Hongkong

Hongkong

Powrót do mapy

Historia Hongkongu to nie tylko historia niewielkiej wyspy i kilkudziesięciu brytyjskich kolonizatorów. To historia otwierania się Chin na świat Zachodu, historia wojen opiumowych, migracji, okupacji japońskiej, a w końcu negocjacji chińsko-brytyjskich zakończonych zwróceniem Hongkongu Chinom w 1997 r.

Specjalny Region Autonomiczny Hongkong podzielony jest w rzeczywistości na 3 części: wyspę Hongkong, półwysep Koulun oraz Nowe Terytoria, w skład których wchodzi również kilkaset wysp, w znacznej części niezamieszkałych.

Do największych atrakcji miasta należy bez wątpienia widok Zatoki Wiktorii, jaki rozciąga się ze szczytu wzgórza o tej samej nazwie. Wzgórze Wiktorii ma wysokość 552 m n.p.m. i przy dobrej pogodzie widok jest zachwycający.

Na szczycie czeka szereg stoisk z pamiątkami, restauracje, a także centrum handlowe. Zbocza góry zajęte są przez wysokie bloki, każde po kilkadziesiąt pięter. Wśród wąskich uliczek znajdziemy jednak również tor wyścigów konnych, niezwykle popularne miejsce wśród mieszkańców miasta a także liczne kluby sportowe, baseny czy centra rozrywki.

Najpiękniejsze miejskie plaże wyspy znajdują się przy południowym wybrzeżu, w tym uznana za najatrakcyjniejszą plaża w Zatoce Repulse. W wolnym czasie można zażyć tu kąpieli morskiej lub słonecznej. Miłośnicy historii i kina akcji nie powinni przepuścić okazji zajrzenia do zatoki Aberdeen, która słynęła kiedyś jako wioska biedoty, piratów i przemytników. Dziś jest miejscem, gdzie można przypomnieć sobie jak wyglądało niegdyś życie na łodzi lub popatrzeć na piękne i drogie jachty, zacumowane w dokach.

Wycieczki do tego miejsca:

Chiny - Trasa Prezydencka

Chiny - Trasa Prezydencka

18 dni

Najpopularniejsza trasa w ofercie CT Poland. Podczas 18 dni można zobaczyć zarówno najważniejsze miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Chin, nowoczesne miasta jak i piękne...

Najbliższy termin: 05.11.2020

6480 PLN + 1780 USD Łącznie ok.: 13390 PLN
Perły Chin - dookoła Państwa Środka

Perły Chin - dookoła Państwa Środka

29 dni

Miesiąc w Chinach  ****  krótki pobyt w Tybecie  ****  najbogatsza trasa na polskim rynku  ****  mnóstwo atrakcji, wysoki standard, pilot orientalista  ****  bogactwo kuchni i wrażeń

Najbliższy termin: 01.10.2020

7680 PLN + 3340 USD Łącznie ok.: 20650 PLN
Chiny - Cztery Smoki Chin

Chiny - Cztery Smoki Chin

12 dni

Cztery Smoki - cztery wielkie miasta Chin. Skarbnica historii i chluba nowoczesności.

Najbliższy termin: 04.11.2020

6480 PLN + 1440 USD Łącznie ok.: 12070 PLN