Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Na drodze do nieśmiertelności - święte góry Chin

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

 

 1 
Wylot do Pekinu

Przelot do Pekinu z przesiadką w jednym z portów lotniczych lub lotem bezpośrednim PLL LOT.

   

 2 
Pekin

Przylot do Pekinu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem anglojęzycznym. Przejazd do hotelu. Nocleg w Pekinie.

 

 3 
Pekin

Czas wolny w Pekinie. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd dziennym pociągiem do Datongu, który w swej historii dwukrotnie pełnił funkcję stolicy cesarstwa (miejsca siedzące). Nocleg w Datongu.

      

 4 
Datong / Heng shan / Wutai shan

Przejazd do podnóża gór Hengshan, jednej z pięciu świętych gór taoizmu, aby podziwiać słynną Wiszącą Świątynię. Wiszący Klasztor jest jednym z najbardziej spektakularnie położonych obiektów religijnych w Chinach. W naturalnych jaskiniach i zagłębieniach wykuto ponad 40 pawilonów. Wjazd kolejką do Baicaoping oraz zwiedzanie pawilonu Hengzongdian a także Huixianfu. Po zwiedzaniu dalszy przejazd do gór Wutai. Nocleg w okolicach gór.

  

 5 
Wutai shan  

Wutai Shan (Góry Pięciu Szczytów) to jedne z czterech świętych gór buddyzmu. Pierwotnie były świętym miejscem dążących do osiągnięcia nieśmiertelności taoistów. U podnóża góry znajduje się wieś Taihuai, w okolicy której znajduje się spore skupisko świątyń. Za czasów dynastii Qing liczba świątyń przekroczyła 300. W czasie pobytu w górach zobaczymy świątynię Pusa (Szczyt Bodhisattwy), do której prowadzi 108 stopni, czyli dokładnie tyle, ile liczy buddyjski różaniec - mala. Ze szczytu świątynnego roztacza się widok na dolinę. Zobaczymy również świątynię Xiantong, misternie ozdobioną tysiącami małych posążków Buddy. Wśród pomieszczeń znajduje się m.in. sala wykonana z brązu. Poniżej zwiedzimy również świątynię Tayuan, nad którą góruje wysoka na 50 m wielka biała dagoba. Bóstwem opiekuńczym gór Wutai jest bodhisattwa mądrości – Mańdźuśri i to właśnie jemu poświęconych jest większość świątyń. Nocleg w górach.

  

 6 
Wutai shan / Taiyuan / Zhengzhou

Przed południem czas na dalszą eksplorację okolic gór. Wizyta w pawilonie Wan Fo Ge, mieszczącym wiele buddyjskich rzeźb, na zewnątrz którego znajdują się też dwie kamienne pagody w stylu tybetańskim. Wjazd kolejka linową na szczyt Dailuo, skąd rozciąga się widom na miejscowości Taihuai. Dalsza podróż kolejką do podnóża gór. Transfer do Taiyuan i przejazd szybkim pociągiem do Zhengzhou. Nocleg w Zhengzhou.

    

 7 
Zhengzhou / Szaolin / Song shan / Luoyang / Xi’an

Przejazd do klasztoru Szaolin – miejsca narodzin sztuki walki – kung-fu oraz buddyzmu medytacyjnego chan (zen). Zwiedzanie kompleksu klasztornego oraz Lasu Stup, który jest cmentarzem najważniejszych mistrzów klasztoru. Fakultatywnie pokaz kung-fu w wykonaniu uczniów jednej ze szkół. Klasztor Szaolin położony jest u stóp gór Song shan, łańcucha o siedmiu szczytach. Gęsto pokryte lasem góry wznoszą się nad urwistymi, kamiennymi dolinami. Wjazdu na górę kolejką do Sanhuangzhai oraz odwiedzenia świątyni Zhongyue Miao. Transfer do Luoyangu i przejazd szybkim pociągiem do Xi’an. Nocleg w Xi’an.

       

 8 
Xi’an / Hua shan

Wycieczka w okolice gór Hua shan - Kwiatowych Gór. Pobyt w górach jest okazją nie tylko do podziwiania widoków, ale również do spacerów. Hua shan jest najbardziej strzelistą z pięciu świętych gór taoistów. Wysoka na 2610 m n.p.m. pełna stromych podejść, nie ma sobie równych pod względem krajobrazowym. Wjazd kolejką na północny szczyt góry. Wizyta w Yaozi Fanshen, Laojunligou, Chang Kong Zhandao. Nocleg na górze w okolicach szczytu wschodniego.

    

 9 
Xi’an

Możliwość obserwacji wschodu słońca ze wschodniego szczytu. Zjazd kolejką na dół. Powrót do Xi’an. Czas wolny. Nocleg w Xi’an.

  

10 
Xi’an / Changsha / Heng shan

Transfer na lotnisko i przelot do Changsha. Po przylocie przejazd do jednego z najświętszych regionów Chin – gór Hengshan. Rozległe na ponad 80 kilometrów łańcuchy górskie składają się z wielu niskich szczytów pokrytych lasami, wśród których stoi kilka świątyń buddyjskich i taoistycznych, liczących sobie niekiedy ponad 1300 lat. Nocleg u podnóża gór w Nanyue. Nanyue to baza wypadowa w góry, niewielkie rozwijające się miasteczko pełne kamiennych uliczek. Zwiedzanie kompleksu świątynnego Nanyue Damiao, w którym 72 filary reprezentują szczyty Hengshan. Nocleg w Nanyue.

        

11 
Heng shan / Changsha

WWjazd kolejką linową z Banshan Ting do Bramy Południowego Nieba. Dalszy spacer na szczyt w okolicach parku Zhurong. Zjazd kolejką w dół. Powrót do Changsha. Nocleg w Changsha.

   

12 
Changsha / Zhangjiajie

Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Zhangjiajie (miejsca siedzące). Rozpoczęcie zwiedzania parku krajobrazowego Zhangjiajie. Miejsce to znane jest na całym świecie z powodu pionowych skał w kształcie kolumn, których szczyty zdają się ginąć w chmurach. Zasłynęło również jako pierwowzór gór Hallelujah w światowym hicie filmowym „Avatar”. Obecnie miejsce to przyciąga wielu spragnionych pięknych widoków odwiedzających. Pobyt na terenie rezerwatu jest okazją do podziwiania m.in. chronionego obszaru krajobrazowego Yuanjiajie, szczytów gór Tianzi czy słynnej Dziesięciomilowej Galerii. Nocleg w rejonie Zhangjiajie.

    

13 
Zhangjiajie

Pobyt na terenie obszaru Złotego Strumienia Jinbian, określanego jako jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych świata oraz obszaru Żółtej Skały. Stąd przy dobrej pogodzie dostrzec można szczyt Podwójnej Pagody, a okolice podziwiać z zawieszonych wysoko podestów widokowych. Nocleg w rejonie Zhangjiajie.

 

14 
Zhangjiajie / Changsha / Hefei

Powrót do Changsha i przejazd szybkim pociągiem do Hefei (miejsca siedzące). Nocleg w Hefei.

        

15 
Hefei / Jiuhua shan / Huangshan

Wycieczka w góry Jiuhua shan (Wzgórze Pięciu Aureoli). Góry te pozostają święte dla buddystów odkąd koreański mnich Jin Qiaojue umarł tu w odosobnionej jaskini w 794 r. Obecnie znajduje się tu 60 świątyń. Spacer ulicami Jiuhua, zwiedzanie świątyni Huachen, najstarszej zachowanej świątyni, której część pochodzi z czasów dynastii Tang. Wjazd kolejką do Baisuigong, klasztoru, na tyłach którego znajduje się grobowiec słynnego księdza Wu Xia. Zjazd kolejką w dół. Wizyta w bambusowym lesie Mingyuan. Przejazd w okolice Żółtych Gór (Huangshan). Nocleg w rejonie Żółtych Gór.

  

16 
Huangshan / Tunxi

Wjazd kolejką na szczyt. Pobyt w Żółtych Górach jest okazją do obserwacji słynnego skrywającego szczyty „morza chmur”, przybierających przedziwne kształty sosen oraz fantazyjnych formacji skalnych. Wejście na punkt widokowy Latająca Skała (Feilaishi), Szczyt Światła (Guangming Ding), gdzie znajduje się stacja meteorologiczna, Pawilon Rozproszonych Chmur (Paiyunting). Zjazd kolejką do podnóża gór. Wizyta w Tunxi – urokliwym niewielkim miasteczku u podnóża gór.

  

17 
Tunxi / Hongcun / Hefei

Zwiedzanie starego miasta handlowego Tunxi, które zachowało atmosferę dawnych Chin i gdzie najstarsze budynki mają siedemset lat. Spacer ulicami malowniczej wioski Hongcun, ze względu na swoje walory krajobrazowe i kulturowe wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Hefei. Nocleg w Hefei.

  

18 
Hefei / Jinan

Przed południem czas wolny. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Jinan. Nocleg w Jinan.

    

19 
Jinan / Taishan

Wycieczka na górę Taishan. Możliwość wejścia na szczyt po 6666 stopniach mijając po drodze liczne świątynie i zabytki lub wjechania kolejką na sam szczyt do Bramy Nantian. Trasa wspinaczki, choć męcząca dostarcza jednak sporo wrażeń. Ostatni najbardziej urokliwy widokowo fragment to Ścieżka Osiemnastu Zakrętów. Wizyta w świątyni Nefrytowego Cesarza. Nocleg na górze.

  

20 
Taishan / Jinan / Szanghaj

Pobudka o poranku, aby podziwiać wschód słońca. Zejście lub zjazd z góry kolejką. Wizyta przy Basenie Czarnego Smoka, świątyni Puzhao oraz świątyni Dai u podnóża gór w Tai’an. Transfer do Jinan i dalszy przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Nocleg w Szanghaju.

  

21 
Szanghaj / Putuoshan

Przeprawa promem na wyspę Putuoshan z archipelagu Zhou Shan, gdzie znajduje się jedna z czterech świętych gór buddyzmu w Chinach. Miejsce to związane jest z boginią miłosierdzia. Zwiedzanie m.in. kompleksu Puji Si, Huiji Si oraz Fayu Si a także Purpurowego Lasu Bambusowego. Nocleg na górze.

  

22 
Putuoshan

Dalsze zwiedzanie zabytków gór a także świątyni bogini Guanyin. Nocleg na górze.

  

23 
Putuoshan / Szanghaj

Przeprawa promem i powrót do Szanghaju. Nocleg w Szanghaju.

  

24 
Szanghaj

Transfer na lotnisko i powrót do Warszawy z przesiadką w jednym z portów.

JEŚLI SĄ PAŃSTWO ZAINTERESOWANI ZRELIZOWANIEM PODOBNEJ LUB TEJ SAMEJ TRASY PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM LUB ZŁOŻENIE ZAPYTANIA PRZEZ FORMULARZ NA STRONIE.