Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Karaiby - rejs z USA do Panamy / 15 dni

Terminy i Ceny

62153380  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

NOWOŚĆ! Karaiby! Rejs statkiem pasażerskim linii Princess Cruises. 

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Miami z przesiadką. Nocleg w Miami.

2

Miami - rozpoczęcie rejsu

Przejazd do portu w Fort Lauderdale. Wejście na statek linii Princess Cruises. Zapoznanie ze statkiem. Około godziny 17 rozpoczęcie rejsu. Nocleg na statku. Rodzaj kabiny: kabina z oknem. Dopłata do kabiny z balkonem 400 USD.

    

3

dzień na morzu

Cały dzień na morzu, podczas którego można korzystać z licznych atrakcji statku, takich jak musicale, pokazy magii, filmy fabularne, występy komików i kluby nocne. Można zrelaksować się na leżaku, nadrobić zaległości w czytaniu, słuchać muzyki, czy też zanurzyć się w basenie ze słodką wodą lub w jednej z wanien z hydromasażem. Nocleg na statku.

    

4

Kajmany

Przypłynięcie do jednej z wysp należących do Kajmanów (ok. godz. 7 rano). Kiedy w 1503 r. Kolumb przybył na Kajmany, znalazł żółwie morskie w takiej obfitości, że chciał nazwać te wyspy Las Tortugas. Znane ze swojej pirackiej przeszłości, Kajmany są karaibskim rajem z białymi plażami, koralowymi ogrodami i spektakularnymi wrakami statków leżącymi w wodach przybrzeżnych. Połączenie naturalnego piękna i kosmopolitycznego stylu nowych miast sprawia, że port Wielki Kajman jest doskonałym miejscem dla dzisiejszych poszukiwaczy przygód. Wielki Kajman jest portem kotwicowym, więc na ląd przemieścimy się za pośrednictwem tzw. tenderów (tratw). Zwiedzanie najciekawszych miejsc wyspy, a następnie powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs ok. godz. 17. Nocleg na statku.

    

5

dzień na morzu

Cały dzień na morzu, możliwość korzystania z licznych atrakcji statku.

    

6

Kartagena (Kolumbia)

Przypłynięcie do Kartageny (ok. godz.7 rano). Kartagena  to miasto zanurzone w burzliwej historii. Było portem tranzytowym dla transportu bogactw Ameryki Południowej wywożonych przez Hiszpanów. Zostało założone w XVI wieku przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Hereida. Rozkwit zawdzięcza handlowi złotem, srebrem oraz niewolnikami. Było siedzibą hiszpańskiego wicekróla i najważniejszym portem tej części Ameryki Południowej. Dobrze zbudowane fortyfikacje Kartageny przez ponad 200 lat broniły jej przed morskimi piratami. Starówka Kartageny otoczona potężnymi murami jest dobrze zachowana i uważana za najpiękniejszy zabytek architektury kolonialnej w całej Ameryce Południowej. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs ok. godz. 18. Nocleg na statku.

    

7

Panama - Kanał Panamski - Colon

Przypłynięcie do Kanału Panamskiego. Statek przepływa przez część kanału do Jeziora Gatun. Odwiedzimy starą Panamę, czyli Panamę Viejo, ale też nową część miasta. Podziwianie ruin starego miasta Panamy, założonego w 1519 r. przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro Ariasa de Ávila. Dwa lata po spaleniu Panama Viejo w 1671 r. zbudowano nowe miasto Panama, na półwyspie, 5 mil od pierwotnej osady. W nowym mieście zobaczymy Casco Antiguo. Jest to część kolonialna i prezentuje mieszankę stylów architektonicznych, które z kolei odzwierciedlają różnorodność kulturową kraju. Są tu wpływy karaibskie, francuskie i hiszpańskie. W czasie spaceru obejrzymy między innymi Metropolitan Cathedral i National Theatre oraz Las Bóvedas – hiszpański fort położony nad morzem na końcu półwyspu. Spacer wzdłuż murów zapewnia niepowtarzalny widok na panoramę Panama City po drugiej stronie zatoki. Powrót na statek, który przypłynie do miejscowości Colon. Wypłynięcie w dalszy rejs. Nocleg na statku.

    

8

Limon (Kostaryka)

Przypłynięcie (ok. godz. 7 rano) do Limon w Kostaryce. Wizyta w założonym w 1997r. centrum leniwców, gdzie można obserwować te wolno poruszające się, średniej wielkości ssaki, przystosowane do życia w dżungli Środkowej i Południowej Ameryki. Poznamy z bliska leniwce; niebezpieczeństwa, z którymi borykają się w lesie deszczowym i kroki podejmowane w celu ochrony przyszłości tego gatunku. Następnie spływ kajakowy wzdłuż rzeki Estrella i spacer przez gęsty las deszczowy. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs ok. godz. 18. Nocleg na statku.

    

9

dzień na morzu

Cały dzień na morzu, podczas którego można korzystać z licznych atrakcji statku. Warto spędzić wieczór oglądając filmy w kinie pod gwiazdami, tzw. Movies Under the Stars®, gdzie obsługa przed seansem przyniesie koce i pop­corn. Można z przyjaciółmi udać się na przekąskę czy wino do tzw. Piazza, by cieszyć się rozrywką w stylu street performerów. Nocleg na statku.

    

10

Ocho Rios (Jamajka)

Przypłynięcie (ok. godz. 7 rano) do Ocho Rios na Jamajce. Wycieczka na zwiedzanie. Ocho Rios (po hiszpańsku „Osiem rzek”) znajduje się na północnym wybrzeżu Jamajki – 67 mil na wschód od Montego Bay. Niebieskozielone góry, białe piaszczyste plaże, bryza unosząca się nad usianymi kwiatami wzgórzami – to uczta dla zmysłów. Oszałamiająca przyroda i wyjątkowe społeczeństwo, kształtowane przez wpływy brytyjskie, afrykańskie, hiszpańskie i azjatyckie sprawiają, że Jamajka jest miejscem niezapomnianym. Ocho Rios, oprócz spektakularnych rzek, znane jest z wodospadów, w tym słynnych wodospadów rzeki Dunn. Powrót na statek. Wypłynięcie w dalszy rejs ok. godz. 16. Nocleg na statku.

    

11

dzień na morzu

Cały dzień na morzu, możliwość korzystania z licznych atrakcji statku.

    

12

zakończenie rejsu - Fort Lauderdale - Miami

Przypłynięcie do Fortu Lauderdale. Zakończenie rejsu i pożegnanie statku. Przejazd do hotelu. Nocleg w Miami.

    

13

Miami

Dzień wolny. Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczek po okolicy (za dodatkową opłatą). Nocleg w Miami.

  

14

Wylot z Miami

Wykwaterowanie do godziny 12. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką.

    

15

Powrót do Warszawy

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przeloty międzynarodowe wg programu.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem.
 3. Zakwaterowanie w hotelu *** w Miami w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Podczas rejsu zakwaterowanie w kabinie 2-os z OKNEM.
 7. Serwis bagażowy: podczas wejścia i zejścia ze statku
 8. Serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie, wieczorne przygotowanie łóżek
 9. Posiłki podczas rejsu: śniadanie, lunch, przekąski między posiłkami, kolacja;
 10. Napoje do posiłków: herbata, zwykła kawa, woda stołowa i lemoniada w restauracji bufetowej  
 11. Korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku: basen, jacuzzi, boiska sportowe, fitness center
 12. Udział w imprezach organizowanych na statku: przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka i dancingi, wstęp do kasyna
 13. Opłaty portowe i taksy podczas rejsu.
 14. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 15. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 16. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 17. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Posiłków w USA.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców w USA (15 USD płatne w USA).
 3. Kosztów Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży do USA (ESTA), 14 USD.
 4. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
 5. Podczas rejsu cena nie obejmuje: Napojów  gazowanych,  alkoholowych, wody mineralnej  (istnieje możliwość wykupienia pakietu Al. Inclusive)
 6. Obowiązkowych napiwków na statku: 145 USD/os
 7. Wycieczek fakultatywnych podczas rejsu nie ujętych w programie
 8. Wydatków osobistych (fryzjer, odnowa biologiczna – wstęp oraz zabiegi, telefon poza statek, internet, pralnia, czyszczenie butów).

 

Wymagania dot. paszportu:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 strony wolne.

 

Stany Zjednoczone:
Elektroniczne potwierdzenie podróży (ESTA) do USA, wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej: esta.cbp.dhs.gov

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 14 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 33 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?