Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Nepal - w cieniu Himalajów / 11 dni

Terminy i Ceny

65801450  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Nepal mamy w naszych sercach od dawna dlatego w 2019 r. postanowiliśmy zaoferować naszym klientom nowość - podróż do podnóża Himalajów.

Stworzony przez nas program usatysfakcjonuje wymagających klientów pragnących zwiedzać komfortowo, w niewielkim gronie pod okiem wykwalifikowanego pilota.

Z uwagi na fatalny stan dróg w Nepalu proponujemy przemieszczanie się samolotem, a nie busem, co pozwoli oszczędzić wiele godzin. Dodatkowo w Pokharze mają Państwo wybór między krótkim trekkingiem i noclegiem w klimatycznym guesthousie z widokiem na Annapurnę i Dhaulagiri a relaksującym dniem spędzonym przy hotelowym basenie w Pokharze. Dla każdego coś dobrego!

Zapraszamy w podróż pachnącą kadzidłem i curry. 

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Katmandu z przesiadką (lub dwoma w przypadku lotu przez Delhi).

2

Katmandu

Przylot do Katmandu. W zależności od godziny przylotu przejazd do hotelu lub rozpoczęcie zwiedzania. Katmandu to największe miasto doliny i równocześnie stolica państwa. Na zwiedzających największe wrażenie robi plac Durbar i stupa Swayambhunath położona na wzgórzu. Spacer po Thamelu, turystycznej dzielnicy, miejscu, gdzie znaleźć można najlepsze pamiątki. Nocleg w Katmandu.

  

3

Katmandu / Changu Narayan / Nagarkot

Przejazd do Nagarkot, gdzie z tarasu widokowego przy dobrej pogodzie podziwiać można panoramę Himalajów: Dhaulagiri, Mount Everest, Kangczendzongę czy Gauri Shankar. Po drodze wizyta w świątyni Changu Narayan, charakteryzującej się niezwykłym kunsztem wykonania hinduistycznym sanktuarium. Fasadę świątyni ozdabiają misterne rzeźby Wisznu i innych tantrycznych bóstw. Nagarkot to również miejsce wypadowe różnych tras spacerowych, więc jeśli siły witalne pozwolą wybierzemy się na spacer jedną z nich. Nocleg w Nagarkot.

  

4

Nagarkot / Pokhara

Powrót do Katmandu i przejazd na lotnisko. Przelot do Pokhary, miasta położonego ok. 200 km na zachód, u podnóża Annapurny i kilku innych ośmiotysięczników. Kiepski stan dróg nepalskich skłonił nas do tego, aby 10 godzinną podróż autobusem zastąpić 20 minutowym lotem, co pozwoli nam dłużej cieszyć się widokami Himalajów i atmosferą małego miasteczka, które daje się odczuć w Pokharze. Wizyta nad jeziorem Phewa: spacer w okolicach jeziora oraz wycieczka łodzią po jeziorze – okazja do kontemplacji okalających płaską taflę jeziora górskich szczytów. Dla chętnych spacer do Stupy Pokoju, górującej nad miasteczkiem. Nocleg w Pokharze.

      

5

Pokhara

Pokhara to pięknie położone miasteczko, miejsce odpoczynku dla ciała i duszy, dlatego mają Państwo możliwość wyboru jednej z dwóch opcji spędzenia tego dnia.

Opcja 1: Spacer po dzielnicy Lakeside, niespieszne zakupy i sporo czasu wolnego na kontemplację widoków przy kawie lub kultowym koktajlu mango lassi. Można będzie również skorzystać z hotelowego SPA lub odpocząć przy hotelowym basenie. Nocleg w Pokharze.

Opcja 2: Dla aktywnych krótki trekking do Sarangkot (ok. 3 godz., wys. 1592 m n.p.m.), miejscowości położonej na północ od miasta, słynącej z urzekającej panoramy na otaczające miasto szczyty: Annapurnę, Machapuchare, Nilgiri i Dhaulagiri. Po dotarciu na górę można powędrować dalej w kierunku Naun Danda lub odpocząć obserwując paralotniarzy, bowiem Sarangkot to popularne miejsce startów. Nocleg w lodgy w Sarangkot.

  

6

Pokhara / Bharatpur / Park Narodowy Chitwan

Dla osób, którego dnia 5 wybrały opcję wypoczynku w Pokharze, możliwość przejazdu na poranne zapalanie szczytów w Sarangkot. Przejazd na lotnisko i przelot do Bharatpur, niedaleko Parku Narodowego Chitwan . Korzystając z samolotu znów oszczędzamy ok. 7 godzin podróży autobusem, podróż z lotniska do samego parku potrwa ok. 1 godz. Park zamieszkują nosorożce, słonie, tygrysy, sarny, małpy oraz wiele gatunków ptaków. Po lunchu udamy się na zwiedzanie wsi ludności Tharu oraz słoniowej stajni. Jeśli pogoda dopisze udamy się również na punkt widokowy, z którego będziemy mogli obserwować zachód słońca. Nocleg w Chitwan.

    

7

Park Narodowy Chitwan

Cały dzień spędzimy na terenie parku. Będzie to okazja do spaceru lub przejażdżki po dżungli, pływania czółnem, obserwacji ptaków i innych dzikich zwierząt żyjących w wodzie i na lądzie. Tego dnia odwiedzimy również miejsce, gdzie mieszkają i nocują słonie, poznamy ich zwyczaje i spędzimy z nimi kilka miłych chwil, np. podczas ich kąpieli. Wieczorem przedstawienie taneczne w wykonaniu miejscowej ludności Tharu. Nocleg w Chitwan.

  

8

Park Narodowy Chitwan / Bharatpur / Katmandu / Bhaktapur

Przejazd na lotnisko w Bharatpur i przelot do Katmandu. Ostatni już raz korzystamy z usług nepalskich linii lotniczych oszczędzając ok. 10 godzin jazdy busem. Po przylocie do Katmandu wizyta w Bodhnath , gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska. Wokół stupy można spotkać mnichów i artystów tworzących na jedwabiu misterne malowidła religijne – thanki. Jeśli będzie możliwość wejdziemy do jednej z pracowni, aby poznać tajniki powstawania thanek. Zwiedzanie świątyni Pashupatinath , jednego z najświętszych miejsc hinduizmu na świecie. Przejazd do założonego w 889 r. Bhaktapur (Miasta Wiernych) , trzeciego co do wielkości miasta w Dolinie Katmandu, które od XIV do XVI w. było stolicą tego regionu. Wizyta w Bhaktapur będzie równocześnie okazją do atrakcyjnych zakupów. Nocleg w Bhaktapur.

    

9

Bhaktapur / Panauti / Namobuddha

Przejazd do urokliwego, niewielkiego miasteczka Newarów Panauti, gdzie u zbiegu rzek Roshi, Pungmati i niewidzialnej Padmabati, która nadaje temu miejscu święty charakter, stoi świątynia Indreśwar Mahadew. Panauti stanie się bazą wypadową do Namobuddha, trzeciego po Swayambhunath i Bodhnath najświętszego miejsca nepalskich buddystów. Na szczycie znajduje się klasztor Thrangu Tashi Yangtse z licznymi świątyniami upamiętniający jedno z kluczowych wydarzeń w życiu Buddy, gdy oddał swoje ciało umierającej z głodu tygrysicy i jej młodym. Wieczorem tradycyjna nepalska kolacja wraz z występami folklorystycznymi. Nocleg w Bhaktapur.

  

10

Wylot z Nepalu

W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko w Katmandu lub po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy i popołudniowy transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką (lub dwoma w przypadku lotu do Delhi).

  

11

Powrót do Warszawy

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką lub dwoma w przypadku lotu przez Delhi oraz przeloty na trasach Katmandu-Pokhara, Pokhara-Bharatpur, Bharatpur-Katmandu.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). W Chitwan zakwaterowanie w bungalowach, w Sarangkot i Bhaktapur w guesthousie.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania. Brak opieki pilota dla osób wybierających opcję 1 w dniu 5.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i pozostałych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 USD płatne w Nepalu).
 3. Wizy nepalskiej (25 USD + 1 zdjęcie, płatna na lotnisku).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na lotniskach, w hotelach, na granicy.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 stronę wolną.