Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan / 19 dni

Terminy i Ceny

68802670  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Nowość w ofercie na 2019 r. 

Po Uzbekistanie, Mongolii, przyszedł czas na inne kraje Azji Centralnej. Od kilku lat organizujemy wycieczki w ten region świata dla klientów indywidulanych, od 2019 roku chcemy dać możliwość wyjazdu wszystkim naszym klientom.

Podróż, którą zaplanowaliśmy obejmuje cztery kraje, cztery niezwykłe kultury i ogromną różnorodność krajobrazów.

Zapraszamy do Turkmenistanu, do którego turyści trafiają rzadko, aby obejrzeć za dnia i wieczorem niezwykłe Wrota Piekieł, krater gazowy, który przez ingerencję człowieka płonie od ponad 40 lat. Nasz szlak zaprowadzi nas później do Uzbekistanu, gdzie podóżować będziemy przez piękne starożytne miasta, takie jak Bucharę i Samarkandę. Będzie czas napić się wyśmienitej herbaty i doświadczyć gościnności mieszkańców. Kirgistan zachwyci widokami majestatycznego Tienszanu i klimatycznym noclegiem nad jeziorem. Podróż zakończymy w Kazachstanie, tak bliskiemu polskiej duszy.

Będzie to podróż długa, acz komfortowa. Zapewniamy prywatne przejazdy na wszystkich odcinkach i wysoki standard zakwaterowania, wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe. W Darwazie przenocujemy w namiotach, w Karakol i w Chon Kemin w lokalnych guesthousach. W większości będą to mniejsze, lokalne obiekty, nie bezduszne betonowe molochy.

W każdym mieście towarzyszyć będzie grupie lokalny przewodnik i oczywiście sprawdzony wyśmienity polski pilot, który będzie podróżował z grupą już z Warszawy.

Zapraszamy do poznania prawdziwego serca Azji Centralnej.

 

 

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Aszchabadu z przesiadką.

2

Aszchabad

Przylot do Aszchabadu, stolicy Turkmenistanu. Turkmenistan to jedno z najrzadziej odwiedzanych przez turystów miejsc a samo miasto nadaje nowego znaczenia słowu „dziwny”. Wybudowany na półpustynnym terenie Aszchabad skrzy się od złotych kopuł i białych marmurowych fasad budynków. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Park Niepodległości, Arkę Neutralności - 75-metrowy trójnóg z 12-metrowym popiersiem Nijazowa, pierwszego prezydenta kraju, Muzeum Narodowe, Mauzoleum Turkmenbaszy (meczet Gypjak) z monumentalną złota kopułą i meczet Ertogrul Ghazi. Popołudniem przejazd do Nisy , znajdującej się w odległości 18 km od Aszchabadu. Nisa była ważnym ośrodkiem miejskim na przełomie VI i V wieku p.n.e. Obecnie znajduje się tam stanowisko archeologiczne, w którym można oglądać pozostałości warownej cytadeli z czasów partyjskich, fragmenty murów z basztami oraz resztki rezydencji Arsacydów. W miarę możliwości odwiedzimy również słynne Muzeum Dywanów (zamknięte w weekendy). Zwiedzanie miasta nie byłoby kompletne bez wieczornego spaceru (ok. 1 godz.). Nocleg w Aszchabadzie.

  

3

Aszchabad / Darwaza (Brama Piekieł)

Przejazd do Darwazy (280 km, ok. 4 godz.), gdzie na pustyni Karakum znajduje się słynny krater gazowy. Darwaza w języku turkmeńskim oznacza bramę, przesmyk a miejsce to tłumaczy się jako Brama Piekieł. Ogromna dziura w ziemi, płonąca od prawie 50 lat robi duże wrażenie, szczególnie po zmroku. My odwiedzimy krater za dnia oraz ponownie wieczorem. Okolice krateru zamieszkuje ludność Teke, praktykująca półkoczowniczy tryb życia. Nocleg w namiocie.

    

4

Darwaza / Kunya Urgench / Daszoguz

Przejazd do Kunya Urgench  (380 km, ok. 5 godz.). Miasto to, wpisane na listę UNESCO, było jednym z największych miast na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie mauzoleum Turabek-Khanym, Sultan Takesh, Sultan Il Arslan, Najmuddin-Kubra, Aultan Ali. Oglądanie minaretu Kutlug Timura i Kyrk Molla Hil. Dalszy przejazd do Daszoguz (100 km, ok. 2 godz.). Nocleg w Daszoguz.

    

5

Daszoguz / przejście graniczne / Chiwa

Przejazd do granicy turkmeńsko-uzbeckiej w Shavat. Przejście pieszo neutralnej strefy (ok. 1,5 km, transport na tym odcinku może nie być dostępny). Po dokonaniu formalności paszportowych przejazd do Chiwy . Dane archeologiczne wskazują, że miasto zostało założone na początku naszej ery. Zostało ono wpisane na listę UNESCO jako pierwszy obiekt z Uzbekistanu. Wizyta w starej części miasta – Itchan Kala. Nocleg w Chiwie.

  

6

Chiwa

Zwiedzanie Chiwy: XVIII-wiecznego pałacu chana Tash Hovli oraz licznych islamskich zabytków miasta, m.in. mauzoleum Pahlawana Mahmuda oraz meczetu Juma Masjid. Niespieszny spacer po mieście to jedna z najprzyjemniejszych atrakcji w całym Uzbekistanie. Nocleg w Chiwie.

  

7

Chiwa / Buchara

Całodniowy przejazd do Buchary   – miasta, które zasłynęło jako ośrodek kultury i sztuki (480 km, 8 godz.). Nocleg w Bucharze.

    

8

Buchara

Zwiedzanie Buchary rozpoczniemy od fortecy Ark, meczetu Bolo Hauz oraz dawnego targu jedwabiem. Spacer po mieście wśród licznych mauzoleów oraz medres – miejsc, w których zgodnie z kulturą islamu nauka nierozłącznie połączona jest z religią. Zwiedzanie Chor Minor charakterystycznego meczetu z czterema minaretami. Wizyta w tradycyjnej piekarni – zapoznanie się z procesem wypieku miejscowego pieczywa. Podczas spaceru po mieście zawitamy też do jednej z najbardziej znanych herbaciarni, by zasiąść, delektować się herbatą i uzbecką gościnnością. Nocleg w Bucharze.

  

9

Buchara / Samarkanda

Kilka przedpołudniowych godzin spędzimy jeszcze w Bucharze, by popołudniem udać się na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Samarkandy. Samarkanda to absolutna perełka Jedwabnego Szlaku. Miasto liczące ponad 2500 lat odwiedził Aleksander Wielki a chiński mnich Xuanzang opiewał kosmopolityzm i urok miasta. Nocleg w Samarkandzie.

    

10

Samarkanda

Oglądanie z zewnątrz meczetu piątkowego i mauzoleum Bibi Chanum. Zwiedzanie mauzoleów Timurydów w kompleksie cmentarnym Shahi Zindah – nekropolii władców potężnego niegdyś państwa. Wizyta w ruinach obserwatorium astronomicznego sułtana Uług-Bega. Wizyta w wiosce Koni Ghil, gdzie wytwarzany jest słynny jedwabny papier. Nocleg w Samarkandzie.

  

11

Samarkanda

Samarkanda to miasto, które zostało zdobyte przez samego Aleksandra Wielkiego, a w XIX w. było miejscem zsyłek polskich powstańców. Szczytowy okres swego rozkwitu Samarkanda zawdzięczała funkcjonowaniu Jedwabnego Szlaku. Odwiedziny w pochodzącym z początku XV w. mauzoleum Gur-i Mir – miejscu spoczynku Tamerlana, zwanego też Timurem Chromym. Zwiedzanie otoczonego przez liczne medresy słynnego placu Registan. Nocleg w Samarkandzie.

  

12

Samarkanda / Taszkent

Przejazd do Taszkentu, stolicy Uzbekistanu (330 km, ok. 5,5 godz.). Zwiedzanie Taszkentumedresy Barak Khan oraz Kukeldash. Wizyta w cenionym w Azji Centralnej Muzeum Sztuki Użytkowej oraz na placu przed teatrem Navoi. Nocleg w Taszkencie.

    

13

Taszkent / Bishkek

Wizyta na Chorsu – największym bazarze w Azji Centralnej oraz na placu Niepodległości. Transfer na lotnisko i przelot do Biszkeku, stolicy Kirgistanu (loty dostępne w poniedziałki, czwartki i niedziele). Biszkek to niekwestionowane centrum Kirgistanu, miasto szerokich alei i sowieckiego dziedzictwa architektonicznego acz łatwo tam odnaleźć również klimat spokojnego małego miasteczka. Zobaczymy jedyny ocalały na terenie Azji Centralnej pomnik Lenina a przy odrobinie szczęścia podczas zwiedzania miasta towarzyszyć nam będą widoki na pokryte śniegiem Góry Kirgiskie, jedno z pasm Tienszanu. Przystanek na głównym placu miasta - placu Ala Too, aby obserwować uroczystą zmianę warty. Zobaczymy również najważniejsze budynki miasta by niespiesznie na placu zwycięstwa zakończyć zwiedzanie Biszkeku. Nocleg w Biszkeku.

    

14

Biszkek / Chon Kemin

Przejazd do wąwozu Chon Kemin (135 km, ok. 3 godz.). Po drodze przystanek przy minarecie z XI w. – zwanym wieżą Burana. Jest to jedyne miejsce w Kirgistanie związane z Jedwabnym Szlakiem. O kosmopolitycznym charakterze świadczą chińskie monety, buddyjskie rzeźby i nestoriańskie krzyże. Pobyt w wąwozie to unikalna okazja, aby doświadczyć kirgiskiej gościnności, podejrzeć jak żyją zwykli mieszkańcy Kirgistanu, posmakować lokalnych specjałów oraz doświadczyć typowych aktywności, które wypełniają dzień mieszkańców: pieczenia chleba, wycieczek konnych po przepięknej okolicy. Nocleg w lokalnym guesthousie.

    

15

Chon Kemin / jezioro Issyk Kul

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Issyk Kul – perłę Tianszanu. Po boliwijskim Titicaca jest drugim na świecie pod względem wielkości jeziorem wysokogórskim. Jako, że woda jest lekko słona, jezioro nigdy nie zamarza a miejscowi zwą je „ciepłym morzem”. Wycieczka łodzią po jeziorze. Przy ładnej pogodzie ośnieżone szczyty otaczające jezioro tworzą magiczną aurę. Czas wolny nad jeziorem. Wycieczka obejmująca regionalne muzeum oraz skalny ogród. Nocleg w hotelu.

    

16

jezioro Issyk Kul / Karakol

Przejazd do Karakol, miasta usytuowanego nad brzegiem jeziora, u stóp gór Tienszan (150 km, ok. 2,5 godz.). Po drodze zwiedzanie muzeum Przewalskiego, znanego rosyjskiego podróżnika i badacza, odkrywcy rasy karłowatego konia, nazwanej na jego cześć. Po przyjeździe do Karakol zwiedzanie meczetu Dungan, unikalnej konstrukcji noszącej ślady chińskie. Odwiedzimy również drewnianą katedrę wybudowaną bez użycia ani jednego gwoździa. Popołudniem przejazd do wąwozu Dżeti Oguz (Siedmiu Byków) . Znajdują się tam poradzieckie sanatoria a także formacje zerodowanych skał z czerwonego piaskowca. Krótki trekking w okolicy wąwozu. Nocleg w lokalnym guesthousie.

  

17

Karakol / Kanion Czaryński / Ałmaty

Przejazd w stronę granicy kirgisko-kazachskiej. Po drodze przystanek w okolicy San Tash. Wielki stos zbielałych od słońca kamieni, który można tam obejrzeć, wiąże się z Timurem i jego armią. Każdy jeden kamień to pamiątka po zmarłym w bitwie wojowniku. Po przekroczeniu granicy przejazd w okolice Kanionu Czaryńskiego, położonego w południowo-wschodnim Kazachstanie. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc tej części kraju, przywodzi na myśl majestat Wielkiego Kanionu. W kanionie, wyrzeźbionym przez wiatr i wody rzeki Czaryn, podziwiać można wysokie piaskowcowe ściany i łuki. Przejazd do Ałmaty (370 km, ok. 6 godz.). Nocleg w Ałmaty.

    

18

Ałmaty

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od jednego z najstarszych parków w Ałmaty - Parku Panfiłowa, gdzie wśród sosen znajduje się jedna z najpiękniejszych drewnianych budowli na świecie - Katedra Zenkov, zwana również soborem Wniebowstąpienia. Konstrukcja wybudowana w 1907 r. bez użycia gwoździ nie jest wyłącznie muzeum a żywą świątynią, w której co rano rozbrzmiewa głos wiernych. Niedaleko znajduje się również Muzeum Instrumentów Muzycznych, które odwiedzimy. Następnie wjedziemy kolejką na wzgórze Kok-Tobe (Zielone Wzgórze) , gdzie znajduje się jedna z najwyższych wież telewizyjnych. Na wzgórze prowadzi bardzo malownicza droga, a z góry rozciąga się panorama na miasto. Pożegnamy Kazachstan wizytą na placu Republiki i zwiedzaniem Muzeum Narodowego (zamknięte w poniedziałki). Nocleg w Ałmaty.

  

19

Powrót do Warszawy

Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Aszchabad i Ałmaty - Warszawa z przesiadką w portach lotniczych oraz przelot na trasie Taszkent-Biszkek w klasie ekonomicznej.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami. Przejazd szybkim pociągiem na trasie Buchara-Samarkanda (2 klasa).
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). W Darwaza nocleg w namiotach, w Chon Kemin, w Karakol noclegi w lokalnych guesthousach.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników
  w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Wizę uzbecką dla posiadaczy paszportu RP.
 9. Wizy turkmeńskiej dla posiadaczy paszportu RP.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (90 USD płatne w Azji).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach, w hotelach, na granicy.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty  powrotu do Polski  oraz posiadać co najmniej 4 strony na wizy i stemple.

Posiadanie w paszporcie wiz lub pieczątek Izraela uniemożliwia otrzymanie wizy do Turkmenistanu.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 16 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 40 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

  NOWOŚĆ W OFERCIE :)

 

Ta wycieczka nie ma jeszcze opinii. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoja pierwsza opinia była jak najlepsza.