Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Indie - prawdziwe południe / 18 dni

Terminy i Ceny

59651890  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Trasa ukazuje niezwykłe bogactwo przyrody oraz dziedzictwa kultury barwnego i różnorodnego południa Indii: lazurowe wody, zielone wzgórza, kokosowe gaje, plantacje roślin korzennych, starożytne pomniki i świątynie, architekturę kolonialną oraz mozaikę religijną subkontynentu.


Dla kogo: trasa dla każdego, kto chciałby uzupełnić poznanie Indii po podróży Złotym Trójkątem lub rozpocząć zwiedzanie subkontynentu od ciepłego, korzennego i pachnącego kadzidłami południa. 


Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych.  

ATUTY tej WYCIECZKI

 • Program obejmujący 2 największe atrakcje Indii Południowych: groty Adżanty i Ellory, obie na liście UNESCO.

 • Kilkugodzinny rejs po rozlewiskach Kerali, połącozny z noclegiem na klimatycznej łodzi.

 • Wypoczynek w nadmorskim kurorcie Mahabalipuram.

 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* i 3*, czystych, wygodnie położonych, oferujących kuchnię europejską i indyjską.

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.

 • Urozmaicone obiadkolacje w hotelach i restauracjach na mieście, możliwość poznania pikantnej kuchni i wyśmienitych potraw z palak panner, kurczak tandori, malai seekh, masala bhindi na czele. 

 • Bilety wstępu w cenie wycieczki.

 • Wiza w cenie wycieczki, brak opłaty za pośrednictwo wizowe.

magiczna kerala

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Bombaju z przesiadką.

2

Bombaj

Przylot do Bombaju. Zwiedzanie Bombaju: Mani Bhavan – dawna rezydencja i muzeum Mahatmy Ghandiego, a równocześnie niezwykłe muzeum poświęcone wielkiemu nauczycielowi, Wiszące Ogrody, Brama Indii. Wycieczka statkiem na wyspę Elephanta, by oglądać pochodzące z VI w. groty   – świątynie ku czci Śiwy. Przejazd słynną Marina drive, najbardziej reprezentacyjną aleją w mieście. Nocleg w Bombaju.

    

3

Bombaj / Aurangabad / Ellora

Transfer na lotnisko i przelot do Aurangabad, przesyconego kulturą muzułmańską. Przejazd autokarem do Ellora, aby podziwiać wykute w skale świątynie . Groty wykuwano w kamieniu między VI a IX w., tworząc niezwykłe miejsce spotkania trzech religii: buddyzmu, hinduizmu i dżinizmu. Na szczególną uwagę zasługują przedstawienia odwiecznej walki dobra ze złem pod postaciami Śiwy i Parwati i grota 16, największe arcydzieło sztuki kamieniarskiej w Indiach. Popołudniem zwiedzanie twierdzy w Daulatabadzie oraz grot buddyjskich, których początki sięgają III w. Twierdza ma opinię niemożliwej do zdobycia. Jej początki sięgają XII w., a obwarowania z XV w. Nocleg w Aurangabad.

    

4

Aurangabad / Adżanta

Przejazd do Adżanty  (ok. 2,5 godz.), aby podziwiać jeden z największych skarbów kultury indyjskiej. 30 buddyjskich grot z wspaniałymi rzeźbami i dobrze zachowanymi freskami tematycznymi, często przedstawiającymi sceny z dżataków, czyli opowieści o poprzednich żywotach Buddy. W drodze powrotnej krótka wizyta w mauzoleum Bibika Makbary, żony Wielkiego Mogoła Aurangzeba. Mauzoleum określane jest jako mały Taj Mahal. Nocleg w Aurangabad.

  

5

Aurangabad / Cochin

Transfer na lotnisko i przelot do Cochin (możliwa przesiadka w Bombaju) – najbardziej kosmopolitycznego miasta stanu Kerala, mozaiki wpływów holenderskich, portugalskich i brytyjskich. Wieczorem przedstawienie kathakali, tradycyjnej dla Kerali sztuki tańca. Nocleg w Cochin.

    

6

Cochin

Zwiedzanie fortu Cochin: m.in. kościół św. Franciszka – najstarsza budowla, wzniesiona przez Portugalczyków na początku XVI w., oraz chińskie sieci, którymi można sterować z lądu. Wizyta w Miasteczku Żydowskim, gdzie znajduje się synagoga Paradresi (zamknięta w piątki) – pamiątka po licznej społeczności Żydów, Pałacu Holenderskim oraz w sklepiku z przyprawami. Nocleg w Cochin.

  

7

Cochin / Alleppey

Zwiedzanie muzeum folkloru, kameralnego prywatnego muzeum powstałego w niezwykłych tradycyjnym domu. W muzeum zgromadzono piękną kolekcję masek tradycyjnego tańca, rzeźby, biżuterii i przedmiotów użytkowych. Przejazd do Alleppey (ok. 2 godz.). Zakwaterowanie na łodzi. Wycieczka łodzią po tzw. backwaters – rozlewiskach i kanałach wodnych – krajobrazie charakterystycznym dla wybrzeża Kerali. Przejażdżka wśród bujnej zieleni dżungli, gajów kokosowych i pól ryżowych daje sposobność podglądania codziennego życia ludności zamieszkującej te tereny. Nocleg w hotelu na łodzi.

    

8

Alleppey / Kumarakom / Periyar

Dalsza żegluga rozlewiskiem jeziora Vembanad do Kumarakom. Następnie przejazd do Periyar (ok. 5 godz.), parku narodowego będącego równocześnie rezerwatem tygrysów. Jeśli przejazd pójdzie sprawnie popołudnie można spędzić na spacerach po urokliwej miejscowości, skorzystanie z oferty jednego z salonów ajurwedy lub rejs statkiem po jeziorze Periyar, który będzie okazją do obserwacji przyrody rezerwatu, m.in.: słoni, małp i ptactwa (popołudniowe atrakcje dodatkowo płatne). Wizyta na plantacji przypraw. Wieczorem przedstawienie lokalnej sztuki walki Kalaripayattu. Nocleg w Periyar.

      

9

Periyar / Madurai

Poranny spacer w parku, dalsza obserwacja fauny i flory. Przejazd do Madurai (ok. 5 godz.), miasta będącego skarbnicą sztuki sakralnej i kultury tamilskiej. Zwiedzanie świątyni Meenakshi, jednej z największych świątyń Indii. Kompleks świątyń w stylu drawidyjskim jest poświęcony Meenakshi – bogini o rybich oczach, małżonce Śiwy czczonego jako Sundareśwara – przystojny bóg. Wizyta w XVII-wiecznym pałacu Thirumalai Najaka. Nocleg w Madurai.

    

10

Madurai / Chettinad

Dla chętnych fakultatywna poranna piesza wycieczka po mieście (pomiędzy 6:00 a 8:00), podczas której będzie można odkryć miasto z codziennej, mniej turystycznej strony. Przejazd do Chettinad, siedziby kupieckiej wspólnoty Chettiarów. Stare wsie, obecnie na wpół wyludnione, kryją okazałe rezydencje rodowe. Po południu przesiądziemy się do zaprzęgu, aby w ten nietypowy dla nas, ale typowy dla miejscowych sposób zwiedzić okolice, zajrzeć do wnętrza willi z kolumnami z drzewa jedwabnego, tekowego i granitu. W miarę możliwości w jednej z nich zjemy lunch. Wizyta w świątyni Kundrakudi Murugan. Nocleg w Chettinad.

    

11

Chettinad / Trichy

Przejazd do Trichy (ok. 3 godz.). Zwiedzanie Rock Fort oraz skalnych świątyń. Wizyta w pobliskim Śrirangam, kompleksie świątynnym położonym na wyspie pomiędzy dwoma rzekami, gdzie najsłynniejszym obiektem jest poświęcona Wisznu majestatyczna świątynia Ranganatha. Nocleg w Trichy.

    

12

Trichy / Thanjavur / Kumbakonam

Przejazd do Thanjavuru (Tanjore), położonego na żyznych ziemiach dorzecza Kaveri dawnej stolicy imperium Ćolów, Najaków i Marathów. Zwiedzanie powstałej w 1010 r. świątyni Brihadeshwary. Otoczoną licznymi sanktuariami pomocniczymi granitową świątynię poświęconą Śiwie wieńczy 66-metrowa wieża w kształcie piramidy (najwyższa w Indiach). Zwiedzanie Pałacu Królewskiego – rezydencji władców z dynastii Najaków i Marathów. Wizyta w galerii sztuki, prezentującej dzieła słynnej szkoły malarskiej z Thanjavuru oraz w pobliskiej wsi, gdzie wykonywane są tradycyjne wyroby z brązu. Dalszy przejazd do Kumbakonam. Zwiedzanie dwóch zespołów świątynnych – Swami Malai i Darasuram. Nocleg w Kumbakonam.

  

13

Kumbakonam / Pondicherry

Zanim wyruszymy do Pondicherry wizyta w kompleksie Gangaikondacholapuram, gdzie znajduje się świątynia Bridadashiwara. Przejazd do Pondicherry (ok. 5 godz.), nadmorskiego miasta założonego w końcu XVIII w. przez Francuzów, które pełniło rolę stolicy francuskiej kolonii. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na wypoczynek. Po południu zwiedzanie aśramu Aurobindy, bengalskiego guru, poety i filozofa. Wizyta w muzeum, które prezentuje bogaty zbiór eksponatów z okresu francuskiej władzy kolonialnej. Spacer po starym Pondicherry, gdzie znajdują się dawne rezydencje i budynki z czasów kolonialnych oraz po nadbrzeżnej promenadzie nad Zatoką Bengalską. Jeśli czas pozwoli zwiedzanie pobliskiego Auroville (Miasta Świtu), które powstało pół wieku temu, by urzeczywistnić ideę międzynarodowego miasta ludzi dobrej woli. Nocleg w Pondicherry.

    

14

Pondicherry / Mahabalipuram

Przejazd do Mahabalipuram  (ok. 2 godz.). Po drodze wizyta w świątyni Manakula Vinayagar. Zwiedzanie słynnego kompleksu świątynnego wzniesionego bezpośrednio nad Zatoką Bengalską przez panującą w VII w. dynastię Pallawów. Wykute w skałach reliefy, groty i monolityczne sanktuaria stanowią doskonały przykład sztuki południowoindyjskiej. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Nocleg w Mahabalipuram.

  

15

Mahabalipuram

Czas wolny na wypoczynek na plaży. Możliwość fakultatywnej wycieczki do Kanchipuram, gdzie znajdują się zabytki tamilskiej architektury z okresu panowania Pallawów. Nocleg w Mahabalipuram.

    

16

Mahabalipuram

Czas wolny na wypoczynek na plaży. Możliwość fakultatywnej wycieczki do Madrasu i żywego muzeum – Dakshina Chitra. W Madrasie zobaczymy sanktuarium św. Tomasza Apostoła oraz fort św. Jerzego, kompleks budynków wraz z muzeum i sekretariatem, gdzie w czasach imperium była główna siedziba Kompanii Wschodnioindyjskiej, a obecnie mieści się siedziba władz stanowych Tamil Nadu. Nocleg w Mahabalipuram.

    

17

Mahabalipuram / Wylot z Indii

Czas wolny na wypoczynek (pokoje dostępne do wieczora). Po kolacji przejazd do Madrasu na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką.

    

18

Powrót do Warszawy

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Bombaj i Madras - Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych oraz przelot na trasie Bombaj - Aurangabad - Cochin. Podczas przelotu wewnątrz Indii limit bagażu głównego 15kg. Możliwość dopłaty na miejscu.
 2. Przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju), w Trichy ***.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu).
 7. Wizę indyjską dla posiadaczy paszportu RP.
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (75 USD płatne w Indach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

W celu uzyskania wizy indyjskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 15 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 37 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

 

*
PAN PIOTR, WROCŁAW, LISTOPAD 2018      ocena 5/5

Przeloty międzynarodowe bardzo dobre. Z uwagi na nocny lot do Dubaju mile widziane późne wykwaterowanie z hotelu i bezpośredni transfer na lotnisko. Hotele na trasie dobre i bardzo dobre, wyśmienity w Allepy- nocleg na łodzi. Restauracje na trasie bardzo dobre. Jestem w pełni zadowolony z opieki pilota zajmującego się grupą. Pani Iwona wyśmienicie prowadziła cala imprezę. Olbrzymia wiedza i profesjonalność. Super .

 

*
Ankieta anonimowa, listopad 2014

Hotele na trasie - dobre i bardzo dobre. Wyżywienie - bardzo dobre. Program wystarczająco intensywny. Jestem w pełni zadowolona z pilota Dariusza Wilka. Duża kompetencja, życzliwość i serdeczność wobec całej grupy. Umiejętność przekazania dużego zasobu wiedzy, godny polecenia dla innych grup. Chciałabym pojechać z nim na następną wycieczkę.

 

*
Ankieta anonimowa, listopad 2014 

Jestem zadowolony z  intensywności programu wycieczki. Pilot Dariusz Wilk bardzo kompetentny, opiekuńczy wobec całej grupy. Fachowe przekazanie dużej wiedzy.  Godny polecenia na następne wyjazdy.

 

 * 
państwo katarzyna i marek   listopad 2009 

Dzień dobry,

dzieląc się wrażeniami z podróży do Indii Południowych podzielamy zdanie naszych poprzedników i gratulujemy Państwu zarówno dobrej organizacji jak również wspaniałego przewodnika po tym kraju w osobie Pana Piotra.  Była to bardzo udana i niezapomniana podróż.

Życząc wielu zawodowych sukcesów w organizacji podobnych wypraw pozdrawiamy Państwa bardzo serdecznie, a korzystając z okazji przesyłamy także specjalne usciski dla Pana Piotra.

 

*
państwo katarzyna i mirosław, listopad 2009 

Wycieczka zorganizowana bardzo profesjonalnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni a szczegóne słowa uznania należą się naszemu panu przewodnikowi Piotrowi. Oprócz tego,że był świetnym organizatorem to jego wiedza na temat Indii jest wprost imponująca.

 

*
państwo krystyna i bogusz, listopad 2009 

Dziękujemy za profesjonalne zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

Przede wszystkim jednak chcielibyśmy podzielić się wrażeniami dotyczącymi pilota, pana Piotra Orechwo. Piotr zaprezentował niezwykły profesjonalizm. Kwestie organizacyjne, dzięki Piotrowi, dograne były w każdym szczególe. Wiedza Piotra na temat Indii była wprost imponująca – większa niż lokalnych przewodników.

Piotrowi serdecznie dziękujemy, a Biuru gratulujemy tak profesjonalnego współpracownika.

 twoja opinia może być następna :)