głowa Cukru. Głowa Cukru to góra wysokości 396 m n.p.m. Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua,co znaczy „wysoka spiczasta góra”. Portugalczykom kojarzyły się z pao de acucar, a poza tym granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Wjazd kolejką linową na górę, skąd roztacza się 360-stopniowa panorama tego wspaniałego miasta z pięknymi plażami jak Copacabana. Transfer na lotnisko w Rio de Janeiro i wylot do Warszawy.

     
 • 15 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

  Lądowanie w Warszawie.

    

 

Cena obejmuje:

1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Rio de Janeiro-Warszawa z przesiadkami, w klasie ekonomicznej (do kalkulacji przyjęto bilet w cenie 4400 PLN/os.).

2. Przeloty wewnętrzne na trasie Rio de Janeiro-Manaus-Foz do Iguacu-Rio de Janeiro w klasie ekonomicznej.

3. Zakwaterowanie w hotelacho standardzie 3* i 4* w pokojach 2-os.

4. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od grupy).

5. Transfery łodziami i statkami wg. programu m.in. w Paraty, podczas pobytu w Amazonii.

6. 3 dniowy pobyt w Amazonii w jednej z lodży z pełnym wyżywieniem, opieką lokalnych przewodników.

7. Wycieczki autokarowe i piesze wymienione w programie.

8. Opiekę lokalnych przewodników w parkach narodowych i podczas zaplanowanego zwiedzania miasta, kierowcy na całej trasie.

9. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.

10. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).

11. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.

12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

14. Podatek VAT.       Cena nie obejmuje:

1. Napiwków dla przewodników, kierowcy, obsługi łodzi (90 USD, płatne na miejscu).

2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.

3. Testów PCR lub antygenowych na COVID-19, których konieczność zrobienia pojawiłaby się w międzyczasie.

4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.

5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Uwagi i charakterystyka trasy:

LICZEBNOŚĆ GRUPY

Kalkulacja przygotowana dla grupy minimum 15 osób.

 

ZASADY WJAZDU

Od turystów wjeżdżających do Brazyliiwymagane jest okazanie ważnego certyfikatu szczepienia na COVID-19. Ostatnia dawka musi być podana minimum 14 dni przed przylotem do Brazylii.

Od obywateli RP nie są wymagane wizy.Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

PLANOWANY PRZELOT

Warszawa-Amsterdam                 06:00 – 08:00

Amsterdam-Rio de Janeiro           12:45 – 19:35                                     

Rio de Janeiro-Amsterdam           21:55 – 14:10+1

Amsterdam-Warszawa                 16:40 – 18:55

 

Przelot jest zaplanowany w klasie ekonomicznej, za dopłatą można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 34 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 57 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

15 dni

Brazylia z Amazonią

Cena za osobę:

6800 2450