Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Rejs po Brahmaputrze w stanie Assam i Nepal 24 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

 

 1 
wylot z warszawy 

Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.   

 2 
Delhi

Przylot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila) do Raj Ghat - miejsca nad brzegiem rzeki Jamuny, gdzie skremowano ciało Mahatmy Gandhiego. Nocleg w Delhi. 

 3 
Delhi / Agra

Przejazd do Agry w stanie Uttar Pradesh - dawnej stolicy imperium mogolskiego (ok. 6 godz.). Zwiedzanie Fortu w Agrze , masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Zwiedzanie Taj Mahal – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazywanego świątynią miłości. Wizyta w centrum wytwarzania pietra dura, słynnej mozaiki, która zdobi Taj Mahal. Nocleg w Agrze.    

 4 
Agra / Jhansi / Khajuraho

Przejazd do Jhansi pociągiem ekspresowym Shatabdi (ok. 2 godz.). Przejazd autokarem do Khajuraho (ok. 5 godz.). Zwiedzanie należących do najświetniejszych zabytków Indii Świątyń Khajuraho . Wzniesione w X – XI w. świątynie słyną z rzeźb przedstawiających sceny z Kamasutry. Liczne rzeźbienia i posągi przedstawiają motywy erotyczne: apsary – zmysłowe tancerki oraz mithuny – figury par miłosnych. Wieczorem fakultatywnie przedstawienie światła i dźwięku w zespole świątynnym. Tematem przedstawienia jest historia i kultura Khajuraho. Nocleg w Khajuraho. 

 5 
Khajuraho / Varanasi 

Kontynuacja zwiedzania świątyń Khajuraho. Przejazd na lotnisko w Khajuraho i przelot do Varanasi (13:25 – 14:50). Wieczorem fakultatywnie przejażdżka rikszami nad Gangesem. Udział w ceremonii aarti nad brzegiem rzeki. Nocleg w Varanasi.   

 6 
Varanasi

O świcie rejs łodziami po Gangesie. Nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują się słynne ghaty – schody prowadzące do wody – można obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych ablucji i ceremonii ofiarnych. Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie świątyni boga Śiwy i wizyta przy świątyni Durgi (Niedostępnej) – małżonki Śiwy. Wizyta w manufakturze oferującej słynne jedwabie z Varanasi. Nocleg w Varanasi.  

 7 
Varanasi / Delhi / Katmandu

Transfer na lotnisko i przelot do Katmandu przez Delhi. Nocleg w Katmandu.     

 8 
Katmandu 

Spacer po Placu Durbar, gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski oraz wiele świątyń. Zwiedzanie Bhadgaon, znanego też jako Bhaktapur (Miasto Wiernych), trzeciego co do wielkości miasta na terenie Doliny Katmandu , które od XIV do XVI w. było stolicą tego regionu. Wizyta w Bodhnath (znanym też pod nazwą Boudha), gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa. Wizyta w pracowni nepalsko-tybetańskich malowideł - thanek. Nocleg w Katmandu.   

 9 
Katmandu 

Rano fakultatywnie lot nad Himalajami (160 USD/os/1 godz.) Wizyta w Patan, drugim co do wielkości mieście w Dolinie Katmandu. Patan znany jest też pod nazwą Lalitpur, co oznacza „miasto piękna”. Zwiedzanie położonego w centrum miasta historycznego Placu Durbar, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajduje się niezwykłe bogactwo świątyń i innych zabytków historycznych. Zwiedzanie położonej na wzgórzu świątyni Swayambhunath, zwanej też „świątynią małp”, ze względu na obecność wielkiej liczby tych zwierząt. Nocleg w Katmandu   

10 
Kathmandu / Delhi

Transfer na lotnisko i przelot do Delhi (09:00 – 10:30). Kontynuacja zwiedzania Delhi. W programie Mauzoleum Humajuna , mogolskiego cesarza z XVI w. oraz Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Nocleg w Delhi.   

11 
Delhi / Tezpur

Przelot do Guwahati (09:45 – 12:10). Jeśli czas pozwoli przejazd na wzgórze Nilachal, skąd rozpościera się widok na miasto. Przejazd do Tezpur (ok. 5 godz.). Zaokrętowanie na statek. Nocleg na statku.*   

12 
Tezpur

Zwiedzanie Tezpur. Rejs do Silghat. Przejazd do Parku Narodowego Kaziranga. Safari jeepami. Powrót do Silghat. Nocleg na łodzi.   

13 
Tezpur / Kohora

Przejazd do Kohora na terenie Parku Narodowego Kaziranga. Safari na grzbiecie słoni. Popołudniem dalszy rejs do Biswanath Ghat. Zwiedzanie świątyni Biswanath. Nocleg na łodzi.     

14 
Kohora / Dhansirimukh

Rejs przez tereny Parku Narodowego Kaziranga. Spacer do okolicznych wiosek. Powrót na łódź. Nocleg na łodzi.     

15 
Dhansirimukh / Neemati

Rejs w stronę wyspy Majuli. Dla chętnych lekcja jogi. Nocleg na łodzi.  

16 
Neemati / Sivasagar  

Wycieczka do Sivasagar. Zwiedzanie ruin kompleksu świątynnego. Powrót na łódź. Nocleg na łodzi.   

17 
Sivasagar / Majuli / Neemati

Wizyta na wyspie Majuli. Wizyta w klasztorze. Powrót na łódź. Uroczysty wieczór pożegnalny. Nocleg na łodzi.  

18 
Neemati / Delhi

Zakończenie rejsu. Transfer na lotnisko w Dibrogarh i przelot do Delhi (14:05 – 17:55). Nocleg w Delhi.  

19 
Delhi / Chennai / Mahabalipuram

Transfer na lotnisko i przelot do Chennai (10:45 – 13:35). Przejazd do miejscowości wypoczynkowej Mahabalipuram. Nocleg w Mahabalipuram.  

20 
Mahabalipuram

Czas wolny, przeznaczony na wypoczynek na plaży.  

21 
Mahabalipuram

Czas wolny, przeznaczony na wypoczynek na plaży.  

22 
Mahabalipuram

Czas wolny, przeznaczony na wypoczynek na plaży.  

23 
Wylot z Indii

Wykwaterowanie do 12:00. Wieczorny transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.  

24 
Powrót do Polski

Wykwaterowanie do 12:00. Wieczorny transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.  

Jeśli są Państwo zainteresowani zrelizowaniem podobnej lub tej samej trasy prosimy o kontakt z biurem lub złożenie zapytania przez formularz na stronie.