Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Laos i Birma z wypoczynkiem / 16 dni

Terminy i Ceny

77901990 

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Laos i Birma to dwa kraje, które połączyliśmy na prośbę naszych klientów. Nowość naszego biura w ofercie na rok 2018. Poczujemy unikalną atmosferę malowniczo położonego Luang Parabang- dawnej stolicy Laosu. Czeka nas wyprawa łodzią w górę Mekongu do jaskini Pak Ou, oraz wyprawa do królewskiej stolicy Mandalay. Zobaczymy również  tradycyjny połów ryb na jeziorze Inle.


Dla kogo: trasa dla każdego, kto lubi łączyć intensywne zwiedzanie w ciągu dnia z wieczornym czasem wolnym, który mozna przeznaczyć na spacery, zakupy, itd.


Intensywność: trasa bardziej intensywna w części birmańskiej, gdzie większe odległości pokonujemy samolotem. Trasa bez elementów trekkingu i wyczerpujących dłuższych spacerów.

 

ATUTY tej WYCIECZKI

 • Autorski program, specjalnie stworzony na prośbę naszych klientów.

 • Zwiedzanie najważniejszych zabytków obu krajów.

 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3 i 4* oraz nocleg w klimatycznym hoteliku na górze Kyaikto.

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.

 • Urozmaicona kuchnia lokalna kuchnia, która umozliwia poznanie nowych smaków.

 • WSZYSTKIE Bilety wstępu w cenie wycieczki.

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z grupą i pilotem na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Luang Prabang z przesiadkami

2

Luang Prabang

Przylot do Luang Prabang, niewielkiego, malowniczo położonego miasta, które od XIV do XVI w. było stolicą królestwa Laosu. Spacer na szczyt najwyższego wzniesienia miasta – góry Phousy, skąd rozpościera się panorama zabudowań miejskich otoczonych przez Mekong i jego dopływ. Nocleg w Luang Prabang.

  

3

Luang Prabang

Zwiedzanie dawnego Pałacu Królewskiego oraz bogato zdobionej Świątyni Złotego Miasta (Wat Xieng Thong) uznawanej za najwspanialszą świątynię w tym rejonie Laosu. Wizyta w bogato dekorowanej świątyni Wat Mai oraz w zbudowanej na początku XVI w. Wat Wisunalat, gdzie można oglądać ogromną Lotosową Stupę i liczne rzeźby przedstawiające Buddę wzywającego deszcz. Wyprawa tradycyjną laotańską łodzią w górę Mekongu do słynnych jaskiń Pak Ou, w których znajdują się tysiące posążków Buddy. Wizyta we wsi Ban Phanon, której mieszkańcy trudnią się wyrobami tkackimi i produkcją ryżowego trunku lao-lao. Powrót do Luang Prabang. Przedstawienie tradycyjnych tańców laotańskich. Nocleg w Luang Prabang.

    

4

Luang Prabang / Vientiane

Przelot do Vientiane, stolicy Laosu. Wizyta w Haw Pha Kaew, niegdyś miejscu modłów króla, w Wat Si Saket, najstarszej świątyni w Vientiane oraz przy Patousay – budowli przypominającej paryski Łuk Triumfalny. Zwiedzanie najważniejszej religijnej i państwowej budowli Laosu, symbolu kraju – Pha That Luang (Wielkiej Świętej Stupy). Nocleg w Vientiane.

    

5

Vientiane / Rangun

Transfer na lotnisko i przelot do dawnej stolicy Birmy – Rangunu (przez Bangkok) . Transfer do hotelu. Nocleg w Rangunie.

    

6

Rangun / Bagan

Zwiedzanie pagody Shwedagon, imponującej złotej świątyni, celu pielgrzymek buddyjskich i najbardziej rozpoznawalnej budowli w mieście; państwowego Muzeum Narodowego z ciekawymi zbiorami z okresu panowania birmańskich królów, pagody Chauk Htat Gyi (Odpoczywającego Buddy) oraz stojącej w samym centrum miasta pagody Sule, otoczonej stoiskami wróżbitów i uzdrowicieli. Spacer pośród kolonialnej zabudowy miasta, targ Bogyoke Aung San. Transfer na lotnisko. Przelot do Bagan. Bagan, znany również jako Pagan, należy do najbardziej spektakularnych kompleksów archeologicznych w Azji Południowo-Wschodniej. Porównywany jest do Angkor w Kambodży lub Borobudur na Jawie. Na powierzchni 42 km2 znajduje się ponad 2 tys. buddyjskich pagód i świątyń. Większość świątyń powstała w XI-XIII w., kiedy Bagan był stolicą Birmy. Zwiedzanie świątyń należących do kompleksu Bagan. Nocleg w Bagan.

    

7

Bagan

Poranna wizyta na barwnym, pełnym życia, lokalnym bazarze gdzie można z bliska obserwować codzienne życie Birmańczyków. Dalsze zwiedzanie świątyń należących do kompleksu Bagan: m.in. słynna świątynia Ananda Pahto z XII w. z czterema złoconymi posągami buddy, piękna złota pagoda Shwezigon Paya – wzór dla późniejszych budowli, świątynia Hilominlo z pięknymi rzeźbieniami; największa, masywna świątynia Dhammayangyi wzniesiona z cegły. Zachód słońca oglądany z jednej ze świątyń skąd roztacza się widok na całą okolicę. Nocleg w Bagan.

  

8

Bagan / Mandalay

Przejazd do Mandalay (ok. 6 godz.), dawnej królewskiej stolicy Birmy i drugiego co do wielkości miasta w państwie. Zwiedzanie królewskiego miasta Mandalay: pagoda Mahamuni, w której znajduje się jeden z najważniejszych w Birmie posągów buddy. Mierzący 3,8 m wysokości posąg przedstawiający siedzącego buddę, pokryty złotymi płatkami codziennie przyciąga do świątyni tłumy wiernych, którzy doklejają kolejne złote warstwy. Pagoda Kuthodaw – tzw. „największa księga świata”, w której przechowuje się 729 tablic z całym kanonem buddyjskim oraz pięknie rzeźbiony drewniany klasztor Shwenandaw Kyaung, który dawniej był częścią królewskiego pałacu i jest jedynym budynkiem pałacu, który nie uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej. Jeżeli czas pozwoli wjazd na Wzgórze Mandalay skąd roztacza się panorama miasta i okolic. Nocleg w Mandalay.

    

9

Mandalay / Mingun / Sagaing / Amarapura

Wycieczka po okolicy słynącej ze starożytnych miejscowości. Przepłynięcie łodzią po rzece Irawadi do Mingun: zwiedzanie pagody Mingun, oglądanie wspaniałego dzwonu Mingun – jednego z największych tego typu obiektów na świecie oraz pagody Myatheindan. Zwiedzanie Sagaing – stolicy niepodległego królestwa Shan z XIV w. W programie pagoda Kaunghmudaw oraz wzgórze Sagaing. Przejazd do dawnej stolicy – Amarapury, gdzie znajduje się najdłuższy (1,2 km) na świecie most wykonany z drewna tekowego – most U Bein. Podziwiane zachodu słońca i okazja do zrobienia niecodziennych zdjęć nad rzeką. Rejs lokalną łódką. Nocleg w Mandalay.

    

10

Mandalay / Heho/ jezioro Inle

Transfer na lotnisko. Przelot do Heho. Przejazd nad jezioro Inle. Nocleg w hotelu nad jeziorem Inle.

    

11

jezioro Inle

Wizyta na lokalnym targu, oglądanie pływających ogrodów, oraz tradycyjnego sposobu połowu ryb. Podróż na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się kompleks pagód Shwe Indein. Wizyta w świątyni Phaung Daw Oo, która słynie z pięciu posągów buddy rokrocznie obwożonych w procesji dookoła jeziora. Nocleg w hotelu nad jeziorem Inle.

    

12

jezioro Inle / Heho / Rangun / Ngwe Saung

Przejazd do miasta Heho, jedynego w okolicy lotniska. Przelot do Rangunu. Dalszy przejazd (ok. 5 godz.) do miejscowości Ngwe Saung. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Ngwe Saung.

        

13

wypoczynek w Ngwe Saung

Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Ngwe Saung.

    

14

wypoczynek w Ngwe Saung

Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Ngwe Saung.

    

15

Ngwe Saung / Rangun

Wykwaterowanie. Po południu transfer do Rangunu (ok. 5 godz.). Wieczorny wylot do Warszawy z przesiadkami.

      

16

Powrót do Warszawy

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Luang Prabang oraz Rangun - Warszawa
  z przesiadkami w portach lotniczych oraz przeloty na trasach Luang Prabang - Vientiane - Rangun - Bagan, Mandalay - Heho - Rangun.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Wymienione w programie rejsy statkiem i wycieczki łodzią.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Wizę birmańską dla posiadaczy paszportu RP.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Wizy laotańskiej (30 USD + 1 zdjęcie, płatna na granicy).
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (85 USD płatne w Laosie).
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 wolne strony.

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 15 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 36 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

Nowość w ofercie CT Poland na 2018 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?