• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tokio.

    
 • 2 dzień

  VANCOUVER / POCZĄTEK REJSU

  Zwiedzanie Vancouver, zwanego miastem ogrodów, malowniczo wciśniętego między pasmo Gór Nadbrzeżnych a Pacyfik. Wizyta w największym na kontynencie amerykańskim parku miejskim im. Stanley’a. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta – Gastown oraz wokół kompleksu portowego uznanego za perełkę architektoniczną – Canada Place. Przejazd do portu i wejście na statek Diamond Princess. Zapoznanie ze statkiem. Rozpoczęcie rejsu. Nocleg na statku w kabinach z balkonem.

        
 • 3 dzień

  DZIEŃ NA MORZU

  Cały dzień na morzu. Tego dnia można podziwiać krajobrazy Alaski oraz korzystać z licznych atrakcji oferowanych na statku, takich jak musicale, filmy fabularne, olśniewające pokazy magii, czy kluby nocne. Można też zanurzyć się w jednym z basenów lub wanien z hydromasażem, zrelaksować na leżaku, posłuchać muzyki, czy nadrobić zaległości w czytaniu. Nocleg na statku.

      
 • 4 dzień

  REJS / KETCHIKAN

  Rano przypłynięcie do Ketchikan, które jest nazywane światową stolicą łososia. Jest najbardziej wysuniętym na południe portem w tzw. Inside Passage, naturalnym torze morskim, którym będzie płynął statek podczas naszej podróży. Oprócz połowów łososia, miasteczko słynie z totemów i żywej kultury rdzennych Amerykanów. Nocleg na statku.

       
 • 5 dzień

  REJS / JUNEAU

  Przypłynięcie do Juneau. Otoczone górami, zalesionymi dolinami, oceanami i masywnymi lodowcami, Juneau jest stolicą stanu i jest nazywane najpiękniejszą stolicą Ameryki albo Małym San Francisco. Funkcjonowały tutaj trzy największe kopalnie złota na świecie. Zwiedzanie będzie obejmowało wizytę przy słynnym lodowcu Mendenhall w Juneau Rainforest Garden oraz w Muzeum Stanowym Alaski. Nocleg na statku.

   

      
 • 6 dzień

  REJS | SKAGWAY

  Przypłynięcie do Skagway. Nazwa miasta pochodzi od rodzimego słowa oznaczającego „wietrzne miejsce”, Skagway znane było z odkrycia złota pod koniec 1800 r., kiedy to 20 tys. poszukiwaczy złota przybywało tutaj aby szukać marzeń. Obecnie zachowało swój stary klimat, który inspirował poetę Roberta Service'a i autora Jacka Londona. Czas wolny na korzystanie z dodatkowej oferty fakultatywnych wycieczek oferowanych przez statek, takich jak loty helikopterem, przejażdżki psim zaprzęgiem, pływanie kajakiem (atrakcje dodatkowo płatne). Nocleg na statku.

   

      
 • 7 dzień

  REJS / PN GLACIER BAY

  Rejs panoramiczny w Parku Narodowym Glacier Bay, słynącym z formacji lodowców. Park został utworzony w 1980 r. przez słynnego przyrodnika Johna Muira na powierzchni ponad 13 tys. km². Nocleg na statku. 

      
 • 8 dzień

  REJS / COLLEGE FIORD

  Rejs panoramiczny w Zatoce Księcia Williama. Wpłynięcie do fiordu College, gdzie znajduje się pięć lodowców prowadzących do zatoki. Nocleg na statku.

   

      
 • 9 dzień

  ANCHORAGE / PARK NARODOWY WRANGLA – ŚWIĘTEGO ELIASZA

  Zakończenie rejsu i zejście ze statku. Rejs katamaranem szybkobieżnym przez Zatokę Księcia Williama do Valdez. Po drodze można podziwiać wodospady i wiele dzikich zwierząt, takich jak bieliki, wydry morskie, lwy morskie i różne ptaki morskie. Widać również lodowiec Blackstone i College Fiord. W pobliżu czoła lodowca Columbia niebieskie masy lodowe sięgają wody. Jeśli szczęście dopisze, zobaczymy również wieloryby. Z Valdez przejazd przez Przełęcz Thompsona, zatrzymując się na lodowcu Worthington. Nocleg w Parku Narodowym Wrangla – Świętego Eliasza lub w okolicy.

        
 • 10 dzień

  PARK NARODOWY WRANGLA – ŚWIĘTEGO ELIASZA

  Cały dzień przeznaczony na wypoczynek w największym Parku Narodowym Ameryki. Park Narodowy Wrangla-Świętego Eliasza został utworzony w 1980 r., na obszarze o powierzchni ponad 53 tys. km². Ok. 25% powierzchni parku pokrywają lodowce, do największych należą Nabesna, Malaspina oraz Hubbard. Park zamieszkują owce jukońskie , kozy górskie, karibu, łosie, niedźwiedzie brunatne, niedźwiedzie czarne i żubry. Nocleg w parku narodowym lub okolicach.

   

    
 • 11 dzień

  PN WRANGLA – ŚWIĘTEGO ELIASZA / PN DENALI

  Krajobrazowy przejazd autostradą Denali do Parku Narodowego Denali, na terenie którego znajduje się najwyższa góra Ameryki Północnej, Mount Denali. Park obejmuje kompletny subarktyczny ekosystem, w którym żyją duże ssaki, takie jak niedźwiedzie grizzly, wilki, owce jukońskie, karibu i łosie. Nocleg w lodżach na terenie parku.

        
 • 12 dzień

  PARK NARODOWY DENALI

  Wycieczka po Parku Narodowym Denali. Przewodnik przedstawi informacje o florze i faunie parku. Po południu można skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak rafting czy spacery. Nocleg w lodżach na terenie parku.

   

    
 • 13 dzień

  PN DENALI / TALKEETNA / MT MCKINLEY

  Krajobrazowy przejazd z Denali do Mt. McKinley Princess Wilderness Lodge usytuowanego niedaleko miasteczka Talkeetna, które pierwotnie było miejscem indiańskiej wioski Tanaina i zostało założone jako miasto górnicze w 1896 r. Po drodze można podziwiać widok na największy szczyt Ameryki Północnej. Nocleg w lodżach na terenie parku.

   

      
 • 14 dzień

  TALKEETNA / ANCHORAGE

  Przejazd do Talkeetna, gdzie rozpocznie się przejazd panoramicznym pociągiem do Anchorage. Transfer do hotelu. Czas wolny na spacery po mieście. Nocleg w Anchorage.

       
 • 15 dzień

  ANCHORAGE / WYLOT Z ALASKI

  Ostatnie chwile na Alasce. Transfer na lotnisko. Wylot z Alaski z przesiadkami.

      
 • 16 dzień

  WYLOT Z USA

  Przerwa tranzytowa w jednym z miast USA. Wylot do Warszawy z przesiadką.

      
 • 17 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

   

    

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Vancouver - Anchorage - Warszawa z przesiadkami.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem, mikrobusem lub komunikacją miejską.
 3. Zakwaterowanie w hotelach *** lub w lodżach w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją przed i po rejsie.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Przed i po rejsie posiłki w Kanadzie i USA (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Podczas rejsu zakwaterowanie w kabinie 2-os z balkonem
 8. Serwis bagażowy: podczas wejścia i zejścia ze statku
 9. Serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie, wieczorne przygotowanie łóżek
 10. Posiłki podczas rejsu: śniadanie, lunch, przekąski między posiłkami, kolacja;
 11. Napoje do posiłków: herbata, zwykła kawa, woda stołowa i lemoniada w restauracji bufetowej  
 12. Korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku: basen, jacuzzi, boiska sportowe, fitness center
 13. Udział w imprezach organizowanych na statku: przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka i dancingi, wstęp do kasyna
 14. Opłaty portowe i taksy podczas rejsu.
 15. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 16. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 17. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 18. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 19. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Posiłków podczas objazdu po Alasce po rejsie (również śniadań).
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (30 USD płatne w Kanadzie i USA).
 3. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
 4. Wizy do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
 5. Elektronicznej autoryzacji podróży do Kanady (tzw. eTA)

 

Podczas rejsu cena nie obejmuje:

 1. Napojów gazowanych,  alkoholowych, wody mineralnej  (istnieje możliwość wykupienia pakietu Al. Inclusive w cenie ok.70 USD/os /dzień rejsu )
 2. Obowiązkowych napiwków na statku: 108 USD/os
 3. Wycieczek fakultatywnych podczas rejsu nie ujętych w programie
 4. Wydatków osobistych (fryzjer, odnowa biologiczna – wstęp oraz zabiegi, telefon poza statek, internet, pralnia, czyszczenie butów)

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony. 

Dla osób podróżujących z paszportem  RP do USA wymagana jest  wiza. Do Kanady wymagana jest elektroniczna autoryzacja podróży (eTA)

 

Przewoźnik ma prawo do zmiany godzin przelotów. Armator ma prawo do zmiany programu i godzin rejsu.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 60 000 EUR (80 000 EUR w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 80 000 EUR - dopłata około 24 PLN/os.
 • 100 000 EUR - dopłata około 40 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 100 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Alaska – rejs przez fiordy i lodowce 17 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny