• 1 dzień

  Przyjazd do Poznania

  Samodzielny dojazd do Poznania. Zakwaterowanie w hotelu od godziny 14:00. Wieczorem czas wolny w Starym Browarze – jest to wyjątkowe miejsce na mapie miasta będące połączeniem obiektu handlowego oraz galerii artystycznej. Nocleg w Poznaniu.


  Pilot będzie czekał na uczestników w lobby hotelowym od 14:00 do 18:00.
  Za pośrednictwem CT Poland można zakupić bilet kolejowy z dowolnego miasta w Polsce.

 • 2 dzień

  Poznań

  Dzisiejsze zwiedzanie rozpoczniemy od Rynku Starego Miasta, który jest trzecim największym rynkiem w Polsce. Tutaj właśnie przez stulecia funkcjonowały jatki oraz targi chlebowe. Swoje stoiska mieli również budnicy, garncarze, szewcy czy kaletnicy. W czasie spaceru zobaczymy najważniejsze zabytki rynku m.in. renesansowy Ratusz ze słynnymi koziołkami, które bodą się codziennie o 12:00. Zatrzymamy się przed Studzienką Bamberki upamiętniającą osadników przybyłych do Poznania z okolic Bambergu oraz dowiemy się kim była piękna Jadwiga Gadziemska. Najpiękniejszym elementem rynku są kolorowe domki budnicze, z których sprzedawano ryby, sól oraz inne przedmioty codziennego użytku. Do dzisiaj na niektórych domkach można znaleźć herby wskazujące czym handlowano z danego domku. Zatrzymamy się na chwilę aby spróbować lokalnych rarytasów jak rura poznańska czy robionego z białego maku rogala świętomarcińskiego. Następnie przejdziemy do kościoła farnego – to nie tylko jeden z najstarszych kościołów w mieście, ale również jedna z najwspanialszych budowli barokowych w Polsce. Historia fary sięga XVI w., czasów gdy do Poznania sprowadzono zakon jezuitów. Pożegnamy się z rynkiem i pojedziemy na wysepkę Ostrów Tumski na Warcie, z którą związane są początki państwa polskiego i miasta.

  Ostrów Tumski to również prawdopodobne miejsce chrztu Polski. Zwiedzanie Archikatedry Piotra i Pawła, która do 1945 r. utrzymana była w stylu barokowym z klasycystyczną fasadą. Po zniszczeniach wojennych odbudowano świątynię, nadając jej styl gotycki. Najpiękniejszą kaplicą w kościele jest Złota Kaplica, utrzymana w stylu bizantyjskim, to miejsce pochówku Przemysła II i prawdopodobne Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Następnie spacer po dzielnicy cesarskiej, gdzie główną atrakcją jest Zamek Cesarski. Wybudowany na początku XX w. obiekt, jest jednym z najmłodszych zamków w Europie. Przejście obok głównych atrakcji dzielnicy jak neoklasycystyczny gmach Teatru Wielkiego oraz obiekty uniwersyteckie. Pod koniec dnia pojedziemy nad jezioro Malta, gdzie poczujemy odrobinę adrenaliny zjeżdżając na sankorolkach rynną imitującą tor saneczkowy. Kolacja w restauracji, gdzie będzie serwowana typowa kuchnia poznańska. Poznaniacy nie tylko jedzą pyry z gzikiem, szare kluchy czy plyndze, ale również wiele innych ciekawych pyszności. Po poznańskiej uczcie powrót do hotelu. Nocleg w Poznaniu.

    
 • 3 dzień

  Poznań / Puszczykowo / Kórnik / Rogalin / Września

  Wykwaterowanie z hotelu. Dziś wyjedziemy poza miasto, aby poznać najważniejsze zabytki okolic Poznania. Wycieczkę rozpoczniemy od Puszczykowa, gdzie znajduje się muzeum Arkadego Fidlera, pisarza, reportażysty, przyrodnika, a przede wszystkim jednego z najbardziej znanych polskich podróżników. Swoją pierwszą, wielką podróż do Brazylii odbył w 1928 r. Łącznie zrealizował 30 wypraw i podróży, napisał 32 książki, które przetłumaczono na 23 języki. Następnie pojedziemy do Zamku w Kórniku - zabytkowej rezydencji należącej do rodów Górków i Działyńskich. Początki zamku sięgają średniowiecza, a jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX w. Właśnie tutaj „mieszka” najsłynniejszy polski duch czyli Biała Dama. Legenda mówi, że przed północą ze swojego obrazu wychodzi Teofila z Działyńskich. Na zamkowym tarasie spotyka się z rycerzem i do świtu jeżdżą na jego koniu po ogrodzie. Kto wie? Może uda nam się ją spotkać w czasie przerwy na obiad. Następną atrakcją będzie Pałac w Rogalinie, zbudowany w drugiej połowie XVIII w. jako rodowa siedziba Kazimierza Raczyńskiego. Jest jednym z najwybitniejszych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce i jednym z najpiękniejszych założeń pałacowo-parkowych w Wielkopolsce i w kraju. Po zwiedzaniu pałacu i spacerze po ogrodzie, przejazd do Wrześni. Zwiedzanie jednej z najnowocześniejszych hal produkcyjnych Volkswagena. Powrót do Poznania około 19:00. Zakończenie wycieczki.
  Możliwość zarezerwowania dodatkowego noclegu za opłatą 200 PLN za pokój.

    

Cena obejmuje:

 1. Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2-os. z łazienką (2 osoby w pokoju).
 2. Transport busem 2 i 3 dnia pobytu.
 3. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie: muzeum Arkadego Fidlera, Zamek w Kórniku, Pałac w Rogalinie.
 4. Opiekę pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania.
 5. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 6. Ubezpieczenie NNW.
 7. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowcy.
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Biletów kolejowych do Poznania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy w hotelu.

Cena za osobę: