Trzy kraje, trzy kultury, trzy cywilizacje. Choć położone tak blisko siebie, zachowały odrębną tożsamość i styl. Singapur – światowe centrum handlowo-ekonomiczne, Malezja – kraj cudownych krajobrazów i unikalnych motyli, Tajlandia – raj dla miłośników buddyzmu i przepięknych plaż.

Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych i forsownych dni, oceniana raczej jako lekka i przyjemna. Z pewnością wpływa na to również czas przeznaczony na wypoczynek na plaży w tajskim kurorcie - Krabi.   

 

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

  • Bogaty, acz nieprzeładoway program zwiedzania, pozwalający w niespiesznym tempie poznac uroki każdego z 3 krajów.
  • Wypoczynek w rajskim kurorcie - Krabi
  • Różnorodna kuchnia: od tajskich pad thai, przez malezyjskie curry po wykwintne dania singapurskie.
  • Harmonijne połączenie zwiedzania metropolii i doświadczenia piękna lokalnej przyrody.
  • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* oraz wypoczynek w komfortowym kurorcie przy plaży. 
  •  Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
  • WSZYSTKIE bilety wstępu w cenie wycieczki.

Singapur nigdy nie zasypia:

  • 1 dzień

    Wylot z Warszawy

    Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Singapuru z przesiadką.

      
  • 2 dzień

    Singapur

    Przylot do Singapuru, jednego z trzech na świecie miast-państw, zwanego Miastem Lwa lub Miastem Ogrodów. Transfer do hotelu. Nocleg w Singapurze..

      
  • 3 dzień

    Singapur

    Oglądanie zabytków centrum administracyjnego, gdzie znajdują się gmachy z czasów kolonialnej przeszłości. Wizyta w barwnej dzielnicy chińskiej. Rejs po rzece Singapur, w czasie którego będzie można obserwować współczesną architekturę miasta. Wjazd na platformę widokową na 57. piętrze hotelu Marina Bay Sands. Wizyta w futurystycznym kompleksie ogrodowym Gardens by the Bay. Jest to park, na którego 101 ha przyroda miesza się z mierzącymi do 55 metrów konstrukcjami przypominającymi drzewa, które porośnięte są różnorodnymi roślinami z całego świata. Nocleg w Singapurze.

       
  • 4 dzień

    Singapur / Malakka / Kuala Lumpur

    Przejazd trasą wzdłuż ponadkilometrowej grobli, łączącej Singapur z leżącym w Malezji Johor Bahru. Przejazd do Malakki   – najciekawszego pod względem historycznym miasta Malezji. Zwiedzanie zabytkowego centrum Malakki, m.in.: wzniesionego w XVII w. przez Holendrów ratusza oraz fascynującej świątyni Cheng Hoon Teng. Wizyta na wzgórzu św. Pawła. Przejazd do Kuala Lumpur – stolicy Malezji, miasta z mnóstwem zabytków, nowoczesnych, stalowych wieżowców, pięknych parków, wielkich centrów handlowych, gwarnych bazarów i modnych klubów nocnych. Nocleg w Kuala Lumpur.

         
  • 5 dzień

    Kuala Lumpur

    Całodniowe zwiedzanie stolicy Malezji, która łączy malajskie, chińskie i indyjskie społeczności i kultury. W programie: Pomnik Narodowy, oglądanie z zewnątrz nowego Pałacu Królewskiego. Wizyta na placu Merdeka – sercu kolonialnego Kuala Lumpur. Przy placu znajduje się m.in. wzniesiony w XIX w. budynek sułtana Abdula Samada. Przejazd do położonych w nowoczesnym centrum miasta, liczących 452 m wysokości bliźniaczych Petronas Towers (oglądanie z zewnątrz), do niedawna drugich pod względem wysokości budynków na świecie. Postój przy Meczecie Narodowym. Jeżeli czas pozwoli wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można zapoznać się z informacjami o ludach zamieszkujących tereny Malezji. Zwiedzanie jaskiń Batu, a w nich hinduistycznej świątyni, która podczas festiwalu Thaipusam jest celem pielgrzymek dziesiątek tysięcy wiernych. Nocleg w Kuala Lumpur.

      
  • 6 dzień

    Kuala Lumpur / Wzgórza Cameron / Penang

    Przejazd ku sięgającym ponad 1500 m wysokości Wzgórzom Cameron, które słyną ze szczególnego mikroklimatu, plantacji herbaty oraz wielkiej różnorodności zamieszkujących je motyli. Droga wiedzie pośród wiosek, zalesionych wzgórz oraz dolin. Po drodze wizyta w osadzie malajskich aborygenów (Orang Asli) oraz przy wodospadzie Iskandar. Przejazd na wyspę Penang przez najdłuższy most w Azji Południowo-Wschodniej (13,5 km długości) – most Penang. Wyspa Penang, zwana „Perłą Orientu” jest zarówno pięknym morskim kurortem, jak i miejscem o bogatej, intrygującej historii. Nocleg na wyspie.

        
  • 7 dzień

    Penang / Georgetown

    Zwiedzanie wyspy i jej stolicy Georgetown : Wat Chaya Mangkalaram – świątynia Leżącego Buddy, fort Cornwallis – jedna z najstarszych budowli wyspy i Khoo Kongsi – jeden z ocalałych kongsi – miejsc zebrań chińskich klanów. Wizyta w fabryce batików, na farmie motyli, w świątyni Kek Lok Si oraz w ogrodzie botanicznym. Przejazd na farmę owoców tropikalnych. Nocleg na wyspie.

      
  • 8 dzień

    Penang / Krabi

    Przejazd do Krabi w Tajlandii – jednego z najsłynniejszych kurortów nad Morzem Andamańskim. Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Nocleg w Krabi.

      
  • 9 dzień

    Krabi

    Czas wolny. Okazja, aby skorzystać z licznych atrakcji fakultatywnych. Nocleg w Krabi.

         
  • 10 dzień

    Krabi

    Czas wolny. Nocleg w Krabi.

      
  • 11 dzień

    Krabi / Bangkok / Ayutthaya

    Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Przejazd do położonej w pięknej, nadrzecznej scenerii Ayutthayi  (stolicy Syjamu do 1767 r.), pełnej ruin dawnych wspaniałych świątyń i pałaców. Zwiedzanie zabytków Ayutthayi, których architektura była inspiracją dla późniejszych budowli Bangkoku. Wizyta w letnim kompleksie pałacowo-parkowym królów w Bang-Pa-In. Nocleg w Ayutthayi.

      
  • 12 dzień

    Ayutthaya / Kanchanaburi

    Dalsze zwiedzanie Ayutthayi. Przejazd do Kanchanaburi, gdzie znajduje się znany z ekranizacji powieści Pierra Boulle’a most na rzece Kwai. Wizyta na cmentarzu oraz w muzeum jeńców wojennych, którzy budowali most oraz biegnącą przezeń trasę kolejową. Nocleg w Kanchanaburi.

     

  • 13 dzień

    Kanchanaburi

    Wyprawa do Parku Narodowego Erewan. Spacery po dżungli, spotkanie z małpami, możliwość kąpieli przy pięknych wodospadach Erewan. Po południu przejazd „koleją śmierci”, którą budowali jeńcy wojenni podczas II wojny światowej i która miała pomóc Japonii w inwazji na Birmę. Powrót do hotelu i czas wolny. Nocleg w Kanchanaburi.

     
  • 14 dzień

    Damnoen Saduak / Bangkok

    We wczesnych godzinach rannych wyjazd na pływający bazar Damnoen Saduak. Przejazd do Bangkoku (ok. 3 godz.). Spacer po chińskiej dzielnicy. Zwiedzanie świątyni Złotego Buddy (Wat Traimit). Największą atrakcję świątyni stanowi 3-metrowy, odlany ze szczerego złota posąg Buddy. Wieczorem rejs po rzece Chao Phraya. Kolacja w restauracji na statku. Nocleg w Bangkoku.

        
  • 15 dzień

    Bangkok

    Wizyta w Wielkim Pałacu Królewskim i w znajdującej się na terenie pałacowym świątyni Szmaragdowego Buddy. Zwiedzanie świątyni Leżącego Buddy (Wat Pho), największej i najstarszej świątyni w mieście oraz fabryki biżuterii, prawdopodobnie największej takiej fabryki na świecie, gdzie można zakupić ozdoby z kamieni szlachetnych. Rejs łódką po kanałach, na których do niedawna opierał się system komunikacyjny miasta. Nocleg w Bangkoku.

       
  • 16 dzień

    Bangkok

    Spacer po parku Dusit, którego główną atrakcją jest pałac Vimanmek wybudowany ze złocistego drewna tekowego. Czas wolny. Nocleg w Bangkoku.

      
  • 17 dzień

    Wylot z Tajlandii

    Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką.

      

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

  1. Przelot na trasie Warszawa - Singapur i Bangkok - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot Krabi - Bangkok.
  2. Przejazdy autobusami lub mikrobusami wg programu.
  3. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
  4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
  5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
  6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
  7. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
  8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
  9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
  11. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

  1. Napojów do posiłków.
  2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (75 USD płatne w Azji).
  3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
  4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
  5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
  6. Ewentualnych testów PCR lub antygenowych na COVID-19.


ZASADY WJAZDU COVID-19:

Singapur:

1.Osoby w pełni zaszczepione zniesienie testu w kierunku COVI-D19. Okazanie certyfikatu szczepienia w j. angielskim. Przed wylotem obowiązkowo zainstalowanie aplikacji TraceTogether, w której będzie widoczny status szczepień COVID-19 https://www.tracetogether.gov.sg/
2. Osoby niezaszczepione: wjazd ograniczony, możliwość wjazdu tylko w nagłych przypadkach i wymaga zezwalania na wjazd, co uniemożliwia realizację programu wycieczki

Malezja:

1.Osoby w pełni zaszczepione: okazanie certyfikatu szczepienia. Zniesienie obowiązku testów. Na 7 dni przed wylotem należy zainstalować aplikację MySejahtera. Informacje i dane które należy wypełnić w aplikacji znajdują się na stronie https://mysejahtera.malaysia.gov.my/traveler_en/
2.Osoby niezaszczepione: negatywny wynik testu RT-CR wykonanego na 48 godzin przed wylotem, oraz po przylocie do Malezji 5-dniowa kwarantanna, co uniemożliwia realizację programu wycieczki

Tajlandia:

Obostrzenia związane z COVID-19 całkowicie zniesione dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. 

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP do Singapuru, Malezji i Tajlandii  w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

W Pałacu Królewskim w Bangkoku lokalne prawo zabrania polskiemu pilotowi oprowadzania grup.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PANI JADWIGA          ROBCZYCE          SIERPIEŃ 2019            OCENA5/5

Standard pzelotów był bardzo wysoki. Ja wolałabym mieć niższy standard a przelot bezpośredni. Hotele od ok po celujący. W Singapurze i na Krabi super! Jestem zadowolona z intensywności programu. Ja jestem dośc aktywna, dlatego za dużo było czasu wolnego w Kanchanaburi - na wycieczkach nie lubię spędzać czasu w hotelu, nawet jeśli to hotel 5*. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, ale z programu wyrzuciłaby motyle - nic ciekawego, szkoda czasu. Natomiast dla osób bardziej aktywnych zaproponowałabym Singapur nocą, pokaz na sztucznych drzewach był zjawiskowy. Wodospady myślę, że były po drodze, bo też mało ciekawy. Brakowało mi też choćby jednego występu artystycznego., tak jak mają Państwo zaproponowane w Chinach. Dziękuję również że mieliśmy zawsze pod dostatkiem wodę. Pani Monika zorganizowała nam dodatkowe atrakcje, dom tajski i swiątynię Brahmy. Poza programowo zwiedzaliśmy również świątynię węży oraz "huśtawkę" i za to dziękuję!!! Wracam bardzo zadowolona!

 

PANI ANNA         CHRZANÓW            SIERPIEŃ 2019               OCENA5/5

Standard przelotów bardzo dobry, w skali od 1 do 10 wybieram 13. Hotel w Singapurze był najlepszy, w pozostałcyh miejscach bardzo dobre, w Ayutthaya brzydki pokój. Wycieczka była bardzo udana. Zwiedziliśmy dużo miejsc i dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy. Co prawda pobudki o 5:30 dawały się we znaki, ale dzięki temu więcej zwiedziliśmy. Nasz przewodniczka Monika była bardzo miła. Cała wycieczka zdecydowanie udana i chciałabym jeszcze wrócić do Singapuru, Malezji i Tajlandii.

 

PANI MAGDALENA, KRAKÓW         SIERPIEŃ 2019            OCENA4+/5

Standard przelotów w Qatar - super. Z planu wyrzuciłabym motyle, była to nieciekawa. Natomiast dodałabym obóz słoni. Bardzo brakowało też występów z tańcami. Uważam też, że dwa dni przy rzece Kwai to zdecydowanie za dużo. Bardzo ciekawe były światełka drzew w Singapurze, ale na to wyjście poszłyśmy same. Super pomysłem była woda w autobusie. Pani Monika zabierała nas w dodatkowe miejsca jak świątyni węży, huśtawka w Bangkoku i ołtarz Brahmy.

 

PAŃSTWO JOANNA, JAKUB, JANUSZ, SZCZECIN          SIERPIEŃ 2019              OCENA5/5

Standard przelotów bardzo dobry. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przewodnika ostatniego - Bangiat. O wyborze zdecydował atrakcyjny program.

 

ANKIETA ANONIMOWA        SIERPIEŃ 2019          OCENA 4/5

O wyborze zdecydował przymus ze strony rodziny. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń co do organizacji. Wszystko zawsze załatwione było na czas, wysoki standard autokarów uczynił przejazdy komfortowymi. I jak już wspominałam osoba Moniki sprawiła, że wymuszony wyjazd stał się całkiem przyjemny. Bardzo za to dziękuję!

 

PAN GRZEGORZ          CHRZANÓW           SIERPIEŃ 2019      OCENA 5/5

Wszystko zorganiowane na najwyższym poziomie. Program zróżnicowany i bardzo intensywny. Opieka p. Moniki perfekcyjna. W skali 1-10 daję 12, 11 za wiedzę o miejscach, gdzie przebywaliśmy, 12 za wielozadaniowość. Pilot bardzo zaangażowany w swoją pracę, posiadając ogromną wiedzę na temat miejsc, które odwiedzaliśmy. Polecę każdemu korzystanie z Waszych usług :)

 

PANI MAŁGORZATA, POZNAŃ   LISTOPAD 2015 

Szanowni Państwo, już po raz drugi  przez 17 dni wraz z Państwa przedstawicielami biura uczestniczyłyśmy w imprezie Singapur, Malezja i Tajlandia. I tak jak poprzednio tak i teraz, piszemy wobec tego do Państwa aby wyrazić podziękowanie za wspaniale zorganizowany wyjazd, dzięki któremu wycieczka do Singapuru, Malezji i Tajlandii, stała się wspaniałą przygodą. Przede wszystkim dziękujemy za wcześniejsze  przesłanie informacji praktycznych związanych z wyjazdem, które to pozwoliły nam dobrze przygotować się do wyjazdu. Chcemy również zaznaczyć, że ułożona trasa wycieczki  pozwoliła nam  na zobaczenie wielu bardzo ciekawych miejsc od bogatego, dynamicznie rozwijającego się Singapuru zaczynając, poprzez malezyjskie biedne wioski Aborygenów, na Bangkoku kończąc. Zawsze był czas na realizację programu był również czas na odpoczynek - nie tylko na przepięknej, ciepłej wyspie Krabi z której to nikomu nie chciało się tak szybko wyjeżdżać- ale również w trakcie całej imprezy. Był również czas na zakupy czy chwilę zapoznania się   samemu z urokami danego miejsca. Dzięki Państwa imprezie zobaczyliśmy  intensywnie rozwijającą się cywilizację wielkich miast, jak i  piękne zakątki Malezji i Tajlandii. I tak jak poprzednio, tak i teraz napiszę, że turysta podróżujący do tak odległych  państw, które  mają tak wiele do zaoferowania niewątpliwie jest głodny wrażeń i chciałby zobaczyć, i doświadczyć jak najwięcej. Dlatego  szczególne podziękowania chciałabym przekazać naszemu pilotowi Pani Krystynie. Chcę jej przekazać, że  niewątpliwie na swojej drodze spotka wielu interesujących ludzi, ale również i tych marudnych i „wymagających inaczej”, i choć nie można wybrać sobie, kto akurat będzie uczestnikiem naszych  wspólnych podróży, to o jednym powinniśmy pamiętać,  że mamy ogromny wpływ na to jak zapiszemy się w pamięci w czyimś życiu. Dla nas Krysiu zapiszesz się jak osoba zawsze chętna do pomocy, dlatego  dziękujemy Ci za przygotowanie wyprawy, za ogromną  cierpliwość, nieustający optymizm i serdeczny uśmiech.  Za czas nam poświęcony, za zaangażowanie, za pasję z jaką  nam pokazywałaś  kraje, za przekazaną wiedzę, za prowadzenie nas krok po kroku po azjatyckich krajach. Dzięki temu w tych odległych państwach,  poczułyśmy się bezpiecznie i rodzinnie. Dziękujemy również, że w czasie wolnym zabrałaś nas na wycieczkę na wyspy Phi Phi, było cudownie. Z pełnym przekonaniem, będziemy naszym znajomym polecać Państwa usługi.  Doceniamy Państwa trud byśmy wrócili z podróży zadowoleni i pełni wrażeń. Zapewniam, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Bardzo, bardzo dobrze się bawiłyśmy. Wszystko było na najwyższym poziomie!

 

Pan Witold, Kozienice    LISTOPAD 2015

Wycieczka bardzo udana, wiele niezapomnianych wrażeń, dobra organizacja, dobra współpraca z pilotem Piotrem Noskiem, myślę, że jeśli będę wybierał się do Azji to z tym biurem.

 

PAŃSTWO Elżbieta i Janusz, Leszno   LISTOPAD

Jestem zadowolona ponieważ program imprezy w pełni mnie zadowolił – był urozmaicony. Poznałem nowe miejsca, życie i kulturę odwiedzanych miejsc. Jestem zadowolona z waszego biura, ponieważ spełnia me oczekiwania. Zatrudnia profesjonalnych pilotów – pilota Piotra Noska.

 

Pani Barbara, Kozienice   LISTOPAD 2013 

Jestem w pełni zadowolona z wyjazdu. Jestem wypoczęta i jednocześnie mogłam poznać kulturę, zwyczaje i zabytki odwiedzanych krajów w
pełni komfortowych warunkach.

 

Państwo Barbara i Jerzy, Biała Podlaska   LISTOPAD 2013

Wycieczka dobrze zorganizowana i poprowadzona przez przewodników. Pilot Piotr Nosek – duża wiedza, elokwencja, pełna dyspozycyjność, duża kultura osobista. Z całą odpowiedzialnością można Państwa Biuro Podróży polecić znajomym.

 

Pani Elżbieta, Otwock   LISTOPAD 2013

Pilot Piotr Nosek spełnił nasze oczekiwania. Szalenie sympatyczny i starał się każdemu dogodzić. Organizacyjnie – super! Posiada ogromną wiedzę i bardzo dobrze potrafi ją przekazać. Jestem bardzo zadowolona z tego wyjazdu. 

 

ANKIETA ANONIMOWA   LISTOPAD 2013

Bardzo dobrze zaplanowana trasa. Największe wrażenie robi Singapur. Sugerowałbym odwrócenie kolejności zwiedzania.

 

ANKIETA ANONIMOWA   STYCZEŃ 2013

Atrakcyjna trasa, dużo zwiedzania i profesjonalizm pilotki Justyny Kępki. Brawo!

 

ANKIETA ANONIMOWA   STYCZEŃ 2013 

Świetna pilotka Justyna Kępka, dobrze zaplanowany program. Zbyt długi przejazd z Kuala Lumpur do Georgetown – może należało by zaplanować nocleg w górach. Ogólnie wyjazd nas całkowicie usatysfakcjonował.

 

Pan Krzysztof, Kraków   LISTOPAD 2013

Pani Magda Gryka jest najlepszym pilotem, z jakim miałem przyjemność jeździć a trochę tego mam za sobą. Sugerowałbym rozszerzenie oferty
o inne kierunki ale tylko pod warunkiem, że będzie w stanie utrzymać jakość usługi. Chętnie poleciałbym z CT Poland nie tylko na wschód!

 

Pan Damian, Jasło   LISTOPAD 2013

Świetna organizacja. Dobra logistyka. Ciekawy program. Opieka pilota – powyżej oczekiwań. Pani Magda Gryka – super! Opiekuńcza, kompetentna, zorganizowana.

 

Pani Bożena, Jasło   LISTOPAD 2013

Świetna organizacja. Doskonały program wycieczki. Opieka pilota Pani Magdy Gryki, nawet powyżej moich oczekiwań. Takich pilotów życzę
sobie w przyszłości.

 

Pani Małgorzata, Pszczyna   LISTOPAD 2013

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Pilot - Magda Gryka - znakomita.

 

państwo zdzisław i teresa, poznań   marzec 2013

Chcielibyśmy podziękować Państwu i przewodniczce p. Justynie Kempka  z która mieliśmy przyjemność podróżować od 5 marca do 21 marca po Singapurze Malezji i Tajlandii.

Gratulujemy za wybór programu wycieczki - był bardzo atrakcyjny, odpowiednio jak dla nas 60 latków dostosowany a słowa pochwały i podziękowania dla Pani Justyny za jej opiekę i profesjonalizm.

Stworzyła ona miłą atmosferę i dobrze się w niej czuliśmy. Wiele wspomnień pozostanie w naszej pamięci i chętnie polecamy Wasze Biuro naszym znajomym. Z CT Poland byliśmy wcześniej w Chinach i też było wspaniale. Na pewno planując wyjazd będziemy w pierwszej kolejności kierować się do Waszych ofert. Serdecznie dziękujemy i życzymy Waszemu zespołowi wiele sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. 

 

Państwo ewa i eugeniusz, sosnowiec   luty 2009

Uczestniczyliśmy w imprezie Singapur-Malezja-Tajlandia w terminie 8-24.02.2009.

Pełni wrażeń pragniemy przekazać wyrazy uznania za perfekcyjną organizację (transport, noclegi, zwiedzanie, miejsca spożywania posiłków). Duże brawa dla naszego pilota Pana Artura, który potrafił stworzyć rodzinną atmosferę i przekazywać w sposób przystępny wiadomości o zwiedzanych krajach, miastach i zabytkach. Wspomnienia pozostaną na długo. Z pewnością skorzystamy z Waszej oferty po raz kolejny a wszystkich niezdecydowanych zapewniamy, że z Wami warto ruszać w świat bo będzie ciekawie i profesjonalnie. Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Pilot - Magda Gryka - znakomita.

twoja opinia może być następna :)

Singapur, Malezja, Tajlandia to trasa wiodąca przez trzy kraje, trzy kultury i trzy cywilizacje. Podczas 17 dni zobaczą Państwo nowoczesne miasta (Singapur czy Bangkok), piękne krajobrazy Malezji i miejsca, które odegrały ważną rolę w historii Tajlandii. Ponadto wypoczynek w jednym tajskich kurortów. Uczestnictwo w tej trasie to gwarancja bogatego programu zwiedzania, komfortowego zakwaterowania i wysokiego standardu podróży.

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi z międzylądowaniami. Dokładne informacje o godzinach przelotów i zbiórce znajdą Państwo w liście przewodnim, który prześlemy na ok. trzy tygodnie przed wycieczką.

Podczas niektórych lotów na terenie Europy, linie lotnicze nie zapewniają posiłku oraz napojów. Wówczas istnieje możliwość kupienia kanapki na pokładzie za ok. 5 EUR/szt. Podczas długich rejsów do i z Azji serwowane będą dwa posiłki, w tym co najmniej jeden ciepły oraz zimne i ciepłe napoje.

Wybór miejsca w samolocie możliwy jest tylko podczas odprawy na lotnisku.

Podczas spotkania na lotnisku pilot przekaże Państwu dokumenty podróży: wydruk biletu elektronicznego na przelot międzynarodowy oraz polisę ubezpieczeniową. Pilot wręczy również zawieszki na bagaże. Dokumenty zostaną wydane po okazaniu dowodu osobistego lub kopii umowy z naszym biurem. Bilety na przelot wewnętrzny w Tajlandii będzie miał ze sobą pilot.

UWAGA: Po odprawie prosimy nie wyrzucać wydruku biletu elektronicznego. Może okazać się on niezbędny podczas powrotnego lotu do Polski.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu linia lotnicza zapewnia przelot w późniejszym terminie, a jeśli to konieczne także nocleg i wyżywienie.

Bagaż główny: Waga bagażu nadanego przez 1 osobę w trakcie odprawy biletowo-bagażowej nie powinna przekraczać 20 kg lub 30 kg (w zależności od linii lotniczej). Dla dwóch lub więcej osób posiadających jedną sztukę wspólnego bagażu, waga bagażu nie może przekroczyć również 20 kg lub 30 kg. Informacje o przewoźniku oraz o limicie bagażowym znajdą Państwo w liście, który prześlemy na ok. trzy tygodnie przed wylotem.

Podczas przelotów wewnątrz Tajlandii ciężar nadanego bagażu nie może przekroczyć 20 kg/os. Dotyczy to również przeprawy wodolotem. Każda linia lotnicza ma własny taryfikator opłat za nadbagaż (np. KLM, Finnair ok. 80 EUR za kolejny bagaż o wadze do 23 kg, w Tajlandii ok. 10 USD za każdy dodatkowy kilogram nadawanego bagażu).

UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

Nasze firmowe zawieszki otrzymają Państwo z rąk pilota na lotnisku.

Warto zaopatrzyć się w kłódki z certyfikatem TSA (Transportation Security Administration). Służby celne mają prawo otworzyć walizkę w celach kontroli bezpieczeństwa. Tylko takie kłódki mogą być otwarte przez służby celne bez uszkadzania ich. Pozostałe po otwarciu nie nadają się już do użytku. Dotyczy się to jednak tylko służb celnych w Europie i USA.

 

Bagaż podręczny: 1 sztuka, nieprzekraczająca wymiarami sześcianu o wymiarach 55cm / 40cm / 20cm i nie cięższą niż 5-7 kg (zależnie od linii lotniczych); a także płaszcz, parasol, niewielkich rozmiarów torebkę i niewielką ilość materiałów do czytania na pokładzie samolotu. Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dot. przewozu bagażu, np. zakaz przewozu przedmiotów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.

Z uwagi na charakter wycieczki najwygodniejszym bagażem będzie walizka na kółkach o niewielkich rozmiarach.

Podczas pakowania przydatne okażą się duże plastikowe torby. Może się zdarzyć, że w trakcie podróży część ubrań zamoknie od deszczu czy wilgoci w powietrzu. W wilgotnym klimacie ubrania schną wiele dni i przełożenie ich do oddzielnych plastikowych toreb pozwoli oddzielić je od reszty suchych ubrań.

Zdarza się, że podczas lotu kosmetyki tracą szczelność i rozlewają się w bagażu. Dobrze jest je również zapakować w oddzielne plastikowe woreczki.

Jeśli podróżujemy z drugą osobą, mając do dyspozycji dwie walizki, dobrze jest spakować część rzeczy każdej z osób do jednej, pozostałe do drugiej. W przypadku opóźnienia jednego bagażu przez linie lotnicze, co zdarza się bardzo rzadko, pozwoli to komfortowo doczekać momentu dostarczenia przez linię zagubionego bagażu.

Podczas wycieczki nie zapewniamy Państwu usług bagażowych w hotelach. Podczas pobytu na lotnisku czy na dworcu usługi bagażowe nie są objęte ceną wycieczki, w niektórych miejscach nie są one w ogóle dostępne. Może się zdarzyć, że będą Państwo musieli sami przenieść bagaż z autokaru do hali odlotów. Prosimy wziąć to pod uwagę przygotowując bagaż.

Bagaż podręczny nie powinien być zbyt duży i ciężki. Warto trzymać dokumenty lub pieniądze w oddzielnych saszetkach, dodatkowo w plastikowych torbach, co ochroni jest przed kurzem czy wilgocią. Dotyczy się to głównie paszportu, biletów lotniczych czy pieniędzy.

Ze względu na przelot samolotem (zarówno podczas przelotów międzynarodowych, jak i wewnątrz kraju) w bagażu podręcznym nie wolno przewozić przedmiotów zaliczanych do niebezpiecznych (nożyki, pilniczki oraz płyny, żele i aerozole itp.). Zgodnie z przepisami płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml - muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. torebka dwuścienna w wymiarach 22 cm x 15cm, z plastikowym suwakiem). Perfumy i alkohol zakupione w sklepach wolnocłowych można wnosić na pokład samolotów, jednak muszą być one zapakowane w specjalnie zapieczętowane przez personel sklepu torby.

PŁYNY O POJEMNOŚCI POWYŻEJ 100 ML, ZAKUPIONE POZA UE, NIE MOGĄ BYĆ WWOŻONE DO UE W BAGAŻU PODRĘCZNYM (oznacza to, że jeśli powrót do kraju odbywa się przez port UE, nie można dokonać zakupu takich płynów na lotnisku w Azji).

Definicja substancji płynnych, których w dużych ilościach nie wolno przewozić w bagażu podręcznym obejmuje: wodę i inne napoje, zupy, syropy, perfumy, żele (np. do włosów), pasty (w tym pasty do zębów); kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs), kremy, odżywki i oliwki, spraye, substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty) oraz inne substancje o podobnej konsystencji.

W bagażu podręcznym przyda się długopis, gdyż podczas podróży wypełnia się formularze wjazdowe, wyjazdowe, deklaracje celne itd.

  • ubrania dostosowane do trasy i terminu (proszę sprawdzić tabelę klimatyczną): lekkie, oddychające, wygodne, sweter lub inne ciepłe okrycie ( może się przydać podczas pobytu w klimatyzowanych pomieszczeniach),
  • wygodne obuwie, np. sportowe lub które łatwo zdjąć (wchodzą do wielu świątyń buddyjskich zdejmuje się obuwie),
  • leki zażywane regularnie (leki zażywane codziennie lub co kilka dni należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego),
  • ze względu na lokalne zwyczaje (dotyczy to głównie świątyń, obiektów pałacowych i niektórych restauracji) podczas zwiedzania niezbędne jest noszenie stroju zakrywającego ramiona i nogi - prosimy zabrać odpowiednie nakrycia,
  • okrycie głowy dla ochrony przed słońcem, strój przeciwdeszczowy,
  • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, balsam nawilżający,
  • przejściówkę do gniazdka elektrycznego,
  • karty pamięci do aparatu fotograficznego lub zapasowe filmy, baterie,
  • preparat przeciwko komarom.
  • dużych ręczników kąpielowych – są dostępne w każdym pokoju,
  • Hotele, z których korzystamy na trasie to obiekty o standardzie 4*. Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe, mydło, szampon (wszystkie w niewielkich opakowaniach) oraz papier toaletowy. W niektórych pokojach znajdują się także: szczoteczki i pasta do zębów, jednorazowe klapki, suszarka do włosów, czajnik oraz sejf.  Zdarza się, że łazienki wyposażone są w dodatkowe produkty (gąbka do masażu, prezerwatywy, itp.) – wszystkie one są dodatkowo płatne. W razie wątpliwości prosimy pytać pilota. Hotele oferują 24 godzinny dostęp do ciepłej wody.
  • W pokojach mogą znajdować się mini bary. Napoje i słodycze, które znajdują się w środku są dodatkowo płatne.
  • Doba hotelowa trwa, w zależności od hotelu od godziny 12:00-14:00 do godz. 12:00 dnia następnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że po porannym przylocie pokoje nie będą jeszcze dostępne; w takim przypadku najpierw realizowana będzie część zwiedzania. Po otrzymaniu przez pilota potwierdzenia z hotelu o możliwości wcześniejszego zakwaterowania, grupa pojedzie do hotelu.
  • Ze względu na bogaty program zwiedzania, zazwyczaj nie ma możliwości powrotu do hotelu w ciągu dnia (grupa wyjeżdża rano po śniadaniu, a wraca wieczorem po kolacji).
  • Zdarzają się hotele, które dysponują basenem i jeśli grupa wróci do hotelu w godzinach otwarcia basenu, można z niego skorzystać. Warto w związku z tym wziąć ze sobą czepek i kostium kąpielowy.

Podczas podróży niezbędnym dokumentem będzie paszport. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki oraz posiadać przynajmniej trzy wolne strony na wklejenie wiz oraz stempli granicznych. Prosimy pamiętać o zabraniu paszportu na lotnisku.

Obywateli RP nie obowiązują wizy do Singapuru, Malezji i Tajlandii.

SINGAPUR: Położony w odległości zaledwie 136 km od równika. Pomiędzy grudniem a marcem z kierunku północno-wschodniego wieją wiatry pasatowe, zaś od czerwca do września, z południowo-zachodniego – monsuny, które przynoszą znaczne opady deszczu. Podobnie jak w innych krajach o klimacie tropikalnym, opady deszczu są tutaj gwałtowne, ale krótkie. Dzienne temperatury rzadko spadają poniżej 25° C.

MALEZJA: Wahania temperatur w Malezji są stosunkowo niewielkie i przez cały rok utrzymuje się temperatura pomiędzy 20 a 30° C, jednocześnie utrzymuje się wysoka wilgotność powietrza. Pomiędzy październikiem i lutym opady deszczu występują przede wszystkim na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego oraz w stanach Sabah i Sarawak. Na zachodnim wybrzeżu opady występują od kwietnia do maja oraz od października do listopada. Rocznie opady deszczu wynoszą od 2000 do 2500 ml.

TAJLANDIA: W ciągu całego roku panuje  klimat tropikalny, znany z wysokich temperatur, co stanowi komfort podczas całorocznych podróży. Klimat jest tutaj tropikalny, co oznacza wysokie temperatury, a także wilgoć. Największy wpływ na klimat maja monsuny, a więc wiatry, których kierunek związany jest z porą roku. W lecie wieją w kierunku z oceanu do lądu, a w zimie z lądu do oceanu. Są tutaj trzy pory roku. Okres gorący, okres chłodu i okres deszczu. W czerwcu spotkamy się tutaj z wpływem południowo-zachodniego monsunu, który przynosi porę deszczową, trwająca w przybliżeniu do końca września. Opady występują jedynie w krótkich okresach, często jest to godzina lub noc. W ciągu całego roku średnia wilgotność powietrza w Tajlandii wynosi w przybliżeniu 65-80 %

Średnie najwyższych (W) i najniższych (N) temperatur w wybranych miastach, podane w °C

Miesiąc

Singapur

Kuala
Lumpur

Krabi

Bangkok

Kanczanaburi

W

N

W

N

W

N

W

N

W

N

I

29

24

32

23

31

23

32

22

33

17

II

31

24

32

23

32

23

32

24

36

21

III

31

25

32

23

33

24

33

26

38

23

IV

32

25

32

23

33

25

34

27

36

25

V

31

26

32

24

31

25

33

27

34

25

VI

31

26

32

24

31

26

33

27

33

24

VII

31

26

32

23

31

25

32

26

33

24

VIII

31

26

32

23

30

26

32

26

33

24

IX

31

24

32

23

29

24

32

25

33

23

X

31

25

32

23

23

24

32

25

32

23

XI

31

24

31

23

30

24

31

23

31

21

XII

29

24

31

22

31

23

31

21

31

17

Różnica czasu między Polską a Singapurem i Malezją wynosi 7 godzin zimą i 6 godzin latem, a między Polską i Tajlandią 6 godzin zimą i 5 godzin latem. Na terenie każdego kraju występuje jedna strefa czasowa.

Najlepiej zabrać ze sobą zarówno gotówkę, jak i karty kredytowe. Nigdy jednak nie należy trzymać ich w jednym miejscu. Dobrze jest również gotówkę rozłożyć na cześci. Przyda się specjalna torebka zawieszana na szyi bądź pasek z kilkoma kieszeniami, gdzie można trzymać pieniądze. Bezwzględnie należy pilnować pieniędzy w takich sytuacjach jak przepakowywanie, zakupy czy wymiana waluty.

Podczas trasy będą Państwo mieli okazję spróbować różnych dań lokalnej kuchni. Śniadania są spożywane w hotelach. Mają formę bufetu, gdzie dostępna jest kuchnia azjatycka i europejska. Restauracje dobieramy bardzo starannie, najczęściej są to lokalne restauracje poza hotelami. Posiłki spożywane są przy kilkuosobowych stołach. W większości przypadków serwowane są zestawy obiadowe. Napoje do posiłków są dodatkowo płatne.

SINGAPUR: Ze względu na jego wielonarodowość, można skosztować specjałów wielu kuchni świata: malajskiej, chińskiej, indonezyjskiej, indyjskiej, tajskiej, japońskiej i koreańskiej. Kuchnia europejska oraz dalekowschodnia obecna jest także w restauracjach i kawiarniach dużych hoteli.

MALEZJA: Kuchnia malajska jest bogata w przyprawy i mleko kokosowe. Większość potraw składa się z ryżu z warzywami z dodatkiem ryb, kurcząt i innych mięs (z wyjątkiem wieprzowiny). Malajowie jedzą także wiele dań z makaronu.

TAJLANDIA: Kuchnia tajska jest daleką krewną kuchni chińskiej. Jej nieodłącznym składnikiem są zupy i ryż, do którego podaje się wołowinę, wieprzowinę, kurczaka, ryby – zawsze pokrojone na drobne kawałki – oraz gotowane warzywa. Potrawy są zwykle pikantne, do dań przeznaczonych dla Europejczyków dodaje się mniej przypraw. Zgodnie z miejscowym zwyczajem jada się trzymając w prawej dłoni łyżkę i pomagając sobie widelcem trzymanym w lewej ręce.

AUTOKAR

Podczas trasy grupa przemieszcza się autokarami lub mikrobusami dostosowanymi do liczebności grupy. Autokary nie są wyposażone w toalety i lodówki. Kolejność zapisu na wycieczkę nie decyduje o wyborze zajmowanych miejsc w autokarze.  

Informujemy, że od 2019 r. kolejność wsiadania do autokaru uzależniona jest kolejnością sformalizowanych zgłoszeń na wycieczkę.

SAMOLOTY

Zgodnie z programem wycieczki z Krabi do Bangkoku będzie przelot. Bilety na przeloty wewnętrzne będą w posiadaniu pilota.

Podczas przelotu wewnętrznego korzystamy z różnych lokalnych linii (np. Air Asia). Ich flotę stanowią najczęściej samoloty Airbus lub Boeing. 

Na trasach wewnętrznych obowiązują te same zasady przewozu bagażu, co podczas przelotów międzynarodowych.

Grupie towarzyszy licencjonowany polski pilot wycieczek, który spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie. W każdym mieście jest również przewodnik miejscowy posługujący się językiem ojczystym i angielskim. W zwiedzanych miejscach polski pilot tłumaczy to, co o zabytkach opowiadają lokalni przewodnicy. Pilot nie oprowadza grup po zwiedzanych miejscach, jednak służy zawsze swoją wiedzą i doświadczeniem.

SINGAPUR

Jednostką monetarną w Singapurze jest dolar singapurski (SGD).

1 USD = ok. 1,3 SGD, 1 EUR = 1,6 SGD.

Dolar singapurski dzieli się na 100 centów. W obiegu są zarówno banknoty, jak i monety. Banknoty mają następujące nominały: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 i 10000 SGD. Monety: 1, 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 SGD. Banki realizują czeki podróżne (do operacji potrzebny jest paszport) i skupują walutę. Niektóre z banków wymieniają tylko gotówkę.

MALEZJA

Oficjalną walutą w Malezji jest malajski ringgit (MYR).

1 USD = ok. 3,2 MYR, 1 EUR = 4 MYR

Jeden ringgit dzieli się na 100 sen W obiegu są monety 5, 10, 20 i 50 senowe oraz moneta 1-ringgitowa. Malajskie banknoty mają następujące nominały: 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 oraz 1000 ringgitów.

TAJLANDIA

Jednostką monetarną w Tajlandii jest baht (THB).

1 USD = ok. 31 THB, 1 EUR = 39 THB

W obiegu są następujące monety: częściej 25, 50 satangów, 1, 2, 5, 10 bahtów, rzadziej 1, 5, 10 satangów, zaś banknoty występują w nominałach: 20, 50, 100, 500, 1000 bahtów.

Godziny otwarcia sklepów:  Sklepy otwarte są zwykle przez cały tydzień, również w niedzielę w godzinach ok. 10.00-21.00. Niektóre domy towarowe zamykane są już o 20.00.

Spośród walut zagranicznych najłatwiej jest wymienić dolary amerykańskie i euro.

banki czynne są od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30-15.30. Większość z nich znajduje się w pobliżu miejsc odwiedzanych często przez turystów. W pobliżu hoteli banki mają swoje kantory wymiany walut, czynne codziennie, w godz. ok. 8.00-20.00. Gotówkę można najkorzystniej wymienić w banku lub w oficjalnych kantorach wymiany (Money Changer). Można to zrobić również w recepcji hotelowej, z tym że kurs jest tutaj zwykle mniej korzystny.

W hotelach, z których korzystamy oraz w większości dużych sklepów honorowane są międzynarodowe karty płatnicze takie jak np. VISA, MasterCard, American Express.

Ceny towarów spożywczych w supermarketach i większych sklepach są z reguły zbliżone lub niższe od tych w Polsce. Ceny towarów na targowiskach są z reguły znacznie niższe niż w Polsce.

Na bazarach powszechnie przyjętym zwyczajem jest targowanie się o cenę (ceny pierwotnie oferowane cudzoziemcom mogą być bardzo zawyżone) - targowanie odbywa się często poprzez wypisywanie cen na kalkulatorze. Przed dokonaniem zakupu prosimy upewnić się co do jakości i autentyczności kupowanych artykułów.

Ideą CT Poland jako biura specjalizującego się w organizacji wycieczek jest jak najpełniejsza prezentacja odwiedzanego kraju. Wiele imprez oferowanych przez inne biura jako opcjonalne punkty programu, u nas wliczone są w cenę imprezy. Bogate programy stwarzają stosunkowo mało okazji do ich fakultatywnego uzupełniania. Oferowane na miejscu fakultety stanowią propozycję lokalnych przewodników i mogą odbywać się tylko pod warunkiem zrealizowania głównych punktów programu. Cena wycieczek fakultatywnych uzależniona jest od ilości osób w nich uczestniczących. Podczas tej imprezy wycieczki fakultatywne będą głównie na Krabi, np.:

- całodniowa wycieczka na wyspę Phi Phi czy James`a Bonda (około 90 USD od osoby),

- przejażdżka na słoniach (około 20 USD od osoby)

Pierwszego dnia wycieczki na ręce pilota należy przekazać kwotę na zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników oraz kierowców. W cenę wycieczki nie są wliczone napiwki za usługi bagażowe w hotelach. Poza branżą turystyczną dawanie napiwków nie jest w Azji powszechnie przyjęte, wyjątkiem jest korzystanie z taksówki.

SINGAPUR: Językiem urzędowym jest język angielski, w użyciu są również chiński, malajski i tamilski.

MALEZJA: Językiem urzędowym jest malajski. Angielski jest powszechnie używany. Poszczególne grupy etniczne mówią swoimi własnymi językami i dialektami. Wszystkie rozkłady jazdy na dworcach kolejowych i autobusowych, a także tabliczki z nazwami ulic mają również napisy w języku angielskim.

TAJLANDIA: Językiem urzędowym jest język tajski, w użyciu są również: angielski, chiński i dialekty regionalne.

Singapur i Tajlandia: 230V / 50Hz, Malezja 240V/50Hz. W niektórych hotelach potrzebna jest przejściówka, którą można wypożyczyć w hotelu. Typy wtyczek spotykane  w poszczególnych krajach:

 

SINGPUR, TAJLANDIA I MALEZJA

  

Dodatkowo w Tajlandii można spotkać poniższe wtyczki:

 

 

Polskie telefony komórkowe posiadające roaming działają. Niektórzy polscy operatorzy oferują dostęp do Internetu w komórce. Prosimy dowiadywać się u swoich operatorów o stawki połączeń oraz możliwość korzystania z Internetu. Można również dzwonić do Polski z telefonów hotelowych. Minuta połączenia kosztuje najczęściej około 5 PLN. Kafejki internetowe dostępne są praktycznie w każdym hotelu. Średni koszt połączenia internetowego to ok. 5 USD/godzinę. W większości hoteli jest możliwość korzystania z Internetu w pokoju, pod warunkiem posiadania własnego komputera. Internet w kafejkach poza hotelem kosztuje ok. 1-2 USD/godzinę.

 

 

 

Zarówno Singapur, Malezja jaki i Tajlandia są krajami bezpiecznymi i życzliwymi dla gości z zagranicy. Przestępczość w tych krajach jest stosunkowo niska. Należy jednak zachować ostrożność w miejscach uczęszczanych przez turystów oraz w środkach komunikacji (zdarzają się kradzieże kieszonkowe oraz przypadki wydania fałszywych banknotów). Wartościowe przedmioty i gotówkę należy trzymać przy sobie bądź w zamkniętym sejfie w pokoju lub w sejfie w recepcji. Zarówno biuro jak i hotel nie odpowiadają za wartościowe rzeczy pozostawione poza sejfem w pokoju hotelowym.

Korzystając z taksówki prosimy pamiętać o zabraniu paragonu wydawanego przez kierowcę. W przypadku pozostawienia czegokolwiek w taksówce umożliwi to identyfikację pojazdu.

Wyjeżdżających do Singapuru, Malezji i Tajlandii nie dotyczą obowiązkowe szczepienia. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny.

W razie potrzeby skorzystania z miejscowych usług medycznych należy zgłosić się do pilota, bądź bezpośrednio do centrum alarmowego Ubezpieczyciela (numer telefonu znajdą Państwo na polisie, którą przekaże Państwu pilot wycieczki).

Na wypadek konieczności skorzystania z porady medycznej lub hospitalizacji koszty do 100 EUR z reguły pokrywa sam poszkodowany. Rachunki (należy pamiętać, aby zawsze o nie poprosić) rozliczane są po powrocie do Polski. Przed podróżą zalecamy wykonanie wszelkich niezbędnych badań oraz przeglądu stomatologicznego.

Ze względów praktycznych wskazane jest zabranie najczęściej stosowanych w domu leków. Apteczka podróżna powinna zawierać środki przeciw komarom, dezynfekujące, plastry, leki przeciw biegunce i przeziębieniu.

Leki zażywane regularnie (codziennie lub co kilka dni) należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego). Jeśli w bagażu podręcznym planują Państwo przewozić igły do podawania leku, wówczas niezbędne będzie zaświadczenie w języku polskim i angielskim wydane przez lekarza, zaświadczające o konieczności podania leku, poświadczone pieczątką.

Różnica flory bakteryjnej może być kłopotliwa dla osób o zwiększonej wrażliwości. Należy pamiętać, aby często myć i dezynfekować ręce.

Tempo zwiedzania dostosowane jest do kondycji przeciętnego turysty. W okresie letnim wilgotność i upał mogą jednak osłabić wytrzymałość. Należy pić dużo płynów, najlepiej wody lub zielonej herbaty.

Aby ustrzec się chorób należy dbać o higienę osobistą, unikać żywności niewiadomego pochodzenia i pić wyłącznie napoje zamknięte fabrycznie. Prosimy unikać napojów z lodem, bowiem lód rzadko robiony jest na bazie butelkowanej wody. Przez otwarciem butelki należy zwrócić uwagę, czy nie była ona naruszona.

Z pewnością przydadzą się środki pozwalające szybko zdezynfekować dłonie – żele, chusteczki.

Woda z kranu nadaje się do mycia zębów. Nie zaleca się jej spożywania. Owoce należy spożywać po ich umyciu i obraniu ze skórki.

Jedząc na ulicy powinno się zwrócić uwagę czy sprzedawca ma rękawiczki (jeśli serwuje jedzenie rękoma) oraz czy zachowane są inne podstawowe zasady higieny.

W Azji Południowo-wschodniej słońce operuje bardzo silnie przez cały rok. Prosimy o zabranie ze sobą środków z wysokim filtrem chroniących przed słońcem. Przyda się również czapka lub chustka oraz okulary przeciwsłoneczne.

We wszystkich hotelach i restauracjach serwujących kuchnię zachodnią mogą być toalety w stylu zachodnim. W restauracjach azjatyckich, na stacjach paliwowych, czy w zwiedzanych obiektach toalety mają charakter azjatycki (tzw. kucany). Toalety publiczne nie są powszechne dostępne.

Jet lag to typowa dolegliwość podczas przekraczania kilku stref czasowych w krótkim czasie. Charakteryzuje się ogólnym zmęczeniem, sennością i rozdrażnieniem.

Oto kilka rad, które pomogą Państwu przyzwyczaić się szybko do nowej strefy czasowej.

  1. Zaraz po wejściu do samolotu przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym.
  1. Od początku jeść i odpoczywać według czasu obowiązującego w miejscu docelowym.
  2. Podczas nocnych przelotów spać jak najwięcej.
  3. Unikać ciężkich potraw oraz dużych ilości alkoholu.
  4. Podczas lotu warto co jakiś czas wstawać i robić lekkie ćwiczenia ruchowe.
  5. Po przylocie unikać drzemki w ciągu dnia i położyć się spać według nowego czasu.

Uczestnik imprezy organizowanej przez Biuro Podróży CT Poland jest ubezpieczony w  Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 100 000 PLN na każde zdarzenie (w tym, na podstawie dodatkowej umowy zawartej pomiędzy Biurem Podróży CT Poland a TUiR Allianz, ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych); wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 10 000 PLN; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Szczegółowe informacje można znaleźć w „Ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER”. Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, w szczególności z częścią „Wyłączenia odpowiedzialności”.

Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych

Nie wolno wywozić posążków Buddy z Tajlandii, które przedstawiają wartość historyczną ze względów etyczno-religijnych, możliwy jest pod warunkiem posiadania certyfikatu zakupu wydanego przez autoryzowany sklep.

Skrócone przepisy celne i dewizowe dotyczące RP znajdą Państwo tutaj.

W Singapurze, Malezji i Tajlandii obowiązuje bardzo restrykcyjne prawodawstwo. Posiadanie najmniejszej ilości narkotyków bywa karane śmiercią

Prosimy pamiętać, że w Singapurze, Malezji i Tajlandii obowiązuje ruch lewostronny. Dla własnego bezpieczeństwa należy korzystać zawsze z oznakowanych przejść dla pieszych, przejść podziemnych i kładek dla pieszych.

Niektórzy lekarze zalecają profilaktykę przeciwmalaryczna. Środki przeciw komarom należy stosować prewencyjnie na terenie całej Azji Południowo-wschodniej. Decyzja o przyjmowaniu doustnych środków antymalarycznych powinna nastąpić tylko po konsultacji z lekarzem.

SINGAPUR
Ambasada RP 

435 Orchard Road #17-02/03, Wisma Atria, Singapore 238877
tel.: (0065) 62359478

tel. dyżurny: (0065) 96738548

faks: (0065) 62359479
singapur.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 
MALEZJA
Ambasada RP

No 10, Lorong Damai 9, Off Jalan Damai, 55000
P.O. Box 10052, 50704 Kuala Lumpur Malaysia 
tel. (0060) 3 2161 0780

tel. dyżurny: (0060) 12 200 9224
fax. (0060) 3 42570123
e-mail: kualalumpur.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 

TAJLANDIA
Ambasada RP 

100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor,
Rama 9 Road, Huaykwang,
Bangkok 10310
tel. (0066) 2 645-0367 do 9

tel. dyżurny: (0066) 819 364
fax (0066) 2 645-0365

e-mail: bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Cena za osobę: