• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Taszkentu liniami PLL LOT.

    
 • 2 dzień

  Taszkent / Samarkanda

  Przylot do Taszkentu. Przygodę z Uzbekistanem rozpoczniemy od lokalnego uzbeckiego śniadania, po którym ruszymy na zwiedzanie stolicy państwa. Zwiedzanie Taszkentu rozpoczniemy od medresy Kukaldosh. Zajrzymy również na Chorsu – na największy bazar w Azji Centralnej. Naszym kolejnym przystankiem będzie meczet Tillya Sheikh oraz mauzoleum Kaffal Shashiy. Na końcu złożymy jeszcze wizytę w cenionym w całej Azji Centralnej Muzeum Sztuki Użytkowej, które posiada bardzo bogaty zbiór archeologiczny. Transfer szybkim pociągiem do Samarkandy. Nocleg w Samarkandzie.

       
 • 3 dzień

  Samarkanda

  Samarkanda to jedno z najstarszych miast świata, które liczy niemal trzy tysiąclecia historii. Zostało zdobyte przez samego Aleksandra Wielkiego, a w XIX w. było miejscem zsyłek polskich powstańców. Szczytowy okres swego rozkwitu Samarkanda zawdzięczała funkcjonowaniu Jedwabnego Szlaku. To będzie dzień pełen wrażeń. Odwiedziny w pochodzącym z początku XV w. mauzoleum Gur-i Mir – miejscu spoczynku Tamerlana, zwanego też Timurem Chromym. Zwiedzanie otoczonego przez liczne medresy słynnego placu Registan, który jest bez wątpienia najwspanialszym zespołem architektonicznym w Azji Środkowej. Zwiedzanie mauzoleów Timurydów w kompleksie cmentarnym Shahi Zindah – nekropolii władców potężnego niegdyś państwa oraz wizyta w muzeum Afrosiyob. Nocleg w Samarkandzie.

      
 • 4 dzień

  Samarkanda / Shakhrisabz / Buchara

  Przejazd do Shakhrisabz (ok. 2,5 godz.). Shakhrisabz to miejsce narodzin wielkiego Timura. W tym rejonie w czasie II wojny światowej formowana była również 6. dywizja generała Andersa. Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych. W samym Shahrisabz, tradycyjnym uzbeckim mieście, zwiedzimy pałac Aksarai, kompleksy religijne Dorus Saodat oraz Dorus Tilovat wraz z meczetem Kuk Gumbaz. Shakhrisabz dopiero niedawno zaistniał na turystycznej mapie Uzbekistanu, wciąż ma wiele do odkrycia, a będąc tam można cieszyć się spokojem i brakiem tłumów. Dalszy przejazd do Buchary (ok. 4,5 godz.). Kolację zjemy w prostym domu uzbeckim, gdzie na własne oczy będziemy mogli zobaczyć jak przygotowuje się tradycyjną potrawę – plov. Nocleg w Bucharze.

        
 • 5 dzień

  Buchara

  Zwiedzanie Buchary – miasta, które zasłynęło jako ośrodek kultury i sztuki. Zwiedzanie fortecy Ark oraz meczetu Bolo Hauz. Spacer po mieście wśród licznych mauzoleów oraz medres – miejsc, w których zgodnie z kulturą islamu nauka nierozłącznie połączona jest z religią. Wizyta przy słynnym minarecie Kaljan, zwanym minaretem jedwabnym, który miał wskazywać kierunek podróżującym po Jedwabnym Szlaku. Trudno uwierzyć, ale niegdyś był najwyższą budowlą świata. Razem z meczetem Kaljan – niegdyś głównym meczetem Buchary składa się na zespół Poi Kajlan. W bliskim sąsiedztwie znajduje się jeszcze medresa Mir-i Arab z pięknymi bliźniaczymi turkusowymi kopułami. Nieco dalej znajdziemy medresy Uług Bega oraz Abdula Aziza. Pierwsza została pięknie odrestaurowana w 1994 r. w 500 rocznicę powstania i cieszy oczy gwieździstymi motywami; druga, choć nieodrestaurowana, posiada miłe dla oka i ciekawe wpływy chińskie. Zwiedzanie Chor Minor - charakterystycznego meczetu z czterema minaretami, który był niegdyś częścią zburzonej już medresy. Po intensywnym dniu pełnym przeżyć skierujemy się już w stronę hotelu, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Fakultatywnie wieczorem przedstawienie folklorystyczne w urzekającej medresie Nadir Devonbegi. Nocleg w Bucharze

      
 • 6 dzień

  Buchara / Chiwa

  Wyjazd do Chiwy (ok. 8-9 godz.). Po drodze przystanek widokowy nad rzeką Amu-darią. Przyjazd do Chiwy. Czas na odpoczynek i pierwsze spacery po mieście. Nocleg w Chiwie.

       
 • 7 dzień

  Chiwa

  Chiwa to niezwykłe miejsce. Dane archeologiczne wskazują, że miasto zostało założone na początku naszej ery. Miejscowa legenda głosi nawet, że założył je Sem – syn Noego. Zostało ono wpisane na listę UNESCO jako pierwszy obiekt z Uzbekistanu. Nie sposób krótko opisać wszystkie piękne i zabytkowe miejsca, które będziemy dziś oglądać i podziwiać. Do miasta wejdziemy poprzez Ata Darwazę – jedną z czterech bram wiodących do starej części miasta – Itchan Kala. Uliczkami Chiwy wędrować można wiele godzin, co chwila zatrzymując się przy jakimś niezwykłym miejscu. Zajrzymy m.in. do medres: Allakuli Khana, Muhammada Amina Khana – największej w mieście, przed którą znajduje się piękny, choć nieukończony nigdy minaret Kalta czy Muhammada Rahimkhana, gdzie obecnie znajduje się muzeum poświęcone ostatniemu chanowi Chiwy. Jeśli czas pozwoli odwiedzimy również XVIII-wieczny pałac chana Tash Hovli oraz mauzoleum Pahlawana Mahmuda. Nocleg w Chiwie.

      
 • 8 dzień

  Chiwa / Urgench / Taszkent

  Transfer do położonego nieopodal Chiwy miasta Urgench i przelot do Taszkentu. W Taszkencie odwiedzimy również plac Amira Temura, plac Niepodległości a także przystaniemy przed Teatrem Navoi. Zakończymy krótką wizytą w warsztacie ceramicznym, przy filiżance herbaty i lokalnych słodkościach wspomnimy ostatnie dni w Uzbekistanie. Nocleg w Taszkencie.

        
 • 9 dzień

  Wylot do Warszawy

  Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Warszawy liniami PLL LOT.

    

 

Zobacz program pdf

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa –Taszkent - Warszawa liniami PLL LOT oraz przelot na trasie Urgench-Taszkent.
 2. Przejazdy wg programu pociągiem na trasie Taszkent-Samarkanda, autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 USD płatne w Uzbekistanie).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.UWAGI I CHARAKTERYSTYKA TRASY:

Całkowite zniesienie obostrzeń przeciwko COVID-19.

 

Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

9 dni

Uzbekistan - serce starożytnej Azji 9 dni bezpośrednio PLL LOT

Cena za osobę:

5886 1380