Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Laos, Tajlandia i Birma z wypoczynkiem / 16 dni

Terminy i Ceny

76901995  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Laos i Birma to dwa kraje, które połączyliśmy na prośbę naszych klientów. Nowość naszego biura w ofercie na rok 2018. Poczujemy unikalną atmosferę malowniczo położonego Luang Parabang- dawnej stolicy Laosu. Czeka nas wyprawa łodzią w górę Mekongu do jaskini Pak Ou, oraz wyprawa do królewskiej stolicy Mandalay. Zobaczymy również  tradycyjny połów ryb na jeziorze Inle.


Dla kogo: trasa dla każdego, kto lubi łączyć intensywne zwiedzanie w ciągu dnia z wieczornym czasem wolnym, który mozna przeznaczyć na spacery, zakupy, itd.


Intensywność: trasa bardziej intensywna w części birmańskiej, gdzie większe odległości pokonujemy samolotem. Trasa bez elementów trekkingu i wyczerpujących dłuższych spacerów.

 

ATUTY tej WYCIECZKI

 • Autorski program, specjalnie stworzony na prośbę naszych klientów.

 • Zwiedzanie najważniejszych zabytków obu krajów.

 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3 i 4* oraz nocleg w klimatycznym hoteliku na górze Kyaikto.

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.

 • Urozmaicona kuchnia lokalna kuchnia, która umozliwia poznanie nowych smaków.

 • WSZYSTKIE Bilety wstępu w cenie wycieczki.

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Luang Prabang z przesiadkami.

2

Luang Prabang

Przylot do Luang Prabang , niewielkiego, malowniczo położonego miasta, które od XIV do XVI w. było stolicą królestwa Laosu. Spacer na szczyt najwyższego wzniesienia miasta – góry Phousy, skąd rozpościera się panorama zabudowań miejskich otoczonych przez Mekong i jego dopływ. Nocleg w Luang Prabang.

    

3

Luang Prabang / wodospady Kuangsi

Zwiedzanie dawnego Pałacu Królewskiego oraz bogato zdobionej Świątyni Złotego Miasta (Wat Xieng Thong) uznawanej za najwspanialszą świątynię w tym rejonie Laosu. Wizyta w bogato dekorowanej świątyni Wat Mai oraz w zbudowanej na początku XVI w. Wat Wisunalat, gdzie można oglądać ogromną Lotosową Stupę i liczne rzeźby przedstawiające Buddę wzywającego deszcz. Przejazd do wodospadów Kuangsi, gdzie jest możliwość kąpieli oraz krótkiego spaceru po pełnej uroku okolicy zamieszkiwanej przez mniejszości etniczne. Przedstawienie tradycyjnych tańców laotańskich. Nocleg w Luang Prabang.

    

4

Luang Prabang / trekking i nocleg w górskiej wiosce

Przejazd do oddalonego o około 30 minut drogi Adventure Camp, usytuowanego na łonie przyrody z pięknym widokiem na góry. Przekroczenie rzeki Nam Khan lokalną łodzią i trekking do wioski Theung, zamieszkałej przez lud Khmu. Starając się nie zakłócać spokoju tego odizolowanego obszaru, można obserwować mieszkańców, którzy wykonują swoje codzienne zadania. Następnie wkroczenie w inny świat w większej skali zdominowany przez dżunglę, strzeliste skały wapienne i kwitnące paprocie. Trekking do wioski Lao Sung, zamieszkałej przez lud Hmong, położonej nad jeziorem. Idąc naprzód wzdłuż stromego, wąskiego, skalistego szlaku, wspinając się do miejsca docelowego, dzielimy się szlakiem z mijającymi mieszkańcami wioski. Nocleg u jednej z rodzin.

  

5

Trekking / wodospady Tad Sae / kajaki / Luang Prab

Po śniadaniu trekking (około 2 godzin) do wodospadów Tad Sae. Przepłynięcie łodzią do Tiger Trail Adventure Camp, gdzie będą czekały kajaki. 3-4 godzinny rejs w dół rzeki. Powrót do Luang Prabang.

    

6

Luang Prabang / jaskinie Pak Ou / Pak Ben

Rozpoczęcie rejsu w górę Mekongu. Rejs, podczas którego można obserwować dziewiczy las z małymi wioskami. Jeżeli dopisze szczęście można też zauważyć słonie z małymi. Odwiedziny w wiosce rybackiej, której mieszkańcy trudnią się wyrobami tkackimi i produkcją ryżowego trunku lao-lao. Wizyta w słynnych jaskiniach Pak Ou, w których znajdują się tysiące posążków Buddy. Po przypłynięciu do Pak Beng, wizyta na lokalnym bazarze. Nocleg w Pa Bbeng.

    

7

Pak Beng / Houeisay / Chiang Rai

Dalszy rejs w stronę granicy z Tajlandią do Chiang Khong. Na tym odcinku krajobrazy rzeki są uważane za najpiękniejsze. Przystanek w wioskach zamieszkanych przez mniejszości etniczne, takie jak Hmong, Yao czy Khmu. Przejście odprawy granicznej. Przejazd do Chiang Rai. Nocleg w Chiang Rai.

    

8

Chiang Rai

Całodniowe zwiedzanie Chiang Rai i okolic. W programie między innymi Biała Świątynia (Wat Rong Khun), która jest niezwykle interesująca i jedyna w swoim rodzaju. Własność tajskiego artysty, Chalermchaia Kositpipata i ma być dziełem jego życia, zapewniając mu nieśmiertelność. Budowę świątyni rozpoczęto w roku 1997, a jej zakończenie planuje się na ok. 2020 rok. Cała świątynia opiera się na symbolice a biel, tak charakterystyczna dla tego miejsca, ma być odzwierciedleniem czystości oraz mądrości Buddy. Następnie wizyta w Niebieskiej Świątyni (Wat Rong Sue Ten). Nocleg w Chiang Rai.

  

9

Chiang Rai / Rangun

Przelot do dawnej stolicy Birmy – Rangunu (przez Bangkok). Nocleg w Rangunie.

    

10

Rangun / Bagan

Zwiedzanie pagody Shwedagon, imponującej złotej świątyni, celu pielgrzymek buddyjskich i najbardziej rozpoznawalnej budowli w mieście; państwowego Muzeum Narodowego z ciekawymi zbiorami z okresu panowania birmańskich królów, pagody Chauk Htat Gyi (Odpoczywającego Buddy) oraz stojącej w samym centrum miasta pagody Sule, otoczonej stoiskami wróżbitów i uzdrowicieli. Spacer pośród kolonialnej zabudowy miasta, targ Bogyoke Aung San. Transfer na lotnisko. Przelot do Bagan. Bagan, znany również jako Pagan, należy do najbardziej spektakularnych kompleksów archeologicznych w Azji Południowo-Wschodniej. Porównywany jest do Angkor w Kambodży lub Borobudur na Jawie. Na powierzchni 42 km2 znajduje się ponad 2 tys. buddyjskich pagód i świątyń. Większość świątyń powstała w XI-XIII w., kiedy Bagan był stolicą Birmy. Zwiedzanie świątyń kompleksu Bagan. Nocleg w Bagan.

    

11

Bagan

Poranna wizyta na barwnym, pełnym życia, lokalnym bazarze, gdzie można z bliska obserwować codzienne życie Birmańczyków. Dalsze zwiedzanie świątyń należących do kompleksu Bagan: m.in. słynna świątynia Ananda Pahto z XII w. z czterema złoconymi posągami buddy, piękna złota pagoda Shwezigon Paya – wzór dla późniejszych budowli, świątynia Hilominlo z pięknymi rzeźbieniami; największa, masywna świątynia Dhammayangyi wzniesiona z cegły. Zachód słońca oglądany z jednej ze świątyń skąd roztacza się widok na całą okolicę. Nocleg w Bagan.

  

12

Bagan / Thandwe / plaża Ngapali

Przelot do Thandwe i transfer na plażę w Ngapali, jedną z najpiękniejszych plaż w Azji gdzie czeka na nas turkusowo-niebieska woda, biały, miękki piasek oraz 7-kilometrowa plaża marzeń wśród tropikalnych palm. Czas wolny na odpoczynek.

      

13

plaża Ngapali

Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Ngapali.

    

14

plaża Ngapali

Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Ngapali.

    

15

Ngapali / Thandwe / Rangun

Przelot do Rangunu. Wylot do Warszawy z przesiadkami.

    

16

Powrót do Warszawy

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Luang Prabang oraz Rangun - Warszawa
  z przesiadkami w portach lotniczych oraz przeloty na trasach Luang Prabang - Rangun – Bagan - Thandwe - Rangun.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Wymienione w programie rejsy statkiem i wycieczki łodzią.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). Jeden nocleg u rodziny w Laosie.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Wizę birmańską dla posiadaczy paszportu RP.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Wizy laotańskiej (30 USD + 1 zdjęcie, płatna na granicy).
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Laosie).
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 wolne strony.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 15 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 36 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

Nowość w ofercie CT Poland na 2018 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?