Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Rejs statkiem wycieczkowym z Japonii do Korei Południowej

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tokio.

2

Tokio

Przylot do Tokio gdzie futurystyczne tokijskie wieżowce stolicy Japonii kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami. Zwiedzanie zaczniemy od postoju przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolem władzy cesarskiej. Lunch - pierwszy kontakt z przepyszną kuchnią japońską. Wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na pierwsze zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Transfer do hotelu. Wieczorem przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

  

3

Tokio

Półdniowe zwiedzanie Tokio komunikacją miejską. Rozpoczniemy od wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Wjazd na taras widokowy futurystycznego biurowca Tokyo Metropolitan Building. Lunch w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Tokio.

  

4

Tokio / góra Fuji / Matsumoto

Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Przejazd do Matsumoto. Zakwaterowanie w ryokanie – tradycyjnym hotelu japońskim, w którym będzie możliwa kąpiel w onsenie (łaźni japońskiej).

W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.

Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane bezpośrednio do Kioto. Prosimy spakować się na dwa noclegi: w okolicach Matsumoto i w Takayamie .

    

5

Matsumoto / Shirakawago / Takayama

Przejazd autokarem do wioski Shirakawago , której zabudowa jest przykładem tradycyjnej wiejskiej architektury japońskiej. Wizyta w domu rodziny Kanda będzie okazją do zapoznania się ze zwyczajami japońskich rolników i tradycyjnymi metodami budowy domów. Wejście na okoliczne wzgórze, z którego rozpościera się przepiękny widok na wioskę oraz góry. Przejazd do Takayamy – niewielkiego miasteczka położonego w samym centrum Alp Japońskich i słynącego z najlepszych snycerzy w kraju. Piesze zwiedzanie miasta. Spacer po uliczkach Furui Machinami, gdzie dominują pięknie zachowane klasyczne domy kupieckie i sklepy z okresu Edo (1603 -1868), w których można kupić lokalne rękodzieło oraz różne pamiątki. Kolacja, w czasie której serwowana będzie hida - grillowane danie z wołowiny – specjalność Takayamy. Nocleg w Takayamie.

    

6

Takayama / Kioto

Przejście na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem ekspresowym do Nagoi a następnie superszybkim pociągiem shinkansen do Kioto. Zwiedzanie Kioto, którego część będzie się odbywała autokarem, część pieszo. Zwiedzanie Świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji) , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Wizyta w świątyni Fushimi Inari, poświęconej bogini Inari – patronce powodzenia i płodności. Świątynia znana jest z tysiąca pomarańczowych bram torii. Spacer po starej części Kioto – Kiyomizu oraz wizyta w jednej z najstarszych dzielnic Kioto – Gion (dzielnica gejsz). Nocleg w Kioto.

    

7

Kioto / Kobe / rozpoczęcie rejsu

Dalsze zwiedzanie Kioto a następnie przejazd do portu w Kobe. Wejście na statek Princess. Zapoznanie ze statkiem. Około godziny 17 rozpoczęcie rejsu. Nocleg na statku. Rodzaj kabiny: kabina z balkonem.

    

8

rejs / Kochi

Przypłynięcie do Kochi na wyspie Sikoku (około godziny 8 rano). Zwiedzanie miasta z pilotem. Miasto wzięło swoją nazwę od wielkiego feudalnego zamku, który znajduje się w jego sercu. Ukończony w 1611 roku Zamek Kochi był siedzibą Yamauchi Kazutoyo, znanego wojownika, który wspierał Tokugawa Ieyasu w jego udanej misji zostania Shogunem. Prowincja Tosa i Zamek Kochi były nagrodą Yamauchi za wierną służbę. Jest tu ironia historyczna: 250 lat później, rodzimy syn Kochi - wcześniejszy samuraj z niższej rangi, a teraz ronin o imieniu Sakamoto Ryoma - odegrał kluczową rolę w doprowadzeniu szogunatu Tokugawa do końca i przywróceniu cesarza Japonii do politycznego znaczenia. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs (około godziny 18). Nocleg na statku.

    

9

rejs / Hiroshima

Przypłynięcie do Hiroshimy (około godziny 8 rano). Zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Spacer po Parku Pokoju , gdzie upamiętniono ofiary bomby atomowej na Hiroszimę w 1945. Postój przed tzw. Kopułą Bomby Atomowej - jest to budynek-pomnik, który częściowo się zachował po zrzuceniu bomby na miasto. Wizyta w Muzeum Pokoju, w którym poznamy historię miasta i jego mieszkańców przed i po zrzuceniu bomby. Postój przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs (około godziny 18). Nocleg na statku.

    

10

rejs / Matsuyama

Przypłynięcie do Matsuyamy (około godziny 6 rano). Zwiedzanie miasta z pilotem. Największe miasto na wyspie Sikoku, Matsuyama, powstało wokół słynnego zamku z XVII wieku. Ta rozległa twierdza, otoczona drzewami wiśniowymi, jest muzeum historycznych zabytków od broni po zbroje, kaligrafię i sztukę. Oferuje on także fenomenalne widoki na miasto i morze śródlądowe Seto ze szczytu wzgórza. Wizyta w Dogo Onsen, najstarszych gorących źródłach w Japonii. Matsuyama jest także miejscem narodzin Masaoka Shiki, uważanego za "ojca współczesnej japońskiej poezji Haiku", a w całym mieście znajduje się wiele pomników haiku. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs (około godziny 18). Nocleg na statku.

    

11

rejs / Miyazaki

Przypłynięcie do Miyazaki (około godziny 8 rano). Zwiedzanie miasta z pilotem oraz wycieczka do Aoshima, małej wyspy tuż przy wybrzeżu miasta gdzie znajduje się świątynia Aoshima z ponad 400 gatunkami subtropikalnych roślin. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs (około godziny 18). Nocleg na statku.

    

12

rejs / Busan w Korei Pd

Przypłynięcie do Busan, drugiego co do wielkości miasta w Korei Południowej. Zwiedzanie miasta z pilotem. Busan to brama do fascynującej krainy, której kultura jest wyjątkowym połączeniem starego i nowego. Nowożytny wieżowiec wieże karłowate starożytne świątynie buddyjskie. Tętniąca życiem dzielnica biznesowa miasta stanowi wyraźny kontrast w stosunku do spokojnych terenów parku Yongdusan. Busan był miejscem zaciekłych walk podczas wojny koreańskiej. Cmentarz Pamięci Organizacji Narodów Zjednoczonych wyznacza ostateczne miejsce spoczynku żołnierzy z 16 krajów, którzy oddali życie podczas konfliktu. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs (około godziny 18). Nocleg na statku.

    

13

rejs

Cały dzień na morzu podczas którego można korzystać z licznych atrakcji oferowanych na statku, takich jak oryginalne musicale, olśniewające pokazy magii, filmy fabularne, najlepsi komicy i kluby nocne, które sprawiają, że coś dzieje się na każdym rogu. Można zanurzyć się w błyszczących basenach ze słodką wodą i pozostawić problemy w tyle. Zrelaksować się na leżaku, nadrobić zaległości w czytaniu, słuchać muzyki, czy po całym dniu zwiedzania świata zrelaksować się w jednej z wanien z hydromasażem. Nocleg na statku.

    

14

rejs / Kobe / Osaka

Przypłynięcie do Kobe. Zakończenie rejsu. Zejście ze statku. Kobe jest piątym co do wielkości miastem w Japonii i jest stolicą prefektury Hyogo na południowej stronie głównej wyspy Honsiu. Z populacją około 1,5 miliona, miasto jest częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin (Keihanshin) wraz z Osaką i Kioto. Objazd po mieście. Wizyta w muzeum sake: Hakutsuru Sake Brewery Museum. Przejazd do Osaki. Jeżeli czas pozwoli panoramiczny objazd po mieście. Nocleg w Osace.

      

15

Osaka / powrót do Warszawy

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.

    

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Tokio; Osaka - Warszawa z przesiadką
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem, mikrobusem lub komunikacją miejską.
 3. Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Przed i po rejsie posiłki w Japonii (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Podczas rejsu zakwaterowanie w kabinie 2-os z balkonem
 8. Serwis bagażowy: podczas wejścia i zejścia ze statku
 9. Serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie, wieczorne przygotowanie łóżek
 10. Posiłki podczas rejsu: śniadanie, lunch, przekąski między posiłkami, kolacja;
 11. Napoje do posiłków: herbata, zwykła kawa, woda stołowa i lemoniada w restauracji bufetowej  
 12. Korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku: basen, jacuzzi, boiska sportowe, fitness center
 13. Udział w imprezach organizowanych na statku: przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka i dancingi, wstęp do kasyna
 14. Opłaty portowe i taksy podczas rejsu.
 15. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 16. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 17. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 18. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków w Japonii i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (30 USD płatne w Japonii).
 3. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Podczas rejsu cena nie obejmuje:

 1. Napojów gazowanych,  alkoholowych, wody mineralnej  (istnieje możliwość wykupienia pakietu Al. Inclusive w cenie ok.70 USD/os /dzień rejsu )
 2. Obowiązkowych napiwków na statku: 95 USD/os
 3. Wycieczek fakultatywnych podczas rejsu nie ujętych w programie
 4. Wydatków osobistych (fryzjer, odnowa biologiczna – wstęp oraz zabiegi, telefon poza statek, internet, pralnia, czyszczenie butów)

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu

oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP do Japonii  i do Korei  w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

  

Przewoźnik ma prawo do zmiany godzin przelotów.

Armator ma prawo do zmiany programu i godzin rejsu.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

260 000 PLN - dopłata 17 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.