• 1 dzień

  WARSZAWA - STRĘKOWA GÓRA - TYKOCIN

  Spotkanie z pilotem w Warszawie. Przejazd w kierunku Tykocina, bramy do Podlasia. Pierwszym punktem naszego programu będzie postój na Strękowej Górze, niewielkim wzniesieniu, skąd roztacza się widok na dolinę Narwi, aż do połączenia z Biebrzą. Po krótkim przystanku w miejscu, gdzie można również zobaczyć ruiny dawnych umocnień przejedziemy dalej do Tykocina. Jeśli będzie taka możliwość lunch zjemy w Karczmie Rzym w Dworku Nad Łąkami, ostoi tradycji szlacheckiej (alternatywnie restauracja w Tykocinie). Po lunchu rozpoczniemy zwiedzanie Tykocina, najchętniej piechotą bo taki sposób pozwoli nam wczuć się w klimat miejsca.

  Tykocin to niewielkie miasteczko, acz z bardzo bogatą i ciekawą historią. Oprócz późnobarokowych zabytków, takich jak Kościół Trójcy Przenajświętszej, którego fasada jest wizytówką miejsca zobaczymy również zamek królewski, pięknie odrestaurowany oraz Wielką Synagogę, która obecnie pełni funkcję Muzeum Kultury Żydowskiej. O historii Tykocina opowie nam doświadczony lokalny przewodnik. Tykocin to miejsce nie tylko ciekawe historycznie, ale też pięknie położone, na lewym brzegu Narwii, w regionie bogatym w faunę i florę, które przez kolejne dwa dni będziemy oglądać. Kolacja i nocleg w Tykocinie.

        
 • 2 dzień

  TYKOCIN - BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY - SUPRAŚL

  Dzisiejszy dzień poświęcimy w całości na eksplorację Biebrzańskiego Parku Narodowego z lokalnym przewodnikiem. Przejedziemy "Carską drogą", zwaną często również Łosiostradą położoną w południowo-zachodniej części parku. Trasa biegnie przez unikalne biebrzańskie bagna, tędy przechodzi również Podlaski Szlak Bociani. Biebrzański Park Narodowy to największy w Polsce park narodowy, ostoja wielu unikalnych gatunków fauny i flory. Pozornie dolina Biebrzy to głównie łąki i torfowiska, ale znajomość terenu przez lokalnego przewodnika pozwoli nam spojrzeć głębiej i doświadczyć niezwykłości tego zakątka Polski, poznać zwyczaje króla bagiennych torfowisk czyli łosia, poszukać wilczej stołówki czy odwiedzić bobra. Podlasie to również niezwykle ciekawy etnograficznie region Polski, gdzie cały czas spotkać można szeptuchy i gdzie tworzy się motanki – lalki opiekuńcze. Brzmi groźnie? Dlatego wiedźmy lepiej mieć po swojej stronie. W Kuleszach odwiedzimy jedną z nich. Pani Agnieszka Zach, znana również jako Biebrzańska Wiedźma zabierze nas w podróż przez biebrzańskie łąki i bagna w poszukiwaniu najciekawszych ziół. Na zielarskie warsztaty u Wiedźmy, przed którymi sami zbierzemy zioła w lesie poświęcimy ok. 2 godzin. Następnie ruszymy do wschodniej części parku, poznać historię niewielkich wsi – Kopytkowa, Jasionowa i Dębowa. Kolację zjemy w Dolistowie Starym u najlepszego lokalnego szefa kuchni, w urokliwym Łosinku. Na nocleg przejedziemy do Supraśla.

        
 • 3 dzień

  SUPRAŚL - BOHONIKI - KRUSZYNIANY

  Zwiedzanie Supraśla – znanej lokalnie miejscowości uzdrowiskowej, urokliwie położonej nad rzeką o tej samej nazwie, wśród lasów Puszczy Knyszyńskiej. Bogata tradycja, ciekawa kultura i piękna przyroda to wizytówki tego miejsca, podobnie jak znane w całej Polsce Muzeum Ikon. Muzeum znajduje się w pobazyliańskim zespole klasztornym Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i jest unikatowym interaktywnym muzeum sztuki sakralnej prawosławia. W miasteczku zobaczymy również kościół ewangelicko-augsburski, Pałac Buchholtzów, gdzie mieści się obecnie muzeum plastyczne a także domy tkaczy, nadające niegdyś miasteczku przemysłowy klimat. Po zwiedzaniu ruszymy na wschód, do Bohonik, gdzie zobaczymy unikalny drewniany meczet, wybudowany w XIX w. oraz odwiedzimy położone wśród Pagórków Nadświsłockich miejscowość Kruszyniany, z meczetem i mizarem czyli muzułmańskim cmentarzem. W Kruszynianach zjemy posiłek – najlepsze podlaskie i tatarskie przysmaki. Na nocleg wrócimy do Supraśla.

     
 • 4 dzień

  SUPRAŚL - KRAINA OTWARTYCH OKIENNIC - BIAŁYSTOK - POWRÓT DO WARSZAWY

  Ostatni dzień na Podlasiu poświęcimy na krótkie zwiedzanie południowych okolic Supraśla i Białegostoku, jednym słowem ruszymy do Krainy Otwartych Okiennic, aby odwiedzić trzy położone w bliskiej okolicy wsie: Soce, Trześciankę i Puchły, których atrakcją jest nie tylko stara, oryginalna architektura ale również kolorowe, przyciągające wzrok cerkwie prawosławne. Po lunchu w Białymstoku ruszymy z powrotem do Warszawy.

       

Cena obejmuje:

 1. Przejazdy busem Warszawa - Tykocin - Biebrzański Park Narodowy - Supraśl - Bohoniki - Kryszyniany - Białystok - Warszawa.
 2. Zakwaterowanie w hotelach *** lub lokalnych pensjonatach w pokojach 2-os. z łazienką (2 osoby w pokoju).
 3. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz do Parku Narodowego. 
 4. Warsztaty zielarskie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki na trasie (3 śniadania, 2 lunche, 3 kolacje).
 7. Ubezpieczenie NNW.
 8. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowcy.
 3. Zakupu pamiątek.
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy w hotelach.

Cena za osobę: