Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Jedwabny Szlak i stepy Mongolii Wewnętrznej

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Trasa przygotowana na zamówienie, zaprojektowana z myślą o osobach, które miały już okazję odwiedzić Państwo Środka, ale tym razem chciałyby zobaczyć Chiny z mniej znanej, mniej komercyjnej strony. Na trasie znalazły się najważniejsze miejsca Jedwabnego Szlaku w tym Pekin, Lanzhou, gdzie zobaczymy również jeden z piękniejszych buddyjskich klasztórów - słynne Xiahe, Jiayuguan z monumelntalną twierdzą i najlepszym na świecie muzeum Wielkiego Muru Chińskiego, a także muzułmańskim Urumqi.

Ta trasa to:

4000 KM

15 OSÓB

3

17 DNI

NIEZWYKŁEJ PODRÓŻY PRZEZ MIASTA,

PUSTYNIE I STAROŻYTNE TWIERDZE

MAŁA KAMERALNA GRUPA,

DOŚWIADCZONY PILOT

UNIKALNE MIEJSCA UNESCO

PODRÓŻY,

JEDYNA TAKA TRASA NA RYNKU POLSKIM

 

 

 1 

Wylot z Warszawy

Spotkanie w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

   

 2 

Pekin

Przylot do Pekinu. Zwiedzanie Świątyni Nieba  – najpiękniejszej pekińskiej świątyni, którą dwa razy w roku odwiedzał cesarz, aby pokłonić się Niebu. Spacer po ulicy Qianmen, leżącej na osi łączącej Zakazane Miasto ze Świątynią Nieba. W dawnych czasach cesarz podążał nią, aby dwa razy w roku pokłonić się Niebu. Przez lata zapomniana, dziś ulica wypiękniała, stając się jednym z najmodniejszych i najciekawszych w mieście deptaków. Nocleg w Pekinie.

 

 3 

Pekin

Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego , znanego jako Zakazane Miasto. Podczas zwiedzania przejdziemy przez oficjalną, ceremonialną część pałacu m.in. Pawilon Najwyższej Harmonii, ale również mniej oficjalną, aby zobaczyć jak mieszkały cesarzowe i cesarski dwór. Zwiedzanie Pałacu Letniego  – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Podczas spaceru po terenie pałacu zobaczymy Pawilon Życzliwości i Długowieczności, Pawilon Nefrytowych Fal, przejdziemy Długą Galerią, która kryje prawie 14000 unikalnych malowideł, do podnóża Wzgórza Długowieczności, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Kunming, Most Siedemnastu Łuków i nieodległe Pachnące Wzgórza. Wizyta w pałacu będzie również okazją, aby poznać losy cesarzowej Cixi, najpotężniejszej kobiety rządzącej Chinami. Wizyta w centrum hodowli pereł, gdzie poznamy sposób hodowli i różnorodność tych klejnotów. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Hohhot (miejsca sypialne)

    

 4 

Hohhot / stepy Xilamuren

Przyjazd do Hohhot, stolicy Mongolii Wewnętrznej. Hohhot, który jest stolicą regionu dopiero od 1952 r. przyciąga miłośników bezkresnych stepów. Daje również możliwość obserwowania życia przedstawicieli mniejszości mongolskiej. Zwiedzanie miasta: największa w mieście, wybudowana w XVI w. świątynia Da Zhao, utrzymana w hinduskim stylu nietypowa Świątynia Pięciu Wież. Przejazd do znajdujących się ok. 80 km od Hohhot stepów Xilamuren. Historia Mongolii Wewnętrznej związana jest z bezkresnymi trawiastymi równinami. Wizyta w Xilamuren daje możliwość noclegu w tradycyjnej jurcie mongolskiej, ucztę m.in. w postaci przyrządzanej w lokalny sposób baraniny, oglądanie tradycyjnych zawodów sportowych takich jak łucznictwo czy zapasy, a także odwiedzenia jednego z miejsc kultu. Nocleg w jurcie.

 

 5 

stepy Xilamuren / Hohhot / Baotou  

Powrót do Hohhot. Przejazd do Baotou. Wycieczka w nieodległego Wąwozu Grających Piasków, gdzie niektóre wydmy wznoszą się na wysokość 90 m. Nocleg w Baotou.

  

 6 

Baotou / Lanzhou

Wizyta w klasztorze Wudang, pochodzącym z 1749 r., najlepiej zachowanym klasztorze buddyzmu tybetańskiego w regionie, należącym do szkoły Gelug (Żółtych Czapek). Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Lanzhou – stolicy prowincji Gansu (miejsca sypialne).

    

 7 

Lanzhou

Przyjazd do Lanzhou. Lanzhou łączy pustynne tereny północnego zachodu z Chinami środkowymi, a w przeszłości było jednym z większych ośrodków Jedwabnego Szlaku. Zwiedzanie miasta: park Wzgórza Białej Pagody, którego nazwa nawiązuje do konstrukcji z XIII w.; Muzeum Prowincji Gansu, gdzie przechowywany jest słynny na cały świat Lecący Koń – rzeźba z brązu, wykonana 2 tys. lat temu i znaleziona w grobowcu cesarza Wschodniej dynastii Han; Most Sun Jat-sena, pierwszy stalowy most w górnym biegu Żółtej Rzeki.

  

 8 

Lanzhou / Xiahe

Przejazd autokarem do Xiahe (ok. 4 godz.). Spacer po miasteczku daję okazję podpatrzeć jak tradycyjnie ubierają się Tybetańczycy, jak piękne Tybetanki noszą biżuterie. Nocleg w Xiahe.

     

 9 

Xiahe / Lanzhou

Zwiedzanie XVIII-wiecznego klasztoru Labrang – największego poza Tybetem ośrodka religijnego buddyzmu szkoły Żółtych Czapek. Powrót do Lanzhou. Wyjazd nocnym pociągiem do Jiayuguan (miejsca sypialne).

        

10 

Jiayuguan / Dunhuang

Przyjazd do Jiayuguan. Zwiedzanie pochodzącego z czasów dynastii Ming, najbardziej wysuniętego na zachód fragmentu Wielkiego Muru, twierdzy Jiayuguan oraz tzw. wiszącego muru. Wizyta w Muzeum Wielkiego Muru. Przejazd do Dunhuang – ostatniej na Jedwabnym Szlaku stacji przed rozległą pustynią Takla Makan (ok. 4-5 godz.). Nocleg w Dunhuang.

    

11 

Dunhuang / Groty Mogao

 

Całodzienna wycieczka do najsłynniejszego zabytku Chin północno-zachodnich – Grot Mogao . Dziesiątki niezwykłych i doskonale zachowanych fresków zostały ponownie odkryte dla świata zachodniego na początku XX w. Przejazd w pobliskie Góry Śpiewających Piasków, gdzie znajduje się również urokliwe Jezioro Półksieżyca. Przejazd na dworzec kolejowy w Liuyuan. Przejazd nocnym pociągiem do Turfan (miejsca sypialne).

    

12 

Turfan / Jiaohe / Bezeklik

Przyjazd do Turfan. Wizyta w drugiej najgłębszej depresji na świecie - kotlinie turfańskiej. Zwiedzanie tzw. meczetu Imina oraz ruin pobliskiego Jiaohe, jednego z ośrodków, które swoje istnienie zawdzięczały funkcjonowaniu Jedwabnego Szlaku. Wizyta w Dolinie Winogron. Przejazd przez tzw. płonące góry do Bezeklik, gdzie zachowały się interesujące pozostałości klasztoru buddyjskiego wskazujące na znaczne wpływy zoroastriańskie i indoirańskie. Nocleg w Turfan.

  

13 

Turfan / Urumczi

Przejazd do Urumczi – stolicy Regionu Autonomicznego Xinjiang (ok. 3 godz.). Wizyta na miejscowym bazarze oraz wycieczka nad słynne Niebiańskie Jezioro. Położone na wysokości niemal 2000 m n.p.m. jezioro otoczone jest szczytami osiągającymi wysokość nawet do 6000 m. Nocleg w Urumczi.

    

14 

Urumczi / Szanghaj

Transfer na lotnisko i przelot do Szanghaju. Czas wolny. Nocleg w Szanghaju.

        

15 

Szanghaj

Wizyta na głównym placu Szanghaju – placu Ludowym oraz w Muzeum Szanghajskim, posiadającym jedną z najlepszych kolekcji sztuki chińskiej. Czas wolny w muzeum pozwoli wybrać najbardziej nas interesujący dział tematyczny z kilku dostępnych (stroje mniejszości, kolekcja brązów, monet, malarstwa i kaligrafii oraz rzeźby). Zwiedzanie świątyni Nefrytowego Buddy. Wizyta w miasteczku handlowym Yuyuan, zwanym starym miastem. Spacer po bulwarze nad rzeką Huangpu – słynnym Bundzie oraz po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Wizyta w dzielnicy Pudong, która stała się wizytówką miasta i dowodem potęgi ekonomicznej Chin. Aby podziwiać panoramę Szanghaju wjedziemy windą na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perła Orientu” lub majestatycznego budynku Jinmao. Wieczorem rejs po rzece Huangpu. Nocleg w Szanghaju.

  

16 

Zhujiajiao / Wylot do Polski

Półdniowa wycieczka poza miasto. Przejazd do położonej na wodzie, liczącej 900 lat historii i przepojonej klimatem dawnych Chin miejscowości Zhujiajiao. Spacer wzdłuż przecinających miasteczko kanałów połączonych łukowatymi mostkami pozwoli nam „cofnąć czas” do ery panowania dynastii Ming i Qing. Rejs łódką po kanałach, podczas którego spojrzymy na miasteczko z innej perspektywy. Powrót do Szanghaju. Czas wolny, który można przeznaczyć na spacery i zakupy w słynnych szanghajskich pasażach handlowych, ulicy Nankińskiej, Huaihai czy Syczuańskiej oraz na relaks w dzielnicy kawiarni i pubów – Xintiandi – dawnej koncesji francuskiej. Kolacja pożegnalna, podczas której spróbujemy dań kuchni szanghajskiej. Po kolacji transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

   

17 

Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Szanghaj – Warszawa w klasie ekonomicznej (planowany przelot Qatar Airways).
 2. Przelot na trasie Urumczi-Szanghaj w klasie ekonomicznej.
 3. Przejazdy wg programu pociągami (miejsca sypialne na trasie Pekin-Hohhot, Baotou – Lanzhou, Lanzhou - Jiayuguan, Liuyuan – Turfan, przedziały 4-os.), autokarami lub mikrobusami.
 4. Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju) oraz jeden nocleg w pokojach stylizowanych na tradycyjne jurty z łazienkami.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Zakwaterowanie ze śniadaniami.
 8. Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
 9. Wizę chińską dla posiadaczy paszportu RP.
 10. Podatek VAT. 

 

Cena nie obejmuje:

 1. Posiłków poza śniadaniami i napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 85 USD/os., płatne w Chinach). 
 3. Usług bagażowych w hotelach. 
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania. 
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie. 
 6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.

 

Trasa realizowana na zamówienie, po raz pierwszy w tej konfiguracji.