Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Nasi piloci

Piotr Rogalski

Zajmuje się pilotażem od 2001 roku. Jest licencjonowanym pilotem angielsko i chińskojęzycznym, na co dzień pracownikiem CT Poland. Z racji wykształcenia rozpoczynał swoją karierę od pilotowania wyjazdów do Chin, z biegiem lat nabierając również doświadczenia na trasach pozachińskich (obecnie pilotuje wyjazdy do wszystkich krajów Azji) a w pewnym momencie również pozaazjatyckich (Namibia, RPA, Kuba, Meksyk). Fascynuje go lotnictwo, o którym może opowiadać godzinami. Bierze udział w maratonach, jest więc wielkim zwolennikiem aktywności fizycznej, ale i smakoszem azjatyckiej kuchni.

   Piotr Rogalski
     

Monika Galicka

Psycholog Stosunków Międzykulturowych, a od 1999 roku licencjonowany pilot wycieczek, specjalista w zakresie kultury, sztuki i tradycji krajów Dalekiego Wschodu oraz Pacyfiku. Niemal 3 lata spędziła w Indonezji i prawie rok w Indiach. Biegle posługuje się językami angielskim, niemieckim i bahasa indonesia (indonezyjskim). Prowadzi trasy po Chinach, Indonezji, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Indiach, Malezji, Laosie, Wietnamie, Kambodży, Nepalu i Sri Lance. Poza pilotowaniem zajmuje się PR’em i dziennikarstwem turystycznym, a w czasie wolnym jeździ konno, trenuje sztuki i sporty walki (VietVoDao, Kick-Boxing). Fascynuje ją religioznawstwo i historia.

 

    

  

  

Monika Galicka

     

Magdalena Gryka

Licencjonowany pilot wycieczek od 2010 roku. Jest absolwentką sinologii, dlatego najczęściej spotkać ją można na ścieżkach Chin. Pilotuje też wycieczki do Azji Południowo-Wschodniej, w której ukochała najbardziej Birmę. Pociąga ją połączenie starożytności z nowoczesnością, które znajduje m.in. w kosmopolitycznym Szanghaju czy zatopionym w historii Pingyao. Uwielbia poznawać lokalne kultury, nowe smaki i zapachy. W czasie wolnym pracuje jako wolontariuszka, zwiedza samochodem Europę, a nade wszystko uwielbia przygotowywać dla przyjaciół i rodziny pyszne potrawy z całego świata, specjalizuje się w muffinkach.

   Magdalena Gryka
     

Piotr Nosek

Licencjonowany pilot wycieczek od 1995 roku, od kilkunastu lat regularnie pilotuje wycieczki do Chin i innych krajów Azji. Ma swoje ulubione zakątki na sześciu kontynentach, ale największym sentymentem darzy Azję Południowo-Wschodnią. Interesują go egzotyczne języki i wulkany. Podczas studiów orientalistycznych był na stypendiach w Turynie, Stambule, Ankarze, Teheranie i Szanghaju. Przez pewien czas pracował również jako przewodnik po Kopalni Soli Wieliczka. Jest członkiem Światowego Związku Esperanta. Zna angielski, włoski, esperanto, chiński, turecki i perski.

   
     

Krystyna Brząkała

Pilotka. Absolwentka sinologii UAM w Poznaniu. Podróżuje zawodowo i prywatnie. Uwielbia Azję. Chiny, gdzie mieszkała prawie 5 lat, nadal są krajem do którego wraca najchętniej. Współpracuje z CT Poland od 2010 r., dzieląc czas pomiędzy polskich turystów, którym pokazuje Chiny i chińskich, przed którymi odkrywa piękno Polski. W wolnych chwilach czyta i eksperymentuje w kuchni. 

  Krystyna Brząkała
     

Rafał Glonek

Licencjonowany pilot wycieczek od 2004 roku.  Pilotuje trasy do Indochin, Chin, Indonezji i Korei Północnej, jednak najchętniej powraca do Birmy, którą odwiedził już ponad 30 razy. Fotografuje w podróży, czego owocem są wystawy fotograficzne oraz artykuły w prasie podróżniczej. Kolekcjonuje birmańską sztukę i uwielbia azjatycką kuchnię.

 

   Rafał Glonek
     

Natalia Kazberuk

Pilot wycieczek. Absolwentka Japonistyki UW. Każdy powrót do Japonii traktuje jak przygodę i możliwość odkrywania nowych miejsc, smaków i tajników fascynującej kultury i historii mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca. Od lat dzieli się tym, co kocha w Japonii najbardziej, pokazując jak wyjątkowym przeżyciem jest zanurzenie się w gorących źródłach z widokiem na majestatyczną górę Fuji, nakarmienie jeleni w parku Nara czy wyciszenie się w buddyjskim klasztorze na górze Koya. Oprócz Japonii pilotuje wycieczki do wszystkich krajów Azji Południowo-Wschodniej. Kocha książki, japońską kuchnię, zegarki Swatch i rekreacyjną jazdę na rowerze.

   Natalia Kazberuk
     

Izabella Daszkiewicz

Przewodnik miejski i licencjonowany pilot wycieczek od 1997 r. Podróżuje głównie po kontynencie azjatyckim i afrykańskim. Oczarowana w pierwszych latach swej pracy Turcją i Marokiem, chętnie tam wraca. Równie chętnie do Mongolii, Indii, na trekkingi po Himalajach czy nurkowanie do Indonezji. Prywatnie i służbowo podróżuje przemierzając kraje wzdłuż i wszerz, w zimie i w lecie. Globtroterka w każdym celu, woli plecak, wygodne trekkingowe buty, odzież sportową nałożoną na tzw. cebulkę. Aparat fotograficzny zawieszony na szyi zabiera wszędzie, gdzie piękno krajobrazu urzeka. Z pasją odkrywa zakątki zarówno Polski jak i świata. Za największą wartość swojej pracy uważa poznawanie nowych ludzi, rożnych nacji i kultur. Na co dzień lubi jeść, gotować, jeździć na rowerze i dużo się uśmiechać. Oprowadza turystów w języku polskim i angielskim. Skończyła studia z zakresu bankowości, handlu i marketingu a także gedanistyki (wiedza o Pomorzu).

   Izabella Daszkiewicz
     

Anna Słabkowicz

Absolwentka Sinologii UW, tłumaczka języka chińskiego, licencjonowana pilotka wycieczek od 2006 roku. Odbyła dwuletni staż naukowy w  Chinach i roczny na Tajwanie. Prowadzi wycieczki do Chin, Tybetu i krajów Azji Płd - Wsch. W wolnych chwilach zajmuje się grafiką komputerową - projektuje strony www i logotypy. Pasjonatka kynologii i ogrodnictwa - o hodowli roślin ozdobnych wie niemal wszystko. Swoją pasję realizuje w terenie, gdzie dzielnie towarzyszy jej córeczka Julka i dwójka czworonogów.

 

   Anna Słabkowicz
     

Justyna Kępka

Ukończyła wydział Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją tłumaczeniową i pedagogiczną, oraz Podyplomowe Studium Komunikacji Społecznej i Mediów Polskiej Akademii Nauk. Od lat pracuje jako pilot wycieczek i przewodnik wypraw do Ameryki Łacińskiej, Azji Południowej i Południowo-wschodniej oraz wielu innych ciekawych kierunków świata. Ameryka Łacińska jest jej szczególnie bliska, gdyż przez wiele lat mieszkała w Wenezueli, gdzie pracowała jako przewodnik po dżungli. Prowadziła tam również wyprawy do wiosek indiańskich w Delcie Orinoko i Parku Narodowym Canaima, trekkingi na słynną górę stołową Roraima oraz ekspedycje do plemion zamieszkujących Amazonię. Od kilku lat współpracuje z biurem CT Poland, dla którego pilotuje wycieczki w różne zakątki Azji. W pracy posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz włoskim. Zna również podstawy niemieckiego i rosyjskiego.

   Justyna Kępka
     

Iwona Szelezińska

Studiowała indologię i animację kultury na UJ. Już podczas studiów prawie rok spędziła w New Delhi. Od 2007 roku regularnie pilotuje wycieczki, przede wszystkim do Indii i Nepalu, a także po Turcji. Pracę w turystyce podjęła z miłości do Azji i z potrzeby stałego z nią kontaktu. Lubi pisać, zajmuje się reportażem. Teksty jej autorstwa można odnaleźć na łamach Dużego Formatu, portalu CSPA, kilku magazynów podróżniczych. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Marginesy ukazała się jej debiutancka książka „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu”.

   
     

Felicja Bilska

Kolekcjonerka dobrych wrażeń, miłośniczka orientalnej sztuki plemiennej, znawczyni i kolekcjonerka strojów, orientalnej biżuterii, pasjonatka haftów i ściegów. Jej pasją są Indie, Nepal oraz Bhutan, a także Azja Południowo – Wschodnia. Azja to jej drugi dom, z którym związała swoje całe życie zawodowe. Autorka licznych przewodników po świecie, w tym po Indiach i Nepalu, współpracuje m.in. z Muzeum Azji i Pacyfiku. Podróżuje, bo świat jest piękny. Lubi się śmiać, dobrze zjeść, pogawędzić.

   Felicja Bilska
     

Katarzyna Ibrom

Specjalistka ds. turystyki i rekreacji, absolwentka zarządzania turystyką na Politechnice Białostockiej oraz geografii na Uniwersytecie Gdańskim. Uprawnienia pilota wycieczek uzyskała w 2004 roku i od tego czasu to jej pasja, część życia. Nie boi się wyzwań tylko je podejmuje. Uwielbia podróże zarówno te dalekie jak i bliskie. Sprawia, że stają się one wyjątkową i niezapomnianą wyprawą. Azja jest jej głównym kierunkiem podróży. Urzekły ją w szczególności Indie, które pozwoliły jej odkryć się na nowo. Powraca często do Chin i Wietnamu. Uwielbia kontakt z naturą i trekking, a także obcowanie z lokalną ludnością. W wolnych chwilach organizatorka i uczestniczka szalonych ekspedycji m.in. corsą do góry Ararat, autostopem po Norwegii wraz ze wspinaczką na niejeden lodowiec oraz do peruwiańskiej dżungli z wizytą na dnie najgłębszego kanionu na świecie. Jej zimowe hobby to snowboard. Instruktorka aerobiku i wychowawca kolonijny, a także przewodnik po województwie podlaskim. Zna dobrze język angielski i rosyjski, komunikatywnie hiszpański oraz turecki. Od dawna kieruje się myślą: „nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku…”

   Katarzyna Falkowska
     

Jacek Świercz

Sinolog, wietnamista, wybitny znawca Kambodży. Odbył stypendia w Hanoi i w Tajpej. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumacz i konsultant naukowy. Wykładę historę nowożytną Azji Południowo-Wschodniej na Uniwersytecie SWPS. Jego ulubionym zajęciem jest jednak pilotaż wycieczek. Od 18 lat podróżuje z grupami po całym świecie. Najchętniej do Chin i Indochin, ale również do USA. Zrealizował wszystkie swoje turystyczne marzenia. Teraz chętnie wraca do znanych już miejsc. Miłośnik psów i kotów. Jego hobby to lotnictwo cywilne, połączenia, rozkłady lotów. Jako pasażer może latać samolotami bez końca.

   Jacek Świercz
     

Łukasz Przybyłek

Jest pilotem od 2008r. Najczęściej zabiera grupy na wyprawy po Birmie i Kambodży ale dobrze czuje się także w innych krajach Azji Południowo-Wschodniej: Tajlandii, Malezji i na Filipinach. Biegle mówi po angielsku. Często wykorzystuje również znajomość podstaw hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Poza pilotowaniem jest zapalonym blogerem - prowadzi profil Lotoholik na Facebooku www.fb.com/lotoholik oraz stronę internetową www.lotoholik.pl. O swoich podróżach opowiada na pokazach slajdów podróżniczych. Jest fanem dobrej reklamy i często można go spotkać w kinie na nocach reklamożerców. Interesuje się psychologią społeczną co pozwala mu łatwiej znajdować wspólny język z innymi podróżnikami. Żeby jeszcze częściej móc podziwiać świat z wysoka ma na swoim koncie ukończony kurs paralotniowy.

   Łukasz Przybyłek
     

Kazik Pawłowski

Podróżnik... Miłośnik sportów nie tylko ekstremalnych. Zakochany w Chinach i właśnie przede wszystkim  w ten rejon świata prowadzi wycieczki. Równie dobrze czuje się jednak w Indiach, Mongolii czy Rosji.  Nie przepuści żadnej okazji, aby dobrze zjeść, a więc wyjazdy z nim to także podróże kulinarne. Woli góry i naturę od wielkiego miasta, ale wszędzie czuję się dobrze. Autostopem dojechał do Tbilisi oraz zimą do Murmańska tylko po to aby zobaczyć zorzę polarną.

  Kazik Pawłowski
     

Iwona Bartoszcze

Jest licencjonowanym pilotem wycieczki i od 10 lat podróżuje po Azji. Przez te wszystkie lata odbyła szereg podróży do Tybetu, Chin, Nepalu, Birmy, Indii oraz na Sri Lankę. Jej największą miłością jest Tybet, była tam już kilkanaście razy. Jest współautorką pierwszego w Polsce Przewodnika Turystyki Odpowiedzialnej po Tybecie, prowadzi także blog o tematyce tybetańskiej. Od 2007 r. współpracuje z Programem Tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń, dla którego pisuje regularnie teksty oraz tworzy stronę Ratuj Tybet poświęconą historii, kulturze oraz prawom człowieka na Dachu Świata. Od 2009 r. pracuje jako pilot wycieczek, prowadząc wyjazdy w rejon Himalajów i do Birmy. Prowadzi także wyprawy autorskie - trekkingi, warsztaty medytacyjne, wyjazdy dla kobiet, itp.

 

 Iwona Bartoszcze

     

Dorota Wasilewska

Absolwentka politologii i Centrum Studiów Latynoamerykańskich na UW. Podróże od zawsze były jej marzeniem a później przerodziły się w pasję, którą realizuje wykonując swoją pracę i także podróżując prywatnie.

Pilotuje wycieczki do krajów Ameryki Łacińskiej: od Meksyku aż po Ziemię Ognistą, także uwielbiam zapach i koloryt afrykańskich bezdroży, który pochłania odwiedzając m.in. Angolę, Mozambik, Malawi, Etiopię, Botswanę, Namibię, Kenię, Tanzanię, Ugandę. Z Azji nieobce są jej takie kraje jak Japonia, Chiny, Tajlandia, Filipiny, Korea Południowa, Birma, Sri Lanka. Lubi poznawać nowych ludzi i odmienne kultury, stąd taka ciekawość świata. Posługuje się językiem hiszpańskim, portugalskim, angielskim i rosyjskim, ukończyła też kurs epigrafiki Majów. Lubi dobrą literaturę, zwłaszcza podróżniczą. Interesuje się fotografią.

   Dorota Wasilewska
     

Kamila Kreft-Nowacka

Absolwentka sinologii na UAM w Poznaniu. Wieloletnia tłumaczka języka chińskiego, prowadzi szkolenia z kultury biznesu w Chinach oraz różnic międzykulturowych. W czasie gdy nie podróżuje po Chinach, prowadzi własną szkołę języków azjatyckich. Od 8 lat pilotuje grupy do Chin, a ostatnio także do USA i Kanady. Zwiedziła wiele zakątków Chin, spotykając m.in. Ujgurów w prowincji Xinjiang, mniejszości etniczne z Sychuanu i Yunnanu, mnichów modlących się zimą na świętej górze Emei. Za każdym razem w swoich podróżach po Chinach zachwycają ją odległe rubieże, bezkresne, oczyszczające umysł przestrzenie. Uwielbia spacery i swobodne dyskusje na wolnym powietrzu z lokalnymi mieszkańcami. Pozwala, aby droga i zdarzenia same ją odnajdywały. W czasie wolnym uczy się gry na bębnach djembe, czyta w towarzystwie swoich kotów, biega, tańczy, skacze :)

   Kamila Kreft-Nowacka
     

Albert Jańczak

Jest z wyksztalcenia informatykiem, ale jego pasją życiową jest podróżowanie, od wielu lat zajmuje się pilotowaniem wycieczek. Zwiedził w tym czasie wiele krajów, ale ciągle ciągnie go w nowe miejsca. Uprawia turystykę aktywną, przemierzając latem tysiące kilometrów polskich dróg pokazując turystom nieznane szlaki i zakątki. Chętnie wyrusza też poza granice Polski, m.in. do Azji. Podróżowanie po świecie  i po Polsce, spotykanie ludzi i obserwowanie jak żyją inni pozwala mu naładować akumulatory i nabrać dystansu do siebie i życia. Podróże są dla niego ogromnym źródłem radości. W CT Poland pilotuje wycieczki do Chin, Indochin, Indii i Nepalu a także na Półwysep Malajski.

  Albert Jańczak
     

Magdalena Nowakowska 

Pasjonatka podróży, licencjonowany pilot wycieczek. Zafascynowana Azją, którą przebyła na wskroś podróżując lądem od Lwowa po Hong Kong. W CT Poland pilotuje wycieczki do Chin i Tybetu. Uwielbia historie. Z równym zachwytem słucha ich i opowiada. Dużo czyta o dziejach, kulturze i ludziach krajów, które poznaje. Wszędzie, gdzie jest, poszukuje piękna: piękna natury i piękna dzieł stworzonych przez człowieka. Uwielbia sztukę. Sama maluje, rysuje, fotografuje, projektuje. Od niedawna spędza wolne chwile przy stuletnim warsztacie tkackim.

   Magdalena Nowakowska
     

Albert Kwiatkowski 

Archeolog i iranista, tłumacz literatury perskiej. Założył i redaguje polski portal o kulturze Iranu i literaturze perskiej (http://literaturaperska.com). Współprowadzi tradycyjny turecki teatr cieni (http://teatrka.com), zajmuje się sztuką opowiadania, należąc do najstarszej w Polsce grupy opowiadaczy – Stowarzyszenia Grupy Studnia O. (http://studnia.org). Z Iranem związany (różnymi więzami) prawie dwadzieścia lat. W tym czasie obronił doktorat na Wydziale Iranistyki UW, wydał kilka książek i spędził w Azji blisko cztery lata.

  Albert Kwiatkowski
     

Adam Karkosz

Podróżnik, fotograf, miłośnik sztuki, muzyki klasycznej i filmowej, dobrej kuchni i wina, pozytywny. Pilotuje grupy od 1988 roku, zwiedził 184 kraje, absolwent Instytutu Fotografii w Nowym Jorku, Turystyki w Genewie, od 1996 roku członek International Association of Tour Managers z siedzibą w Londynie. Dla CT Poland pilotuje grupy od Chin po Armenię i Gruzję.

   Adam Karkosz
     

Dawid Diduszko 

Absolwent Biologii i Ekologii na UAM w Poznaniu. Licencjonowany pilot wycieczek od 2007 roku. Najchętniej prowadzi wyprawy do Azji, Ameryki południowej i Środkowej. Uwielbia miejsca, gdzie można z bliska poznać piękno przyrody jak Patagonia, Amazonia czy Syberia. Poza rejonami interesującymi przyrodniczo najchętniej pilotuje wycieczki do Mongolii, Azji Środkowej i Iranu. Pomiędzy wyprawami najchętniej spędza wolny czas na rowerze i podczas pieszych wędrówek. Pasjonat nurkowanie i spływów kajakowych.

   Dawid Diduszko
     

Kinga Potasznik 

Absolwentka AWF-u ze specjalnością trenerską oraz turystyki i rekreacji. Uprawnienia pilota zdobyła jeszcze na studiach w 1994 r. i od tego czasu zawodowo zajmuje się pilotażem. Lubi podziwiać piękno przyrody, obserwować zwierzęta  w ich naturalnym środowisku, oglądać i zgłębiać tajemnice zabytków, ale ponad wszystko poznawać zwyczaje ludzi, plemion, które starają się kultywować swoją tradycję, pomimo zmieniającego się wokół nich świata.

W 2007 roku zrealizowała swoje marzenie podróżnicze, czyli wyprawę do mało znanych wtedy walecznych potomków kanibali plemion Irian Jaya zamieszkujących na indonezyjskiej części Papui Nowej Gwinei.

Pilotuje trasy do odległych krajów jak Nowa Zelandia, Australia czy egzotyczne wyspy Pacyfiku. Chętnie powraca też do Ameryki Południowej czy Stanów Zjednoczonych a także Afryki. Jej "podróżnicze serce" tęskni jednak najbardziej za Azją, za różnorodnymi obliczami Chin, kolorami Indii, smaczną Tajlandią z bajkowymi świątyniami, zieloną Indonezją, himalajskiemi trasami Tybetu i Ladakhu, ciekawą Japonią, uśmiechniętymi i przyjaznymi ludźmi. Z pasją pokazuje te miejsca swoim turystom.