Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Chiny - Rejs rzeką Jangcy i góry Tianmen / 12 dni

Terminy i Ceny

64801200  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Nowość w ofercie 2020! Widokowy i relaksujący rejs po rzece Jangcy połączony z widowiskowymi górami Zhangjiajie oraz Tianmen. 


ATUTY tej WYCIECZKI

  Unikalny, autorski program poparty wieloletnim doświadczeniem i dziesiątkami zrealizowanych grup.
  Statek o standardzie 4* z pełnym wyżywieniem.
⇒  Rzadkie atrakcje w programie: Zhangjiajie oraz Tianmen.
  Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4*.
  Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
  Wyżywienie: niemal każdego dnia program obejmuje 2 posilki. Wybrane napoje do posiłków w cenie! 
⇒  Urozmaicona kuchnia: syczuańska, hunnańska, szanghajska.
⇒  Bilety wstępu w cenie wycieczki.

 

Dla kogo: trasa dla każdego, kto ceni sobie unikalne, mniej zdeptane atrakcje, nieco oddalone od głównego szlaku a także dla tego, kto lubi popróbować lokalnej kuchni.  

Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych, bez trudniejszych momentów. Zwiedzanie Zhangjiajie i Tianmen to całodniowe pobyty w górach z licznymi spacerami, ale bez trudnych podejść - do Zhangjiajie wjeżdżamy windą, na teren gór Tianmen kolejką górską.

 

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Chongqing z przesiadką.

2

Chongqing

Przylot do Chongqing – największego spośród czterech miast wydzielonych, zamieszkanego przez ponad 30 mln mieszkańców. Zwiedzanie Porcelanowego Portu (Ciqikou), gdzie można chłonąć atmosferę dawnych Chin. Miejsce to upodobali sobie chińscy artyści, będzie więc sposobność zakupu unikatowego rękodzieła. Wizyta w centralnej dzielnicy Jiefangbei oraz w „Jaskini Hongya”, galerii handlowej o wyjątkowym klimacie, gdzie kwitnie życie nocne. Nocleg w Chongqing.

  

3

Chongqing - groty Dazu - rejs po Jangcy 

Zwiedzanie znajdujących się w pobliżu Chongqing grot Dazu   , które stanowią jeden z trzech najsłynniejszych chińskich zespołów jaskiń. Wyrzeźbione w nich ponad 50 tys. postaci to wspaniały przykład sztuki buddyjskiej z czasów dynastii Tang i Song (VII – XII w.). Posiłek w regionalnej restauracji jest okazją do spróbowania oryginalnej, słynnej na całym świecie kuchni syczuańskiej. Wieczorem zaokrętowanie na statek. Nocleg na statku.

    

4

rejs po Jangcy

Rozpoczęcie rejsu rzeką Jangcy, która przez wieki jako jedyna drogą łączyła Syczuan ze wschodnimi Chinami. Zależnie od decyzji kapitana statku zwiedzanie starożytnej pagody Shibaozhai z wznoszącym się na klifie Pałacem Orchidei, Miasto Białego Cesarza lub postój w Fengdu i zwiedzanie tzw. Miasta Duchów, w którym umieszczono figury przedstawiające demony i władców świata podziemnego. Czas wolny na statku można poświęcić na spokojną kontemplację krajobrazu, lekturę lub korzystanie z oferowanych atrakcji (ćwiczenia, seanse filmowe). Nocleg na statku.

    

5

rejs po Jangcy

Dalszy rejs, by podziwiać Trzy Przełomy Jangcy (Przełom Qutang, Przełom Wu i Przełom Xiling), które od tysiącleci stanowią źródło inspiracji dla chińskich artystów. Jeśli stan wody pozwoli przesiądziemy się na mniejsze łodzie, aby popłynąć przez tzw. Małe Trzy Przełomy na jednym z dopływów Jangcy. Popołudniem lub wieczorem zbliżymy się już do Wielkiej Tamy Trzech Przełomów, jednego z największych projektów hydrologicznych na świecie. Nocleg na statku.

    

6

Maoping - Zhangjiajie

Rejs zakończymy w Maoping, skąd pojedziemy w okolice Wielkiej Tamy Trzech Przełomów, którą obejrzymy z zewnątrz. Przejazd do Zhangjiajie  (ok. 6 godz.). Miejsce to znane jest na całym świecie z pionowych skał w kształcie kolumn, których szczyty zdają się ginąć w chmurach. Zasłynęło również jako pierwowzór gór Hallelujah w światowym hicie filmowym „Avatar”. Nocleg w Zhangjiajie.

      

7

Park Narodowy Zhangjiajie

Całodniowy pobyt na terenie Zhangjiajie. Spacer nad Strumieniem Złotego Bicza wijącym się przed doliny, góry i klify, skąd roztacza się piękny widok na okoliczny krajobraz. Wjazd najwyższą windą na świecie, Windą Stu Smoków, na górę (326 m). Pobyt na terenie rezerwatu, w szczególności w jego części zwanej Yuanjiajie jest okazją do podziwiania zapierających dech w piersi widoków na okoliczne krajobrazy. W miarę możliwości dotrzemy w najpiękniejsze części tego fragmentu rezerwatu, a następnie przejedziemy parkowym autobusem do części zwanej Tianzi Shan, aby zobaczyć m. in. Kamienny Las Zachodniego Morza. Po zwiedzaniu zjedziemy w dół kolejką linową lub windą. Nocleg w Zhangjiajie.

  

8

Zhangjiajie

Przejazd nad jezioro Baofeng, krótki rejs po jeziorze i możliwość podziwiania spektakularnego wodospadu Baofeng. Spacer po szklanym moście Wielkiego Kanionu Zhangjiajie. Jest to najwyższy i najdłuższy na świecie most z podłogą z przezroczystego szkła, zawieszony 300 m nad ziemią ma długość 430 m i szerokość 6 m. Może pomieścić naraz 800 osób. Nocleg w Zhangjiajie lub w rejonie gór Tianmen.

    

9

Zhangjiajie - góry Tianmen (Brama do Nieba) - Szanghaj

Zwiedzanie gór Tianmen, znanych jako Brama do Nieba. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową (30 min, 7,5 km). Trasa spacerowa z majestatycznymi widokami wiedzie dookoła góry zawieszoną niemal w powietrzu ścieżką, z której w kilku miejscach można wchodzić na szklane mosty (wejście na mosty dodatkowo płatne). Kulminacyjnym punktem wycieczki będzie Brama do Nieba, skalne okno, wysokie na ponad 130 m, najwyższa tego typu formacja skalna na świecie. Transfer na lotnisko i przelot do Szanghaju. Nocleg w Szanghaju.

    

10

Szanghaj - Zhujiajiao

Przejazd do położonej na wodzie, liczącej 900 lat historii i przepojonej klimatem dawnych Chin miejscowości Zhujiajiao. Zwiedzanie miasteczka oraz rejs łódką po kanałach. Powrót do Szanghaju. Wizyta w ogrodzie Yu i pobliskim miasteczku handlowym Yuyuan, zwanym starym miastem. Czas wolny na zanurzenie się w setki stoisk m.in. ze znanym chińskim przysmakiem „śmierdzące tofu”, zakupy herbaty, biżuterii czy pamiątek z okresu Wielkiego Marszu. Spacer po bulwarze nad rzeką Huangpu – słynnym Bundzie oraz po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Fakultatywnie występ akrobatów chińskich. Nocleg w Szanghaju.

  

11

Szanghaj

Wizyta w nowoczesnej dzielnicy Pudong, która jest wizytówką miasta i dowodem potęgi ekonomicznej Chin. Aby podziwiać panoramę Szanghaju wjedziemy windą na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perła Orientu” lub majestatycznego budynku Jinmao. Spacer po głównym placu miasta – placu Ludowym oraz zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego, posiadającego jedną z najlepszych kolekcji sztuki w Chinach. Wizyta w Xintiandi – dawnej koncesji francuskiej, obecnie dzielnicy kawiarni i pubów. Jeśli czas pozwoli zajrzymy również do sklepu z jedwabiem. Wylot do Warszawy z przesiadką.

    

12

Powrót do Warszawy

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Chongqing i Szanghaj - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot na trasie Zhangjiajie - Szanghaj.
 2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Rejs statkiem o standardzie 4* po rzece Jangcy. Rejsy łodzią wg. programu.
 4. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu) wraz z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu / kolacji.
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

 

 Cena nie obejmuje:

 1. Wizy do Chin (445 PLN, płatne w Polsce).
 2. Dodatkowych napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne w Chinach).
 4. Opłaty serwisowej na statku (15 USD).
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 6. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 7. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

  

Wymagania dot. paszportu i wizy:

Od 15.12.2019 ubiegając się o wizę chińską należy osobiście złożyć odciski palców w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie. Z obowiązku zwolnione są osoby poniżej 14 r.ż. i powyżej 70 r.ż. 

W celu uzyskania wizy chińskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 strony obok siebie wolne.

Wniosek wypełniany jest online.

Więcej informacji na http://ctpoland.com.pl/wizy-do-chin lub pod numerem telefonu 22 6545133. 

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 11 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 26 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?