Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

RPA, Mozambik, Eswatini 13 dni / 13 dni

Terminy i Ceny

61252195  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

NOWOŚĆ! Zaledwie kilka dni, a w nich dwa oceany, trzy kraje, afrykańska wielka piątka.

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Kapsztadu z przesiadką.

2

Kapsztad

Przylot do Kapsztadu, jednego z najstarszych miast RPA, przez wielu uważane go za jedno z piękniejszych miejsc świata. Oglądanie głównych atrakcji miasta: zamek Dobrej Nadziei, ratusz miejski, plac Grande Parade, ogrody Kompanii Wschodnioindyjskiej. Wjazd kolejką linową na Górę Stołową (1086 m.n.p.m). Ze szczytu rozciągają się widoki na miasto i zatokę ze słynną wyspą – więzieniem Robben Island oraz Ocean Atlantycki z Przylądkiem Dobrej Nadziei. Następnie odwiedzimy Waterfront, dawną dzielnicę portową, obecnie nowoczesne centrum rozrywkowe. Transfer do hotelu. Rejs o zachodzie słońca po zatoce Granger Bay. Nocleg w Kapsztadzie.

    

3

Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei

Wycieczka do rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei, który był nazwany Przylądkiem Burz. Droga prowadzi wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay. Zanim dojedziemy do celu, krótki rejs statkiem na wyspę fok. Następnie przejazd trasą Chapman’s Peak, jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie, której 10-kilometrowy odcinek został wykuty w stromych zboczach góry. Trasa powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża wokół zatoki Fałszywej. Krótki postój w wiktoriańskim miasteczku Simon’s, a następnie odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Nocleg w Kapsztadzie.

      

4

Kapsztad - Stellenbosch - Durban

Przejazd w okolice otoczonego łańcuchami górskimi miasteczka Stellenbosch, które jest znane z produkcji najlepszych win w Afryce Południowej, a także z unikalnej architektury. Wizyta w jednej ze znanych winnic, połączona z degustacją win. Transfer na lotnisko i przelot do położonego nad Oceanem Indyjskim Durbanu. Krótkie zwiedzanie miasta zaczniemy od przejazdu wzdłuż wybrzeża zwanego „złotą milą”. Następnie spacer w centrum z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu, teatru. Nocleg w Durbanie.

    

5

Durban - St. Lucia

Wizyta w parku wodnym U’Shaka, który został zbudowany wokół wraku statku z 1920 r. Park jest domem setek gatunków ryb, wśród których są rekiny głowomłoty tropikalne. Będziemy też oglądać bajeczny świat rafy koralowej. Przejazd wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego do rezerwatu St. Lucia, zamieszkałego m. in. przez hipopotamy i krokodyle. Rejs statkiem po wodach rezerwatu. Nocleg w St. Lucia.

      

6

St. Lucia - rezerwat Tembe

Wcześnie rano pojedziemy do położonego między Mozambikiem, a terytorium plemienia Zulusów, rezerwatu Tembe. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym można zobaczyć nie tylko największe słonie na świecie, ale również lwy, bawoły oraz najmniejsze ze wszystkich antylop: Suni i Red Duiker. Popołudniowe safari w rezerwacie. Nocleg w lodżach na terenie rezerwatu.

    

7

rezerwat Tembe - Maputo

Poranne safari w rezerwacie Tembe. Przejazd do Maputo – stolicy Mozambiku (zmiana autobusu na przejściu granicznym). Do stolicy dojedziemy przez liczący 680 m., najdłuższy wiszący most w Afryce. Po południu zwiedzimy miasto: spacer promenadą nad oceanem wzdłuż jednego z największych portów na południu Afryki. Zobaczymy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą. Nocleg w Maputo.

    

8

Maputo - wyspa Inhaca - wyspa Portugalska

Dziś poznamy uroki dwóch bajkowych wysp. Zaczniemy od wycieczki łodzią na tropikalną wyspę Inhaca, gdzie wypoczniemy na plaży i wykąpiemy się w oceanie. Drugą cześć dnia spędzimy na wyspie Portugalskiej, gdzie w płytkich i ciepłych wodach można nurkując oglądać wspaniały podwodny świat tropikalnych ryb. Powrót do Maputo. Nocleg w Maputo.

    

9

Maputo - Eswatini - Park Narodowy Krugera

Przejazd do trzeciego kraju na naszej trasie, Eswatini (dawniej Suazi) – jednego z najmniejszych państw świata. Wizyta w wiosce folklorystycznej, gdzie poznamy tańce, zwyczaje oraz tradycyjne domostwa mieszkańców dawnego Swazilandu. Następnie wyruszymy w stronę RPA, pokonując łańcuchy górskie pokryte lasami sosnowymi. Wieczorem przyjazd w okolice Parku Narodowego Krugera, który został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu – Paula Krugera. Park rozciąga się 350 km wzdłuż granicy z Mozambikiem i ma ok. 60 km szerokości. Nocleg w okolicach parku. Tego dnia przejedziemy ok. 450 km.

    

10

Park Narodowy Krugera

O świcie rozpoczniemy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Śniadanie w formie pikniku w czasie safari (suchy prowiant). Na terenie parku zidentyfikowano ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również Wielka Piątka, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki - słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Nocleg w okolicach parku.

    

11

Trasa Panoramiczna

Przejazd jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: Trasą Panoramiczną. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejedziemy przez olbrzymie plantacje lasów i położone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w 1873r. odkryto pierwsze złoża tego kruszcu. Postój w najpiękniejszych punktach widokowych trasy m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde (trzeci co do wielkości kanion na świecie) to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Po południu ruszymy w drogę powrotną do Johannesburga. Nocleg w Johannesburgu. Tego dnia przejedziemy ok. 480 km.

    

12

Johannesburg - Soweto - Pretoria

Wizyta w Soweto – kilkumilionowym osiedlu z jedyną na świecie ulicą, gdzie mieszkało aż dwóch laureatów Nagrody Nobla: Nelson Mandela i biskup Dezmod Tutu. Wizyta w domu Nelsona Mandeli, przekształconym na muzeum. Wracamy do centrum Johannesburga – legendarnego Miasta Złota. Przejazd przez historyczne centrum z budynkami, pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynek Giełdy. Spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Lunch w nowoczesnej dzielnicy Sandton. Następnie przejazd do Pretorii – stolicy kraju, urokliwego i eleganckiego miasta o monumentalnej architekturze i pięknych ogrodach oraz wspaniałym klimacie. W Pretorii zobaczymy z zewnątrz historyczne centrum: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Pałac Sprawiedliwości oraz Budynki Unii Afrykańskiej, gdzie urzęduje prezydent i rząd RPA. Są położone na wzgórzu i otoczone malowniczym parkiem, z którego widać panoramę miasta. Wylot do Warszawy z przesiadką.

    

13

Powrót do Warszawy

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

*  Płatne w Polsce w EUR lub równowartość w PLN według kursu sprzedaży EUR w Pekao S.A. z dnia wpłaty.

Cena obejmuje:

 1. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Kapsztad, Pretoria - Warszawa z przesiadkami oraz na trasie Kapsztad - Durban.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klima­tyzowanym autobusem lub mikrobusem.
 3. Wycieczki statkiem wg programu.
 4. Zakwaterowanie w hotelach oraz lodżach o standardzie zbliżonym do obiektów 3*/4* w pokojach 2-os. z łazienką.
 5. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie, w tym do parków narodowych.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania. Przewodnik pełni również funkcję kierowcy.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników (80 USD, płatne na miejscu).
 3. Wizy do Mozambiku (100 USD, płatna na granicy).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

Osoby podróżujące z paszportem  RP mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium RPA i Eswatini do 30 dni.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 12 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 29 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.