Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Tajlandia z wypoczynkiem i Kambodża

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dwa kraje Tajlandia i Kambodża, oraz ich najważniejsze zabytki, a wszystko zakończone wypoczynkiem.


 Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych i forsownych dni, oceniana raczej jako lekka i przyjemna. Z pewnością wpływa na to również czas przeznaczony na wypoczynek na plaży w Hua Hin.  


 Dla kogo: dla osób które chciałyby połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem, poznać najpiękniejsze zabytki obu krajów.


ATUTY TEJ WYCIECZKI:

- Bogaty, acz nieprzeładoway program zwiedzania, pozwalający w niespiesznym tempie poznac uroki każdego z 2 krajów.

- Wypoczynek w rajskim kurorcie Hua - Hin.

- Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3* i 4*, oraz wypoczynek w komfortowym kurorcie Hua Hin.

- Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.

- WSZYSTKIE bilety wstępu w cenie wycieczki.

 

 

 1
Wylot z Warszawy 

Spotkanie z grupą i pilotem na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Bangkoku z przesiadką.

  

 

 2 
Bangkok 

Przylot do Bangkoku, stolicy Tajlandii. Transfer do hotelu. Wieczorem rejs po rzece Chao Phraya. Kolacja w restauracji na statku. Po kolacji wizyta na jednym z nocnych targów, „ulicy rozrywki”, takich jak np. Patpong,  Czas na odkrywanie nocnego Bangkoku. Powrót do hotelu tuk-tukiem, trójkołową motorynką, jednym z najpopularniejszych środków transportu w Bangkoku lub taxi (we własnym zakresie). Nocleg w Bangkoku.    

 

 3
Bangkok 

Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy (Wat Traimit). Największą atrakcję świątyni stanowi 3-metrowy, odlany ze szczerego złota posąg Buddy. Spacer po dzielnicy chińskiej i po targu kwiatowym, pełnym egzotycznych okazów storczyków i kwiatów lotosu. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie Świątyni Leżącego Buddy (Wat Pho), największej i najstarszej świątyni w mieście. Wizyta na terenie Wielkiego Pałacu Królewskiego i w znajdującej się na terenie pałacowym Świątyni Szmaragdowego Buddy. Rejs łodzią po kanałach Thon Bhuri, podczas którego można obserwować życie mieszkańców nad rzeką oraz starą zabudowę miasta. Nocleg w Bangkoku.

    

 

 4 
Bangkok / Siem Reap

Transfer na lotnisko. Przelot do miejscowości Siem Reap w Kambodży. Po przejściu kontroli paszportowej transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Po obiedzie w lokalnej restauracji wycieczka drewnianą łodzią po jeziorze Tonle Sap. Jest to największe jezioro Półwyspu Indochińskiego. U jego brzegów żyją ponad trzy miliony mieszkańców, z których ok. 90% zarabia na życie łowiąc ryby i w miarę możliwości trudniąc się rolnictwem. W czasie 2-godzinnego rejsu można obserwować mieszkańców różnych wyznań i narodowości (Khmerów czy Wietnamczyków), żyjących w pływających wioskach u brzegów jeziora, mających tam swoje domy, szkoły, kaplice i całe gospodarstwa. Ten tradycyjny styl życia miejscowej ludności tylko w niewielkim stopniu zmienił się od czasu świetności imperium Khmerów. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Siem Reap. 

      

 

Siem Reap   

Całodniowe zwiedzanie słynnego kompleksu świątyń Angkoru. Na początek Angkor Thom: „Wspaniałe Miasto” założone przez króla Jayavarmana VII, stolica imperium khmerskiego w czasie jego największego rozkwitu na przełomie XII i XII w. Można tu podziwiać m.in. Południową Bramę Angkor Thom, świątynię Bayon z jej słynnymi wieżami ozdobionymi twarzami spoglądającymi w cztery strony świata; Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla i Pałac Królewski. Następnie świątynia Ta Phrom, w której kręcono film „Tomb Rider”. Świątynia ta nigdy nie została odrestaurowana; widać tam potężne korzenie drzew obejmujące całe budynki. Ta Phrom to odzwierciedlenie tego, jak wyglądał kompleks Angkoru przed jego odkryciem przez francuskich podróżników.Po południu wizyta w świątyni Angkor Wat. Świątynia powstała w XII w. Zaliczana jest do największych i najwspanialszych kompleksów świątynnych na świecie. Szczególne wrażenie wywiera widok pięciu potężnych wież symbolizujących górę Meru. Nocleg w Siem Reap. 

  

 

 6 
Siem Reap

Odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie świątyni Banteay Srei, zwanej „Twierdzą kobiet”. Jest to jedna z najlepiej zachowanych świątyń, położona ok. 30 km na północny-wschód od Siem Reap. Wizyta w lokalnym muzeum min. Zostało ono założone przez byłego żołnierza „Czerwonych Khmerów” Aki Ra. Jest ono prowadzone przez ofiary min, które w Kambodży nie otrzymują praktycznie żadnej pomocy od państwa. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Po południu czas wolny.

  

 

Siem Reap / Bangkok /  Kanchanaburi

Transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku. Po przejściu kontroli paszportowej przejazd do Kanchanaburi, gdzie znajduje się znany z ekranizacji powieści Pierra Boulle’a Most na Rzece Kwai. Odpłynięcie łodziami do hotelu River Kwai Jungle Rafts. Hotel składa się z domków krytych strzechą, zbudowanych na tratwach na rzece Kwai. Wieczorem kolacja w hotelu. Po kolacji czas wolny na relaks w przepięknej scenerii rzeki Kwai.

        

 

 8 
Kanchanaburi / Park Narodowy Erewan / Hua Hin

Po wczesnym śniadaniu, w otoczeniu tropikalnej roślinności i budzącej się do życia natury, wykwaterowanie z hotelu. Powrót łodziami motorowymi do przystani. Następnie przejazd do Parku Narodowego Erawan, gdzie podczas swobodnego trekkingu podziwiać można piękną, tropikalną roślinności. Dla chętnych możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach malowniczego wodospadu, zaliczanego do najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Powrót do Kanchanaburi. Obiad oraz czas wolny za zdjęcia na słynnym moście na rzece Kwai. Po południu transfer do Hua Hin – nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej położonej na zachodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Piękno okolic docenił król Tajlandii Rama VII wybierając to miejsce na letnią rezydencję zwaną Klai Kang Won, co oznacza "daleko od zmartwień". Nocleg w Hua Hin.

 

      

 

 9
Hua Hin

Czas wolny. Okazja, by korzystać z licznych atrakcji fakultatywnych lub odpocząć w cieniu palm. Nocleg w Hua Hin.

  

 

10 
Hua Hin

Czas wolny. Nocleg w Hua Hin.

  

 

 11 
Hua Hin - Bangkok

Transfer na lotnisko w Bangkoku. Przelot do Warszawy z przesiadką.

  

 

 12 
Powrót do Warszawy

  

 PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

 

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot na trasie Bangkok-Siem Reap - Bangkok.
 2. Przejazdy autobusami lub mikrobusami wg programu.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. W terminie sylwestrowym kolację Sylwestrową w Siem Reap.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych posiłków.
 2. Napojów do posiłków.
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (55 USD
  płatne w Tajlandii).
 4. Wizy do Kambodży (30 USD płatne na granicy).
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 6. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 7. Usług tragarzy na lotniskach, dworcach kolejowych i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP wyjeżdżające do Tajlandii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

W Pałacu Królewskim w Bangkoku lokalne prawo zabrania polskiemu pilotowi oprowadzania grup.

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 11 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 27 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.