Malakka

Malakka

Powrót do mapy

Za panowania sułtanów Malakka (Melaka) była jednym z najważniejszych i najbogatszych ośrodków handlowych w Azji Południowo- Wschodniej. Niektórzy twierdzą, że w tym właśnie mieście można poznać prawdziwe oblicze Malezji.

Początkowo miasto było małą osadą rybacką, jednak bardzo dogodne położenie przyczyniło się do jego szybkiego rozwoju. Przełomową datą jest rok 1509 i pojawienie się w Malakce Portugalczyków. To oni niepodzielnie rządzili w swojej faktorii przez kolejne 150 lat. Później gospodarzami byli Holendrzy, a następnie Brytyjczycy. W niepodległej Malezji miasto również nie straciło na znaczeniu. Przyciąga rzesze turystów, a władze i mieszkańcy bardzo dbają o odrestaurowywanie starych budowli. Najciekawsze i najstarsze dzielnice Malakki leżą głównie na wschodnim brzegu rzeki Melaka, w okolicach Town Square, znanego też jako Dutch Square. Obok tego staromiejskiego rynku wznosi się Wzgórze św. Pawła (Bukit St Paul). Nieco dalej na północ leży niewielka dzielnica hinduska (Little India), a na północny zachód – Chinatown. Kuchnia Malakki odzwierciedla niesamowitą historię tego miasta i jest mieszanką przeróżnych smaków: kuchni malajskiej, chińskiej i hinduskiej, a także Nyonya oraz portugalskiej.

Wycieczki do tego miejsca:

Singapur, Malezja i Tajlandia z wypoczynkiem

Singapur, Malezja i Tajlandia z wypoczynkiem

17 dni

Trzy kraje, trzy kultury, trzy cywilizacje. Choć położone tak blisko siebie, zachowały odrębną tożsamość i styl. Singapur – światowe centrum handlowo-ekonomiczne, Malezja – kraj...

Najbliższy termin: 14.11.2020

6865 PLN + 2070 USD Łącznie ok.: 14900 PLN