Argentyny w wielu aspektach: urokliwe miasteczko El Chalten, najbardziej wysunięte na południe zamieszkałe miasto świata w Ziemi Ognistej, lodowiec Perito Moreno, wodospady Iguazu i wiele innych atrakcji

 

 • 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Buenos Aires

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Buenos Aires w Argentynie. Przylot do Buenos Aires kolejnego dnia rano.

    
 • 2 dzień

  Buenos Aires

  Przylot do Buenos Aires. Miasto, zwane często Paryżem Ameryki Łacińskiej zaskakuje niemal wszystkich Europejczyków tym, że….czują się jak w domu. To istotnie jedno z najbardziej europejskich miast w tej części świata, ale nie to jest tu najważniejsze. Niezwykła mieszanka kulturowa, bogactwo architektury, tradycji, dźwięków, zapachów szybko przyprawia przybyszów w szybsze bicie serca. W Buenos nie można się nudzić, gdy tango króluje na ulicach a dulce de leche na językach. Prosto z lotniska pojedziemy do hotelu, aby zostawić bagaże i jeśli pokoje będą dostępne chwilę odpocząć.* Po lunchu ruszymy na eksplorację miasta. Zobaczymy główny plac – Plaza de Mayo, czyli Plac Majowy, gdzie zawsze skupiało się życie towarzyskie i polityczne, by skierować się również do artystycznych, bardziej awangardowych dzielnic miasta takich jak Monserrat, San Telmo, czy słynnej La Boca. Zajrzymy również na cmentarz Recoleta, który zwiedza się niemal jak muzeum. Pochowanych jest tu wiele osobistości argentyńskiego świata, Znajdziemy tu m.in. grób Evity, czyli Evy Peron, drugiej żony prezydenta Juana Perona, która zasłynęła swoimi działaniami na rzecz najbiedniejszych krajan. Nocleg w Buenos Aires.

  * Standardowa doba hotelowa od 15:00.

 • 3 dzień

  Buenos Aires / San Antonio de Areco

  Wyruszymy dziś za miasto w poszukiwaniu prawdziwych gauchos, południowoamerykańskich pasterzy bydła. Poznamy również tereny pampy, krajobrazy trawiastych rozległych równin Argentyny. W San Antonio de Areco przekonamy się, jak żyli pasterze, czym się zajmowali, zajrzymy do warsztatu. W miejscowej posiadłości (estancia) spróbujemy lokalnego jedzenia, atrakcją będzie również asado – grillowana wołowina, która rozsławiła Argentynę na cały kulinarny świat. Nocleg w Buenos Aires.

      
 • 4 dzień

  Buenos Aires / Ushuaia

  Czas ruszyć w drogę na południe. Dziś przed nami wyjątkowy cel – Ziemia Ognista. Transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe zamieszkałego miasta świata. Tierra del Fuego, czyli Ziemia Ognista oddzielona od kontynentu Cieśniną Magellana zachwyca przyjezdnych surowym krajobrazem, dziewiczą naturą oraz niezmąconym spokojem gór. Poznamy trudną historię mieszkańców tych ziem i jej znaczenie dla Argentyny. Razem z przewodnikiem ruszymy na spacer przez najważniejsze miejsca miasteczka, od starego lotniska (Aeroclub), przez misję anglikańską, dawne więzienie, reprezentacyjną promenadę, aż po muzeum morskie, które chętni będą mogli odwiedzić tego lub w następne dni (dodatkowa opłata ok. 3 USD, bilet ważny przez 2 dni). Nocleg w Ushuaia.

      
 • 5 dzień

  Ushuaia / Park Narodowy Tierra del Fuego

  O poranku ruszymy nieco na północ do Parku Narodowego Ziemi Ognistej – najstarszego nadmorskiego parku narodowego Argentyny. Tereny parku to doskonałe miejsce do górskich wędrówek, podziwiania przyrody i kontemplacji widoków. Popołudniem zapraszamy na rejs wzdłuż Kanału Beagle w okolice wysp nieopodal Ushuaia. Popłyniemy do kolonii lwów morskich, uchatek, kormoranów i rybitw. Odwiedzimy najważniejsze i najsłynniejsze miejsca, takie jak Wyspa Lwów Morskich, czy Wyspa Ptaków, dopłyniemy do starej latarni morskiej. Zejdziemy na ląd wyspy Bridge, później popłyniemy jeszcze w poszukiwaniu kolonii pingwinów królewskich. Zakończymy dzień w porcie Ushuaia. Nocleg w Ushuaia.

   
 • 6 dzień

  Ushuaia

  Dzień wolny na własną eksplorację Ziemi Ognistej lub skorzystanie z naszej dodatkowo płatnej propozycji, którą będzie off-roadowa wycieczka w okolice jezior, położonych w Andach Południowych (120 USD/os.). Wyruszymy samochodami terenowymi z napędem 4x4 w dzikie tereny gór, aby spojrzeć na Patagonię z nieco innej perspektywy. Naszym celem będzie Ukryte Jezioro (Lago Escondido) oraz Jezioro Fagnano, na granicy Chile i Argentyny. Posilimy się lunchem z pysznym barbeque oraz kieliszkiem argentyńskiego wina Malbec. Osoby, które zostaną w Ushuaia mogą udać się na spacery po mieście, dodatkowe trasy wędrówkowe w parku narodowym lub rejsy. Możliwości jest sporo a wszystkie przedstawi uczestnikom pilot. Nocleg w Ushuaia.

    
 • 7 dzień

  Ushuaia / El Calafate

  Żegnamy dziś Ziemię Ognistą ruszając na północ, do krainy lodu. Transfer na lotnisko i przelot do El Calafate. To niewielkie miasteczko przycupnęło u podnóża stromych skał, na południowym brzegu jeziora Argentino, swoją drogą, jednego z najpiękniejszych w całym kraju. Najbliższe parę dni będzie prawdziwą ucztą dla oczu. Przygodę z lodem zaczniemy od wizyty w Muzeum Lodowców – Glaciarium. To jedno z kilku takich obiektów na świecie i nie bez powodu powstało właśnie tu, w sąsiedztwie niezwykłego Parku Narodowego Los Glaciares. W muzeum można dowiedzieć się naprawdę wiele o powstawaniu lodowców a w jedynym w Argentynie lodowym barze wychylić drinka w temperaturze minus 10 stopni. Spacer po miasteczku uprzyjemni nam popołudnie. Nocleg w El Calafate.

      
 • 8 dzień

  El Calafate / Park Narodowy Los Glaciares / lodowiec Merito Moreno

  To jest ten dzień! Tak jak do Indii podróżuje się dla Taj Mahal, do Chin dla Wielkiego Muru, tak do Argentyny podróżuje się, aby zobaczyć lodowiec Perito Moreno. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego lodowiec zachwyca o każdej porze roku, niczym zahipnotyzowanym można godzinami obserwować cielące się masy lodu, z hukiem spadające do wód jeziora. To niezwykły widok! W pięknych okolicznościach przyrody Parku Narodowego Los Glaciares będziemy spacerować, tam zjemy również lunch. Nocleg w El Calafate.

    
 • 9 dzień

  El Calafate / lodowiec Upsala / Estancia Cristina

  To nie koniec naszych przygód z lodem. Wyruszymy dziś do portu Punta Bandera, aby zaokrętować się na statek płynący wodami jeziora Argentino wzdłuż kanału Upsala. Wśród zimnych wód, monumentalnych lodowców dotrzemy do niezwykłej Estancia Cristina, rancha, założonego w 1914 r. i położonego w pięknej scenerii Parku Narodowego. Poznamy życie patagońskich gauchos, udamy się też na spacer, aby zobaczyć wodospad Cascada de los Perros. Będzie to dzień wypełniony aktywnościami ale i odpoczynkiem. W pięknej scenerii rancha zjemy lunch. Powrót do portu Punta Bandera i powrót do El Calafate. Nocleg w El Calafate.

    
 • 10 dzień

  El Calafate / El Chalten

  Wizyta w Patagonii nie byłaby kompletna bez przejechania słynną trasą RN 40 (Ruta 40, La Ruta Nacional Nº 40). Dziś będziemy mieli tę okazję nawet dwukrotnie w drodze do i z El Chalten. Na północnym krańcu Parku Narodowego Los Glaciares można podziwiać szczyty należące do najbardziej imponujących w Andach: Cerro Torre (3128 m n.p.m.) oraz Fitz Roy (3406 m n.p.m.). Wyruszymy na północ do El Chalten, aby spędzić dzień w sąsiedztwie granitowych kolosów. El Chalten (Niebieska Góra) to niewielkie miasteczko i baza wypadowa na wiele tras wiodących w okolice Cerro Torre i Fitz Roy. Kto będzie miał ochotę ruszy na pieszy szlak, kto będzie wolał zostać w El Chalten temu również nie zabraknie atrakcji i widoków. Czas przejazdu w jedną stronę ok. 3,5 godz. Nocleg w El Calafate.

        
 • 11 dzień

  El Calafate / Buenos Aires

  Transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Po przylocie czas wolny na eksplorację Buenos we własnym rytmie i tempie. Tego dnia pilot pozostaje do dyspozycji grupy, aby zaproponować piesze wycieczki. Polecamy spacery w dzielnicy portowej – Puerto Madero, gdzie cumuje XIX-wieczna argentyńska fregata wojenna, przerobiona obecnie na muzeum, jak również najszerszą aleją świata, czyli Avenida 9 de Julio. Będzie można wrócić do La Boca, aby jeszcze raz niespiesznie przyjrzeć się życiu artystycznej dzielnicy. Ten dzień można wypełnić również przyjemnościami, takimi jak podpatrywanie spontanicznych ulicznych pokazów tango czy spokojną kawą w jednej z ulicznych kawiarenek. Nocleg w Buenos Aires.

     
 • 12 dzień

  Buenos Aires

  Dla chętnych całodniowa wycieczka do Urugwaju (125 USD/os.), a konkretnie do Colonia de Sacramento. Przeprawimy się promem, aby spacerować po uliczkach tego urokliwego miasteczka o kolonialnej architekturze. Miasto zachowało swoje historyczne centrum wraz z siatką ulic dostosowaną do układu terenu. Centrum historyczne, zbudowane przez Portugalczyków, a później rozbudowane przez Hiszpanów, zostało wpisane jako jedyny obiekt z Urugwaju na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer i zwiedzanie miasta. Powrót do Buenos. Nocleg w Buenos Aires.

 • 13 dzień

  Buenos Aires / Puerto Iguazu

  Transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguacu. Słynne na cały świat wodospady leżą na granicy Argentyny i Brazylii, w otoczeniu wspaniałej dżungli na rzece Rio Iguacu. Wodospady warto oglądać z obu stron i tak właśnie zrobimy. Wycieczkę rozpoczniemy od brazylijskiej strony, która oferuje panoramiczne widoki na ściany wody, m.in. na Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel). Wrócimy na argentyńską stronę, do miasta Puerto Iguazu. Nocleg w Puerto Iguazu.

      
 • 14 dzień

  wodospady Iguazu

  Dzisiejszy dzień poświęcimy na eksplorację argentyńskiej strony wodospadów. Skorzystamy z różnych form zwiedzania, z pieszych wycieczek po drewnianych pomostach, ale również z możliwości pokonania dłuższych odcinków wycieczkowym pociągiem. Z różnych punktów obserwacyjnych będziemy oglądać i fotografować wodospady, zarówno te pocztówkowe miejsca, jak i ponad 270 mniejszych wodospadów towarzyszących temu głównemu. Nocleg w Puerto Iguazu.

    
 • 15 dzień

  Puerto Iguazu / Buenos Aires

  Transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. W zależności od godziny przelotu czas wolny rano w Puerto Iguazu lub popołudniem w Buenos Aires. Wieczorem wybierzemy się na kolację z pokazem tango w dzielnicy bohemy San Telmo. Nocleg w Buenos Aires.

      
 • 16 dzień

  Wylot do Warszawy

  Transfer na lotnisko w Buenos Aires i wylot do Warszawy.

    
 • 17 dzień

  Powrót do Warszawy

  Lądowanie w Warszawie.

    
 

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Buenos Aires-Warszawa z przesiadką, w klasie ekonomicznej (do kalkulacji przyjęto bilet w cenie 4800 PLN/os.).
 2. Przeloty wewnętrzne na trasie Buenos Aires-Ushuaia-El Calafate-Buenos Aires-Iguazu-Buenos Aires w klasie ekonomicznej (do kalkulacji przyjęto bilety w cenie 1000 USD/os./za 5 odcinków).
 3. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3* i 4* w pokojach 2-os. Planowane hotele znajdują się poniżej.
 4. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od grupy).
 5. Transfery łodziami i statkami wg. programu m.in. rejs po kanale Beagle w Ushuaia, rejs po kanale Upsala w Ushuaia.
 6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, parków narodowych.
 7. Wycieczki autokarowe i piesze wymienione w programie, m.in. całodniową wycieczkę na pampę do San Antonio de Areco, całodniową wycieczkę do lodowca Perito Moreno.
 8. Całodzienną wycieczkę do El Chalten turystycznym autobusem publicznym (klasa przejazdu busem 1, rozkładane siedzenia).
 9. Opiekę lokalnych przewodników w parkach narodowych i podczas zaplanowanego zwiedzania miasta, kierowcy na całej trasie.
 10. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 11. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 12. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 14. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 15. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napiwków dla przewodników, kierowcy, obsługi łodzi (100 USD, płatne na miejscu).
 2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania. Podczas tej wycieczki oferujemy dwie wycieczki fakultatywne. Są to: całodniowa wycieczka samochodami 4x4 – jeziora w Ushuaia (117 USD/os.) oraz całodniowa wycieczka do Colonia de Sacramento w Urugwaju (125 USD/os.).
 4. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
 5. Ewentualnych testów PCR lub antygenowych na COVID-19, gdyby konieczność ich zrobienia została wprowadzona przez władze.

 

Uwagi i charakterystyka trasy:
ZASADY WJAZDU

Obostrzenia związane z COVID-19 zniesione dla osób zaszczepionych. Dla osób niezaszczepionych władze Argentyny rekomendują wykonanie testu PCR w ciągu 24 godzin po wjeździe do Argentyny.
Od turystów wjeżdżających do Argentyny wymagane jest wypełnienia deklaracji zdrowia przed przylotem do Argentyny.

Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

PLANOWANY PRZELOT
Warszawa-Frankfurt            19:00 – 20:45
Frankfurt-Buenos Aires        22:15 – 08:05+1            
Buenos Aires-Frankfurt        18:05 – 11:15+1
Frankfurt-Warszawa             16:40 – 18:15

Przelot jest zaplanowany w klasie ekonomicznej, za dopłatą można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

ZAKWATEROWANIE
Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych hacjendach i hotelach. Są to obiekty o standardzie 3* i 4*. W Argentynie nie ma urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

Przykładowe planowane hotele:
Buenos Aires
Own Grand Palermo Soho 4* https://www.ownhotels.com/grand-palermo-soho/
Ushuaia
Villa Brescia 3* https://www.villabresciahotel.com/es
El Calafate
La Cantera Suites & Cabanas 4* https://www.hotellacanteracalafate.com/
Puerto Iguazu
Saint George 4*, https://www.hotelsaintgeorge.com

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 39 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 64 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

17 dni

NOWOŚĆ! Królowa Argentyna z Ziemią Ognistą i Patagonią

Cena za osobę:

10676 3280