• 1 dzień

    WARSZAWA - SANOK - POLAŃCZYK (427 KM)

    Spotkanie z pilotem w Warszawie. Przejazd w kierunku Sanoka (ok. 6 godz.) – zwanego bramą do Bieszczad. Po południu zwiedzimy winnicę Dolina Sanu oraz posmakujemy wyśmienitych win i wybornych lokalnych produktów, takich jak sery i chleb, które podkreślą walory smakowe trunku. Pan Józef – założyciel winnicy - z pasją opowie o ziemi, szczepach, procesie produkcji i butelkowaniu wina. Kolacja i nocleg w Polańczyku, kurorcie słynącym ze swoich właściwości uzdrowiskowych.

            
  • 2 dzień

    POLAŃCZYK - MYCZKÓW - SANOK - POLAŃCZYK (67 KM)

    Po śniadaniu przejazd do Myczkowa i zwiedzanie Muzeum Kultury Bojków gromadzącej przedmioty życia codziennego, fotografie, dokumenty, narzędzia i stroje dawnej ludności zamieszkującej ten teren. Bojkowie wędrując na tereny obecnych Bieszczadów aż z Bałkanów po drodze przejmowali elementy kultury m.in. wschodnich Słowian. Dziś stanowią jedną z najciekawszych grup etnicznych, zamieszkujących Polskę. W Zagórzu - niewielkim miasteczku, położonym w malowniczej dolinie Osławy - spacerem przejdziemy Drogę Krzyżową, której stacje tworzą płaskorzeźby i rzeźby wykonane z lipowych pni przez znanych i cenionych bieszczadzkich twórców. Wejdziemy do ruin warownego klasztoru Karmelitów Bosych, posiadającego 22 metrową wieżę widokową i doskonale zachowane freski na ścianach. W Sanoku zatrzymamy się na obiad w restauracji serwującej regionalne potrawy – np. hreczanyki, fuczki, knysze, czanachy. Następnie zwiedzimy pierwszy w powojennej Polsce skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego, który jest największym w kraju muzeum etnograficznym zabytkowej architektury drewnianej. Muzeum pod chmurką ukazuje kulturę ludową, budownictwo mieszkalne, gospodarcze, przemysłowe i sakralne Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian. Zobaczymy zrekonstruowane małe Miasteczko Galicyjskie z rynkiem, na placu którego znajduje się aż 26 ciekawych obiektów w tym: karczma, poczta, remiza strażacka, dom nauczyciela oraz zakłady stolarski, szewski i fryzjerski. Powrót do Polańczyka na nocleg.

          
  • 3 dzień

    POLAŃCZYK - UHERCE MINERALNE - MYCZKOWCE - POLAŃCZYK (37 KM)

    Po wczesnym śniadaniu przejazd do wsi Uherce Mineralne, w której mieści się szkoła zaginionych rzemiosł. Przekraczając progi szkoły rozpoczniemy podróż w czasie. Podobnie jak 120 lat temu usłyszymy tradycyjny dzwonek, wzywający uczniów na lekcje i zasiądziemy w szkolnych stylowych ławkach. Samodzielnie ulepimy garnki z gliny, nauczymy się przedwojennej kaligrafii i własnoręczne upieczemy tradycyjne proziaki w wiejskim piecu chlebowym. Następnie wybierzemy się drezynami rowerami w niezapomnianą podróż po Bieszczadach. Będzie to trasa łącząca elementy krajobrazowo-przyrodnicze, ale także historyczne – prowadząc przez istniejące i nieistniejące bieszczadzkie wioski. Po aktywnym przedpołudniu zatrzymamy się na obiad i skosztujemy słynnego „placka niedźwiadka” w pobliskich Myczkowcach. Następnie przespacerujemy się po „bieszczadzkich Krupówkach” i koronie Zapory Solińskiej – największej tamie w Polsce o długości 664 m i wysokości 82 m. Dzień zakończymy rejsem po Jeziorze Solińskim na tzw. „Koniec Świata”. Podczas 1,5 godzinnej wyprawy będziemy podziwiać magiczne jezioro, lasy i góry, a Kapitan, który pływa po bieszczadzkich wodach od lat, opowie nam o historii regionu i zaśpiewa szanty. Powrót do hotelu, nocleg.

          
  • 4 dzień

    POLAŃCZYK - BIESZCZADZKI PARK NARODOWY - CISNA - POLAŃCZYK (132 KM)

    Po śniadaniu wyjazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Spotkanie z przewodnikiem, a następnie wspólna wędrówka jednym ze szlaków górskich. Trasę wybierzemy w oparciu o kondycję uczestników, ale na pewno przyda się dobra forma i wygodne buty. Wizyta w bacówce góralskiej, gdzie będzie możliwość degustacji i zakupu świeżych serów spod bieszczadzkich połonin - oscypki, sery haculskie, redykołki, bundz czy solan. Następnie udamy się do pracowni ikonVeralkon w Cisnej – w której dowiemy się wszystkiego o pisaniu ikon oraz o legendach Bieszczadów. Po drodze odwiedzimy galerię, oferującą regionalne specjały, alkohole oraz wyroby rękodzielnicze. Kolacja i nocleg.

           
  • 5 dzień

    POLAŃCZYK - RYMANÓW - BÓBRKA - WARSZAWA (468 KM)

    Po śniadaniu wyjazd w kierunku Rymanowa i zwiedzanie niewielkiej Huty Szkła Artystycznego „Sabina”. To niezwykle ciekawe i wyjątkowe miejsce na Podkarpaciu, gdzie tworzone są unikatowe szklane działa prezentowane w galeriach na całym świecie. Następnie przejazd do wsi Bóbrka. Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego, które znajduje się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej. W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się XIX-wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową, czyli czarne złoto. Popołudniem powrót do Warszawy (ok. 6,5 godz.).

     

Cena obejmuje:

  1. Przejazdy busem na trasie Warszawa – Polańczyk - Warszawa.
  2. Zakwaterowanie w hotelu *** w pokojach 2-os. z łazienką (2 osoby w pokoju).
  3. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
  4. Degustacja win i serów.
  5. Warsztaty ginących zawodów.
  6. Przejazd drezynami rowerowymi.
  7. Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim.
  8. Opiekę pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania.
  9. Posiłki na trasie (4 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje).
  10. Opłaty parkingowe.
  11. Ubezpieczenie NNW.
  12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

  1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
  2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowcy.
  3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
  4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
  5. Usług tragarzy w hotelu.

Cena za osobę: