Kanton

Kanton

Powrót do mapy

Kanton jest jednym z największych miast chińskich. Nie zawsze jednak tak było. Kanton przez wieki pozostawał niewielkim portem na południu Chin. Zwany jest również często kozim miastem, co związane jest z legendą o Nieśmiertelnych, jeżdżących na kozłach, czy jak mówią inne przekazy na grzbietach baranów. Nieśmiertelni dzierżąc w dłoniach pięć różnych zbóż mieli dotrzeć na te tereny i to im oraz ich darom miasto zawdzięczać ma swoje powodzenie i dostatek. Mimo że miasto ma historię liczącą prawie 2800 lat, okres prosperity rozpoczął się dopiero w XIX w., kiedy po przegranych wojnach opiumowych Kanton stał się miastem otwartym na handel z zagranicznymi partnerami.

Kanton nie jest jednym ze starożytnych miast chińskich, nie był nigdy stolicą cesarstwa, trudno tu doszukać się ponadczasowych skarbów takich jak Zakazane Miasto czy Pałac Potala. Kanton ma jednak swój urok. Jednym z wartych odwiedzenia miejsc jest np. Świątynia Rodziny Chen, znajdująca się w centrum miasta.

Warto wybrać się również na Bazar Świetlistego Spokoju, który powstał w 1979 r. i  był wówczas traktowany jako jeden z najbardziej radykalnych eksperymentów reformatora Deng Xiaopinga. Realnych kształtów i dźwięków nabiera tak słynne powiedzenie, że „Chińczycy z Kantonu jedzą wszystko co pływa, oprócz łodzi podwodnej, wszystko, co ma cztery nogi, oprócz stołu i wszystko co lata, oprócz łodzi podwodnej". Znajdziemy tam wszelkiej maści zioła używane również w chińskiej medycynie.

 

Wycieczki do tego miejsca:

Chiny - Trasa Prezydencka

Chiny - Trasa Prezydencka

18 dni

Najpopularniejsza trasa w ofercie CT Poland. Podczas 18 dni można zobaczyć zarówno najważniejsze miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Chin, nowoczesne miasta jak i piękne...

Najbliższy termin: 03.09.2020

6480 PLN + 1780 USD Łącznie ok.: 13440 PLN
Perły Chin - dookoła Państwa Środka

Perły Chin - dookoła Państwa Środka

29 dni

Miesiąc w Chinach  ****  krótki pobyt w Tybecie  ****  najbogatsza trasa na polskim rynku  ****  mnóstwo atrakcji, wysoki standard, pilot orientalista  ****  bogactwo kuchni i wrażeń

Najbliższy termin: 01.10.2020

7680 PLN + 3340 USD Łącznie ok.: 20750 PLN