Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Magiczna wyspa Tajwan / 10 dni

Terminy i Ceny

5650895  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tajpej z przesiadką.

2

Tajpej

Przylot do Tajpej – stolicy i największego miasta wyspy Tajwan, która przez Europejczyków była nazywana Formozą czyli „piękną wyspą”. Zwiedzanie muzeum Pałacowego, w którym znajdują się najważniejsze dzieła sztuki pochodzące z Zakazanego Miasta w Pekinie. Jest to największa i najsłynniejsza na świecie kolekcja sztuki chińskiej, składająca się z ok. 650 tysięcy unikatowych eksponatów. Wizyta w buddyjskiej świątyni Longshan, która jest uważana za jedną z najstarszych i największych świątyń na wyspie. Następnie przejazd do mauzoleum Sun Jat-sen - pierwszego, tymczasowego prezydenta Republiki Chińskiej po upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku. Wieczorem czas wolny na nocnym bazarze, aby popróbować tajwańskich xiaochi czyli lokalnych specjałów, z których słynie Tajwan takich jak kacze języczki czy sfermentowane tofu. Nocleg w Tajpej.

  

3

Tajpej / Yehliu / Jiufen

Przejazd do parku geologicznego Yehliu. Położony nad brzegiem morza i słynący z unikowych formacji skalnych jak Głowa Królowej czy Głowa Smoka jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną północnego Tajwanu. Przejazd do Jiufen. Leżące między górami a oceanem miasteczko jest pełne urokliwych i starych uliczek z licznymi kramami i sklepikami. Czas wolny. Powrót do Tajpej. Przystanek przed futurystycznym, liczącym 509 metrów wieżowcem Tajpej 101. Łączący elementy tradycyjnej i nowoczesnej architektury, nawiązuje zarówno do azjatyckiego, jak i zachodniego kręgu kulturowego (dla chętnych możliwość wjazdu na taras widokowy, koszt ok. 20 USD). Nocleg w Tajpej.

  

4

Tajpej / jezioro Słońca i Księżyca

Przejazd nad położone ponad 700 m. n.p.m. jezioro Słońca i Księżyca (Sun Moon Lake) (ok. 4 godz.). Nazwa nawiązuje do legendy, która mówi, że wschodnia strona jeziora przypomina słońce, a zachodnia księżyc. Rejs po jeziorze wokół wyspy Lalu pozwoli chłonąć piękno krajobrazu. Wizyta w świątyni Wen Wu - wyjątkowa świątynia poświęcona Konfucjuszowi, której architektura przypomina styl pałacowy północnych Chin. Odpoczynek przed 9 kondygnacyjną pagodą Tse-En, z której rozpościera się malowniczy widok na jezioro i okolice. Wizyta w jednej z wiosek zamieszkałej przez lud Thao. Nocleg w okolicy jeziora.

      

5

jezioro Słońca i Księżyca / Kaohsiung

Przejazd do położonego na południu wyspy, leżącego nad morzem Południowochińskim miasta Kaohsiung (ok. 3 godz.). Po drodze zwiedzanie największego na Tajwanie zespołu klasztornego Fo Guang Shan. Położony w pięknym ogrodzie klasztor, słynie z ponad 100 metrowego posągu Wielkiego Buddy. Będziemy oglądać nie tylko buddę, ale również wiele pawilonów, które pozwolą nam lepiej zapoznać się z buddyzmem. Po przyjeździe do Kaohsiung spacer wzdłuż rzeki Zakochanych (Love River), miejsca spotkań młodzieży. Wizyta na kolorowym nocnym bazarze Liu Ho, gdzie można kupić wszystko, od ubrań po lokalne smakołyki, jak świeże ostrygi, sok z papai czy makaron z węgorzem. Nocleg w Kaohsiung.

    

6

Kaohsiung / Park Narodowy Kenting / Taitung

Przejazd na samo południe wyspy, do najstarszego na wyspie, znajdującego się na przylądku Eluanbi Parku Narodowego Kenting. Park słynie z bogatej roślinności, finezyjnych skał oraz szerokich plaż. Symbolem parku jest pochodzącą z końca XIX w. licząca 22 metry wysokości latarnia morska Eluanbi. Jest to jedna z niewielu ufortyfikowanych latarni na świecie. Spacer ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża licznymi ścieżkami pozwoli podziwiać nie tylko uroki parku, ale również piękne widoki na Pacyfik. Przejazd (ok. 3 godz.) od leżącego nad Pacyfikiem miasta Taitung. Nocleg w Taitung.

    

7

Taitung / Hualien

Przejazd spektakularną trasą krajobrazową wzdłuż wschodniego wybrzeża do miasta Hualien (ok. 4 godz.). Po drodze liczne przystanki na zdjęcia np. przy Skale Parasolki czy Jaskini Dziewięciu Nieśmiertelnych. Po fascynującej podróży najładniejszą drogą wyspy przyjazd do położonego nad Pacyfikiem Hualien. Wizyta w jednej ze świątyń buddyjskich. Nocleg w Hualien.

    

8

Hualien / Park Narodowy Taroko / Tajpej

Przejazd do Parku Narodowego Taroko – jest to przepiękny, otoczony wysokimi na 3000 m. wysokości szczytami park narodowy na naszej trasie. Postój przy 20-kilometrowym kanionie Taroko, od nazwy którego wywodzi się nazwa Parku. Kanion jest kwintesencją parku, w którym znajdziemy liczne wąwozy, jaskinie, wodospady czy wiszące mostki nad przepaściami. Odpoczynek w otoczonym górami kompleksie Tianxiang, w pobliżu którego znajduje się pagoda. Wizyta w Grocie Jaskółki. Przejazd do Tajpej (ok. 3 godz.). Nocleg w Tajpej.

    

9

Tajpej

Wykwaterowanie do 12:00. Czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

    

10

Przylot do Warszawy

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Tajpej - Warszawa z przesiadką.
 2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach **** / *** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne na Tajwanie).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, na lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP na Tajwan w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 10 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 25 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom 
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. 
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane 
z udziałem w wycieczkach CT Poland.