Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Korea i Japonia

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE. Dwa fascynujące kraje Dalekiego Wschodu. Jedno to podążający wciąż ku nowoczesności azjatycki tygrys, z bogatą kulturą, urzekającymi krajobrazami i oryginalną kuchnią. Drugie to uderzające i niezwykle pociągające kontrasty.


Dla kogo: trasa dla osób, które nie mają zbyt długiego urlopu, a chcą przemierzyć dwa kraje jednocześnie Japonię i Koreę.


Intensywność: trasa dla każdego, bez specjalnych wymagań kondycyjnych.


 

 

 

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Seulu PLL LOT lub innymi liniami z przesiadką.

2

Seul

Przylot do Seulu – jednego z najbardziej kosmopolitycznego miasta Azji. Zwiedzanie Pałacu Gyeongbok – 600-letniej rezydencji władców Korei. Wizyta w Muzeum Ludowym, w którym będzie można zapoznać się z historią i kulturą Korei. Postój przy Pałacu Prezydenckim (Cheongwadae). Spacer przez świątynię Jogyesa – najsłynniejsza buddyjska świątynia w Seulu. Czas wolny na uliczce Insadong, gdzie znajdują się sklepy z antykami. Transfer do hotelu. Nocleg w Seulu.

  

3

Seul / DMZ

Wycieczka do strefy demarkacyjnej (DMZ) na granicy między Koreą Północną i Południową, gdzie znajduje się najlepiej strzeżone przejście graniczne na świecie. Wizyta w tunelu nr 3 wykopanym przez Koreę Północną, którym w ciągu godziny mogło przemieścić się do 10 tys. w pełni uzbrojonych żołnierzy. Wizyta w punkcie obserwacyjnym na wzgórzu Dorasan, skąd rozpościera się widok na Koreę Północną. Rejs po rzece Han. Nocleg w Seulu.

    

4

Seul / Park Narodowy Seoraksan

Przejazd do Fortu Hwaseong  , położonego w Suwon na południe od Seulu. Fort został wybudowany w 1796 r. przez króla Jeongjo z dynastii Joseon (1392-1910) i był dużym osiągnięciem ówczesnej inżynierii. Przejazd do portowego miasta Sokcho, położonego na terenie Parku Narodowego Seoraksan  , słynącego z unikatowej flory i fauny. Nocleg w Sokcho.

    

5

Park Narodowy Seoraksan / Gyeongju

Wjazd kolejką na wysokość 800 m n.p.m., skąd rozpościera się przepiękny widok na otaczające góry. Zwiedzanie świątyni Sinheungsa – jednej z najstarszych i najważniejszych świątyń w Korei. Przejazd (ok. 5 godz.) do starożytnej stolicy okresu Silla, Gyeongju, które z powodu dużej ilości starożytnych zabytków nazywane jest muzeum bez ścian. Nocleg w Gyeongju.

    

6

Gyeongju

Zwiedzanie głównych atrakcji miasta: pochodzącej z VI w. świątyni Bulguksa   oraz granitowych grot Seokguram  , znajdujących się na zboczu góry Toham. Wizyta przy starożytnym obserwatorium astronomicznym Cheomsungdae. Oglądanie pałacu na wodzie – Anabji. Wizyta w muzeum historycznym miasta Gyeongju, gdzie można zapoznać się z bogatą historią okresu Silla. Nocleg w Gyeongju.

  

7

Gyeongju / Busan / Osaka / Kioto

Przejazd na lotnisko do nadmorskiego miasta Busan (drugie pod względem wielkości miasto w Korei Południowej). Przelot do Osaki – głównego miasta regionu Kansai. Wizyta na tarasie widokowym wieżowca Umeda Sky Building, z którego rozpościera się widok na miasto i okolicę. Zwiedzanie samurajskiego zamku Osaka, który ze względu na kolor zdobień nazywany jest złotym lub brokatowym zamkiem. Przejazd do Kioto, które do 1868 r. było stolicą Japonii i jest uważane za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Nocleg w Kioto.

      

8

Kioto / Nara

Przejazd pociągiem osobowym do Nary – pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710-784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni. Zwiedzanie świątyni Todaiji   , gdzie znajduje się liczący 15 m wysokości, największy na świecie wykonanym z brązu posąg Buddy   . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga   – shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Po lunchu, przejazd pociągiem do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii, które tworzą kilkukilometrowy korytarz. Nocleg w Kioto.

    

9

Kioto / Tokio

Zwiedzanie Kioto rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo wraz z przylegający pięknym ogrodem  - pałacowej rezydencji szogunów z początku XVII w. słynącej ze „słowiczej podłogi”. W czasie zwiedzania zapoznanym się historią i zwyczajami słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji)  , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Na lunch zjemy najsłynniejszą potrawę japońską czyli sushi. Spacer po starej części Kioto - Kiyomizu oraz wizyta w XVII-wiecznej świątyni Kiyomizu  , z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Wizyta w dzielnicy gejsz Gion, gdzie drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie przywołują czasy, gdy po ulicach Kioto przechadzały się gejsze. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Nocleg w Tokio.

Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano z Kioto do Tokio.

    

10

Tokio / góra Fuji

Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) – wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową na szczyt Komagatake, z którego roztacza się widok na Fuji i archipelag wysp Izu. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio.

W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.

      

11

Tokio

Zwiedzanie stolicy Japonii komunikacją miejską, które zaczniemy od postoju przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbol władzy cesarskiej. Następnie wizyta w Meijijingu – sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum wszelakiej mody, gdzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na ostatnie zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Wjazd na taras widokowy futurystycznego biurowca Tokyo Metropolitan Building. Wieczorem przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko – popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Nocleg w Tokio.

  

12

Wylot z Japonii

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy PLL LOT lub innymi liniami z przesiadką.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Seul i Tokio - Warszawa PLL LOT lub innymi liniami z przesiadką oraz przelot na trasie Busan - Osaka.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem, mikrobusem lub komunikacją miejską.
 3. Przejazd szybkim pociągiem shinkansen na trasie Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Kioto - Nara - Kioto.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce pod każdym dniem programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne na miejscu).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem RP wyjeżdżających do Japonii i Korei w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

260 000 PLN - dopłata 16 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

Nowość w ofercie CT Poland na 2018 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?