• 1 dzień

  Warszawa / Liw / Punkt Widokowy Sowia Góra / Drohiczyn

  Wyjazd z Warszawy, w miarę możliwości po drodze postój w Głuchach w muzeum Norwida (muzeum znajduje się w prywatnym domu, który właściciele udostępniają zwiedzającym). Wizyta w jedynym na pograniczu mazowiecko-podlaskim gotyckim zamku, który został zniszczony min. podczas "potopu" szwedzkiego, zwiedzanie Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Zamek w Liwie powstawał od I połowy XV w. Następnie urokliwy punkt widokowy Sowia Góra. Z tego wzgórza rozpościera się wspaniały widok na dolinę rzeki Liwiec. Przejazd do malowniczo położonego nad Bugiem Drohiczyna. Wizyta na Górze Zamkowej z malowniczymi widokami na miasto oraz na rzekę Bug. Kolacja i nocleg w Drohiczynie.

 • 2 dzień

  Drohiczyn / Góra Grabarka / zamek Kasztelik / Mielnik / Janów Podlaski / Biała Podlaska

  Wizyta na Świętej Górze Grabarce na której w podzięce Bogu za schronienie i ocalenie z epidemii cholery, została wybudowana kapliczka. W sercach pielgrzymujących ważne miejsce zajmuje również cudowne źródełko. Do dzisiaj przyjeżdzający piją i obmywają się wodą, wierząc w uzdrawiającą jej moc. Zobaczymy też niezwykły Las Krzyży, gdzie krzyże z modlitwą przynoszone są od 1710 r. Zwiedzanie najważniejszego miejsca kultu religijnego i jedynego w Polsce żeńskiego Klasztoru Prawosławnego Św. Marty i Marii i Cerkwii p.w. Przemienienia Pańskiego. Czas na podziwianie zbudowanego z kamienia zamku Kasztelik. Zamek nazywany Koroną Podlasia, zbudowany jest z polnych kamieni, według pomysłu i własnoręcznie przez właściciela – Jerzego Korowickiego, którego do tej pory czasem spotkać można jak oprowadza chętnych po swoim dziele. Przejazd do położonego nad malowniczym Bugiem Mielnika. Zwiedzanie miasteczka z miejscowym przewodnikiem. Zobaczymy m.in.:  ruiny kościoła zamkowego p.w. Trójcy Świętej, który został ufundowany w 1420 r., następnie zbudowaną w 1823 r. na naturalnym wzniesieniu Cerkiew pw. Narodzenia NMP. Złożymy również wizytę  na tarasie widokowym na odkywkową kopalnię kredy, gdzie pokłady kredy mogą mieć nawet 60 mln lat. Przeprawa napędzanym siłą mięśni (na szczęście nie naszych) promem Mielnik - Zaburze, w trakcie przeprawy będziemy mogli podziwiać unikalne i sielskie widoki. Dalszy przejazd do Janowa Podlaskiego i zwiedzanie Groty Adama Naruszewicza - wzniesionej z kamienia polnego budowli, w której biskup spędzał czas na medytacjach, Kościół Rzymskokatolicki p.w. św. Jana Chrzciciela - pierwszy w tym miejscu, ufundowany około 1465 r., Dzwonnica z XVIII w. zbudowana w kształcie baszty. Przejazd do Białej Podlaskiej, gdzie po kolacji będzie czas wolny na spacery po urokliwym rynku. Nocleg w Białej Podlaskiej.

    
 • 3 dzień

  Biała Podlaska / Kodeń / Jabłeczna / Włodawa / Sobibór

  Biała Podlaska, zwiedzanie miasta, które w drugiej połowie XVI w. przeszło w ręce Radziwiłłów. Zobaczymy zespół zamkowy wzniesiony przez Radziwiłłów, pałacowe oficyny oraz bramę wjazdową. Muzeum Południowego Podlasia gdzie gromadzone są dobra kulturalne miasta i regionu oraz znajduje się duża kolekcja pochodzących głównie z przemytu ikon. Spacer po ogrodach włoskich i wizyta w kościele św. Anny z kaplicą – mauzoleum Radziwiłłów. Następnie Ściana Straceń - miejsce w którym w 1943 roku hitlerowcy dokonali egzekucji 26 działaczy ruchu oporu. W Dolinie Bugu, równie urokliwie położony jest Kodeń który odwiedzimy. Miasto związane jest z rodem Sapiehów. Zobaczymy najważniejsze zabytki miasta: Muzeum Misyjno-Ornitologiczne prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, Zielny Ogród Matki Bożej, Kościół Rzymskokatolicki Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, a także Kalwarię Kodeńską – zespół kaplic drogi krzyżowej. Na naszej trasie znajdzie się również gotycki kościół rzymskokatolicki p.w. św. Ducha - pozostałość po zamku Sapiehów oraz prawosławna cerkiew Św. Ducha. Przejazd do Klasztoru św. Onufrego powstałego w XV w., po tym jak w cudowny sposób do wsi rzeką Bug przypłynęła ikona św. Onufrego. Zwiedzanie: Cerkiew p.w. Świętego Onufrego Wielkiego, Kaplica Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy i położona w urzekającej scenerii nad samym Bugiem  Kaplica Świętego Ducha. Przejazd do Włodawy, kolacja we Włodawie. Po drodze postów w Hannie i oglądanie Centrum Religijno-Zabytkowego, gdzie znajduje się m.in. XVIII-wieczny drewniany kościół. Kolejny postój w Zespole pałacowym w Różance. Ostatnim punktem naszego bardzo aktywnego dnia będzie wizyta w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze, nazistowskim obozie zagłady. Nocleg we Włodawie.
    
 • 4 dzień

  Poleski Park Narodowy / Powrót do Warszawy

  Wizyta w Poleskim Parku Narodowym - którego symbolem jest żuraw, obejmującym liczne naturalne kompleksy leśne i obszary podmokłe. Spacer drewnianymi pomostami i drogami pozwoli na chłonięcie przyrody wszystkimi zmysłami. Piękno otaczającej przyrody, śpiew ptaków i zapachy lasu stanowić będą idealne zakończenie kilkudniowej wycieczki. Powrót do Warszawy.

Cena obejmuje:

 1. Przejazdy busem Warszawa - Drohiczyn - Biała Podlaska - Włodawa - Warszawa.
 2. Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2-os. z łazienką (2 osoby w pokoju).
 3. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 4. Opiekę pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 5. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 6. Ubezpieczenie NNW.
 7. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowcy.
 3. Ofiar i datków.
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy w hotelach.

Cena za osobę: