Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Kanada - wschód i zachód / 13 dni

Terminy i Ceny

64804800  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Kolorowa mozaika kultur, języków i tradycji w kraju klonowego liścia i grizzly. Sławny rejs do czoła wodospadu Niagara. Zobaczymy najstarsze miasto Ameryki Północnej - Quebec City. Odbędziemy wędrówkę po Malignie, najciekawszym kanionie gór Skalistych.

 

 1 
Wylot z Polski / Toronto

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Toronto. Transfer do hotelu. Nocleg w Toronto.

   

 2 
Toronto / Wodospad Niagara

Zwiedzanie Toronto, dynamicznie rozwijającej się metropolii, będącej handlowym i finansowym centrum Kanady, które zostało uznane za najbardziej wielokulturowe miasto świata. Objazd miasta podczas którego można zobaczyć: CN Tower o wysokości 553 m, dawniej najwyższej wolnostojącej konstrukcji świata (wejście dla chętnych dodatkowo płatne, ok. 33 CAD). Stary i nowy ratusz (City Hall), budynek Parlamentu, Uniwersytet, największe centrum handlowe Ontario Eaton Centre, Yorkville – modna, zamożna, artystyczna dzielnica. Przejazd do miejscowości Niagara Falls. Po drodze przystanek w urokliwym miasteczku Niagara-On-The-Lake (idealne miejsce na zakup oryginalnych, kanadyjskich pamiątek) oraz w jednej z tutejszych winnic na degustację lokalnych win i zapoznanie się z procesem produkcji charakterystycznego dla regionu Niagary wina lodowego. Czas wolny na spacer przy wodospadach i zdjęcia. Rejs do czoła wodospadu statkiem Maid of the Mist. Czas na zakupy lub opcjonalne atrakcje (widokowy przelot helikopterem, przejazd gondolą nad rzeką, spacer skalnym tunelem pod czoło wodospadu). Powrót do Toronto lub nocleg w okolicy Niagara Falls.

      

 3 
Toronto / Ottawa

Wyjazd do stolicy Kanady – Ottawy (odległość 450 km). Po drodze przystanek w Kingston – pierwszej kanadyjskiej stolicy. Następnie przejazd do Rockport gdzie rozpocznie się godzinny rejs po rzece św. Wawrzyńca w malowniczym rejonie Parku Narodowego 1000 Wysp, gdzie w naturalne piękno krajobrazu wkomponowane są rezydencje bogatych ludzi Ameryki. Przejazd do Ottawy. Zwiedzanie stolicy Kanady, znanej z doskonałych galerii i muzeów, a przede wszystkim roli reprezentacyjnej: Parlament, spacer po Sparks Street, Laurier House – dawna siedziba premierów Kanady. Krótki postój przy Rideau Hall – rezydencji Gubernatora Generalnego. Przejazd wzdłuż wybudowanego w 1832 roku kanału Rideau, łączącego Ottawę z Kingston (w sumie 202 km długości). Czas wolny na Byward Market (stoiska z kuchnią świata, restauracje, puby, serce towarzyskie miasta i jednocześnie targ miejski). Wieczorem fakultatywnie rejs po rzece Ottawie z komentarzem miejscowego przewodnika. Nocleg w Ottawie.

        

 4 
Ottawa / Québec

Przejazd do rejonu Québec (odległość 445 km). Zwiedzanie Québec City, miasta malowniczo położonego nad rzeką św. Wawrzyńca, które jest najstarszym miastem w Ameryce Północnej, w pełni otoczonym murem obronnym. Zwiedzanie miasta, w tym jego starej części . Wieczorem dla chętnych spacer po tym najbardziej europejskim mieście Kanady. Nocleg w Québecu.

    

 5 
Québec / Montreal 

Przejazd do Montrealu (odległość 255 km). Jeżeli czas pozwoli przejazd do kanionu św. Anny na spacer po spektakularnych, wiszących mostach i postój przy przepięknej Bazylice św. Anny w Sainte-Anne-de-Beaupré, najstarszym miejscu pielgrzymkowym na kontynencie amerykańskim. Pierwsze pielgrzymki miały miejsce w 1658 r. Spacer wokół wodospadu Montmorency, który jest o 30 m wyższy niż wodospad Niagara. Przyjazd do Montrealu i zwiedzanie, m. in.: bazyliki Notre Dame, Uniwersytetu Mc Gill, Starego Miasta. Wizyta w podziemnym mieście. Nocleg w Montrealu.

       

 6 
Montreal / Calgary / Banff

Transfer na lotnisko. Przelot do Calgary. Zwiedzanie Calgary: wyjazd na wieżę widokową skąd rozpościera się panorama miasta i widok na Góry Skaliste. Spacer pasażem Stephen Ave. Mall. Przejazd koło obiektów olimpijskich w kierunku Banff doliną rzeki Bow, którędy od 10 000 lat przebiega naturalny szlak komunikacyjny łączący Góry Skaliste z preriami. Banff i Lake Louise to niewielkie miasteczka, pełniące rolę centrów turystycznych na terenie Parku Narodowego Banff, z niezliczoną liczbą małych restauracji, kawiarni i sklepów z pamiątkami inspirowanymi sztuką plemion indiańskich. Nocleg w Banff lub w Canmore.

      

 7 
Park Narodowy Banff  

Dzień poświęcony poznawaniu uroków Banff. Park Narodowy Banff słynie z kryształowo czystych jezior o zadziwiających kolorach. Światło odbijając się od rozpuszczonych w wodzie osadów z topniejących lodowców przybiera barwy od nefrytowej zieleni po lazurowy błękit. Jednym z najpiękniejszych jezior jest położone na wysokości 1730 m n.p.m. Lake Louise. Zostało tak nazwane na cześć córki królowej Wiktorii. Nad jego brzegiem wzniesiono znany z pocztówek, przypominający pałac, luksusowy hotel Fairmont Chateau Lake Louise. W Banff fakultatywnie wyjazd kolejką gondolową na szczyt Góry Sulphur z przepięknym widokiem na okolice i wodospad na rzece Bow (cena 43 CAD). Nocleg w Banff lub w Canmore.

         

 8 
Park Narodowy Banff / Jasper  

Wyjazd z Banff w kierunku Jasper przez Góry Skaliste, najpiękniejszą kanadyjską drogą lodowcową Icefields Parkway. Po drodze przystanki w najciekawszych miejscach. Wizyta w Columbia Ice Fields, jednym z największych lodowców na południe od Arktyki. Wjazd pojazdem „snoCoach” na szczyt Lodowca Athabasca. Kolejny przystanek na krótki trekking do wodospadu Athabasca. Przyjazd do Jasper. Nocleg w Jasper.

        

 9 
Jasper / Sun Peaks  

Krótki trekking (ok. 1-2 godz.) po kanionie Maligne, uważanym za najciekawszy kanion w rejonie kanadyjskich Gór Skalistych. Następnie przejazd do Sun Peak przez Wells Grey Provincial Park. Przejazd obok góry Robson, najwyższego szczytu Gór Skalistych (3954m n.p.m). Podczas przejazdu mija się strefę zmiany czasu i cofa zegarki o godzinę. Nocleg w Sun Peaks.

    

10 
Sun Peaks / Vancouver  

Wyjazd z Sun Peaks do Vancouver (odległość 420 km). Po przyjeździe do Vancouver i krótkim odpoczynku, popołudniowe zwiedzanie miasta, zwanego miastem ogrodów, malowniczo wciśniętego między pasmo Gór Nadbrzeżnych a Pacyfik. Wizyta w największym na kontynencie amerykańskim parku miejskim im. Stanley’a. Spacer po najstarszej najstarszej dzielnicy miasta – Gastown oraz wokół kompleksu portowego uznanego za perełkę architektoniczną – Canada Place. Nocleg w Vancouver.

      

11 
Vancouver / Victoria / Vancouver  

Przeprawa promem na wyspę Vancouver i przejazd do miasta Victoria, stoicy Kolumbii Brytyjskiej. Zwiedzanie tego urokliwego, wyspiarskiego miasta gdzie stara architektura łączy się ze współczesnością. Powrót do Vancouver. Fakultatywnie rejs podczas którego obserwuje się wieloryby (cena 78 CAD). Nocleg w Vancouver. 

     

12 
Vancouver  

Czas wolny do wylotu. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką. 

     

13 
Powrót do Polski    

Przylot do Warszawy. 

  

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Toronto, Vancouver - Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych oraz przelot Montreal - Calgary.
 2. Przejazdy mikrobusem lub autokarem wg programu.
 3. Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2-os. z łazienką (2 osoby w pokoju). W górach noclegi w lodżach.
 4. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota grupy na całej trasie wycieczki oraz lokalnego przewodnika lub opieka pilota-przewodnika na całej trasie wycieczki.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłatę za wystawienie biletu.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych posiłków.
 2. Napojów do posiłków.
 3. Elektronicznego zezwolenia na wjazd do Kanady (7 CAD, płatne w Polsce).
 4. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (85 CAD, płatne w Kanadzie).
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP do Kanady  w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 12 PLN

260 000 PLN - dopłata 29 PLN

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?