• 1 dzień

  Wylot z Warszawy do Biszkeku

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Biszkeku, stolicy Kirgistanu z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Biszkek

  Poranny przylot do Biszkeku. Transfer do hotelu na krótki odpoczynek (poprzednia doba opłacona wraz ze śniadaniem). Biszkek to niekwestionowane centrum Kirgistanu, miasto szerokich alei i sowieckiego dziedzictwa architektonicznego, acz łatwo tam odnaleźć również klimat spokojnego małego miasteczka. Zobaczymy jedyny ocalały na terenie Azji Centralnej pomnik Lenina a przy odrobinie szczęścia podczas zwiedzania miasta towarzyszyć nam będą widoki na pokryte śniegiem Góry Kirgiskie, jedno z pasm Tienszanu. Przystanek na głównym placu miasta - placu Ala Too, aby obserwować uroczystą zmianę warty. Zobaczymy również najważniejsze budynki miasta by niespiesznie na placu zwycięstwa zakończyć zwiedzanie Biszkeku. Popołudniem odpoczniemy od miasta na wycieczce do Parku Narodowego Ala Archa leżącego w Górach Kirgiskich, będących częścią kirgiskiego Tienszanu. Nocleg w Biszkeku.

    
 • 3 dzień

  Biszkek / Chon Kemin

  Przejazd do wąwozu Chon Kemin (170 km, ok. 3 godz.). Po drodze przystanek przy minarecie z XI w. – zwanym wieżą Burana. Jest to jedyne miejsce w Kirgistanie związane z Jedwabnym Szlakiem. O kosmopolitycznym charakterze świadczą chińskie monety, buddyjskie rzeźby i nestoriańskie krzyże. Pobyt w wąwozie to unikalna okazja, aby doświadczyć kirgiskiej gościnności, podejrzeć jak żyją zwykli mieszkańcy Kirgistanu, posmakować lokalnych specjałów oraz doświadczyć typowych aktywności, które wypełniają dzień mieszkańców: pieczenia chleba, wycieczek konnych po przepięknej okolicy (niektóre aktywności jak rozstawianie jurty, przejażdżki konne, korzystanie z basenu są dodatkowo płatne). Nocleg w lokalnym guesthousie.

      
 • 4 dzień

  Chon Kemin / Cholpon Ata

  Po śniadaniu przejazd nad jezioro Issyk Kul – perłę Tianszanu. Po boliwijskim Titicaca jest drugim na świecie pod względem wielkości jeziorem wysokogórskim. Jako, że woda jest lekko słona, jezioro nigdy nie zamarza a miejscowi zwą je „ciepłym morzem”. Nad jezioro przejedziemy przez wąwóz Boom. Jeśli będzie taka możliwość (warunki pogodowe i operacyjne) wycieczka łodzią po jeziorze. Przy ładnej pogodzie ośnieżone szczyty otaczające jezioro tworzą magiczną aurę. Czas wolny nad jeziorem. Wycieczka obejmująca regionalne muzeum oraz skalny ogród. Nocleg w hotelu.

      
 • 5 dzień

  Cholpon Ata / Karakol

  Przejazd do Karakol, miasta usytuowanego nad brzegiem jeziora, u stóp gór Tienszan (150 km, ok. 3 godz.). Po drodze zwiedzanie muzeum Przewalskiego, znanego rosyjskiego podróżnika i badacza, odkrywcy rasy karłowatego konia, nazwanej na jego cześć. Po przyjeździe do Karakol zwiedzanie meczetu Dungan, unikalnej konstrukcji noszącej ślady chińskie. Odwiedzimy również drewnianą katedrę wybudowaną bez użycia ani jednego gwoździa. Nocleg w lokalnym guesthousie.

  * Jeśli do czasu realizacji wyjazdu test PCR nadal będzie wymagany przy wjeździe do Uzbekistanu, tego dnia zorganizujemy również pobranie próbek do testów.

      
 • 6 dzień

  Karakol / wąwóz Dżeti Oguz / Biszkek

  Przejazd do wąwozu Dżeti Oguz (Siedmiu Byków). Znajdują się tam poradzieckie sanatoria a także formacje zerodowanych skał z czerwonego piaskowca. Krótki spacer w okolicy wąwozu w Kadjy Sai. Po wizycie w wąwozie skierujemy się już z powrotem w stronę Biszkeku. Przejedziemy m.in. przez wieś Bokonbajewo, gdzie spotkamy również słynnych polujących z orłami. Przez tysiąclecia zarówno Kirgizi, jak i Kazachowie tresowali orły do polowań na świstaki, lisy i zające. Droga do Biszkeku zajmie nam w sumie ok. 5-6 godzin (380 km). Nocleg w Biszkeku.

      
 • 7 dzień

  Biszkek / Taszkent

  Przedpołudnie spędzimy jeszcze w Biszkeku, gdzie odwiedzimy m.in. słynny bazar Osz. Popołudniem skierujemy się na lotnisko, aby udać się w dalszą drogę, już do sąsiedniego Uzbekistanu (planowany przelot 18:40-19:00, czas lotu 1:20). Nocleg w Taszkencie.

      
 • 8 dzień

  Taszkent / Samarkanda

  Zwiedzanie Taszkentu rozpoczniemy od medresy Barak Khan, wchodzącej w skład monumentalnego kompleksu Khast Imam. Zajrzymy również na Chorsu – na największy bazar w Azji Centralnej. Naszym kolejnym przystankiem będzie meczet Tillya Sheikh oraz mauzolem Kaffal Shashiy. Na końcu złożymy jeszcze wizytę w cenionym w całej Azji Centralnej Muzeum Sztuki Użytkowej, które posiada bardzo bogaty zbiór archeologiczny. Po wczesnym obiedzie skierujemy się na dworzec, gdzie szybkim pociągiem pojedziemy do Samarkandy (18:37 – 20:57). Nocleg w Samarkandzie.

      
 • 9 dzień

  Samarkanda

  Samarkanda to jedno z najstarszych miast świata, które liczy niemal trzy tysiąclecia historii. Zostało zdobyte przez samego Aleksandra Wielkiego, a w XIX w. było miejscem zsyłek polskich powstańców. Szczytowy okres swego rozkwitu Samarkanda zawdzięczała funkcjonowaniu Jedwabnego Szlaku. To będzie dzień pełen wrażeń. Odwiedziny w pochodzącym z początku XV w. mauzoleum Gur-i Mir – miejscu spoczynku Tamerlana, zwanego też Timurem Chromym. Zwiedzanie otoczonego przez liczne medresy słynnego placu Registan oraz oglądanie z zewnątrz meczetu piątkowego i mauzoleum Bibi Chanum. Zwiedzanie mauzoleów Timurydów w kompleksie cmentarnym Shahi Zindah – nekropolii władców potężnego niegdyś państwa oraz jeśli czas pozwoli wizyta w ruinach obserwatorium astronomicznego sułtana Uług-Bega. Nocleg w Samarkandzie.

    
 • 10 dzień

  Samarkanda / Shakhrisabz / Bukhara

  Przejazd do Buchary. Po drodze zwiedzanie miejsca narodzin Timura – miasta Shahrisabz (do Shakhrisabz 2 godz., dalej do Buchary 4 godz.). W tym rejonie w czasie II wojny światowej formowana była 6. dywizja generała Andersa. Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych. W samym Shahrisabz, tradycyjnym uzbeckim mieście, zwiedzimy pałac Aksarai, kompleksy religijne Dorut Saodat oraz Dorut Tilovat wraz z meczetami Kuk Gumbaz i Hazrati Imom. Po zwiedzaniu Shakhrisabz skierujemy się dalej do Buchary. Nocleg w Bucharze.

      
 • 11 dzień

  Bukhara

  Zwiedzanie Buchary  – miasta, które zasłynęło jako ośrodek kultury i sztuki. Zwiedzanie fortecy Ark, meczetu Bolo Hauz oraz dawnego targu jedwabiem. Spacer po mieście wśród licznych mauzoleów oraz medres – miejsc, w których zgodnie z kulturą islamu nauka nierozłącznie połączona jest z religią. Wizyta przy słynnym minarecie Kalan, zwanym minaretem jedwabnym, który miał wskazywać kierunek podróżującym po Jedwabnym Szlaku. Trudno uwierzyć, ale niegdyś był najwyższą budowlą świata. Razem z meczetem Kaljan – niegdyś głównym meczetem Buchary składa się na zespół Poi Kajlan. W bliskim sąsiedztwie znajduje się jeszcze medresa Mir-i Arab z pięknymi bliźniaczymi turkusowymi kopułami. Nieco dalej znajdziemy medresy Uług Bega oraz Abdula Aziza. Pierwsza została pięknie odrestaurowana w 500 rocznicę powstania (1994 r.) i cieszy oczy gwieździstymi motywami; druga, choć nieodrestaurowana, posiada miłe dla oka i ciekawe wpływy chińskie. Po intensywnym dniu pełnym przeżyć skierujemy się już w stronę hotelu, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Wieczorem przedstawienie folklorystyczne w urzekającej medresie Nadir Devonbegi. Nocleg w Bucharze.

    
 • 12 dzień

  Bukhara

  Zwiedzanie Chor Minor - charakterystycznego meczetu z czterema minaretami, który był niegdyś częścią zburzonej już medresy. Zwiedzanie okolic Buchary obejmuje pałac Sitorai Mohi Hosa, letnią rezydencję emira Buchary oraz kompleks mauzoleum Naqshbandiy, w którego murach znajduje się kamień spełniający życzenia. Wizyta w Bucharze nie byłaby kompletna bez zwiedzania mauzoleum Ismaila Samaniego z X w. uznawanego za jedno z najpiękniejszych obiektów w Azji Środkowej, zapewne w dużej mierze dzięki plecionkowemu wątkowi cegieł, który w popołudniowym świetle prezentuje się wspaniale. Dopełnieniem dwóch dni spędzonych w tym niezwykłym mieście będzie wizyta w rzadziej odwiedzanym domu Fajzułły Chodżajewa, obecnie muzeum. To rzadki przykład rezydencjalnej architektury uzbeckiej z końca XIX w. Zwiedzanie zakończone, ale to nadal nie koniec atrakcji. Kolację zjemy w prostym domu uzbeckim, gdzie na własne oczy będziemy mogli zobaczyć jak przygotowuje się tradycyjną potrawęplov. Nocleg w Bucharze.

    
 • 13 dzień

  Bukhara / Chiwa

  Wyjazd do Chiwy (ok. 7 godz.). Po drodze przystanek widokowy nad rzeką Amu-darią. Przyjazd do Chiwy. Dane archeologiczne wskazują, że miasto zostało założone na początku naszej ery. Miejscowa legenda głosi nawet, że założył je Sem – syn Noego. Zostało ono wpisane na listę UNESCO jako pierwszy obiekt z Uzbekistanu. Jeśli czas pozwoli wieczorem wizyta w starej części miasta – Itchan Kala. Nocleg w Chiwie.

      
 • 14 dzień

  Chiwa

  Nie sposób krótko opisać wszystkie piękne i zabytkowe miejsca, które będziemy dziś oglądać i podziwiać. Uliczkami Chiwy wędrować można wiele godzin, co chwila zatrzymując się przy jakimś niezwykłym miejscu. Zajrzymy m.in. do medres: Allakuli Khana, Muhammada Amina Khana – największej w mieście, przed którą znajduje się piękny, choć nieukończony nigdy minaret Kalta czy Muhammada Rahimkhana, gdzie obecnie znajduje się muzeum poświęcone ostatniemu chanowi Chiwy. Zwiedzimy również XVIII-wieczny pałac chana Tash Hovli oraz liczne inne islamskie zabytki miasta, m.in. mauzoleum Pahlawana Mahmuda oraz meczet Juma Masjid. Nocleg w Chiwie.

    
 • 15 dzień

  Chiwa / Urgench / Powrót do Warszawy

  Transfer na lotnisko w Urgench i wylot do Warszawy z przesiadką.

      

Cena obejmuje:
1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Biszkek i Urgench-Warszawa z przesiadką. Bilet lotniczy został skalkulowany na poziomie 2400 PLN.
2. Przelot wewnętrzny na trasie Biszkek-Taszkent w klasie ekonomicznej.
3. Przejazd pociągiem na trasie Taszkent-Samarkanda w klasie II.
4. Zakwaterowanie w hotelach, lokalnych guesthousach o standardzie 3 i 4*, w pokojach 2-os. Planowane hotele znajdują się poniżej.
5. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od wielkości grupy).
6. Bilety wstępu do obiektów ujętych w programie.
7. Opiekę lokalnych przewodników i opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
12. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:
1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 USD, płatne na miejscu).
2. Napiwków dla tragarzy hotelowych (1 USD każdorazowo za sztukę bagażu)
3. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
4. Testów PCR lub antygenowych na COVID-19 (Na moment pisania programu test PCR wymagany jest przy wlocie do Uzbekistanu, koszt 20 USD.
5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania w tym m.in. wycieczek konnych, wieczorów artystycznych, degustacji wina, warsztatów lokalnego rękodzieła, wizyty w piekarni.

Uwagi i charakterystyka trasy:

ZASADY WJAZDU Od turystów wjeżdżających do Uzbekistanu wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR. Zaszczepienie nie zwalania z tego obowiązku. Do wjazdu do Kirgistanu wymagane jest okazanie certyfikatu szczepienia na COVID-19 LUB negatywny test PCR nie starszy niż 72 godz. Na dziś (16.07.2021) test PCR lub antygenowy musi zostać wykonany przed powrotem do Polski, aby uniknąć kwarantanny po powrocie. Osoby zaszczepione na COVID-19 nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie do Polski. 14 dnia wyjazdu zaplanowaliśmy wizytę w centrum laboratoryjnym, aby osoby chcące poddać się testowi miały taką okazję. Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

PRZELOT Warszawa-Istambuł 19:35 – 23:05 Istambuł-Biszkek 01:00 – 08:55 Urgench-Istambuł 09:15 – 11:35 Istambuł-Warszawa 16:40 – 18:00 Przelot jest zaplanowany w klasie ekonomicznej, za dopłatą można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

ZAKWATEROWANIE Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych lokalnych guesthousach i hotelach. Są to obiekty o standardzie 3 i 4*. W Kirgistanie i Uzbekistanie nie na urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

Przykładowe planowane hotele:
Biszkek: Plaza 4* http://www.plazahotel.kg/en/
Chon Kemin: Ashuu Guest House http://ashu.kg/index.php/en/
Cholpon Ata: Karven 4* https://karven.kg/en/
Taszkent: Ramada 4* / Lumier 4* https://www.wyndhamhotels.com/ramada/tashkent-uzbekistan/ramada-tashkent/overview
Samarkanda: Emirkhan 4* / Dilimah 4* / Arkhan Palace 4* https://www.emirhan.uz/
Bukhara: Lyabi Hauz 3* / Bibihanum 3* / Ayub 3* http://www.lyabihouse.com/
Chiwa: Malika Khiva 3* / Malika Kheivak 3* / Feruzkhan 3* https://www.malika-khiva.com/

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 60 000 EUR (80 000 EUR w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 80 000 EUR - dopłata około 22 PLN/os.
 • 100 000 EUR - dopłata około 37 PLN/os.
 • 150 000 EUR - dopłata około 75 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 101 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

15 dni

Kirgistan i Uzbekistan - stepy i miasta Jedwabnego Szlaku

Cena za osobę:

4976 1960