Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Szlakiem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej 17 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

 

 1 
wylot z warszawy 

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z przesiadką.

   

 2 
pekin

Przylot do Pekinu. Wizyta na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejażdżka rikszami po hutongach – najstarszej części Pekinu. Popołudniowa wizyta w jednym ze szpitali specjalizujących się w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie będzie można wysłuchać wykładu na temat głównych zasad medycyny chińskiej, metod diagnozowania oraz podstawowych zabiegów, którym poddawani są pacjenci. Nocleg w Pekinie.

 

 3 
PEKIN, WIELKI MUR

Całodniowa wycieczka poza miasto. W programie wizyta na Wielkim Murze . Wizyta w fabryce cloisonne, charakterystycznej dla Pekinu ceramiki. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Wieczorny pokaz kong-fu w wykonaniu mnichów z klasztoru Szaolin. Kong fu to sztuka walki, która rozwinęła się w Chinach w V w. w klasztorze Szaolin a która znajduje zastosowanie również obecnie jako jedna z najpopularniejszych w Chinach dyscyplin sportowych. Nocleg w Pekinie.

    

 4 
pekin

Poranna lekcja taijiquan z osobistym trenerem w pięknej scenerii Świątyni Nieba. Zwiedzanie Pałacu Letniego - jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł, które zdobywają coraz szerszy światowy rynek kosmetyków a także leków. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego, znanego jako Zakazane Miasto. Spacer po Wzgórzu Węglowym, skąd rozpościera się widok na Zakazane Miasto i centrum Pekinu. Wizyta w aptece Tongrentang, jednej z najstarszych chińskich aptek, niegdyś aptece cesarskiej, prowadzącej sprzedaż leków ziołowych nieprzerwanie od 1669 roku. Nocleg w Pekinie.

  

 5 
Pekin / Xi’an 

Transfer na lotnisko i przelot do Xi’an. Spacer po XIV–wiecznych Murach Miejskich. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscach przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Wizyta na Ulicy Kultury, znajdującej się w dzielnicy muzułmańskiej jest okazją do posmakowania różnych specjałów kuchni mniejszości narodowej Hui oraz wizyty na słynnym ziołowym targu. Obiadokolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Wieczorem przedstawienie „Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang”. Nocleg w Xi’an.

      

 6 
Xi’an

Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej, pochodzącej z III w. p.n.e. Zwiedzanie zakładu, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi wzniesionej w VII w. – symbolu miasta. Odpoczynek w herbaciarni. Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów w Chinach, występuje ich tu kilkaset gatunków i tyleż samo istnieje sposobów parzenia i smakowania herbaty. Podczas ceremonii będzie możliwość poznania różnych gatunków herbat, ich leczniczych właściwości, metod zaparzania jak również podawania. Nocleg w Xi’an.

  

 7 
Xi’an / Kunming

Transfer na lotnisko i przelot do Kunmingu. Kunming jest stolicą prowincji Yunnan a ze względu na łagodny klimat zwany jest również miastem wiecznej wiosny. Wizyta w taoistycznej Złotej Świątyni, spacer nad Zielonym Jeziorem oraz na rybim i kwiatowym targu. Wieczorne przedstawienie "Dynamiczny Yunnan", prezentujące kulturę zamieszkujących prowincję Yunnan mniejszości narodowych, w tym urzekający taniec pawia, który rozsławił ten show na cały świat. Nocleg w Kunmingu.

         

 8 
Kunming 

Wizyta w Parku Krajobrazowym Jiuxiang. Zwiedzanie Kamiennego Lasu – imponującego zespołu wapiennych skał ukształtowanych przez deszcz i wiatr. Wizyta w centrum masażu, który jest jedną z najpopularniejszych w Chinach metod leczenia. Na miejscu będzie również możliwość poznania różnych metod masażu. Nocleg w Kunming.

    

 9 
Kunming, Dali

Transfer na lotnisko i przelot do Dali, miejscowości zamieszkanej głównie przez mniejszość etniczną Bai. Do XIII w. miasto to było stolicą królestwa Nanzhao, a następnie królestwa Dali. Wycieczka statkiem po jeziorze Erhai, zwiedzanie starego miasta Dali oraz wizyta na kawiarnianej ulicy Cudzoziemców. Wizyta na starym mieście jest okazją do spróbowania najbardziej znanej w okolicy herbaty Pu’er, o której leczniczych właściwościach rozpisywały się już starożytne dzieła chińskie. Nocleg w Dali.

     

10 
Dali, Lijiang

Przejazd do Lijiangu, określanego jako jedno z najbardziej urokliwych miast w Chinach. Zwiedzanie starego miasta Dayan oraz Wizyta w Parku Stawu Czarnego Smoka, z którego przy dobrej pogodzie rozciąga się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Nocleg w Lijiang.

     

11 
Lijiang 

Wycieczka do Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka. Wjazd kolejką linową do położonego na wysokości 4506 m n.p.m. punktu widokowego, skąd roztacza się wspaniały widok na pobliskie szczyty i lodowce. Popołudniowy spektakl „Impresja z Lijiang” – spektakularne przedstawienie z udziałem setek aktorów dziesięciu mniejszości narodowych odgrywane w niezwykłej scenerii krajobrazów okolic Lijiang. Wizyta w Świątyni Nefrytowego Szczytu oraz zwiedzanie miejsc związanych z kulturą Dongba (Dongba to tradycja, wierzenia i pismo ludu Naxi). Dla chętnych wizyta w niewielkiej wiosce Baisha, gdzie rezyduje jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów lekarzy w okolicy, słynny dr He, który zasłynął ze swej gościnności i umiejętności dobierania ziołowych leków na różne schorzenia. Nocleg w Lijiang.

   

12 
Lijiang / Shangri-La

Przejazd do Shangri-la, niezwykłej, zamieszkiwanej głównie przez Tybetańczyków krainy w północnym Yunnanie. Wycieczka do jednego z najgłębszych wąwozów świata, Wąwozu Skaczącego Tygrysa, którym płynie rzeka Jangcy. Wizyta w będącej centrum Shangri-la tybetańskiej wiosce Dukezhong. Nocleg w Shangri-la.

     

13 
Shangri-La

Wizyta w Parku Narodowym Pudacuo – pierwszym parku narodowym Chin, wizyta nad jeziorem Szmaragdowej Pagody (3650 m n.p.m.). Zwiedzanie 300–letniego klasztoru Songzanlin. Wizyta w Shangri-La jest okazją do poznania kultury tybetańskiej a także jednego z najbardziej tajemniczych lekarstw, maczużnika chińskiego, cordyceps sinensis, który uznawany jest za najdroższy lek świata a który pojawia się w Europie jako składnik wzmacniających lekarstw i mikstur. Lek ten występuje w Tybecie ale znalezienie go jest niezwykle trudne. Nocleg w Shangri-la.

      

14 
Shangri-La / Hangzhou

Transfer na lotnisko i przelot do Hangzhou przez jedno z miast chińskich. Miastem tym zachwycał się Marco Polo, zaś chińskie powiedzenie głosi, że „W niebie jest raj, a na ziemi są Suzhou i Hangzhou”. Nocleg w Hangzhou.

        

15 
Hangzhou

Zwiedzanie Hangzhou. W programie wycieczka statkiem po Jeziorze Zachodnim otoczonym górami, pagodami i świątyniami. Wizyta na zboczu góry Feilaifeng (Szczyt Który Przyleciał z Daleka), gdzie znajduje się 330 rzeźb powstałych między X a XIV w. Wizyta na plantacji herbaty Longjing – jednej z najbardziej znanych i najlepszych zielonych herbat. Zwiedzanie Muzeum Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Nocleg w Hangzhou.

  

16 
Hangzhou / Szanghaj 

Przejazd do Szanghaju. Przejazd do nowoczesnej dzielnicy Szanghaju – Pudong oraz wjazd szybką windą na położony na wysokości 263 m taras widokowy Wieży Telewizyjnej „Perła Orientu”, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer po głównym placu Szanghaju – placu Ludowym, po bulwarze nad rzeką Huangpu – słynnym Bundzie oraz po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Wieczorem występ akrobatów chińskich – wspaniałe, miejscami zapierające dech w piersiach przedstawienie (tradycje akrobatyczne w Chinach liczą ponad 2000 lat). Nocleg w Szanghaju.

     

17 
Powrót do Warszawy

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

JEŚLI SĄ PAŃSTWO ZAINTERESOWANI ZRELIZOWANIEM PODOBNEJ LUB TEJ SAMEJ TRASY PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM LUB ZŁOŻENIE ZAPYTANIA PRZEZ FORMULARZ NA STRONIE.