Intensywność: trasa przygotowana dla przeciętnie sprawnej osoby, lubiącej sprawnie przemieszczać się między miastami ale doceniającej również uroki samodzielnych wieczornych spacerów.


Dla kogo: trasa dla osób, które nie mają zbyt długiego urlopu, miłośników sushi i ryb oraz wymagających turystów, którzy chcą przemierzać Japonię wygodnie a nie komunikacją miejską a tym bardziej nie mają ochoty na zajmowanie się swoim bagażem podczas długich przejazdów pociągami. Zadbaliśmy o każdy szczegół Państwa wygody. 

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

 • hotele zlokalizowane są w centrach miasta (a nie w okolicach miast...)
 • trasa pełna unikalnych atrakcji, takich jak:
  • góra Koya, gdzie nocujemy w klimatycznym klasztornym shukubu (główna atrakcja Japonii!)
  • zamek Himeji (nasłynniejszy zamek w Japonii)
  • przejazd shinkansenem
 • urozmaicona kuchnia: okonomiyaki, shabu shabu - gorący kociołek, wegetariański posiłek w klasztorze
 • 10 śniadań, 11 kolacji w cenie wycieczki
 • bilety wstępu w cenie wycieczki (brak dopłat na miejscu)
 •  TOUR GUIDE SYSTEM – system bezprzewodowego oprowadzania w cenie wycieczki
 • grupy maksymalnie do 26 uczestników (wiemy, że podróżowanie w większej grupie to mierna przyjemność...)
 • doskonale przygotowani piloci (japoniści, sinolodzy, orientaliści)
 • wygoda (w czasie przejazdu pociągiem shinkansen organizujemy oddzielny transport bagaży)
 • zapewniamy transfery prywatnym autokarem, przejazd komunikacją miejską to jednorazowa atrakcja a nie codzienność
 • ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych (brak dopłat)

Japonia na cztery pory roku

 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tokio z możliwą przesiadką.

    
 • 2 dzień

  TOKIO

  Przylot do Tokio, w którym futurystyczne tokijskie wieżowce stolicy Japonii kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami. Zwiedzanie zaczniemy od postoju przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolem władzy cesarskiej. Lunch - pierwszy kontakt z przepyszną kuchnią japońską. Wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na pierwsze zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Transfer do hotelu. Wieczorem przejazd metrem do dzielnicy Shibuyanajsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

    
 • 3 dzień

  TOKIO / MIYAJIMA / HIROSZIMA

  Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w położonej na malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin oraz shintoistycznej świątyni Itsukushima   , gdzie znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Powrót do Hiroszimy. Kolacja, w czasie której będą serwowane okonomiyaki - danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy. Okonomiyaki, placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Nocleg w Hiroszimie.

  Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hiroszimie.

       
 • 4 dzień

  HIROSZIMA / KURASHIKI / HIMEJI

  Zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Spacer po Parku Pokoju , gdzie upamiętniono ofiary bomby atomowej na Hiroszimę w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Przejazd do Kurashiki - miasta posiadającego najbardziej czarujące kupieckie dzielnice w Japonii. Spacer po położonym nad kanałami starym mieście słynącym z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby zobaczyć jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.

     
 • 5 dzień

  HIMEJI / GÓRA KOYA

  Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Przejazd na górę Koya(ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon, japońska odmiana buddyzmu ezoterycznego. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii. Przenosi nas do innej, często niezrozumiałej, egzotycznej rzeczywistości, jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futonach, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. Wykwintna kolacja w klasztorze - wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku.

   

      
 • 6 dzień

  GÓRA KOYA / OSAKA

  Dla ciekawych buddyjskich obrzędów możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobujina terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okuno-in - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po głównej i najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni. Nocleg w Osace.

   

    
 • 7 dzień

  OSAKA / NARA / KIOTO

  Przejazd pociągiem osobowym do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji , w której zobaczymy liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga   - shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu, przejazd pociągiem osobowym do Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Przejście do hotelu. Nocleg w Kioto.

  Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Osaki do Kioto.

   

 • 8 dzień

  KIOTO

  Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegający pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”. Poznamy tam historią i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Pokaz Kimon – okazja, by poznać sztukę ich przywdziewania i noszenia. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji) , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Na lunch zjemy najsłynniejszą potrawę japońską czyli sushi. Spacer po bambusowym lasku Sagano, a następnie po starej części Kioto - Kiyomizu oraz wizyta w XVII-wiecznej świątyni Kiyomizu , z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. Nocleg w Kioto.

   

 • 9 dzień

  KIOTO / TOKIO

  Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii, które tworzą kilkukilometrowy korytarz. Wizyta w muzeum sake, gdzie będzie można zapoznać się z procesem powstawania najsłynniejszego japońskiego alkoholu. Po degustacji sake będzie możliwości zakupów. Region Kansai, gdzie leży Kioto jest znany z najlepszego sake w Japonii. Po lunchu przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Tylko w terminie marcowym: wizyta w Parku Ueno, aby podziwiać kwitnące wiśnie. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Tokio.

  Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Kioto do Tokio.

    
 • 10 dzień

  TOKIO / GÓRA FUJI

  Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Kolacja - wspólne gotowanie shabu schabu, czyli „gorącego kociołka”. Nocleg w Tokio. 
  W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.

   

          
 • 11 dzień

  TOKIO / KAMAKURA

  Przejście na dworzec kolejowy, a następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Kamakury, która była siedzibą rządu szogunów od 1192 r. do 1333 r. Piesze zwiedzanie miasta: Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon, z tarasu można podziwiać malowniczy widok na zatokę. Oglądanie posągu Wielkiego Buddy. Jest on drugim co do wielkości brązowym posągiem Buddy na terytorium Japonii po Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze. Po lunchu, spacer po shintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót pociągiem do Tokio. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza- czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.

     
 • 12 dzień

  TOKIO

  Półdniowe zwiedzanie Tokio komunikacją miejską. Rozpoczniemy od wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Wjazd na taras widokowy futurystycznego biurowca Tokyo Metropolitan Building. Lunch w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Tokio.

   

    
 • 13 dzień

  WYLOT Z JAPONII

  Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z możliwą przesiadką.

   

    


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa z możliwą przesiadką.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub
 3. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio -Hiroszima, Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Hiroszima - Miyajima, Osaka - Nara - Kioto.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w shukubo.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Japonii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP wyjeżdżających do Japonii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Przewoźnik ma prawo do zmiany godzin przelotów.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 30 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 49 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PANI DOROTA    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Przelot liniami LOT oceniam bardzo dobrze. Hotele od 6 do 8, w skali 1-10. Restauracje oceniam na bardzo dobre, jedną na górze Koya jako rewelacyjną, super restuaracja w Osace. Pani Monika jest pasjonatką z ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Jest przemiłą i pozytywną osobą, otwartą i pomocną. zarówno pilotka jak i przewodniczka lokalna pracowały na najwyższym poziomie. Informacje praktyczne wysłane przed wyjazdem przez biuro oceniam jako rewelacyjne!

 

PAN PAWEŁ    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5
O wyborze zdecydowały opinie innych i atrakcyjny program a także opinia o przewodnikach wycieczek po Japonii.

 

PANI HANNA    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Przelot LOTem oceniam na dobry, hotele na bardzo dobre, podobnie jak restauracje. Jestem w pełni zadowolona z pracy pilotki, jej wiedzy, kultury osobistej oraz relacji z grupą. O wyborze zdecydował atrakcyjny program, rekomendacja znajomych oraz fakt, że byłam już z biurem na wycieczce.

 

ANKIETA ANONIMOWA    LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Ciekawa trasa, w spokojnym ale konkretnym tempie. Bardzo miła przewodniczka Monika i Sumi San. Bardzo podobał mi się kontrast góra Koya - Osaka. Czegoś podobnego oczekiwałam po Tokio. Grupa i Pani Monika była super!

 


PAN MARCIN     LISTOPAD 2019     OCENA 5/5

Jestem zadowolony z intensywności programu. Również z pracy pilotki. Pani Monika Galicka to super profesjonalistka, Sumi sam - super przewodnik lokalny.


PAN ADAM     LISTOPAD 2019     OCENA 4/5

Przeloty oceniam dobrze, podobnie hotele i restuaracje. Pilotka - super! O wyborze zdecydował fakt, że chcieliśmy pojechać z innym biurem niż do tej pory.

 

Pan Piotr, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Bardzo dobre przeloty bezpośrednie. Wszystkie hotele na bardzo przyzwoitym poziomie. Pani Kinga to wyjątkowo profesjonalna a zarazem miła, kulturalna osoba. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze.

 

Pani Bogusława, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Przelot oceniam bardzo dobrze, bardzo dobra była również przewodniczka japońska – Happy. Pani Kinga Potasznik jest pilotem wyjątkowym, potrafi stworzyć bardzo dobre relacje z grupą.

 

Pani Maryla, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Super hotele, zwłaszcza ten na górze Koya, zagwarantował mi niezapomniane wrażenia. Ogólnie oceniam wycieczkę bardzo dobrze.

 

Pani Bogusława, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Pani Kinga jest pilotem wyjątkowym. Potrafi stworzyć bardzo dobre relacji z grupą. Imprezę oceniam ogólnie bardzo dobrze.

 

Pani Monika i Pan Robert,     Australia 4/5

Pani Kinga super uczynna, przewidująca, troskliwa osoba, zaangażowana dużo ponad normę. Bardzo dobry program. W Kioto zamiast bambusowego lasu w tej samej okolicy warto wprowadzić świątynię zen.

 

Pani Grażyna, Gdynia, Marzec 2019     Ocena 5/5

Pani Kinga Potasznik była uprzejma, uśmiechnięta, pomocna. Największe wrażenia – tradycyjne Kioto, piękne kimona, Fuji, torii, nowoczesne Tokio. Generalnie program super.

 

Pan Piotra, Złotniki, Marzec 2019     Ocena 5/5

Bardzo dobry przelot. Serdecznie dziękuję Pani Kindze za szczególną troskę dotyczącą mojej osoby. Jestem zadowolony zarówno z przewodnika polskiego jak i japońskiego. Uważam tą wycieczkę za bardzo udaną, ciekawą z dużą ilością wrażeń. Poznanie Japonii, zwyczajów ludzi, zachowań, sumienności, pracowitości, grzeczności, czystości. To wszystko sprawia że Japonia jest wyjątkowym krajem, pełnym ciepła i serdeczności, krajem pięknym.

 

Ankieta anonimowa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Pani Kinga Potasznik była niezastąpiona, pomocna w każdej chwili, marzyłabym, aby na każdej wycieczce pilot był tak cierpliwy. O moim wyborze zdecydował atrakcyjny program.

 

Pani Maria, Warszawa, Marzec 2019     Ocena 5/5

Lot bezpośredni do Tokio podnosi standard i skraca czas podróży, dlatego oceniam go bardzo wysoko. Hotel w Tokio – czystość, infrastruktura, otoczenie, obsługa bardzo dobra. Wszystkie restauracje ciekawe, obsługa bardzo dobra, możliwość poznania tradycyjnej kuchni, charakterystycznej dla regionu, w którym byliśmy. Obie panie przewodniczki były w pełni profesjonalne. Pani Kinga Potasznik jest pilotką wyjątkową - wiedza, organizacja, cierpliwość, chęć do pomocy, wszystko wybitne. Opiekowała się nami Pani Happie, z Panią Kingą tworzyły zespół znakomity.

 

PANI BERNADETTA, BIESLKO-BIAŁA, LISTOPAD 2018      Ocena 5/5

Bardzo dobra organizacja, wszystko dopięte na ostatni guzik: posiłki, transport, itd. Przeloty międzynarodowe na bardzo wysokim poziomie- jestem bardzo zadowolona. Wszystkie hotele położone w bardzo dobrej lokalizacji, bardzo czyste, miła obsługa. Bardzo profesjonalny przewodnik – Pani Natalia. Program bardzo intensywny, ale o to chodzi na tego typu wyjazdach.

 

ANKIETA ANONIMOWA, LISTOPAD 2018      Ocena 5/5

Ta podróż jest moją pierwszą , informacyjną podróżą do Japonii i dzięki ograniczonej liczebności grupy i używaniem środków komunikacji publicznych, przeszła moje oczekiwania. Myślę, że w przypadku 20-25 uczestników moja opinia ni byłaby tak pozytywna. Uważam, że Pani Natalia jest dużym atutem biura.

 

ANKIETA ANONIMOWA, LISTOPAD 2018      Ocena 5/5

Przeloty międzynarodowe zgodne z oczekiwaniem. Do hoteli na wycieczce nie mam uwag. Posiłki – jeżeli ktoś lubi dania jarskie, to są smaczne, zróżnicowane. Gorzej z tymi, którzy nie jedzą ryb, owoców morza i sushi. Jestem w pełni zadowolony z pilota opiekującego się grupą. Więcej takich kompetentnych pilotów jak nasz. Mała liczebność grupy była dużym atutem tego wyjazdu, który pozwalał na chłonięcie wiedzy przekazywanej przez przewodnika oraz atmosfery zwiedzanych miejsc.

 

Pani Krystyna, Warszawa, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Przeloty, hotele i jedzenie na trasie oceniam dobrze. Bardzo jesteśmy zadowoleni z pilota Justyny Kępki – wielki zasób wiadomości, bardzo opiekuńcza, wczuwa się w sytuację każdego uczestnika grupy. .

 

PANI HANNA I PAN ZBIGNIEW, TARNOWSKIE GÓRY, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Wyjazd bardzo udany. Między innymi dzięki Pani Justynie. Jest osobą kontaktową, pomocną, sympatyczną, miłą, o bardzo dużej wiedzy fachowej. Z takim pilotem możemy podróżować zawsze i wszędzie.

 

PANI DIANA DRABIK, GDYNIA, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Przeloty średnie, mało miejsca w klasie ekonomicznej, obsługa miała, posiłki dobre. Hotele i posiłku na wycieczce dobre i bardzo dobre. Wspaniała pilotka! Nawet w wolnym czasie opiekowała się grupą i proponowała wizyty wieczorne, podczas których nam towarzyszyła.

 

PANI MAGDALENA, GDAŃSK, PAŹDZIERNIK 2018      Ocena 5/5

Wygodne połączenie bezpośrednie Warszawa –Tokio, Tokio- Warszawa. Duży samolot, dobry standard. Hotele bardzo dobre ze świetną lokalizacją. Posiłki ciekawe, specyficzne, bardzo smaczne, chociaż niektóre smaki to wyzwanie. Dzięki staraniom pilota i przewodnika posiłki dostosowane do wegetarian. Duzy plus. Intensywność programu zwiedzania w sam raz, sporo widzieliśmy, był też czas na złapanie oddechu, zdjęcia, zakupy. Pilotka opiekująca się grupą Pani Justyna Kępka, miła pomocna, wspaniała osoba, cierpliwa i z profesjonalnym podejściem, zawsze uśmiechnięta, doskonale przygotowana, każdy z osobna czuł się dobrze zaopiekowany, zaangażowana, organizowała czas poza programem, zapewniała bezpieczeństwo nawet w zatłoczonym miejscu.

 

PANI GRAŻYNA, PILCHOWICE, WRZESIEŃ 2018      Ocena 5/5

Pilot bardzo dobrze zorientowany w terenie. Przewodniczka z Polski bardzo dobrze posługiwała się językiem japońskim i angielskim. Oprócz podstawowych wiadomości również było bardzo dużo ciekawostek.

 

PANI DOMINIKA, PILCHOWICE, WRZESIEŃ 2018      Ocena 5/5

Program wycieczki jest bardzo urozmaicony i można poznać dobrze Japonię z każdej strony. Jeśli chodzi o noclegi i wyżywienie wszystko jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie, bez zarzutów. Jednak na takich wycieczkach i tak najważniejszy jest pilot i w tym wypadku trafiliśmy najlepiej, jak mogliśmy, co zdecydowanie jest największym atutem wycieczki. Pani Natalia nie tylko posiada wiedzę, ale także potrafi ją świetnie przekazać. Nie przedstawia tylko faktów, ale pokazuje jak wygląda życie w Japonii.

 

PANI BEATA, PILCHOWICE, WRZESIEŃ 2018      Ocena 5/5

Program bardzo ciekawy, wycieczka dobrze zorganizowana, hotele o wysokim standardzie. Posiłki bardzo urozmaicone, dzięki czemu można lepiej poznać lokalną kuchnię. Duża różnorodność odwiedzonych miejsc, dzięki czemu do ostatniej chwili wycieczka była bardzo interesująca. No i na koniec najważniejsze – przewodnik p. Natalia – REWELACYJNA!!! – ogromna wiedza i ciekawy sposób jej przekazywania, komunikatywna, zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy, wolny czas poświęcała na organizowanie dodatkowych atrakcji: zwiedzanie Japonii w jej towarzystwie było prawdziwą przyjemnością.

 

PANI EWA, KĘTRZYN, SIERPIEŃ 2018      Ocena 5/5

Natalia jako przewodnik bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu procesem grupowym, bardzo uważna. Ogromna wiedza o kraju. Jeżeli Japonia to tylko z Natalią, będę polecała znajomym CT Poland. SZACUN za wiedzę i znajomość języka. Czułam się bardzo bezpiecznie i odpoczęłam na 100% ☺.

 

PANI MARZENA, GDAŃSK, SIERPIEŃ 2018      Ocena 5/5

Wyjazd przeszedł moje oczekiwania, bardzo atrakcyjny program, intensywność do zaakceptowania, ale przydałby się na końcu choć jeden dzień na relaks kiedy można się wyspać, skorzystać z basenu, masarzu, zrelaksować się. Przeloty dobre. Hotele bardzo dobre. Jedzenie bardzo dobre, urozmaicona kuchnia. Pilotka Pani Natalia bardzo konkretna, kompetentna, wysoka kultura osobista, sympatyczna, otwarta, pomocna.

 

PANI ALICJA, WARSZAWA, SIERPIEŃ 2018      Ocena 5/5

Bardzo dobra organizacja. Pani pilot Natalia bardzo zaangażowana w sprawy uczestników. Pani Natalia organizowała czas poza programem, pokazując ciekawostki: w Osace wjazd na wieżowiec, w Kioto – schody. Aktywnie reagowała na potrzeby uczestników. Posiada bardzo dużą wiedzę o Japonii. Przekazywała nam wiele ciekawych informacji. Program ciekawy, nienudny, w sam raz: nie za dużo (nie męczy) i nie za mało. Ogólna ocena: WSPANIALE!

 

PANI BARBARA, KATOWICE, KWIECIEŃ 2018      Ocena 5/5

Organizacja doskonała, hotele powyżej naszych oczekiwań. Wszystkie miały świetną lokalizację i dobry standard. Przeloty bardzo dobre, największa zaleta to bezpośredni lot i catering. Jedzenie bardzo dobre, chociaż nie jestem fanem kuchni japońskiej. Pozytywne opinie o biurze okazały się w pełni uzasadnione. Podczas pobytu w Tokio przydały by się bilety całodniowe na komunikację miejską ( dla chętnych). 

 

PANI JANINA, SZCZYTNO, KWIECIEŃ 2018      Ocena 5/5

Dobrze ułożony logistycznie program, pełen profesjonalizm świadczonej usługi. Nie wyobrażam sobie innego pilota wycieczki P. Natalia posiada niesamowitą wiedzę na temat Japonii, w zasadzie w każdej dziedzinie. Bardzo kształcąca i interesująca wycieczka, zorganizowana w sposób bardzo profesjonalny. Pilotka otwarta na potrzeby klientów i dbająca o integrację i miłą atmosferę. 

 

PANI ELŻBIETA, TARNÓW, KWIECEIŃ 2018     Ocena 5/5

Mam porównanie z wycieczkami organizowanymi przez biura angielskie, amerykańskie czy australijskie i chcę Wam pogratulować super organizacji wysokiego standardu hoteli (dogodna komunikacja, restauracje w pobliżu), transportu i różnorodności wysokiej jakości posiłków. Jedzenie urozmaicone, śliczna prezentacja i dobra kuchnia. Ostatnia kolacja w Tokio zbyt obfita. No i nigdy nie zapomnę wspaniałej pracy p. Natalii. Wyjątkowa, jej entuzjazm i organizacja zasługuje na najwyższą pochwałę. Dziękuję i do zobaczenia. 

 

Ankieta anonimowa, (marzec 2017)

Wszystko z Piotrem było łatwe i przyjemne, poczucie bezpieczeństwa jego troska sprawiały, że pobyt w Japonii był piękny. Zawsze dopisywały nam humory, grupa cudowna, żadnych problemów. 

 

Pan Jarosław, Głowaczów (marzec 2017)

Pilot bardzo miły i rzeczowy. Organizacja bardzo dobra. Wyjazd godny polecenia. 

 

pani elżbieta, KOSZALIN   (MARZEC 2017) 

Witam, chciałam podziękować za pokazanie mi Japonii za pośrednictwem Waszego biura przez P. Natalię Kazberuk.

P.Natalia jest najlepszym przewodnikiem po Japonii jakiego można by sobie wymarzyć: po filologii japońskiej - z biegłą znajomością języka japońskiego, przesympatyczna jako człowiek, z uśmiechem na ustach w każdej sytuacji niekoniecznie komfortowej, z pasją (!!!) ....wiedzą o kraju , który ...jak widać “po oczach”... kocha - to się udziela i daje przyjemność każdego dnia ...kompetentna w każdej dziedzinie...

Z  Panią Michiyo – przewodniczką Japonką – tworzą świetny duet . Jej również w moim imieniu proszę podziękować za starania i ujmującą osobowość.

Wycieczka do Japonii z Waszą firmą była przyjemnością...poleciłam ją już moim znajomym...

 

pani ewa, warszawa   (październik 2016) 

Pani Natalia to jedna z najsympatyczniejszych przewodniczek, jakie miałam podróżując z różnymi biurami. Pani Midori  była doskonale zorganizowana, zawsze uśmiechnięta, pomocna. Impreza doskonale zorganizowana, program zrealizowany w całości. fantastyczny przewodniczka. Chętnie powrócę do Japonii na inna trasę.

 

pan stanisław, szczytno   (październik 2016) 

Japonia to fantastyczny kraj, do którego chętnie pojechałbym jeszcze raz. Przebieg wycieczki w pełni zgodny z programem i zrealizowany bardzo profesjonalnie.

 

pani magdalena, łódź   (październik 2016) 

Natalia to najlepszy pilot, z jakim byłam a jeżdżę dużo. Pani Natalia ma 6 gwiazdek w skali 1-5. Informacje praktyczne wysłane przed wyjazdem były bardzo ciekawe i przydatne, możnaby je nawet rozszerzyć bo przed wyjazdem wydawało sie, żę Tokio to abstrakcja a Japonia to kosmos. Imprezę oceniam na bardzo dobrą, program był bardzo bogaty i bardzo dobrze zrealizowany.

 

państwo anna i paweł, warszawa   (październik 2016) 

Przelot oceniamy bardzo dobre, plus to połączenie bezpośrednie. Shukubo - urocze i interesujące miejsce, czyste z fantastyczną atmosferą. Shabu-shabu było bardzo cekawe  smaczne, sushi super, świetna obsługa i atmosfera. W ryokanie super kolacja, śniadanie to duże wyzwanie :) Pilotka Natalia jest fantastyczna! Program był intensywny, ale wszystko było bardzo ciekawe.

 

pani anna, działdowo   (październik 2016) 

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Wiadomośći na czas przysłane dla każdego. Pilotka wykazuje się anielską cierpliwością w stosunku do uczestników wycieczki.Natalia to osoba bardzo kompetentna i uczynna. Program bardzo bogaty, każdy dzień wypełniony nowymi wrażeniami.

 

 

pani anna, biskupiec   (październik 2016) 

Organizacja wycieczki, pilot, zaplanowane kolacje, wypełnienie czasu wolnego bardzo dobre. Ogroma, wszechstronna wiedza Pani Natalii Kazberuk budziła nasz szacunek i podziw.

 

 

Pani małgorzata, warszawa (KWIECIEŃ 2016)

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, wiele wrażeń, świetna organizacja, mili ludzie. Pilotka Monika świetnie zorganizowana, zdecydowana, bardzo miła.  

 

ankieta anonimowa (KWIECIEŃ 2016)

Hotel w Tokio zlokalizowany w doskonałym punkcie miasta, w Himeji również doskonała lokalizacja, w pobliżu zamku, co umożliwiło wieczorny spacer, w Kobe mieliśmy atrakcyjny taras widokowy w pokoju. Shukubo to świetny pomysł na nocleg, szkoda tylko, że w pokoju nie ma dużego ręcznika, ale koszt wypozyczenia faktycznie symboliczny. Ryokan - ciekawe przeżycie, maty, futony, kąpiel w onsenie sama przyjemność. Restauracje oceniam bardzo wysoko. We wszystkich miejscach czystośc sal i obsłga na wysokim poziomie. Najciekawsze było shukubo, natomiast kolacja z sushi aż za obfita ale bardzo smaczna. Pilotka Monika operatywna, doskonale zorganizowana i przesympatyczna. Wrażenia niezapomniane, najciekawsze były shintoistyczne chramy, Kioto - cudowne miasto, góra Koya z Kamakurą to istne perełki całego programu.  

 

Panie patrycja i małgorzata, podkowa leśna  (KWIECIEŃ 2016)

Ogólnie oceniamy imprezę jako sper, pilotka Monika jest osobą bardzo odpowiedzialną i kompetentną. Ciekawym pomysłem byłaby wycieczka na pozostałe wyspy japońskie. Koniecznie z Moniką Galicką jako przewodnikiem.  

 

Pan mariusz, warszawa   (KWIECIEŃ 2016)

Wycieczka na wysokim poziomie. Program i intensywność godna polecenia, trochę więcej czasu wolnego byłoby wskazane.  

 

Pani joanna, szubin   (KWIECIEŃ 2016)

Shukubo przy klasztorze oceniamy nawet lepiej niż dobrze, niesamowite miejsce. Wszystkie hotele bardzo czyste, obsługa pomocna, miła, niczego nie brakowało. Jedzenia europejskie było wystarczające żeby się najeść i bardzo smaczne, jedzenie lokalne - podane pięknie, smaczne, można było wyrobić sobie opinię co w lokalnej kuchni lubię, a co mi nie smakuje i o to chodzi. Pilotka Krysia to osoba niezwykle charyzmatyczna, z wyrazistą, pozytywną osobowością, to gwarancja poczucia bezpieczeństwa w krajach azjatyckich. Przemiła ciepła Japonka Summi opiekowała się grupą - super.

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona, spędziłam wspaniały urlop, miałam okazje poznać kulturę, kuchnię i przepiękne miejsca, które zostaną w pamięci, przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, jakie dają piloci w obcnym kraju z odmienną kulturą to element nie do przecenienia. 

 

Pan jerzy, brzeziny   (KWIECIEŃ 2016)

Wrażenia z wycieczki są bardzo dobre. Zobaczyliśmy kraj, który jak do tej pory nie ma sobie równych w kulturze na co dzień, tradycji, technice i infrastrukturze. Organizacja wycieczki na poziomie japońskim. Trochę może za dużo zwiedzania świątyń, są mniej więcej podobne. Pilotka Krysia bardzo kontaktowa, służąca zawsze swoją pomocą z uśmiechem na twarzy. 

 

Pani bożena, grabów   (KWIECIEŃ 2016)

Wycieczkę oceniam jako bardzo dobrą. Pilotkę Krysię również, miała bardzo dobry kontakt z uczestnikami, prawie na stopie przyjacielskiej, bardzo dobre przygotowanie fachowe. Opiekunka japońska wspaniała, troszczyła się o nas jak matka, wspaniała organizacja.  

 

Pan zbigniew, wrocław   (KWIECIEŃ 2016)

Standard przelotów oceniam jako wysoki. Bardzo dobre hotele z dobrą infrastrukturą, blisko centrum miast. Bardzo dobre i mocno urozmaicone kolacje. Dobór resturacji doskonały - dziękuję za możliwość spróbowania wielu różnorodnych potraw regionalnych.   

 

Pani renata, wrocław   (KWIECIEŃ 2016)

Jesteśmy bardzo zadowoleni, zarówno z programu, hoteli, posiłków jak i bardzo profesjonalnej pilotki o dużej wiedzy i zaangażowaniu. Jedynie maleńskie pokoiki były nieco uciążliwe, ale zdaję sobie sprawę, że to standard w Japonii.  

 

Pani iwona, zakopane   (marzec 2016)

Wycieczkę oceniam jako bardzo dobrą. Pan Piotr to wspaniały człowiek i pilot z ogromną wiedzą na temat zwiedzanych miejsc i Japonii. Zawsze gotowy aby pomóc, mogliśmy na niego liczyć w każdej sytuacji, co jest bardzo ważne gdy się jest daleko od domu, w kraju o innej kulturze i obyczajach. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki :)  

 

Państwo Anna i Andrzej, Oświęcim (KWIECIEŃ 2014)

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Jestem pod wrażeniem pięknej Japonii, której historię i czasy teraźniejsze przedstawiła nam w sposób profesjonalny nasza pilotka Monika Galicka. Wysoko oceniam jej profesjonalność, wiedzę, oraz wysoką kulturę osobistą.  

 

Pani Agnieszka, Sierpc (KWIECIEŃ 2014)

Program wycieczki idealnie przygotowany, bez dni bardzo intensywnych. Standard przelotów dobry. Standard  hoteli na trasie dobry i bardzo dobry, zaś nocleg w Shukubo przy klasztorze to fajne doświadczenie, oryginalne posiłki wegańskie, możliwość urozmaicenia i poznania kultury mnichów.  Pozostałe posiłki serwowane na trasie bardzo dobre, oryginalne śniadania, zróżnicowane kolacje, np. możliwość spróbowania shabu - schabu. Pilotka zajmująca się grupą Pani Monika Galicka zawsze uśmiechnięta, miła, otwarta na potrzeby grupy. Cechowała ją ogromna wiedza, ciekawy sposób przekazywania informacji, który potrafi zainteresować.  

 

Pani Halina, Warszawa (KWIECIEŃ 2014)

Jest to kolejny wyjazd z CT Poland. Jeździłam z innymi biurami, także zagranicznymi, ale piloci biura CT Poland są najlepsi. 

 

Pani Anna, Warszawa (KWIECIEŃ 2015)

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, bardzo dobrze zorganizowanej i poprowadzonej. Japonia to wspaniały, piękny, czysty i przyjazny kraj. Przede wszystkim piękna przyroda w cudownym rozkwicie wiosny, było ciepło i słonecznie z wyjątkiem połowy jednego dnia. Nawet udało się nam zobaczyć kwitnące wiśnie w ok. podgórskiej. Podróż przyjemna z Lufthansą, w drodze powrotnej samolot był pustawy, więc mieliśmy po kilka siedzeń do dyspozycji - świetnie! Hotele w których nocowaliśmy przyzwoite z miłym personelem. Nawet w ryokanie, dość przykurzonym, wszyscy byli b. mili i postarali się o świetny posiłek. Nie jestem zachwycona sushi, ale kolorowy sposób podania i różnorodność warzyw są wspaniałe. No i wspaniały serwis, ta ilość ukłonów... Przejazdy wewnętrzne bez kłopotów, autokary wygodne, czyste a kierowcy świetni i ukłony przy każdym wyjściu i wejściu (poza Tokio). Piotr Rogalski jako pilot bardzo dobry,  profesjonalny, świetne zachowanie zawodowego dystansu. Pilotka japońska mila, życzliwa, pomocna, zawsze na miejscu, odpowiedzialna. Moja ogólna ocena jest bardzo dobra. Cieszę się, że dałam radę tak intensywnej wycieczce, choć wiele razy czułam się zmęczona. Po powrocie dokuczała mi trochę zmiana czasu i parę dni chodziłam "skołowana”, ale to przeszło i teraz zaczynam myśleć o następnej wycieczce z CT Poland, po raz drugi do Chin.
Bardzo dziękuje za tak udaną wycieczkę. Serdecznie pozdrawiam 

 

PAŃSTWO GRAŻYNA I BOGDAN (KWIECIEŃ 2015) 

Szanowni Państwo, zamiast ankiety pozwalamy sobie napisać kilka zdań dotyczących wycieczki do Japonii, która odbyliśmy z Państwa Biurem w dniach 25.04-07.05.2015. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i ocena ogólna jest bardzo dobra. Przewodnik Pan Piotr Rogalski wykazał się olbrzymim zaangażowaniem, wiedzą, taktem i kulturą osobistą. Był zawsze w 100% do naszej dyspozycji. Wybralibyśmy się z Panem Piotrem ponownie. Nie mamy żadnych uwag odnośnie przelotów i przejazdów. Oceniamy je jakO bardzo dobre. Wszystkie hotele, z których korzystaliśmy oceniamy jako bardzo dobre. Restauracje, z których korzystaliśmy też oceniamy jako bardzo dobre. Pracę przewodnika japońskiego oceniamy jako bardzo dobrą. Z Państwa Biurem byliśmy już w Chinach w 2005 r., i Birmie w 2010 r. Wyjazd do Japonii jest dowodem na pozytywną ocenę pracy Waszego Biura. Po innych doświadczeniach uważamy, że organizowane przez Was wyjazdy do Azji są na najwyższym poziomie. Program był intensywny i bardzo atrakcyjny, spełnił nasze oczekiwania.   

 

Państwo Małgorzata i Mariusz, Elbląg (KWIECIEŃ 2014)

Życzylibyśmy sobie takich pilotów jak Monika Galicka na każdym wyjeździe. 

 

Pani Urszula, Gliwice  (KWIECIEŃ 2014)

Wycieczka spełniła moje oczekiwania, zarówno co do programu zwiedzania, komfortu hotelowego jak i kompetencji pilota, p. Moniki Galickiej. Jestem wieloletnim Uczestnikiem wyjazdów z różnych biur – ale P. Monika zasługuje nie tylko na słowną pochwałę. Wyjątkowo kompetentna Pani pilot, zasługuje na najwyższe oceny w kwestii kultury osobistej, kontaktu z ludźmi, wiedzy, znajomości języka itd. Wycieczka pozwoliła poznać kulturę i atmosferę (specyficzną) dalekiego kraju. Myślę, że czas trwania (13dni) jest wystarczająca dla osób będących w moim wieku (66 lat).  

 

Pan Grzegorz, Rzeszów  (KWIECIEŃ 2014)

Wspaniale zaplanowany i zorganizowany wyjazd. Dzięki ciekawemu doborowi miejsc do zobaczenia oraz ich ilości nie mogę powiedzieć żebym się nudził. Nawet podczas przejazdów pomiędzy nimi. Jeśli pozostałe oferty biura stoją na tak wysokim poziomie to strona CT Poland będzie pierwsza, którą odwiedzę podczas planowania Kolejnego wyjazdu.  

 

Pan Grzegorz, Skoczów  (KWIECIEŃ 2014)

Interesujący program, zrealizowany ponad standard, z nieoczkiwanym zakończeniem – trzęsieniem ziemi. Będę aktywnie śledził ofertę turystyczną CT Poland z możliwością ponownego wyjazdu.  

 

Pani Danuta, Kędzierzyn Koźle (SIERPIEŃ 2014)

CT Poland jest sprawdzonym, profesjonalnym biurem, znów stanęło na wysokości zadania. Tym razem zakochaliśmy się dzięki wam w Japonii. Poznaliśmy ten fantastyczny kraj dzięki Pani Natalii Kazberuk, która cechuje się wszystkim co najlepsze, wspaniały organizator, merytorycznie dobrze przygotowana, odpowiedzialna, ujmująca. Najlepszy przewodnik do tej pory (a bardzo dobrych było kilku).  

 

Pan Michał, Warszawa (SIERPIEŃ 2014)

Japonia to ciekawy i zróżnicowany kraj. Dzięki CT POLAND i wspaniałej pilotce Natalii Kazberuk udało nam się go nieco poznać. Dni były zajęte do granic zmęczenia, ale było warto. Punkty zwiedzania były tak dobrane, że ciągle było coś nowego i frapującego. Pani pilot zajęła się grupą także ułatwiając własne zakupy.  

 

Pan Patryk, Żernica (SIERPIEŃ 2014)

Przeloty międzynarodowe – sprawny transfer. Przyzwoity czas przesiadek. Hotele bardzo dobre. Restauracje i jedzenie dobre i bardzo dobre. Pilot to bardzo ważny aspekt wycieczki. Tym razem również 5+. Z Panią Natalią Kazberuk mogę wyjechać na koniec świata. Japonia zrobiła na mnie ogromne warzenie. Z biurem CT POLAND byliśmy któryś raz na wyprawie i jak zwykle nie zawiedliśmy się, co więcej byliśmy zachwyceni profesjonalizmem, zaangażowaniem pilota, ogromną wiedzą i pozytywną energią, którą zaraziła nas Pani Natalia. Serdecznie dziękuję.   

 

Pan Dawid, Żernica (SIERPIEŃ 2014)

CT POLAND stanęło na wysokości zadania (jak zwykle). Mam pełne zaufanie do tego biura. Japonia jest cudownym krajem, a dzięki wam poznaliśmy Ją bliżej. Profesjonalnie przygotowana trasa w każdym (nawet najmniejszym szczególe). Przewodnik Pani Natalia Kazberuk to osoba stworzona do pracy przewodnika. Nie tylko świetnie przygotowana. Umiejąca dbać o dobrą atmosferę w grupie. Wyjątkowo odpowiedzialna, zdyscyplinowana i merytorycznie przygotowana. Wkraczała poza swoje obowiązki. Pomagała nam nawet w sprawach, których nie musiała. Najlepszy pilot w CT POLAND do tej pory.   

Pani Regina, Bydgoszcz (Marzec 2014)

Po raz pierwszy skorzystałam z oferty CT Poland – z całą przyjemnością będę mogła imprezy zorganizowane przez nie polecać znajomym. Trasa – ciekawe miejsca, umiejętna korelacja czasu zwiedzania i czasu wolnego. Piloci – p. Piotr Rogalski - duża kultura osobista, szeroka wiedza, umiejętności logistyczne, znajomość realiów. P. Midori – oprócz sprawności działania, dużo ludzkiego ciepła.  

 

Pan Jerzy, Mierzyn (PAźDZIERNIK 2014)

Organizacja, jak zwykle świetna, ponad standardowe przewodnictwo wycieczki, duża intensywność (także poza programem) – zasługa Pani Natalii Kazberuk i bogaty program. Dobre hotele i restauracje i miejsca przy oknie w samolotach :) 

 

Pan Jacek, Warszawa (PAźDZIERNIK 2014)

Chciałbym podkreślić świetną organizację. Wszystkie przejazdy, wejścia do odwiedzanych miejsc, posiłki odbywały się płynnie.  

 

Pani Beata, Wrocław (PAźDZIERNIK 2013)

Wrażenia są bardzo pozytywne, świetna organizacja. Bez wątpienia najmocniejszym punktem programu była Pani Natalia Kazberuk, która wykonywała swoją pracę z pasją i na najwyższym poziomie. Ogromny pozytyw! Bardzo duża wiedza + świetny kontakt z grupą.   

 

Pani Katarzyna, Warszawa (SIERPIEŃ 2013)

Bardzo dobra organizacja, dobre hotele, sympatyczni przewodnicy. Jestem bardzo zadowolona całokształtem wycieczki.  

 

Pan Wojciech, Lubawa (SIERPIEŃ 2013)

Hotele bardzo mi się podobały. Restauracje - czyste sale, smaczne dania, miła obsługa. Pilotka Natalia Kazberuk to bardzo sympatyczna osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem, służąca pomocą w każdej chwili. Bardzo mi się podobało, wspaniały wyjazd i wspaniali ludzie. Niesamowite wrażenia.   

 

ANKIETA ANONIMOWA (KWIECIEŃ 2012)

Biuro CT Poland pretenduje do biura organizującego najlepsze wyjazdy w rejon Azji. Ceny wycieczki są wyższe niż w innych biurach, ale standard hoteli, posiłków jest też bardzo wysoki.  

 

pani elżbieta (KWIECIEŃ 2012)

Ogólnie wycieczkę uważam za ciekawą i udaną. Organizacja dobra. Jedzenie ciekawe oraz w większości b. dobre kolacje (gorsze śniadania). Ludzie kulturalni, mili. Jestem zadowolona, będę polecała innym.  

 

Państwo Iwona i Jacek, Warszawa  (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka przybliżyła kulturę, historię i obyczajowość Japonii. Pozwoliła poznać najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Japonii. Pomimo dużego tempa nie była męcząca. Na szczególną pochwałę oprócz walorów organizacyjnych i kompetencji oraz kultury osobistej pilota Natalii Kazberuk zasługuje logika organizacji zwiedzania oraz możliwość poznania życia codziennego Japończyków a przede wszystkim ich przepysznej kuchni. Wycieczka będzie dla nas impulsem do dalszego głębszego poznania kraju kwitnącej wiśni. Dziękujemy.  

 

Pan Maciej, Elbląg (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka zorganizowana i zrealizowana fachowo i profesjonalnie. Wrażenia z imprezy przekroczyły moje oczekiwania – w sensie pozytywnym. Podczas całej podróży miałam poczucie pełnego bezpieczeństwa i troski o każdego z uczestników. Zasadniczy wpływ na takie odczucie miały: wysoka wiedza, kultura osobista, pełna życzliwość i empatia Pań przewodników – polskiej Pani Natalii Kazberuk, japońskiej Pani Kaneko. Gratulacje ! Takie wycieczki to pełna radość.   

 

Pan Waldemar, Łódź (KWIECIEŃ 2013)

Znakomita organizacja wycieczki. Profesjonalizm pilota Natalii Kazberuk podczas całej wycieczki. Program ułożony racjonalnie i logicznie. Otrzymałem bardzo wiele informacji przekazanych w przystępny sposób. Należy podkreślić opiekuńczość pilota od początku do końca imprezy.  

 

Pan Jerzy, Bydgoszcz (KWIECIEŃ 2013)

Bardzo dobrze ułożony program objazdu i zwiedzania, odpowiednia kolejność i dobór miejsc zwiedzanych. Bardzo dobrze oceniam obsługę lokalnego japońskiego operatora. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie. Bardzo dobrze oceniam japońskiego przewodnika i jego nieprzeciętne zorganizowanie, chęci i profesjonalną obsługę oraz uprzejmość. Bardzo dobrze oceniam pilota panią Natalię Kazberuk. Sympatyczna, cierpliwa, super grzeczna i uczynna, znająca Japonię, zwyczaje i jedzenie. Dużą przyjemność mieliśmy odbywając razem program po kraju samurajów.  

 

Pani Teresa, Elbląg (KWIECIEŃ 2013) 

Wcześniejsze wyjazdy z CT POLAND do Chin i Indii zapowiadały udany wyjazd. Japonia była kolejnym marzeniem do spełnienia. Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu, przeprowadzeniu i opiece ze strony obu Pań Przewodniczek: Kaneko i Natalii Kazberuk, wyjazd spełnił moje oczekiwania. Pokazały kraj, jego mieszkańców, kulturę i kuchnię Japonii. Czułam się „zaopiekowania” dzięki ich profesjonalnej organizacji i obsłudze. Cała impreza spełniła moje marzenie aby poznać kraj „Kwitnącej Wiśni”. Wiedza, kultura osobista, gotowość do pełnej pomocy ze strony obu Pań sprawiły, że czułam się bezpiecznie i komfortowi. Chciałabym wybrać się w następną podróż także z tym biurem.  

 

ANKIETA ANONIMOWA (KWIECIEŃ 2013) 

Bardzo dobrze przygotowana impreza. Realizacja zgodnie z planem, bardzo rzetelna. Bardzo dobra organizacja dni na miejscu. Duże zaangażowanie lokalnego przewodnika. Bardzo dobra opieka pilota - Natalii Kazberuk.  

 

Pan Ignacy, Lubawa (SIERPIEŃ 2013)

Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd. Szczególnie należy pochwalić Panią Natalię Kazberuk, która potrafiła zaciekawić Japonią i swoją pracę wykonuje z pasją i oddaniem, i poświeceniem godnym samuraja.   

 

Pan Ryszard, Wrocław (PAźDZIERNIK 2013)

Dobra jakość hoteli. Wszystkie hotele OK, bez żadnych zastrzeżeń, w shukubo była bardzo sprzyjająca wyciszeniu atmosfera (pozytyw!). Bardzo smaczne jedzenie, dobry standard, urozmaicone posiłki. Kociołek shabu-shabu – super! Wspaniała pilotka Pani Natalia Kazberuk! Duża wiedza, super kontakt z grupą. Pani Natalia jest świetną pilotką. Jej praca była na najwyższym poziomie. Duża wiedza + chęć i umiejętności przekazywania tej wiedzy. Jesteśmy pod wrażeniem ! Ocena w skali 10-cio stopniowej – 10 punktów !  

 

Pan Konrad, Rzeszów (PAŹDZIENRIK 2013)

Wspaniałe doświadczenie, co do odmienności kulturowej, wielonarodowości i bogactwa zabytków, zachowań interpersonalnych. 

 

Pani Ewa, Grudziądz (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana.   

 

ANKIETA ANONIMOWA (MARZEC 2014)

Mogę śmiało powiedzieć iż wyjazd przerósł moje oczekiwania. Organizacja, opieka przewodników, przekazane informację sprawiły iż czas spędzony w Japonii pozostanie na długo w mojej pamięci, jako najlepsza wycieczka w życiu. Pragnę podziękować Piotrowi Rogalskiemu za jego profesjonalizm i pogratulować Państwu takiego pilota! :) 

 

Pani Agnieszka, Wielka Brytania (MARZEC 2014)

Bardzo intensywny program wykonany w 110 % , profesjonalnie, bezstresowo, wrażenia nie ocenione. Nic dodać nic ująć. Atrakcje kulinarne – kolacje były dodatkowym plusem wycieczki. Ogólna ocena wycieczki na duże 6 z bardzo dużym plusem.   

 

Pan Krzysztof, Kościan (MARZEC 2014)

Chętnie jeszcze  skorzystam z usług państwa biura. Pozdrawiam.  

 

Pan Maciej, Wolsztyn (MARZEC 2014)

Wycieczka udana, zwiedzanie czasowo ok, zwięźle i na temat. Żadnego przeciągania. Takimi wycieczkami jestem zainteresowany w przyszłości. Myślę, że jeszcze w przyszłości skorzystam z Państwa usług.  

 

Pani Elżbieta, Warszawa (MARZEC 2014)

Wrażenia bardzo dobre. Czysto, ludzie mili, grzeczni, pomocni. Pięknie zadbane parki i tereny zieleni. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Została według mnie tak zorganizowana, że przekrojowo można było poznać część kraju, kuchnię, krajobrazy i mieć ogólna orientację. Przewodnik Piotr w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżył wiadomości o kraju, historię i obyczaje, itp. Lokalna Pani Przewodnik również była doskonała w pełnieniu swojej funkcji.  

 

Państwo Hanna i Adam, Warszawa (MARZEC 2014)

Przeloty bardzo dobre. Hotele – bardzo dobre. Jesteśmy pod wrażeniem kompetencji Pana Piotra Rogalskiego - spokój, opanowanie, punktualność i wiedza merytoryczna. Program wycieczki w pełni spełniła nasze oczekiwania.  

 

Pani Dorota, Szczecin (MARZEC 2014)

Bardzo dobra organizacja wyjazdu. Kraj piękny – wart odwiedzenia, wrażenia pozytywne, czystość i uprzejmość wokół wręcz zaskakująca.  

 

pani Hanna, Kielce (MARZEC 2014)

Organizacja wyjazdu bez zarzutu. Wrażenia pozytywne ze względu na atrakcyjność odwiedzanego kraju. 

 

pani DANUTA, CZELADŹ (SIERPIEŃ 2015)

Korzystamy z usług Państwa biura już po raz kolejny. Całość wyprawy, organizacja, zakwaterowanie, program - oceniam bardzo wysoko i w pełni zadowalająco. Pragnę jednak podkreślić, iż nasza przewodniczka - Pani Natalia - zasługuje na chwilę uwagi. Jej profesjonalizm, wiedza, predyspozycje personalne, to to - co będę wspominała i miała w pamięci jako wzór. Miła, życzliwa i ciepła osoba - aż tyle. Składam podziękowania na ręce Biura za opiekę Pilota, mając nadzieję, że zostaną uwzględnione i wykorzystane

 

pani AGNIESZKA, poznań (paŹdziernik 2015)

Rewelacyjna przewodniczka z olbrzymią wiedzą, poczuciem humoru. Dziękujemy Pani Natalii Kazberuk serdecznie. Dużym plusem była mała grupa ( 16 osób).

 

pan Krzysztof, Katowice (paŹdziernik 2015)

Uważam, że "wielkim skarbem" wycieczki do Japonii był jej Pilot, Pani Natalia KAZBERUK. Spokojna, zrónowarzona, bardzo kompetentna, obdarzona niecodziennym głosem i fantastycznym poczuciem humoru. Dokładała wszelkich starań, aby prowadzona wycieczka była nie tylko udana, ale zachwycająca. Pani Pilot dała nam możliwość poznania "życia" Japonii, a nie tylko zrealizowała program.

 

pani Beata, Katowice (paŹdziernik 2015)

Chciałam wyrazić najwyższe uznania dla pracy Pani Natalii Kazberuk. Niezwykle kompetentna, z olbrzymią wiedzą, porozumiewająca się biegle w języku japońskim z pasją i zaangażowaniem przekazująca informacje na temat odwiedzanych miejsc. Zawsze pomocna, komunikatywna, serdeczna, rozwiązujaca powstające problemy szybko i sprawnie. A przy tym bardzo skromna, taktowna, kulturalna, obdarzona charyzmą, posiadajaca dar zjednywania sobie ludzi. Myślę, że w dużej mierze mój zachwyt nad wyprawą do Japonii, jest podyktowany postawą niezwykłego i nietuzinkowego Pilota. Uważam, że możecie być Państwo jako Biuro Podroży - dumni, że taka osoba jak Pani Natalia Kazberuk podejmuje z Wami współpracę! Jestem bardzo zadowolona. Dokładacie Państwo wielkich starań, aby program był niezwykle urozmaicony, dbacie o różnorodność zakwaterowania, pokaznie kultury i zwyczajów ludzi w odwiedzanym kraju. Posiłki - choć osobiście nie przepadam za rybami - REWELACJA!

 

pani Małgorzata, Warszawa (październik 2015)

Pilotka Pani Natalia Kazberuk - cudowne poczucie humoru, świetny kontakt z grupą i z każdym uczestnikiem wycieczki. Natalia potrafi z lekkością motyla w ujmujacy spsób prowadzić imprezę. No i imponuje wiedzą.

 

pan Michał, Poznań (październik 2015)

Wycieczka dobrze przygotowana, zorganizowana, ciekawy program, profesjonalny pilot. Pilot Pani Natalia Kazberuk wysokiej klasy, duża wiedza merytoryczna, doświadczenie i o wysokiej kulturze osobistej. Zdecydowanie polecam, profesjonalny pilot! Dobry standard hoteli oraz wieczornych kolacji. 16 -osobowa grupa - idealna liczba osób na japońskie uwarunkowania. Zdecydowanie można zareklamować tę wycieczkę.

 

państwo Bożena i Tomasz, Warszawa (paŹdziernik 2015)

Pani Natalia Kazberuk jest 100% profesjonalistką. Poświęcała grupie swój wolny czas nawet po zakończeniu programu zwiedzania. W sposób istotny wzbogaciło to przeżycia związane z poznaniem Japonii. Hotele na trasie bardzo dobre. Restauracje znakomite.

 

pani Aleksandra, Skierniewice (paŹdziernik 2015)

Jestem po raz pierwszy z Państwa biurem. Jeżeli w przyszłości zdecyduję się na Azję na pewno wybiorę CT Poland. Hotele i restauracje na trasie bardzo dobre.

 

Pan MArek, Skierniewice (paŹdziernik 2015)

Jestem zadowolony z wyjazdu na tę wycieczkę. Mimo iż nie miałem czasu aby się do niej przygotować tak, jak planowałem to jestem przekonany iż przekazane informacje przez Pilota Panią Natalię Kazberuk pozwoliły mi na stworzenie sobie pełnego obrazu tego kraju obecnie z uwzględnieniem ram historycznych - bardzo dobra wycieczka w miłej atmosferze. Hotele bez zastrzeżeń, dobrane do programu wycieczki. Widoczne stałe zaangarzowanie Pilota wycieczki. Wybór restauracji na trasie w pełni zadowalający. Znakomite przygotowanie Pilota, profesjonalizm z ogromną kulturą osobistą zapewniajaca bezproblemową realizację wycieczki i w pełni zaspokajajaca oczekiwania uczestników.

 

Pani ewa, grudziądz (kwiecień 2013)

Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana. 

 

ankieta anonimowa (marzec 2014)

Mogę śmiało powiedzieć iż wyjazd przerósł moje oczekiwania. Organizacja, opieka przewodników, przekazane informację sprawiły iż czas spędzony w Japonii pozostanie na długo w mojej pamięci, jako najlepsza wycieczka w życiu. Pragnę podziękować Piotrowi Rogalskiemu za jego profesjonalizm i pogratulować Państwu takiego pilota ! :)

 

PanI AGNIESZKA, WIELKA BRYTANIA (MARZEC 2014)

Bardzo intensywny program wykonany  w 110 % , profesjonalnie, bezstresowo, wrażenia nie ocenione. Nic dodać nic ująć. 

 

Pan KRZYSZTOF, KOŚCIAN (MARZEC 2014)

Chętnie skorzystam z usług państwa biura. Pozdrawiam.

 

Pan Maciej, wolsztyn (MARZEC 2014)

Wycieczka udana, zwiedzanie czasowo ok, zwięźle i na temat. Żadnego przeciągania. Takimi wycieczkami jestem zainteresowany w przyszłości. Myślę, że jeszcze w przyszłości skorzystam z Państwa usług. Pozdrawiam.

 

Pani elżbieta, warszawa (MARZEC 2014)

Wrażenia bardzo dobre. Czysto, ludzie mili, grzeczni, pomocni. Pięknie zadbane parki i tereny zieleni. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Została według mnie tak zorganizowana, że przekrojowo można było poznać część kraju, kuchnię, krajobrazy i mieć ogólna orientację. Przewodnik Piotr w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżył wiadomości o kraju, historię i obyczaje, itp. Lokalna Pani Przewodnik również była doskonała w pełnieniu swojej funkcji.

 

Państwo hanna i adam, warszawa (MARZEC 2014)

Przeloty bardzo dobre. Hotele – bardzo dobre. Jesteśmy pod wrażeniem kompetencji Pana Piotra Rogalskiego - spokój, opanowanie, punktualność i wiedza merytoryczna. Program wycieczki w pełni spełniła nasze oczekiwania.

 

Pani DOROTA, SZCZECIN (MARZEC 2014)

Bardzo dobra organizacja wyjazdu. Kraj piękny – wart odwiedzenia, wrażenia pozytywne, czystość i uprzejmość wokół wręcz zaskakująca. 

 

PanI HANNA, KIELCE (MARZEC 2014)

Organizacja wyjazdu bez zarzutu. Wrażenia pozytywne ze względu na atrakcyjność odwiedzanego kraju.

 

PanI REGINA, BYDGOSZCZ (MARZEC 2014)

Po raz pierwszy skorzystałam z oferty CT Poland – z całą przyjemnością będę mogła imprezy zorganizowane przez nie polecać znajomym. Trasa – ciekawe miejsca, umiejętna korelacja czasu zwiedzania i czasu wolnego. Piloci – p. Piotr Rogalski - duża kultura osobista, szeroka wiedza, umiejętności logistyczne, znajomość realiów. P. Midori – oprócz sprawności działania, dużo ludzkiego ciepła.

 

PaŃSTWO ANNA I ANDRZEJ, OŚWIĘCIM (KWIECIEŃ 2015)

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Jestem pod wrażeniem pięknej Japonii, której historię i czasy teraźniejsze przedstawiła nam w sposób profesjonalny nasza pilotka Monika Galicka. Wysoko oceniam jej profesjonalność, wiedzę, oraz wysoką kulturę osobistą. 

 

PanI agnieszka, sierpc (kwiecień 2015)

Program wycieczki idealnie przygotowany, bez dni bardzo intensywnych. Standard przelotów dobry. Standard  hoteli na trasie dobry i bardzo dobry, zaś nocleg w shukubo przy klasztorze to fajne doświadczenie, oryginalne posiłki wegańskie, możliwość urozmaicenia i poznania kultury mnichów.  Pozostałe posiłki serwowane na trasie bardzo dobre, oryginalne śniadania, zróżnicowane kolacje, np. możliwość spróbowania shabu - schabu. Pilotka zajmująca się grupą Pani Monika Galicka zawsze uśmiechnięta, miła, otwarta na potrzeby grupy. Cechowała ją ogromna wiedza, ciekawy sposób przekazywania informacji, który potrafi zainteresować.

 

Pani halina, warszawa (kwiecień 2015)

Jest to kolejny wyjazd z CT Poland. Jeździłam z innymi biurami, także zagranicznymi, ale piloci biura CT Poland są najlepsi.

 

Państwo beata i ryszard   (PAŹDZIERNIK 2015)

Droga Pani Natalio. Bardzo się cieszymy, ze mieliśmy możliwość Panią poznać i pod Pani opieką zakosztować Japonii. Pilotaż w Pani wykonaniu był świetny (i tym razem to również nie jest „KADZENIE”). Każdy chyba zauważył, że robiła Pani to z pasją, a nie jako ćwiczenie obowiązkowe w ramach przedmiotu „Odkrywam Japonię po raz N-ty”.

My oboje (jak Pani z pewnością zauważyła) nie jesteśmy typowymi uczestnikami imprez turystycznych grupowych (nie do końca mamy ochotę na automatyczne wymuszone integrowanie się z przypadkowo spotkanymi ludźmi i nie do końca życie stadne nam jest po drodze), ale … muszę przyznać, że po tej Japonii z Panią w roli głównej … dostrzegłam zalety tej formy turystyki i niewątpliwie w przyszłości pomyślę, aby w przypadku niektórych trudniejszych destynacji po raz kolejny grupowej turystyki spróbować. 

Reasumując, jeszcze raz wielkie dzięki za świetną japońską przygodę i za całą przekazaną wiedzę o Japonii, którą chłonęliśmy łapczywie. Niewątpliwie do Japonii jeszcze się wybierzemy, ale tym razem pewnie już bez grupy i „na spokojnie”. Na dowidzenia przesyłamy kilka zbiorowych fotek „OD MNICHÓW”. Apropos MNICHÓW … myślę, że ten wieczór i poranek miał rzeczywiście magiczną atmosferę i był jedyny w swoim rodzaju … przynajmniej dla nas..

 

Państwo scholastyka i jerzy, skierniewice   (PAŹDZIERNIK 2015)

Chciałabym tym mailem wyrazić moją bardzo pozytywną opinie na temat wycieczki do Japonii. Hotele - ocena ogólna dobra. Na wyróżnienie zasługuje hotel w Kioto, inne były ok, hotel w Tokio był świetnie położony. Pilotka pani Natalia zasługuje na najwyższą ocenę. Komunikatywna, rzeczowa, sprawna organizacyjnie, z dużą i ugruntowaną wiedzą na temat Japonii. Do tego miła i sympatyczna. Nie ma się do czego przyczepić. Chciałoby się mieć zawsze do czynienia z takim pilotem.

 

Pani beata   (PAŹDZIERNIK 2013)

Niniejszym składam serdeczne podziękowanie dla CT POLAND za organizację naszej podróży do Japonii. Niewątpliwie należymy do grona wymagających klientów. Staramy się jak najlepiej wywiązywać z naszych powinności, ale oczekujemy tego również od naszych partnerów na każdej płaszczyźnie. Z dużym zadowoleniem stwierdzamy, że Państwa Biuro sprawdziło się doskonale w przypadku naszej podróży.

Biuro wykazało się wyjątkową elastycznością, co było dla nas niezwykle istotne (żeby nie powiedzieć decydujące) na etapie dokonywania wyboru organizatora. Dzięki bogatemu programowi i bardzo profesjonalnemu przygotowaniu całej imprezy był to dla nas niewątpliwie bardzo udany wyjazd. Na szczególne podkreślenie zasługuje wspaniała praca pilotki Pani Natalii Kazberuk. Duża wiedza plus chęć i umiejętność dzielenia się tą wiedzą zdecydowanie potęgowały to dobre wrażenie. Z czystym sumieniem zaczęliśmy już Państwa Biuro w gronie przyjaciół i znajomych polecać, bo zdecydowanie należy się to Państwu. Stara maksyma głosi, że zadowolony klient jest w stanie przyprowadzić 10 nowych klientów i … oby tak się stało. Wprawdzie od naszego powrotu z Japonii upłynął już miesiąc, ale dopiero dziś czas pozwolił na napisanie tego krótkiego podziękowania. Niewątpliwie w przyszłości będziemy chcieli ponownie skorzystać z oferty Państwa Biura. Jeszcze raz dziękuję w imieniu mojego męża i swoim własnym

 

Państwo magdalena i wiesław (listopad 2009)

Szanowna pani prezes  CT Poland. W w imieniu uczestnikow imprezy zorganizowanej przez Państwa biuro dla grupy z Gdańska w dniach 17 - 27 .11 br do Japonii. Pragniemy tą drogą złożyć serdeczne podziękowania. Impreza zostala zorganizowana bardzo profesjonalnie i poprzez ogromne zaangażowanie pilota Piotra Rogalskiego spelniła nasze nadzieje i wszystkie oczekiwania uczestników. Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalizmu biura i mamy nadzieje, że zaowocuje to dalszą naszą współpracą.

W imieniu grupy

Organizatorzy  

 

Państwo Barbara i Jerzy, Jarosław (KWIECIEŃ 2015)

Atrakcyjny program, duża wiedza i zaangażowanie pilota oraz dobra infrastruktura wycieczki pozwalają nam uznać urlop za bardzo udany.  

 

Pani Elżbieta, Warszawa (KWIECIEŃ 2015)

Organizacja sprawna, Japonia grzeczna i czysTa, było dużo religii i pleneru, stanowczo za mało zwiedzania obiektów muzealnych, a bilety wstępu niedrogie.

 

Pani Małgorzata, Kielce (KWIECIEŃ 2015)

Po raz pierwszy jestem na wycieczce z polskim pilotem, więc nie jestem obiektywna. Jednak jestem bardzo zadowolona z intensywności programu. Byłam mile zaskoczona bardzo wysokim standardem pokoi hotelowych. Uwielbiam poznawać kuchnię kraju, który zwiedzam i jestem w pełni usatysfakcjonowana. Dzięki noclegom w ryokanie mogliśmy poznać bliżej atmosferę wnętrz. Nocleg w shukubo przy klasztorze zrobił na mnie duże wrażenie, można było poczuć się jak w dawnej Japonii. Cudownie spożyć posiłek w prawdziwie japońskim stylu, w obecności mnichów. Ryokan - ogromny plus za oryginalne japońskie wnętrza i wystrój. Hotel w Tokio - super lokalizacja, 29 piętro robi wrażenie. Wszędzie czysto, bardzo miła obsługa. Okonomiyaki - bardzo smaczna potrawa, świetna zabawa podczas przygotowywania posiłku. Jestem pod wrażeniem wiedzy, ale również kultury osobistej Piotra. Z przewodnikiem lokalnym tworzyli zgrany team, co przełożyło się na bardzo dobrą organizację.   

 

Państwo Grażyna i Jan, Wrocław (KWIECIEŃ 2015)

Lufthansa to godny zaufania przewoźnik. Szczególnie lot powrotny był wygodny, gdyż było niewielu pasażerów, wiec każdy miał dość miejsca dla siebie i swojego bagażu. Personel pokładowy był bardzo uprzejmy i uczynny. Poniżej moja ocena niektórzych hoteli restauracji: hotel w Kurashiki - świetna lokalizacja w uroczym miasteczku, obsługa uprzejma i uśmiechnięta; shukubo - bardzo ciekawe doświadczenie nocowania po japońsku, czysto, minimalistycznie, ale wygodnie. Shukubo jest poza tym pięknie położone w górach, czyste powietrze, cisza. Tokio - doskonale zlokalizowany, wygodny hotel. Pokoje na 29. piętrze dawały dodatkowe wrażenia dla zmysłu wzroku. Piękna panorama. Bardzo cekawym doświadczeniem był pokaz na żywo przygotowywania okonomiyaków. Pierwsza kolacja w Tokio - fantastyczna, zupa z płetwy rekina, wołowina z Kobe itp.  

PANI EWA, BYDGOSZCZ (SIERPIEŃ 2016)

CT POLAND jest biurem podróży, którego oferta już od wielu lat budzi zainteresowanie. Wyprawa do Japonii – program W kraju samurajów” nie była moją pierwszą podróżą kulturową realizowaną za pośrednictwem tego biura. Była to kolejna wyprawą , która potwierdziła profesjonalizm wyrażający się w doborze pilotów, programu wyprawy, dbałości o klienta – adresata kulturowej wyprawy w trakcie całej podróży (wybór hotelu, menu, program kulturalny towarzyszący wyprawie i uzupełniający odkrywanie).  W pełni usatysfakcjonowana z wyprawy, rozsmakowana w kulturze Japonii chciałabym podzielić się kilkoma refleksjami.

Program wycieczki – był przemyślany, pozwolił na stopniowe odkrywanie kultury japońskiej i być może (z)rozumienia Japończyków, ich mentalności. Podróżując, zatoczyliśmy koło: od ekscentryczności i nowoczesności Tokio poprzez historyczne i mityczne źródła japońskiej tożsamości w różnych jej regionach - znów powróciliśmy do Tokio. Zanurzeni w kulturze regionów (każdy z nich miał niesamowity klimat, smak) znów mogliśmy podziwiać z n-tego piętra hotelu panoramę nocnego Tokio.

Hotele – po raz kolejny biuro podróży CT wykazało się przemyślanym doborem hoteli. Każdy inny , dobry standard, kontrast pomiędzy nowoczesnością a kulturowym klimatem ryokanu w Takayamie czy niezwykłym guesthousie klasztornym – shukub„Kuchnia” – śniadania z możliwością rozsmakowywania się w kuchni japońskiej; fantastyczne wyprawy kulinarne dzieki któ®ej smakowaliśmy regionalne przysmaki: hidę – specjalność Takayamy - grillowane danie z wołowiny w klimatycznej restauracji; okonomiyaki – pyszne danie charakterystyczne dla regionu Hiroszimy; wykwintna kolacja składająca się ze specjałów kuchni japońskiej; wizyta na plantacji herbaty dzieki której nie tylko odkrywaliśmy ceremoniał parzenia herbaty ale smakowaliśmy herbaty i specyficzne herbaciane słodycze

Podróże - bardzo dobre warunki podróży zapewnione były dzięki komfortowi podróżowania japońskimi autobusami. Niezapomniane są wrażenia (które osobiście postrzegam jako dodatkowy walor wejścia w role „podróżującego po Japonii”) które wyniosłam z podróży pociągami- nie tylko shinkhansenem ale także innymi pociągami, metrem, taksówką, statkiem, promem, kolejką górską. Wizyta na dworcach , obserwacje podróżujących różnymi środkami lokomocji, uzupełnione komentarzami pilotki były fascynującym odkryciem japońskiej technologii i uzupełnieniem wiedzy o „kulturze podróżowania”

PILOT – najważniejszym jednak ogniwem czy może spoiwem tej wyprawy był PIOLOT. Za pośrednictwem biura jeszcze raz chciałabym podziękować pani NATALII KAZBERUK za prawdziwie kulturowa wyprawę do JAPONII. Jej profesjonalizm, wiedza, którą dzieliła się z nami odkrywając złożoność kulturową Japonii i Japończyków, ich modelu postrzegania świata oraz myślenia sprawiła, że po tej wyprawie zainteresowałam się jeszcze bardziej tym krajem. Chciałam podkreślić niezwykła osobowość p. Natalii Kazberuk, umiejętność tworzenia grupy, dobrego klimatu, kulturę osobistą. To dzięki Niej , dzięki jej kompetencjom pilota ale tez właśnie dzięki Jej osobowości, fascynacji kultura Japonii, uwrażliwiała nas na „smaki” .

Bardzo dobrze współpracowała także z lokalnym pilotem – MIDORII – też za pośrednictwem biura przekazuję podziękowanie dla jej kompetencji, towarzyszeniu nam w podróży po Japonii.Jestem pewna , że jeszcze nie raz skorzystam z oferty biura. Programy, które „przetestowałam” już poleciłam znajomym.

.  

Twoja opinia może być następna :)

Japonia 13 dni to jedna z najpopularniejszych tras w ofercie CT Poland. Podczas 13 dni zobaczą Państwo zarówno najważniejsze miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Japonii, nowoczesne miasta jak i piękne krajobrazy południa Kraju Kwitnącej Wiśni. Uczestnictwo w tej trasie to gwarancja bogatego programu zwiedzania, komfortowego zakwaterowania i wysokiego standardu podróży.

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi PLL LOT wg poniższego rozkładu:

Warszawa-Tokio: 15:20-08:45

Tokio-Warszawa: 10:15-14:25

Z uwagi, że godziny przelotów mogą ulec zmianie dokładne informacje o godzinach przelotów i spotkaniu z pilotem znajdą Państwo w liście przewodnim, który prześlemy e-mailem (jeśli podali go Państwo na umowie) lub pocztą zwykłą na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy.

W czasie przelotów będą serwowane dwa posiłki, w tym jeden ciepły oraz ciepłe i zimne napoje.

PLL LOT wprowadziło płatność za wybór miejsc w samolocie. Za dodatkową opłatą pasażerowie będą mogli zarezerwować swoje ulubione miejsce.

 • 20 PLN przy lotach trwających mniej niż 2 godziny
 • 30 PLN przy lotach trwających ponad 2 godziny
 • 60 PLN przy lotach dalekodystansowych.

Bezpłatny wybór miejsc będzie dostępny dla pasażerów klasy biznes oraz premium, a także dla posiadaczy statusu HON CIRCLE oraz Senator w programie Miles&More.

W miarę wolnych miejsc, wybór miejsca w samolocie możliwy jest również podczas odprawy na lotnisku lub online na stronie www.lot.com na 23 godziny przed wylotem (w przypadku chęci odprawy online prosimy o kontakt z biurem w celu uzyskania nr rezerwacji). 

Za dodatkową opłatą można wykupić przelot w klasie premium economy lub biznes. Dopłata do premium economy zaczyna się od 3000 PLN/os., a do biznes od 8500 PLN/os. (więcej informacji udzieli pracownik biura).

Podczas spotkania na lotnisku pilot przekaże Państwu dokumenty podróży: wydruk biletu elektronicznego na przelot międzynarodowy oraz polisę ubezpieczeniową. Pilot wręczy Państwu również zawieszki na bagaże. Dokumenty zostaną wydane po okazaniu dowodu osobistego lub kopii umowy z naszym biurem. Proszę pamiętać o zabraniu paszportu jak również jego kserokopii.

UWAGA: Po odprawie prosimy nie wyrzucać wydruku biletu elektronicznego. Może okazać się on niezbędny podczas powrotnego lotu do Polski.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu linia lotnicza zapewnia przelot w późniejszym terminie, a jeśli to konieczne także nocleg i wyżywienie.

Bagaż główny: Każdy pasażer może mieć jedną sztukę bagażu głównego. Waga bagażu
nadanego przez 1 osobę w trakcie odprawy biletowo-bagażowej nie może przekraczać
23 kg i sumy wymiarów (długość/szerokość/wysokość) 158 cm. Dla dwóch lub więcej osób posiadających jedną sztukę wspólnego bagażu, waga bagażu nie może przekroczyć również 23 kg i sumy wymiarów 158 cm.

UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

Nasze firmowe zawieszki otrzymają Państwo z rąk pilota na lotnisku. 

Opłaty za nadbagaż wynoszą od 450 PLN (bagaż większy niż 158 cm) do 1350 PLN (kolejne sztuki bagażu cięższe niż 23 kg i większe niż 158 cm. Szczegółowe informacje wraz z taryfikatorem opłat za nadbagaż znajdą Państwo na stronie przewoźnika pod adresem:

http://www.lot.com/pl/pl/web/newlot/new-excess-baggage

W przypadku opóźnienia całego bagażu poza krajem zamieszkania pasażera PLL LOT gwarantują zwrot kosztów poniesionych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy w czasie oczekiwania na bagaż (artykułów toaletowych, bielizny, ubrań) do wysokości 100 USD. Zakupy kosmetyków, perfum oraz rzeczy nie będące niezbędnymi artykułami rzeczywistej pierwszej potrzeby nie będą przez przewoźnika refundowane.

Bagaż podręczny: 1 sztuka, nie przekraczająca wymiarami sześcianu o wymiarach 55cm / 40cm / 20cm i nie cięższą niż 8 kg, także płaszcz, parasol, niewielkich rozmiarów torebkę i niewielką ilość materiałów do czytania na pokładzie samolotu. Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dot. przewozu bagażu, np. zakaz przewozu przedmiotów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.

Z uwagi na charakter wycieczki najwygodniejszym bagażem będzie walizka na kółkach o niewielkich rozmiarach.

Podczas pakowania przydatne okażą się duże plastikowe torby. Może się zdarzyć, że w trakcie podróży część ubrań zamoknie od deszczu czy wilgoci w powietrzu. W wilgotnym klimacie ubrania schną wiele dni i przełożenie ich do oddzielnych plastikowych toreb pozwoli oddzielić je od reszty suchych ubrań.

Zdarza się, że podczas lotu kosmetyki tracą szczelność i rozlewają się w bagażu. Dobrze jest je również zapakować w oddzielne plastikowe woreczki.

Jeśli podróżujemy z drugą osobą, mając do dyspozycji dwie walizki, dobrze jest spakować część rzeczy każdej z osób do jednej, pozostałe do drugiej. W przypadku zagubienia jednego bagażu przez linie lotnicze, co zdarza się bardzo rzadko, pozwoli to komfortowo doczekać momentu dostarczenia przez linię zagubionego bagażu.

Podczas pobytu na lotnisku lub na dworcu kolejowym usługi bagażowe nie są objęte ceną wycieczki, w niektórych miejscach nie są one w ogóle dostępne. Może się zdarzyć, że będą Państwo musieli sami przenieść bagaż z autokaru do hali odlotów lub z pociągu do autokaru. Prosimy wziąć to pod uwagę przygotowując bagaż.

Bagaż podręczny nie powinien być zbyt duży i ciężki. Warto trzymać dokumenty lub pieniądze w oddzielnych saszetkach, dodatkowo w plastikowych torbach, co ochroni jest przed kurzem czy wilgocią. Tyczy się to głównie paszportu, biletów lotniczych czy pieniędzy.

Ze względu na przelot samolotem w bagażu podręcznym nie wolno przewozić przedmiotów zaliczanych do niebezpiecznych (nożyki, pilniczki oraz płyny, żele i aerozole itp.). Zgodnie z przepisami płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml - muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. torebka dwuścienna w wymiarach 22 cm x 15cm, z plastikowym suwakiem). Perfumy i alkohol zakupione w sklepach wolnocłowych można wnosić na pokład samolotów, jednak muszą być one zapakowane w specjalnie zapieczętowane przez personel sklepu torby.

PŁYNY O POJEMNOŚCI POWYŻEJ 100 ML, ZAKUPIONE POZA UE, NIE MOGĄ BYĆ WWOŻONE NA TEREN UE W BAGAŻU PODRĘCZNYM (oznacza to, że jeśli powrót do kraju odbywa się przez port UE, nie można dokonać zakupu takich płynów na lotnisku w Azji). Definicja substancji płynnych, których w dużych ilościach nie wolno przewozić w bagażu podręcznym obejmuje: wodę i inne napoje, zupy, syropy, perfumy, żele (np. do włosów), pasty (w tym pasty do zębów); kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs), kremy, odżywki i oliwki, spraye, substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty) oraz inne substancje o podobnej konsystencji.

W bagażu podręcznym przyda się długopis, gdyż podczas podróży wypełnia się formularz wjazdowy.

 • ubrania: powinny być dostosowane do trasy i terminu (proszę sprawdzić tabelę klimatyczną). Radzimy zabierać lekkie, aktywnie oddychające, wygodne ubrania. Sweter lub inne ciepłe okrycie może się przydać podczas pobytu w klimatyzowanych pomieszczeniach, np. w pociągu, w hotelach czy restauracjach,
 • wygodne obuwie, które łatwo daje się zdjąć – zwłaszcza przy wchodzeniu do świątyń, ryokanów, niektórych restauracji i muzeów (przydadzą się skarpetki),
 • okrycie głowy dla ochrony przed słońcem, strój przeciwdeszczowy,
 • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, balsam nawilżający,
 • przejściówkę do gniazdka elektrycznego,
 • karty pamięci do aparatu fotograficznego lub zapasowe filmy, baterie,
 • leki zażywane regularnie (leki zażywane codziennie lub co kilka dni należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego),
 • małą torbę lub plecak, gdyż w czasie przejazdu pociągami dziennymi bagaże
  główne będą wysłane do następnej miejscowości dzień wcześniej. Należy zapakować się do bagażu podręcznego (zgodnie z programem).
 • stroju wieczorowego na przedstawienie Gion Corner - strój turystyczny wystarczy,
 • dużych ręczników kąpielowych – są dostępne w każdym pokoju,
 • grzałek elektrycznych do gotowania wody – pokoje hotelowe wyposażone są
  w czajniki elektryczne lub można poprosić o wrzątek.
 • Hotele, z których korzystamy na trasie to obiekty o standardzie 3* i 4*. Proszę mieć na względzie, że pokoje hotelowe w Japonii są dużo mniejsze niż w Europie. Na górze Koya będą Państwo zakwaterowani w shukubo - przy klasztorze buddyjskim, a w okolicach góry Fuji w ryokanie (tradycyjnym hotelu japońskim). W obu obiektach spać będą Państwo na matach lub materacach. Pokoje hotelowe wyposażone są w prywatną łazienkę (oprócz pobytu w shukubo), klimatyzację, telewizor oraz telefon. W pokojach znajdują się również zestawy do herbaty: filiżanki, herbata w torebkach oraz czajnik elektryczny. W niektórych hotelach znajdą Państwo również sejf. Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe, mydło, szampon, pastę do zębów (wszystkie w niewielkich opakowaniach), szczoteczki do zębów, klapki, papier toaletowy. W niektórych hotelach jest także suszarka do włosów. Niektóre łazienki wyposażone są w dodatkowe produkty (gąbka do masażu, prezerwatywy, itp.) – wszystkie one są dodatkowo płatne. W razie wątpliwości prosimy pytać pilota.
 • W pokojach mogą znajdować się mini bary. Napoje i słodycze, które znajdują się w środku są dodatkowo płatne.
 • Doba hotelowa w Japonii, tak jak w większości państw na świecie, trwa, w zależności od hotelu od godziny 12:00 - 16:00 do godz. 11:00 - 12:00 dnia następnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że po porannym przylocie do Japonii pokoje nie będą jeszcze dostępne; w takim przypadku najpierw realizowana będzie część zwiedzania. Po otrzymaniu przez pilota potwierdzenia z hotelu o możliwości wcześniejszego zakwaterowania, grupa pojedzie do hotelu.
 • Ze względu na bogaty program zwiedzania, zazwyczaj nie ma możliwości powrotu do hotelu w ciągu dnia (grupa wyjeżdża rano po śniadaniu, a wraca wieczorem przed lub po kolacji).
 • Ryokan i shukubo mają standard zakwaterowania zbliżony do hoteli, ale w pokojach brak jest: telefonów czy suszarek do włosów oraz sejfów. Drzwi do pokojów w shukubo nie są zamykane na klucz – można tylko się zaryglować od wewnątrz, a ściany są cieńsze niż w murowanych budynkach. Na terenie obiektów jest zakaz chodzenia w butach – należy chodzić na boso, w skarpetkach lub w kapciach, które będą dostępne na miejscu.
 • W ryokanie i shukubo można skorzystać z tradycyjnej łaźni japońskiej – onsen (ręcznik będzie dostępny na miejscu). Łaźnie nie są koedukacyjne. Szczegóły dotyczące korzystania z łaźni przekaże pilot.

Podczas podróży niezbędnym dokumentem będzie paszport. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki oraz posiadać przynajmniej jedną wolną stronę na wklejenie stempli granicznych.

Klimat Japonii jest bardzo zróżnicowany. Wyspy leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: od zwrotnikowej na południu, przez podzwrotnikową do umiarkowanie ciepłej na północy. Nakłada się na to klimat monsunowy. Najlepsze okresy do podróży to wiosna (kwiecień, maj) i jesień (wrzesień, październik). Z kilkoma wyjątkami w Japonii wyraźnie zaznaczają się 4 pory roku. Zimą różnica temperatur na wyspach jest dość znaczna i wynosi od -20°C w górach na północy do +19°C na południu. Zimą w górach, na zachodzie i północy kraju występują bardzo obfite opady śniegu, podczas gdy na południu jest sucho i słonecznie – głównie dzięki wpływowi ciepłego prądu Kuro-shio. Okres kwitnienia japońskich wiśni i śliw trwa od końca lutego na południu do połowy kwietnia na północy. Mniej więcej w czerwcu i lipcu rozpoczyna się gorące i wilgotne lato, z dużą ilością mgieł na południowym-wschodzie, gdzie stykają się prądy Oya-shio i Kuro-shio. Latem różnice temperatur są nieco mniejsze i wynoszą od +35°C na południu, przez +17°C na północy i około +10°C w rejonach górskich. W czerwcu i lipcu trwa pora deszczowa. Wczesną jesienią zdarzają się tajfuny oraz częste ulewne deszcze przynoszone przez wiatry monsunowe.

  Średnie najwyższych (W) i najniższych (N) temperatur w wybranych miastach, podane w °C.

 

Miesiąc

Tokio

Osaka

Hiroszima

Kioto

Takayama

W

N

W

N

W

N

N

N

W

N

I

9

2

8

1

8

2

9

0

3

-6

II

9

2

9

1

9

2

9

1

4

-5

III

12

5

12

4

12

4

13

3

8

-2

IV

18

10

19

9

18

9

20

9

17

3

V

22

14

23

14

22

14

24

13

22

8

VI

24

19

27

19

25

19

27

18

25

14

VII

28

22

30

23

29

23

31

23

29

18

VIII

30

24

33

24

31

24

33

24

30

19

IX

26

21

28

21

27

20

28

20

25

15

X

21

14

22

13

22

14

22

13

18

7

XI

16

9

17

8

16

8

17

7

12

2

XII

12

4

12

3

11

4

11

2

6

-2

W okresie czasu letniego +7 godzin; w okresie zimowym +8 godzin. Na terenie całego kraju obowiązuje jedna strefa czasowa.

Najlepiej zabrać ze sobą zarówno gotówkę, jak i karty kredytowe. Nigdy jednak nie należy trzymać ich w jednym miejscu. Dobrze jest również gotówkę rozłożyć na cześci. Przyda się specjalna torebka zawieszana na szyi bądź pasek z kilkoma kieszeniami, gdzie można trzymać pieniądze. Bezwzględnie należy pilnować pieniędzy w takich sytuacjach jak przepakowywanie, zakupy czy wymiana waluty.

Podczas trasy będą Państwo mieli okazję spróbować różnych dań kuchni japońskiej. Śniadania są spożywane w hotelach i mają zazwyczaj formę bufetu, gdzie dostępna jest kuchnia japońska i europejska. W ciągu dnia w czasie zwiedzania, pod warunkiem, że jest to możliwe, na ogół jest trochę czasu na spożycie lekkiego lunchu. Bardzo powszechne są automaty z zimnymi i gorącymi napojami. Restauracje  na obiadokolacje dobieramy bardzo starannie, najczęściej są to lokalne restauracje poza hotelami. Do posiłków podawane są pałeczki, w niektórych restauracjach na dodatkowe życzenie również widelce i noże. W tradycyjnych japońskich restauracjach posiłki spożywa się siedząc na matach. Napoje nie są objęte ceną wycieczki i płaci się za nie bezpośrednio obsłudze restauracji. 

W ryokanie i shukubo  będą serwowane tradycyjne posiłki japońskie. Śniadania składają się z wodorostów, serka tofu, zupy miso czy surowej ryby.

Niektóre restauracje znajdują się w pobliżu hotelu, wówczas dojście do restauracji będzie pieszo. Może się również zdarzyć, że przejazd do restauracji będzie metrem.

AUTOKAR: Podczas trasy grupa przemieszcza się autokarami lub mikrobusami dostosowanymi do liczebności grupy. Japońskie autokary nie są wyposażone w toalety i lodówki. Kolejność zapisu na wycieczkę nie decyduje o kolejności wsiadania do autokaru. 

Informujemy, że od 2019 r. kolejność wsiadania do autokaru uzależniona jest kolejnością sformalizowanych zgłoszeń na wycieczkę.

POCIĄGI: W czasie wycieczki będą trzy przejazdy pociągami typu shinkansen oraz jeden przejazd pociągiem osobowym. W czasie przejazdów bagaż główny zostanie wysłany dzień wcześniej pociągiem bagażowym, w tym celu proszę zabrać mały plecak, żeby przepakować się na jedną noc.

Grupie towarzyszy licencjonowany polski pilot wycieczek, który spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie. Na terenie Japonii jest również anglojęzyczny przewodnik – zazwyczaj ta sama osoba na całej trasie. W zwiedzanych miejscach polski pilot tłumaczy to, co o zabytkach opowiada lokalny przewodnik.

Obowiązującą walutą w Japonii jest jen (JPY) 1 USD = 120 JPY; 1 EUR = 130 JPY; 1 PLN = 32 JPY (dane z dnia 18.03.2015). W obiegu są banknoty o nominałach: 1000, 2000, 5000, 10.000 JPY oraz monety o wartości: 1, 5, 10, 50, 100, 500 JPY.

Najlepiej zaopatrzyć się w banknoty o nominałach 20 i 50 USD, gdyż nie ma kłopotów z ich wymianą. Warto również zabrać ze sobą nowe banknoty dolarowe. Dotyczy to zwłaszcza banknotów 100 USD. Prosimy pamiętać, że starych banknotów (z małym portretem prezydenta) jak również banknotów 20, 50 i 100 USD z lat 1993 i 1996 kantory japońskie nie chcą wymieniać.

Wymiana waluty: Pieniądze można wymieniać w bankach, nielicznych kantorach wymiany walut, niektórych hotelach - okazując paszport. W większości japońskich banków można dokonać wymiany dolarów i euro na jeny. Bardzo często można spotkać kantor wymiany w punktach pocztowych (oferują one najkorzystniejsze kursy sprzedaży i są dłużej czynne niż banki). Obowiązuje okazanie paszportu. Wymieniając pieniądze, lepiej poproś o banknoty o nominałach 5000 jenów i 1000 jenów. W Japonii nie wolno płacić w sklepach czy restauracjach w walutach obcych. Przy wjeździe do Japonii warto mieć ze sobą niewielką kwotę w jenach na pierwsze potrzeby.

Karty płatnicze i bankomaty: Większość kart kredytowych jest akceptowana w Japonii, chociaż można mieć kłopoty z zapłatą kartami wydanymi w Polsce. Najlepiej posiadać karty kredytowe Visa lub MasterCard, w powszechnym użyciu są również karty Diners Club, American Express i JCB. Karty typu Visa Electron mogą stwarzać kłopoty w komunikacji z rodzimym bankiem. Japończycy posługują się własnymi kartami i w zasadzie takie bankomaty spotyka się na ulicy.

Targowanie się: W Japonii nie ma zwyczaju targowania się.

Spośród walut zagranicznych w Japonii najłatwiej jest wymienić dolary amerykańskie i euro.

Pieniądze można wymieniać w bankach, nielicznych kantorach wymiany walut, niektórych hotelach - okazując paszport. W większości japońskich banków można dokonać wymiany dolarów i euro na jeny. Bardzo często można spotkać kantor wymiany w punktach pocztowych (oferują one najkorzystniejsze kursy sprzedaży i są dłużej czynne niż banki). Obowiązuje okazanie paszportu. Wymieniając pieniądze, lepiej poproś o banknoty o nominałach 5000 jenów i 1000 jenów. W Japonii nie wolno płacić w sklepach czy restauracjach w walutach obcych. Przy wjeździe do Japonii warto mieć ze sobą niewielką kwotę w jenach na pierwsze potrzeby.

Karty płatnicze i bankomaty: Większość kart kredytowych jest akceptowana w Japonii, chociaż można mieć kłopoty z zapłatą kartami wydanymi w Polsce. Najlepiej posiadać karty kredytowe Visa lub MasterCard, w powszechnym użyciu są również karty Diners Club, American Express i JCB. Karty typu Visa Electron mogą stwarzać kłopoty w komunikacji z rodzimym bankiem. Japończycy posługują się własnymi kartami i w zasadzie takie bankomaty spotyka się na ulicy.

SPECYFIKA JAPONII:

 • w Japonii nie ma zwyczaju targowania się,
 • w całej Japonii na ulicach i w innych miejscach publicznych brak koszy na śmieci. Kosze na śmieci znajdują się w hotelach, w domach mieszkańców,  sporadycznie  we wewnątrz sklepów spożywczych,
 • w Japonii jest zakaz palenia w miejscach publicznych, w tym na ulicach, hotelach i restauracjach. Palić można jedynie w miejscach wyznaczonych.

Ideą CT Poland jako biura specjalizującego się w organizacji wycieczek do Azji jest jak najpełniejsza prezentacja odwiedzanego kraju. Wiele imprez oferowanych przez inne biura jako opcjonalne punkty programu, u nas wliczone są w cenę imprezy. Bogate programy stwarzają stosunkowo mało okazji do ich fakultatywnego uzupełniania.

Pierwszego dnia po przylocie pilot zbierze od Państwa kwotę na zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników oraz kierowców. Poza branżą turystyczną dawanie napiwków nie jest powszechnie przyjęte.

Językiem urzędowym jest język japoński. Przeciętny Japończyk spotkany na ulicy nie posługuje się językiem angielskim. Języka tego nie znają zazwyczaj również taksówkarze. Po angielsku, przynajmniej w podstawowym zakresie, mówi zazwyczaj obsługa hotelowa oraz sprzedawcy na większych bazarach, nastawionych na turystów z zagranicy. Język angielski jest również językiem, jakim posługują się lokalni przewodnicy.

W Japonii jest inne napięcie prądu niż w Europie: 100 V, prąd zmienny (50 Hz) w Tokio i w rejonie Oceanu Spokojnego, 60 Hz na zachodzie kraju. Większość nowoczesnych sprzętów działa przy niższym napięciu. Kontakty są inne niż w Polsce – podobne do kontaktów w USA. Jednakże wiele hoteli ma przynajmniej jedno gniazdko 220V. Proszę pamiętać o zabraniu przejściówki.

Typ wtyczek spotykany w Japonii:

W Japonii działają tylko czterozakresowe telefony komórkowe, gdyż działają one na innych częstotliwościach. Prosimy dowiadywać się u swoich operatorów o częstotliwości GSM oraz o stawki połączeń. Można również dzwonić do Polski z telefonów hotelowych. Połączenie kosztuje najczęściej około 10 PLN/min.

W większości hoteli jest możliwość korzystania z Internetu w pokoju, pod warunkiem posiadania własnego komputera, lub z sieci bezprzewodowej w lobby hotelu (zazwyczaj nieodpłatnie). Kafejki internetowe są rzadko spotykane. 

Japonia jest krajem bezpiecznym i życzliwym dla gości z zagranicy. Przestępczość jest stosunkowo niska. Należy jednak zachować ostrożność w miejscach uczęszczanych przez turystów oraz w środkach komunikacji (zdarzają się kradzieże kieszonkowe). Wartościowe przedmioty i gotówkę należy trzymać przy sobie bądź w zamkniętym sejfie w pokoju lub w sejfie w recepcji. Zarówno biuro jak i hotel nie odpowiadają za wartościowe rzeczy pozostawione poza sejfem w pokoju hotelowym.

Korzystając z taksówki, prosimy pamiętać o zabraniu paragonu wydawanego przez kierowcę. W przypadku pozostawienia czegokolwiek w taksówce umożliwi to identyfikację pojazdu.

Wyjeżdżających do Japonii nie dotyczą obowiązkowe szczepienia. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny.

W razie potrzeby skorzystania z miejscowych usług medycznych należy zgłosić się do pilota, bądź bezpośrednio do centrum alarmowego Ubezpieczyciela (numer telefonu znajdą Państwo na polisie, którą przekaże Państwu pilot wycieczki).

Na wypadek konieczności skorzystania z porady medycznej lub hospitalizacji koszty do 100 EUR z reguły pokrywa sam poszkodowany. Rachunki (należy pamiętać, aby zawsze o nie poprosić) rozliczane są po powrocie do Polski. Przed podróżą zalecamy wykonanie wszelkich niezbędnych badań oraz przeglądu stomatologicznego.

Ze względów praktycznych wskazane jest zabranie najczęściej stosowanych w domu leków. Apteczka podróżna powinna zawierać środki przeciw komarom, dezynfekujące, plastry, leki przeciw biegunce i przeziębieniu.

Leki zażywane regularnie (codziennie lub co kilka dni) należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego). Jeśli w bagażu podręcznym planują Państwo przewozić igły do podawania leku, wówczas niezbędne będzie zaświadczenie w języku polskim i angielskim wydane przez lekarza, zaświadczające o konieczności podania leku, poświadczone pieczątką.

Japonia jest krajem bezpiecznym, acz różnica flory bakteryjnej może być kłopotliwa dla osób o zwiększonej wrażliwości. Należy pamiętać, aby często myć i dezynfekować ręce.

Tempo zwiedzania dostosowane jest do kondycji przeciętnego turysty. W okresie letnim wilgotność i upał mogą jednak osłabić wytrzymałość. Należy pić dużo płynów, najlepiej wody lub herbaty.

Aby ustrzec się chorób należy dbać o higienę osobistą, unikać żywności niewiadomego pochodzenia i pić wyłącznie napoje zamknięte fabrycznie. Prosimy unikać napojów z lodem, bowiem lód rzadko robiony jest na bazie butelkowanej wody. Przez otwarciem butelki nalezy zwrócić uwagę, czy nie była ona naruszona.

Z pewnością przydadzą się środki pozwalające szybko zdezynfekować dłonie – żele, chusteczki.

Woda z kranu nadaje się do mycia zębów. Nie zaleca się jej spożywania. Owoce należy spożywać po ich umyciu i obraniu ze skórki.

Jedząc na ulicy powinno się zwrócić uwagę czy sprzedawca ma rękawiczki (jeśli serwuje jedzenie rękoma) oraz czy zachowane są inne podstawowe zasady higieny.

Latem w większości regionów Japonii słońce operuje bardzo silnie. Prosimy o zabranie ze sobą środków z wysokim filtrem chroniących przed słońcem. Przyda się również nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne.

We wszystkich hotelach i restauracjach serwujących kuchnię zachodnią spotkać można toalety w stylu zachodnim. W restauracjach japońskich, na stacjach paliwowych czy w zwiedzanych obiektach toalety mogą mieć charakter azjatycki (tzw. kucany). Toalety publiczne są bardzo powszechne i niemal wszystkie bezpłatne.

Jet lag to typowa dolegliwość podczas przekraczania kilku stref czasowych w krótkim czasie. Charakteryzuje się ogólnym zmęczeniem, sennością i rozdrażnieniem.

Oto kilka rad, które pomogą Państwu przyzwyczaić się szybko do nowej strefy czasowej.

 1. Zaraz po wejściu do samolotu przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym.
 2. Od początku jeść i odpoczywać według czasu obowiązującego w miejscu docelowym.
 3. Podczas nocnych przelotów spać jak najwięcej.
 4. Unikać ciężkich potraw oraz dużych ilości alkoholu.
 5. Podczas lotu warto co jakiś czas wstawać i robić lekkie ćwiczenia ruchowe.
 6. Po przylocie unikać drzemki w ciągu dnia i położyć się spać według nowego czasu.

Uczestnik imprezy organizowanej przez Biuro Podróży CT Poland jest ubezpieczony w  Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 20 000 EUR na każde zdarzenie (w tym, na podstawie dodatkowej umowy zawartej pomiędzy Biurem Podróży CT Poland a TUiR Allianz, ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych); wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 2 500 EUR; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 250 EUR. Szczegółowe informacje można znaleźć w „Ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej TRAMP”. Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, w szczególności z częścią „Wyłączenia odpowiedzialności”.

Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę pobytową (turystyczną lub biznesową). Wyjazd do Hongkongu i/lub Makau oznacza opuszczenie granic ChRL i unieważnia wizę jednokrotną. Brak ważnej wizy karany jest grzywną do 1000 USD.

Wiza i pośrednictwo wizowe wliczone jest w cenę wycieczki. W celu uzyskania wizy należy na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki dostarczyć do naszego biura paszport, wypełniony wniosek wizowy oraz 1 zdjęcie. Procedura wizowania trwa ok. 10 dni. Po owizowaniu paszport pozostaje w biurze i otrzymają go Państwo z rąk pilota na lotnisku, jednak może być odebrany w naszym biurze lub odesłany na wskazany adres na koszt odbiorcy. Należy pamiętać wówczas, aby zabrać go ze sobą jadąc na lotnisko.  

Obywatele RP udający się do Hongkongu lub Makau do 90 dni pobytu nie mają obowiązku posiadania wizy.

Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, pornografii. Do Japonii nie wolno także wwozić świeżej żywności (owoce, wędliny, kanapki itp.). W przypadku kontroli na lotnisku docelowym, produkty te mogą zostać skonfiskowane.

Nie wolno wywozić dzieł sztuki, rzadkich wydawnictw i wyrobów z kamieni szlachetnych oraz samych kamieni szlachetnych bez certyfikatu zakupu. Nie są poza tym znane żadne restrykcje celne, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych norm międzynarodowych.

Na granicy trzeba wypełnić deklarację celną, w której należy określić ilość posiadanych środków pieniężnych.

Skrócone przepisy celne i dewizowe dotyczące RP znajdą Państwo tutaj.

Ambasada RP w Tokio 

Adres: 2-13-5 Mita, Meguro-ku, Tokyo 153-0062

Tel. (81-3) 5794-7020

Honorowy konsulat RP w Osace

c/o Kyoei Steel Ltd. 3-1-1 Nakamuya-Ohike

Hirakata city, Osaka 573-0004
Adres: Aqua Dojima Nishi-kan 18F, 1-4-16, Dojimahama,  Kita-ku

Osaka 530-0004 Tel: (81-6) 6346-5326      

13 dni

Japonia - w kraju samurajów

Cena za osobę:

6421 328000