Tajlandia to wakacyjny raj. Kraj ten oferuje zarówno najpiękniejsze na świecie plaże jak i zabytki, świadczące o wielkiej niegdyś potędze tajskich królów. Nasza wycieczka to gwarancja wypoczynku połączonego z komfortowym zwiedzaniem a także możliwością odwiedzenia Złotego Trójkąta, zamieszkiwanego przez wiele tajskich mniejszości.

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

 • Autorski program zwiedzania, sprawdzony przez wielu uczestników mniejszych i większych grup.
 • Najpiękniejsze i znane miejsca: Pałac Królewski w Bangkoku, Świątynia Szmaragdowego Buddy, pływający bazar Damnoen Saduak, Kanchanaburi i legendarny most na rzece Kwai.
 • Unikalne atrakcje w programie: kompeks Bang-Pa-In w Ayutthayi, muzuem opium, spływ bambusowymi tratwami, rejs łodzią po kanałach Thon Bhuri.
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* i 3*.
 • Wypoczynek w komfortowym kurorcie przy plaży.
 •  Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 • WSZYSTKIE bilety wstępu w cenie wycieczki.
 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Bangkoku z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  BANGKOK

  Przylot do Bangkoku, stolicy Tajlandii. Transfer do hotelu. Wieczorem rejs po rzece Chao Phraya. Kolacja w restauracji na statku. Po kolacji wizyta na jednym z nocnych targów, takich jak np. Patpong. Powrót do hotelu tuk-tukiem, trójkołową motorynką, jednym z najpopularniejszych środków transportu w Bangkoku. Nocleg w Bangkoku.

    
 • 3 dzień

  BANGKOK

  Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy (Wat Traimit). Największą atrakcję świątyni stanowi 3-metrowy, odlany ze szczerego złota posąg Buddy. Spacer po dzielnicy chińskiej i po targu kwiatowym, pełnym egzotycznych okazów storczyków i kwiatów lotosu. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie Świątyni Leżącego Buddy (Wat Pho), największej i najstarszej świątyni w mieście. Wizyta na terenie Wielkiego Pałacu Królewskiego i w znajdującej się na terenie pałacowym Świątyni Szmaragdowego BuddyRejs łodzią po kanałach Thon Bhuri, podczas którego można obserwować życie mieszkańców nad rzeką oraz starą zabudowę miasta. Nocleg w Bangkoku.

    
 • 4 dzień

  BANGKOK / SAMUT SONGKRAM / DAMNOEN SADUAK / KANCHANABURI

  We wczesnych godzinach rannych wyjazd do miejscowości Samut Songkram. Znajduje się tu bazar Maeklong, a w jego samym środku biegną czynne tory kolejowe, po których cztery razy dziennie przejeżdża pociąg. Kupcy na czas przejazdu pociągu w pośpiechu zwijają swoje stoiska, by ponownie je rozłożyć, kiedy tylko pociąg przejedzie. Następnie przejazd na pływający bazar Damnoen Saduak. Przepłynięcie łodzią na ten egzotyczny rynek. Można tu kupić owoce tropikalne, pamiątki, lokalne wyroby, a nawet zupę gotowaną na łodzi. Przejazd do Kanchanaburi, gdzie znajduje się znany z ekranizacji powieści Pierra Boulle’a Most na Rzece Kwai. Wizyta na cmentarzu alianckich jeńców wojennych, którzy zginęli podczas budowy kolei birmańskiej. Przejazd „koleją śmierci”. Nocleg w Kanchanaburi.

      
 • 5 dzień

  KANCHANABURI / AYUTTHAYA / CHIANG MAI

  Wyjazd w kierunku historycznej stolicy Ayutthayi. Po drodze wizyta w kompleksie pałacowo-parkowym królów w Bang Pa-In, wspaniałej letniej rezydencji rodziny królewskiej. Dalszy przejazd do położonej w pięknej, nadrzecznej scenerii Ayutthayi  (stolicy Syjamu do 1767r.), pełnej ruin dawnych wspaniałych świątyń i pałaców, która w okresie świetności należała do największych i najbogatszych miast na świecie. Zwiedzanie zabytków Ayutthayi, których architektura była inspiracją dla późniejszych budowli Bangkoku. Wyjazd nocnym pociągiem do Chiang Mai (miejsca leżące).

   

      
 • 6 dzień

  CHIANG MAI

  Przyjazd do Chiang Mai, gdzie stara buddyjska kultura miesza się z nowoczesną Tajlandią. Wizyta w świątyni Doi Suthep (1053 m n.p.m.), jednym z najświętszych miejsc pielgrzymkowych w kraju, świątyni Chang Man, na terenie której znajduje się kryształowy posążek Buddy chroniący przed katastrofami naturalnymi. Zwiedzanie Wat Chedi Luang– symbolu miasta. Kolacja z pokazem tradycyjnych tańców plemion i grup etnicznych Tajlandii. Nocleg w Chiang Mai.

   

    
 • 7 dzień

  CHIANG MAI

  Wizyta w Elephant Jungle Sanctuary, gdzie można przebywać ze słoniami w ich naturalnym środowisku i bliżej poznać te wspaniałe zwierzęta. Miejsce powstało w 2014 roku z inicjatywy ludu Karen oraz mieszkańców Chiang Mai, którzy troszczą się o los słoni. Podczas pobytu w ośrodku można karmić słonie, pomagać przy podawaniu lekarstw, oglądać ich kąpiele w pobliskiej rzece. Nie można na nich jeździć. Powrót do Chiang Mai. Zwiedzanie ogrodu orchidei. Czas wolny na zajęcia fakultatywne (nauka gotowania, lekcja tradycyjnego tańca, joga itp.). Nocleg w Chiang Mai. 

 • 8 dzień

  CHIANG MAI / CHIANG RAI / ZŁOTY TRÓJKĄT

  Przejazd do prowincji Chiang Rai znanej z przyrodniczego i kulturowego piękna wielu grup etnicznych. Całodniowa wycieczka do Złotego Trójkąta – miejsca, w którym łączą się granice trzech państw: Tajlandii, Laosu oraz Birmy. Jest to obszar, który był kiedyś ośrodkiem produkcji i handlu opium, co miało duży wpływ na styl życia mieszkańców. Przeprawa łódką przez rzekę Mekong do Laosu. Wizyta w muzeum opium. Powrót do Chiang Rai. Nocleg w Chiang Rai.

   

      
 • 9 dzień

  CHIANG RAI / BANGKOK / HUA HIN

  Przelot do Bangkoku i przejazd do Hua Hin – nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej położonej na zachodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Piękno okolic docenił król Tajlandii Rama VII wybierając to miejsce na letnią rezydencję zwaną Klai Kang Won, co oznacza „daleko od zmartwień”. Nocleg w Hua Hin.

        
 • 10 dzień

  HUA HIN

  Czas wolny, by korzystać z licznych atrakcji fakultatywnych lub odpocząć w cieniu palm. Nocleg w Hua Hin.

   

        
 • 11 dzień

  HUA HIN

  Czas wolny. Nocleg w Hua Hin.

    
 • 12 dzień

  HUA HIN / BANGKOK

  Transfer na lotnisko w Bangkoku. Przelot do Warszawy z przesiadką.

   

        
 • 13 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

   

     


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot na trasie Chiang Rai - Bangkok.
 2. Przejazd wg programu pociągiem nocnym (miejsca leżące) na trasie Ayutthaya - Chiang Mai.
 3. Przejazdy autobusami lub mikrobusami wg programu.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (55 USD
  płatne w Tajlandii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach, dworcach kolejowych i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem RP wyjeżdżających do Tajlandii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

W Pałacu Królewskim w Bangkoku lokalne prawo zabrania polskiemu pilotowi oprowadzania grup.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 30 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 49 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PANI EWA, GDAŃSK, LISTOPAD 2019      OCENA 4/5 

Przeloty międzynarodowe, bardzo dobre. Hotele - od dobrych po bardzo dobre, na wypoczynku hotel bardzo dobry, wspaniały na odpoczynek, trochę daleko wszędzie i to był problem, zeby coś zjeść ale mogliśmy wspaniale odpocząć. Hotel w Bangkoku do zmiany. Pilotka Felicja Bilska - wspaniała pod każdym względem. Ogromna wiedza i doświadczenie, świetnie zorganizowana, budująca relacje w grupie. Jedyna w swoim rodzaju. Przewodnik Mu - bardzo iły i kompetentny. Wypoczynek na końcu to bardzo dobry pomysł. Bardzo dobra organizacja, ciekawy program. Znakomita pod każdym względem przewodniczka Fela. Wspaniała!

ANKIETA ANONIMOWA, LISTOPAD 2019      OCENA 5/5 

Przeloty międzynarodowe, bardzo dobre. O wyborze zdecydowała korzystna relacja ceny do ilości świadczeń. Poza tym byłem już wcześniej raz i się nie zawiodłem. Bardzo dobry standard, cena i obsługa. Brakowało mi przyrody i nie podobała mi się wycieczka do Złotego Trójkąta. Pilotka Felicja jest super!

PANI ZOFIA, WARSZAWA, LISTOPAD 2019      OCENA 5/5 

Przeloty międzynarodowe, bardzo dobre, mimo przeciętnych posiłków. Jeste bardzo zadowolona z pracy pilotki. Posiada znakomitą umiejętność panowania nad nieprzewidzianymi sytuacjami, dużą wiedzę, wysoka kulturę osobistą, stałą gotowośc do pomocy, wykraczającą poza obowiązki pilota. Pani Felicja Bilska jest jednym z najlepszych pilotów, z jakimi do tej pory się spotkałam. Program oceniam jako przemyślany, zrealizowany w pełni, organizacja bez zarzutu.

ANKIETA ANONIMOWA, LISTOPAD 2019      OCENA 4/5 

Przeloty międzynarodowe, bardzo dobre. Hotele - od dobrych po bardzo dobre, na wypoczynku hotel świetny. śniadanie w większości super. Prilotka świetnie dogadywała się z grupą. Ma niesamowitą wedzę i widać, że jest pasjonatem. Rzetelnie wypełniała wszystkie obowiązki i była otwarta na nasze inicjatywy. W programie było nieco za dużo świątyń, za mało natury. 

PANI JOANNA, WARSZAWA, LISTOPAD 2018      ocena 5/5 

Przeloty międzynarodowe, bardzo dobre. Hotele na trasie. W Bangkoku- położenie obsługa dobra, czystość ok, ale niestety karaluchy w pokojach. W Kanchanaburi – wszystko bez zastrzeżeń, tylko klimatyzacja nieco głośna. W Chiang Mai i Chiang Rai – wszystko na poziomie. W Hua Hin piękny hotel, czysto, miło wypoczywać w takim miejscu. Jedyne utrudnianie hasło internetowe dzienne, w ciągu dnia wielokrotnie trzeba się logować. Restauracje na trasie. W Bangkoku czysto, obsługa dobra, ilość dań wystarczająca. W Hua Hin wszystko na wysokim poziomie. Reszta restauracji bez zastrzeżeń. Jestem w pełni zadowolona z pilota opiekującego się grupą. Pilot słucha i stara się spełnić dodatkowe życzenia, miły, kulturalny, pełen energii.

PANI ELŻBIETA, TORUŃ, LISTOPAD 2018      ocena 5/5 

Przeloty międzynarodowe oceniam średnio, latałam lepszymi liniami. Wszystkie hotele były dla mnie doskonałe. Łóżka wygodne, czysto, ciepła woda. Nic więcej nie trzeba. Jedzenie na trasie dobre, duży wybór nikt się nie zatruł i nikt nie schudł. W Hua Hin jedzenie super. Pilot zajmujący się grupą doskonały. Wysokiej klasy profesjonalista. Energiczny, opiekuńczy z inicjatywą. Posiada dużą łatwość nawiązywania kontaktów co ułatwia integrację grupy. Duże brawa.

ANKIETA ANONIMOWA, LISTOPAD 2018     ocena 5/5 

Przeloty międzynarodowe oceniam na dobry plus. Ocena hoteli na trasie. W Bangkoku wszystko było ok. W Kanchanaburi słaby internet (Wi-Fi), ale za to dobre miejsce, aby odpocząć. W hotelu w Chiang Mai wszystko było ok, wszędzie blisko (masaże, targ nocny). W Chiang Rai bardzo dobry hotel, przyjemne miejsca. W Hua Hin bardzo dobry hotel, położenie nad morzem – świetne, ale daleko do miasta (20 km). Restauracje na trasie – duzy wybór jedzenia, smacznie, wiele opcji wyboru w Bangkok, Chiang Mai, Hua Hin, zaś w pozostałych miejscach mały wybór ale bardzo dobre jedzenie.

pani iwona, gdynia   listopad 2015 

Hotele na trasie i restauracje bardzo dobre. Pilot opiekujący się grupą Pan Piotr Rogalski zawsze bardzo dobrze przygotowany z opisu świątyń jak i kultury oraz życia codziennego Tajów, jak również słoni.

 

ankieta anonimowa   listopad 2015 

Hotele i restauracje bardzo dobre, czasem rewelacyjne. Jestem w pełni zadowlony ze zwiedzania i wypoczynku. Super. Dziękuję !!!

 

pani katarzyna, olsztyn   listopad 2013 

W ciągu kilkunastu dni wycieczki poznałam kraj, który pozytywnie nastawił mnie do dalszego zwiedzania Azji. Pilotka Natalia Kazberuk – bardzo dobra komunikatywność, fachowość i wysoka kultura osobista, oraz profesjonalizm.

twoja opinia może być następna :)

Tajlandia 13 dni  to trasa doskonale  łącząca zwiedzanie z wypoczynkiem. Podczas 13 dni zobaczą Państwo zarówno najważniejsze miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Tajlandii, nowoczesne miasta, jak i piękne krajobrazy północy wraz zamieszkującymi mniejszościami etnicznymi. Uczestnictwo w tej trasie to gwarancja bogatego programu zwiedzania, komfortowego zakwaterowania i wypoczynku na bajecznych plażach

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi z międzylądowaniem w jednym z portów lotniczych. Dokładne informacje o godzinach przelotów znajdą Państwo w załączonym liście przewodnim. Podczas niektórych krótkich lotów linie lotnicze nie zapewniają posiłku oraz napojów. Wówczas istnieje możliwość kupienia kanapki na pokładzie za ok. 5 EUR/szt. Podczas długich rejsów do i z Azji serwowane będą dwa posiłki, w tym co najmniej jeden ciepły oraz zimne i ciepłe napoje.

Wybór miejsca w samolocie możliwy jest zazwyczaj tylko podczas odprawy na lotnisku.

Podczas spotkania na lotnisku pilot przekaże Państwu dokumenty podróży: wydruk biletu elektronicznego na przelot międzynarodowy oraz polisę ubezpieczeniową. Pilot wręczy również zawieszki na bagaże. Dokumenty zostaną wydane po okazaniu dowodu osobistego lub kopii umowy z naszym biurem. Bilet na przelot wewnętrzny oraz przejazd pociągiem nocnym będzie miał ze sobą lokalny przewodnik lub pilot.

UWAGA: Po odprawie prosimy nie wyrzucać wydruku biletu elektronicznego. Może okazać się on niezbędny podczas powrotnego lotu do Polski.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu linia lotnicza zapewnia przelot w późniejszym terminie, a jeśli to konieczne także nocleg i wyżywienie.

Bagaż główny: Każdy pasażer może mieć jedną sztukę bagażu głównego. Waga bagażu nadanego przez 1 osobę w trakcie odprawy biletowo-bagażowej nie powinna przekraczać 20 kg lub 23 kg (w zależności od linii lotniczej). Dla dwóch lub więcej osób posiadających jedną sztukę wspólnego bagażu, waga bagażu nie może przekroczyć również 20 kg lub 23 kg. Informacje o przewoźniku oraz o limicie bagażowym znajdą Państwo w liście przewodnim.

Podczas przelotów wewnątrz Tajlandii ciężar nadanego bagażu nie może przekroczyć 20 kg/os. Każda linia lotnicza ma własny taryfikator opłat za nadbagaż (np. KLM, Finnair ok. 80 EUR za kolejny bagaż o wadze do 23 kg).

UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

 

Bagaż podręczny: 1 sztuka, nie przekraczająca wymiarami sześcianu o wymiarach 55cm / 40cm / 20cm i nie cięższą niż 5-7 kg (zależnie od linii lotniczych); a także płaszcz, parasol, niewielkich rozmiarów torebkę i niewielką ilość materiałów do czytania na pokładzie samolotu. Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dot. przewozu bagażu, np. zakaz przewozu przedmiotów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.

Z uwagi na charakter wycieczki najwygodniejszym bagażem będzie walizka na kółkach o niewielkich rozmiarach.

Podczas pakowania przydatne okażą się duże plastikowe torby. Może się zdarzyć, że w trakcie podróży część ubrań zamoknie od deszczu czy wilgoci w powietrzu. W wilgotnym klimacie ubrania schną wiele dni i przełożenie ich do oddzielnych plastikowych toreb pozwoli oddzielić je od reszty suchych ubrań.

Zdarza się, że podczas lotu kosmetyki tracą szczelność i rozlewają się w bagażu. Dobrze jest je również zapakować w oddzielne plastikowe woreczki.

Jeśli podróżujemy z drugą osobą, mając do dyspozycji dwie walizki, dobrze jest spakować część rzeczy każdej z osób do jednej, pozostałe do drugiej. W przypadku zagubienia jednego bagażu przez linie lotnicze, co zdarza się bardzo rzadko, pozwoli to komfortowo doczekać momentu dostarczenia przez linię zagubionego bagażu.

Podczas pobytu na lotnisku, na dworcu czy podczas przeprawy promowej usługi bagażowe nie są objęte ceną wycieczki, w niektórych miejscach nie są one w ogóle dostępne. Może się zdarzyć, że będą Państwo musieli sami przenieść bagaż z autokaru do hali odlotów lub z pociągu do autokaru. Prosimy wziąć to pod uwagę przygotowując bagaż.

Bagaż podręczny nie powinien być zbyt duży i ciężki. Warto trzymać dokumenty lub pieniądze w oddzielnych saszetkach, dodatkowo w plastikowych torbach, co ochroni jest przed kurzem czy wilgocią. Tyczy się to głównie paszportu, biletów lotniczych czy pieniędzy.

Ze względu na przelot samolotem (zarówno podczas przelotów międzynarodowych, jak i wewnątrz Tajlandii) w bagażu podręcznym nie wolno przewozić przedmiotów zaliczanych do niebezpiecznych (nożyki, pilniczki oraz płyny, żele i aerozole itp.). Zgodnie z przepisami płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml - muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. torebka dwuścienna w wymiarach 22 cm x 15cm, z plastikowym suwakiem). Perfumy i alkohol zakupione w sklepach wolnocłowych można wnosić na pokład samolotów, jednak muszą być one zapakowane w specjalnie zapieczętowane przez personel sklepu torby.

PŁYNY O POJEMNOŚCI POWYŻEJ 100 ML, ZAKUPIONE POZA UE, NIE MOGĄ BYĆ WWOŻONE DO UE W BAGAŻU PODRĘCZNYM (oznacza to, że jeśli powrót do kraju odbywa się przez port UE, nie można dokonać zakupu takich płynów na lotnisku w Azji).

Definicja substancji płynnych, których w dużych ilościach nie wolno przewozić w bagażu podręcznym obejmuje: wodę i inne napoje, zupy, syropy, perfumy, żele (np. do włosów), pasty (w tym pasty do zębów); kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs), kremy, odżywki i oliwki, spraye, substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty) oraz inne substancje o podobnej konsystencji.

W bagażu podręcznym przyda się długopis, gdyż podczas podróży wypełnia się liczne formularze wjazdowe, wyjazdowe, deklaracje celne itd.

 • ubrania: powinny być dostosowane do trasy i terminu (proszę sprawdzić tabelę klimatyczną); lekkie, oddychające, wygodne ubrania, sweter lub inne ciepłe okrycie może się przydać podczas pobytu w klimatyzowanych pomieszczeniach, np. w pociągu, w hotelach czy restauracjach,
 • wygodne obuwie, np. sportowe lub takie, które łatwo zdjąć wchodząc do świątyń,
 • mały plecak (aby zapakować rzeczy potrzebne w czasie zwiedzania),
 • okrycie głowy dla ochrony przed słońcem, strój przeciwdeszczowy,
 • leki zażywane regularnie (leki zażywane codziennie lub co kilka dni należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego),
 • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, balsam nawilżający,
 • przejściówkę do gniazdka elektrycznego,
 • strój kąpielowy,
 • karty pamięci do aparatu fotograficznego lub zapasowe filmy, baterie,
 • mały ręczniczek lub wilgotne chusteczki, których można użyć np. podczas podróży pociągiem (w pociągu nie ma możliwości skorzystania z prysznica),
 • preparat przeciwko komarom.
 • dużych ręczników kąpielowych – są dostępne w każdym pokoju hotelowym
 • naczyń i grzałek do gotowania wody – czajniki i filiżanki są dostępne w każdym pokoju hotelowym
 • Hotele, z których korzystamy na trasie to obiekty o standardzie 3* i 4*. Pokoje hotelowe wyposażone są w łazienkę, klimatyzację, telewizor oraz telefon. W pokojach zazwyczaj znajdują się czajniki, filiżanki, szklanki do napojów oraz sejf. Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe i do rąk, mydło, szampon, jednorazowe klapki oraz papier toaletowy. W niektórych hotelach jest także suszarka do włosów i szlafrok. Niektóre łazienki wyposażone są w dodatkowe produkty (gąbka do masażu, prezerwatywy, itp.) – wszystkie one są dodatkowo płatne. W razie wątpliwości prosimy pytać pilota. Hotele oferują 24 godzinny dostęp do ciepłej wody.
 • W pokojach mogą znajdować się mini bary. Napoje i słodycze, które znajdują się w środku są dodatkowo płatne.
 • Doba hotelowa w Tajlandii, tak jak w większości państw na świecie, trwa, w zależności od hotelu od godziny 12:00-14:00 do godz. 12:00 dnia następnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że po porannym przylocie do Bangkoku, jak również po nocnej podróży pociągiem, pokoje nie będą jeszcze dostępne; w takim przypadku najpierw realizowana będzie część zwiedzania. Po otrzymaniu przez pilota potwierdzenia z hotelu o możliwości wcześniejszego zakwaterowania, grupa pojedzie do hotelu.
 • Ze względu na bogaty program zwiedzania, zazwyczaj nie ma możliwości powrotu do hotelu w ciągu dnia (grupa wyjeżdża rano po śniadaniu, a wraca wieczorem po kolacji).

Podczas podróży niezbędnym dokumentem jest paszport. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki oraz posiadać przynajmniej jedną wolne stronę na stempel graniczny.

 

Tajlandia położona jest w strefie klimatów tropikalnych. Pomiędzy grudniem a marcem z kierunku północno-wschodniego wieją wiatry pasatowe, zaś od czerwca do września, z południowo-zachodniego – monsuny, które przynoszą znaczne opady deszczu. Podobnie jak w innych krajach o klimacie tropikalnym, opady deszczu są tutaj gwałtowne, ale krótkie. Dzienne temperatury rzadko spadają poniżej 25° C.

Wahania temperatur w Tajlandii są stosunkowo niewielkie i przez cały rok utrzymuje się temperatura pomiędzy 15 a 30° C, jednocześnie utrzymuje się wysoka wilgotność powietrza.

  

Średnie najwyższych (W) i najniższych (N) temperatur w wybranych miastach, podane w °C.

 

 

Miesiąc

Bangkok

Kanchanaburi

Ayutthaya

Chiang Mai

Hua Hin

W

N

W

N

W

N

W

N

W

N

I

32

22

33

17

31

17

29

14

29

21

II

32

24

36

21

33

19

32

16

31

21

III

33

26

38

23

35

22

34

19

32

23

IV

34

27

38

25

36

24

36

23

33

24

V

33

27

36

25

34

25

34

24

33

25

VI

33

27

34

24

33

24

32

24

33

25

VII

32

26

33

24

32

24

32

24

33

24

VIII

32

26

33

24

31

24

31

24

32

24

IX

32

25

33

23

31

23

31

23

32

24

X

32

25

32

23

31

23

31

22

31

23

XI

31

23

31

21

31

20

29

19

30

23

XII

31

21

31

17

30

17

28

15

29

21

Różnica czasu między Polską a Tajlandią w okresie zimowym wynosi + 6 godzin, a w okresie letnim + 5 godzin. Na terenie całego kraju obowiązuje jedna strefa czasowa.

Najlepiej zabrać ze sobą zarówno gotówkę, jak i karty kredytowe. Nigdy jednak nie należy trzymać ich w jednym miejscu. Dobrze jest również gotówkę rozłożyć na cześci. Przyda się specjalna torebka zawieszana na szyi bądź pasek z kilkoma kieszeniami, gdzie można trzymać pieniądze. Bezwzględnie należy pilnować pieniędzy w takich sytuacjach jak przepakowywanie, zakupy czy wymiana waluty.

Podczas trasy będą Państwo mieli okazję spróbować różnych dań kuchni tajskiej. Śniadania są spożywane w hotelach. Mają zazwyczaj formę bufetu, gdzie dostępna jest kuchnia azjatycka i europejska.

Restauracje dobieramy bardzo starannie, najczęściej są to lokalne restauracje poza hotelami. Posiłki spożywane są przy kilkuosobowych stołach. W większości przypadków serwowane są zestawy obiadowe.

Kuchnia tajska jest daleką krewną kuchni chińskiej. Jej nieodłącznym składnikiem są zupy i ryż, do którego podaje się wołowinę, wieprzowinę, kurczaka, ryby – zawsze pokrojone na drobne kawałki – oraz gotowane warzywa. Potrawy są zwykle pikantne, do dań przeznaczonych dla Europejczyków dodaje się mniej przypraw. Zgodnie z miejscowym zwyczajem jada się trzymając w prawej dłoni łyżkę i pomagając sobie widelcem trzymanym w lewej ręce.

AUTOKAR

Podczas trasy grupa przemieszcza się klimatyzowanymi autokarami lub mikrobusami dostosowanymi do liczebności grupy. Autokary nie są wyposażone w toalety i lodówki. Kolejność zapisu na wycieczkę nie decyduje o wyborze zajmowanych miejsc w autokarze. W niektórych regionach, z powodu wąskich dróg, nie mogą być wykorzystywane większe autobusy, wówczas grupa będzie się przemieszczała tylko mikrobusami. Autokary i mikrobusy często nie posiadają luku bagażowego, dlatego zdarza się, że bagaż wieziony jest wewnątrz autokaru.

SAMOLOTY

Zgodnie z programem wycieczki będzie jeden przelot samolotem. Zazwyczaj korzystamy z linii Air Asia. W czasie lotu napoje i przekąski są płatne. Na trasach wewnętrznych obowiązują te same zasady przewozu bagażu, co podczas przelotów międzynarodowych. Alkohol może być przewożony w bagażu głównym.

POCIĄGI

Przejazd pociągiem nocnym odbywa się w klasie drugiej w wagonach bez podziału na przedziały. Na noc miejsca siedzące są rozkładane do pozycji leżącej. Bagaże podróżują razem z Państwem w tym samym wagonie.

Grupie towarzyszy licencjonowany polski pilot wycieczek, który spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie. W każdym mieście jest również przewodnik miejscowy posługujący się językiem tajskim i angielskim. W zwiedzanych miejscach polski pilot tłumaczy to, co o zabytkach opowiadają lokalni przewodnicy. Pilot nie oprowadza grup po zwiedzanych miejscach, jednak służy zawsze swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jednostką monetarną w Tajlandii jest baht (THB), który dzieli się na 100 satangów.

1 USD = ok. 33 THB, 1 EUR = 35 THB (stan z kwietnia 2015).

W obiegu są następujące monety: częściej 25, 50 satangów, 1, 2, 5, 10 bahtów, rzadziej 1, 5, 10 satangów, zaś banknoty występują w nominałach: 20, 50, 100, 500, 1000 bahtów.

W sklepach i na bazarach płaci się tylko bahtami, dolary lub euro przyjmowane są bardzo rzadko.

Spośród walut zagranicznych najłatwiej jest wymienić dolary amerykańskie i euro. Prosimy pamiętać, że w Tajlandii wymieniać można tylko dolary wydane po 1996 r. Dodatkowo banknoty nie mogą być zniszczone tj.: zaplamione, przetarte, naderwane itp. Banki w Tajlandii czynne są od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30-15.30. Większość z nich znajduje się w pobliżu miejsc odwiedzanych często przez turystów. W pobliżu hoteli banki mają swoje kantory, czynne codziennie, w godz. ok. 8.00-20.00. Gotówkę można najkorzystniej wymienić w banku lub w oficjalnych kantorach wymiany (Money Changer). Można to zrobić również w recepcji hotelowej, z tym że kurs jest tutaj zwykle mniej korzystny. Kurs wymiany różni się w zależności od wymienianych nominałów (mniejsze mają niższy kurs). Podczas wymiany walut często wymagane jest okazanie paszportu. Niektóre kantory pobierają prowizje.

Ceny towarów spożywczych w tajskich supermarketach i większych sklepach są z reguły zbliżone lub niższe od tych w Polsce. Ceny towarów na targowiskach są z reguły znacznie niższe niż w Polsce. Na bazarach powszechnie przyjętym zwyczajem jest targowanie się o cenę (ceny pierwotnie oferowane cudzoziemcom mogą być bardzo zawyżone) - targowanie odbywa się często poprzez wypisywanie cen na kalkulatorze. Przed dokonaniem zakupu prosimy upewnić się co do jakości i autentyczności kupowanych artykułów.

UWAGA: Wywóz posążków Buddy z Tajlandii, które przedstawiają wartość historyczną ze względów etyczno-religijnych, możliwy jest pod warunkiem posiadania certyfikatu zakupu wydanego przez autoryzowany sklep.

Ideą CT Poland jako biura specjalizującego się w organizacji wycieczek do Azji jest jak najpełniejsza prezentacja odwiedzanego kraju. Wiele imprez oferowanych przez inne biura jako opcjonalne punkty programu u nas wliczone są w cenę imprezy. Bogate programy stwarzają stosunkowo mało okazji do ich fakultatywnego uzupełniania. Oferowane na miejscu fakultety stanowią propozycję lokalnych przewodników i mogą odbywać się tylko pod warunkiem zrealizowania głównych punktów programu. Przykładowe wycieczki w czasie wypoczynku w Hua Hin:

- całodzienna wycieczka do wodospadu Pa-La-U i wsi Karenów: od 75 USD/os.

- całodzienna wycieczka do wodospadu Pa-La-U i jazda na słoniach: od 75 USD/os.

- całodzienna wycieczka do wodospadu Pa-La-U, spływ kajakiem i jazda na słoniach: od 85 USD/os.

- półdniowa wycieczka do Parku Narodowego Sam Roi Yod: od 55 USD/os.

- całodzienny snorkeling koło wyspy Koh Talu: ok. 80 USD/os.

Ostateczna cena wycieczek fakultatywnych uzależniona jest od liczby osób w nich uczestniczących. Więcej informacje na temat wycieczek udzieli pilot.

Pierwszego dnia wycieczki na ręce pilota należy przekazać wskazaną na umowie kwotę na napiwki dla lokalnych przewodników oraz kierowców. W cenę wycieczki nie są wliczone napiwki za usługi bagażowe w hotelach – koszt dostarczenia bagażu do pokoju wynosi ok. 1 USD za bagaż. Poza branżą turystyczną dawanie napiwków nie jest powszechnie przyjęte, jednak podczas korzystania z taksówki można zostawić kierowcy niewielką resztę.

Językiem urzędowym jest język tajski, w użyciu są również: angielski, chiński i dialekty regionalne. Przeciętny Taj spotkany na ulicy nie posługuje się językiem angielskim. Języka tego nie znają zazwyczaj również taksówkarze. Po angielsku, przynajmniej w podstawowym zakresie, mówi zazwyczaj obsługa hotelowa oraz sprzedawcy na większych bazarach, nastawionych na turystów z zagranicy. Język angielski jest również językiem, jakim posługują się lokalni przewodnicy.

220V / 50Hz. W niektórych hotelach potrzebna jest przejściówka, którą można wypożyczyć w recepcji. Typy wtyczek spotykane w Tajlandii:

Polskie telefony komórkowe posiadające roaming działają, a zasięg jest niemal wszędzie, poza kilkoma miejscami, gdzie sygnał może być nieco słabszy. Można również dzwonić do Polski z telefonów hotelowych. Minuta połączenia kosztuje najczęściej około 5 PLN. Kafejki internetowe dostępne są praktycznie w każdym hotelu. Średni koszt połączenia internetowego to ok. 5 USD/pół godziny. W większości hoteli jest możliwość korzystania z Internetu w pokoju, pod warunkiem posiadania własnego komputera lub z sieci bezprzewodowej dostępnej w lobby hotelu. Internet w kafejkach poza hotelem kosztuje ok. 1-2 USD/godzinę.

Tajlandia jest krajem bezpiecznym i życzliwym dla gości z zagranicy. Przestępczość jest stosunkowo niska. Należy jednak zachować ostrożność w miejscach uczęszczanych przez turystów oraz w środkach komunikacji (zdarzają się kradzieże kieszonkowe oraz przypadki wydania fałszywych banknotów). Wartościowe przedmioty i gotówkę należy trzymać przy sobie bądź w zamkniętym sejfie w pokoju lub w sejfie w recepcji. Zarówno biuro jak i hotel nie odpowiadają za wartościowe rzeczy pozostawione poza sejfem w pokoju hotelowym.

Korzystając z taksówki, prosimy pamiętać o zabraniu paragonu wydawanego przez kierowcę. W przypadku pozostawienia czegokolwiek w taksówce umożliwi to identyfikację pojazdu.

W Tajlandii obowiązuje bardzo restrykcyjne prawodawstwo. Posiadanie najmniejszej ilości narkotyków może być karane śmiercią.

RUCH ULICZNY: Prosimy pamiętać, że w Tajlandii obowiązuje ruch lewostronny. Przechodzenie przez ulicę w miejscach innych niż przejścia dla pieszych jest zabronione. Prosimy dla własnego bezpieczeństwa korzystać zawsze z oznakowanych przejść dla pieszych, przejść podziemnych i kładek dla pieszych.

W Tajlandii nie są wymagane żadne szczepienia ochronne. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny. Zagrożenie malarią jest minimalne, jednak aby uzyskać więcej informacji zalecamy kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej.

W razie potrzeby skorzystania z miejscowych usług medycznych należy zgłosić się do pilota, bądź bezpośrednio do centrum alarmowego Ubezpieczyciela (numer telefonu znajdą Państwo na polisie, którą przekaże pilot wycieczki).

Na wypadek konieczności skorzystania z porady medycznej lub hospitalizacji koszty do 100 USD z reguły pokrywa sam poszkodowany. Rachunki (należy pamiętać, aby zawsze o nie poprosić) rozliczane są po powrocie do Polski. Przed podróżą zalecamy wykonanie wszelkich niezbędnych badań oraz przeglądu stomatologicznego.

Ze względów praktycznych wskazane jest zabranie najczęściej stosowanych w domu leków. Apteczka podróżna powinna zawierać środki przeciw komarom, dezynfekujące, plastry, leki przeciw biegunce i przeziębieniu.

Leki zażywane regularnie sugerujemy zapakować do bagażu podręcznego. Jeśli w bagażu podręcznym planują Państwo przewozić igły do podawania leku, wówczas niezbędne będzie zaświadczenie w języku polskim i angielskim wydane przez lekarza, zaświadczające o konieczności podania leku, poświadczone pieczątką.

Tajlandia jest krajem bezpiecznym, ale różnica flory bakteryjnej może wywołać problemy żołądkowe. Należy pamiętać, aby często myć i dezynfekować ręce.

Tempo zwiedzania dostosowane jest do kondycji przeciętnego turysty. W okresie letnim wilgotność i upał mogą jednak osłabić wytrzymałość. Należy pić dużo płynów, najlepiej wody lub zielonej herbaty.

Aby ustrzec się chorób należy dbać o higienę osobistą, unikać żywności niewiadomego pochodzenia i pić wyłącznie napoje zamknięte fabrycznie. Prosimy unikać napojów z lodem, bowiem lód rzadko robiony jest na bazie butelkowanej wody. Przez otwarciem butelki nalezy zwrócić uwagę, czy nie była ona naruszona.

Z pewnością przydadzą się środki pozwalające szybko zdezynfekować dłonie – żele, chusteczki.

Woda z kranu nadaje się do mycia zębów. Nie zaleca się jej spożywania. Owoce należy spożywać po ich umyciu i obraniu ze skórki.

Jedząc na ulicy powinno się zwrócić uwagę czy sprzedawca ma rękawiczki (jeśli serwuje jedzenie rękoma) oraz czy zachowane są inne podstawowe zasady higieny.

Latem w większości regionów Tajlandii słońce operuje bardzo silnie. Prosimy o zabranie ze sobą środków z wysokim filtrem chroniących przed słońcem. Przyda się również czapka lub chustka oraz okulary przeciwsłoneczne.

We wszystkich hotelach i restauracjach serwujących kuchnię zachodnią spotkać można toalety w stylu zachodnim. W restauracjach tajskich, na stacjach paliwowych czy w zwiedzanych obiektach toalety mogą mieć charakter azjatycki (tzw. kucany). Toalety publiczne są bardzo powszechne, ale często brak jest papieru toaletowego.

Jet lag to typowa dolegliwość podczas przekraczania kilku stref czasowych w krótkim czasie. Charakteryzuje się ogólnym zmęczeniem, sennością i rozdrażnieniem.

Oto kilka rad, które pomogą Państwu przyzwyczaić się szybko do nowej strefy czasowej.

 1. Zaraz po wejściu do samolotu przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym.
 1. Od początku jeść i odpoczywać według czasu obowiązującego w miejscu docelowym.
 2. Podczas nocnych przelotów spać jak najwięcej.
 3. Unikać ciężkich potraw oraz dużych ilości alkoholu.
 4. Podczas lotu warto co jakiś czas wstawać i robić lekkie ćwiczenia ruchowe.
 5. Po przylocie unikać drzemki w ciągu dnia i położyć się spać według nowego czasu.

Uczestnik imprezy organizowanej przez Biuro Podróży CT Poland jest ubezpieczony w  Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 100 000 PLN na każde zdarzenie (w tym, na podstawie dodatkowej umowy zawartej pomiędzy Biurem Podróży CT Poland a TUiR Allianz, ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych); wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 10 000 PLN; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Szczegółowe informacje można znaleźć w „Ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER”. Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, w szczególności z częścią „Wyłączenia odpowiedzialności”.

Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę pobytową (turystyczną lub biznesową). Wyjazd do Hongkongu i/lub Makau oznacza opuszczenie granic ChRL i unieważnia wizę jednokrotną. Brak ważnej wizy karany jest grzywną do 1000 USD.

Wiza i pośrednictwo wizowe wliczone jest w cenę wycieczki. W celu uzyskania wizy należy na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki dostarczyć do naszego biura paszport, wypełniony wniosek wizowy oraz 1 zdjęcie. Procedura wizowania trwa ok. 10 dni. Po owizowaniu paszport pozostaje w biurze i otrzymają go Państwo z rąk pilota na lotnisku, jednak może być odebrany w naszym biurze lub odesłany na wskazany adres na koszt odbiorcy. Należy pamiętać wówczas, aby zabrać go ze sobą jadąc na lotnisko.  

Obywatele RP udający się do Hongkongu lub Makau do 90 dni pobytu nie mają obowiązku posiadania wizy.

Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, publikacji uznawanych przez prawo tajskie za szkodliwe (w tym wydawnictw krytykujących króla).

Do Tajlandii nie wolno także wwozić świeżej żywności (owoce, wędliny, kanapki itp.). W przypadku kontroli na lotnisku docelowym produkty te mogą zostać skonfiskowane. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu.

Nie wolno wywozić dzieł sztuki, rzadkich wydawnictw, wyrobów z kamieni szlachetnych, samych kamieni szlachetnych bez certyfikatu zakupu. Nie można również wywozić muszli oraz wyrobów z muszli. Nie są poza tym znane żadne restrykcje celne, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych norm międzynarodowych.

Skrócone przepisy celne i dewizowe dotyczące RP znajdą Państwo tutaj.

TAJLANDIA

Ambasada RP 

100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor, Rama 9 Road, Huaykwang, Bangkok 10310

tel. (0066) 2 645-0367 do 9

tel. dyżurny: (0066) 819 364

fax (0066) 2 645-0365

e-mail: bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Tajlandia z wypoczynkiem 13 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny