Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Irian Jaya, czyli Papua Zachodnia na wyspie Nowa Gwinea i Sumatra

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

 

 1 
wylot z warszawy 

Wylot z Warszawy do Medan przez porty lotnicze.   

 2 
Medan (wyspa Sumatra)

Przylot do Medan. Transfer do hotelu. Nocleg w Medan. 

 3 
MEDAN / TANGAHAN

Krótki objazd miasta. Postój przy Wielkim Meczecie, który jest uważany za jeden z najładniejszych w Indonezji. Wizyta w świątyni chińskiej. Przejazd do Tangahan (ok. 6 godzin). Nocleg w eco-lodge.   

 4 
TANGAHAN

Półdniowy pobyt w Tangahan. Przejażdżka na słoniach (ok. 30 min.), a następnie lekki trekking w głąb dżungli. Przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć żyjące na wolności w tym regionie zwierzęta jak orangutany czy nosacze sundajskie. Nocleg w eco-lodge.  

 5 
TANGAHAN / BUKIT LAWANG

Przejazd jeepami do Bukit Lawang. Po drodze postój w wioskach, aby poobserwować życie lokalnej społeczności. W czasie przejazdu będzie można podziwiać przepiękne krajobrazy równikowe. Zakwaterowanie w eco-lodge w Bahorok. Dla zainteresowanych możliwa kąpiel w rzece Bahorok. Po wypoczynku wycieczka w głąb dżungli aby zobaczyć karmione na wolności orangutany. Powrót do hotelu. Nocleg.   

 6 
TANGAHAN / BERASTAGI

Powrót do Medan (ok. 5 godzin), a następnie przejazd do Berastagi leżącego na wyżynie Karo urokliwego miasteczka. Po drodze postój w wiosce w Peceren aby zobaczyć tradycyjne domy Karo Batak. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze. Nocleg w Berastagi. 

 7 
BERASTAGI / PARAPAT / WYSPA SAMOSIR 

Przejazd do Parapat malowniczą drogą wśród pól i plantacji kokosów. Po drodze będzie można podziwiać widoki jeziora Toba. Postój przy wodospadzie Sipiso-Piso na północnym brzegu jeziora i pałacu króla Bataków – Simalungun w Pematang Purba. Przeprawa łodzią po jeziorze Toba z portu Parapat na wyspę Samosir. Nocleg na wyspie Samosir.    

 8 
WYSPA SAMOSIR / PARAPAT 

Wycieczka dookoła wyspy Samosir , która jest centrum kultury ludu Batak Toba. Po drodze postoje w wioskach: Ambarita, która słynie z produkcji mebli z megalitów zdobiące tradycyjne domy miejscowej ludności oraz wiosce Bataków, w której znajduje się grób króla Sidabutara. Pokaz regionalnych tańców. Możliwa kąpiel w krystalicznie czystym jeziorze Toba. Powrót do Parapat. Nocleg w Parapat.   

 9 
PARAPAT / SIPIROK / PADANG SIDEMPUANA 

Przejazd do położonej w północnej części wyspy Sumatra miejscowości Sipirok (ok. 8 godzin). Po drodze wizyta w wiosce Lumbag Binang oraz miasteczku Balige, interesującym ze względu na piękne ornamenty na przydrożnych budynkach o przeznaczeniu handlowym. Jak czas pozwoli postój w innych wioskach jak Jangga czy Porsea. Nocleg w Padang Sidempuan.   

10 
PADANG SIDEMPUANA / BUKIT TINGGI  

Przejazd przez środkową część wyspy Sumatry do położonej już na półkuli południowej miejscowości Bukit Tinggi. Po drodze pamiątkowe zdjęcie na równiku. Przejazd drogą wśród urzekających swoją urodą pejzaży. Postój w wiosce Usortolang, w której będzie można zobaczyć tradycyjne domy Mandailing Batak oraz w wiosce Purba. Przyjazd do Bukit Tinggi, jednego z większych miast zachodniej Sumatry, położonego na wyżynie Minangkabau. Nocleg w Bukit Tinggi.   

11 
BUKIT TINGGI 

Zwiedzanie regionu Bukit Tinggi położonego na wysokości ok. 930 m n.p.m., otoczonego szczytami Marapi i Sinngalang. W czasach kolonialnych miasto było ważną faktorią holenderską. Jest to centrum kultury ludu Minangkabau, znanego z panującego wśród jego członków matriarchatu. Postój przy wieży zegarowej Jam Gadang. Zwiedzanie lokalnego muzeum. Wycieczka do kanionu Harau. Jego strome, skalne ściany porośnięte są dżunglą, w której żyją różne gatunki zwierząt. Wycieczka do muzeum Rumah Gadang, w którym stoi tradycyjny dom rodzinny plemienia Minangkabau o oryginalnej architekturze. Podziwianie widoków jeziora Singkarak. Nocleg w Bukit Tinggi.   

12 
BUKIT TINGGI / PADANG / JAKARTA (wyspa Jawa) / JAYAPURA (wyspa Nowa Gwinea)

Przejazd do Padang, a stamtąd przelot do Jayapura via Dżakarta, miasta leżącego na wyspie Nowa Gwinea. W miarę możliwości zwiedzanie Padang.   

13 
JAYAPURA / WAMENA

Przylot do Jayapury, stolicy prowincji Papua Zachodnia. Następnie przelot do Wamena – miejscowości położonej w dolinie Baliem, otoczonej Górami Śnieżnymi. Po przylocie - transfer do hotelu. Po drodze wizyta na lokalnym targu Jibama. Podziwianie widoków na okolicę ze wzgórza Napua. Nocleg w Wamena.     

14 
DOLINA BALIEM

Przejazd do południowej części doliny Baliem, do wioski Sogokmo. Trekking doliną rzeki Baliem do wioski Kurima lub innej (ok. 4 godzin). Po drodze spotkania z rdzennymi mieszkańcami doliny – Dani, Lani i Yali, o których świat dowiedział się dopiero w latach 40. XX wieku. Podczas trekkingu okazja do podziwiania wspaniałych widoków, jakie tworzy tutejsza bujna przyroda. Postój w wiosce Sienma przy lokalnym kościele. Przejście przez wiszący most i zakończenie trekkingu w wiosce Kurima lub innej wiosce. Nocleg w Wamena.    

15 
DOLINA BALIEM

Uczestnictwo w rytuale zabijania prosiaka w Obia (Pig Feast and Dance). Wycieczka do papuaskiej wioski w okolicy Jiwika. Jej mieszkańcy znani są z tajemniczego rytuału balsamowania zwłok ważnych członków plemienia. Można tu obejrzeć 250-letnia mumię przodka w pełnym rynsztunku bojowym. Zwiedzanie jaskiń Wosi. Następnie wizyta w wiosce Wondugul i oglądanie tradycyjnych domów (Honai). Po południu powrót do hotelu na kolację. Nocleg w Wamena.  

16 
WAMENA / SUROBA

Przejazd do wioski Suroba. Lekki trekking do wioski Aikima, gdzie będzie możliwość zapoznania się z życiem lokalnej społeczności. Nocleg w Wamena.   

17 
WAMENA / JAYAPURA

Rano transfer na lotnisko w Wamena. Przelot do Jayapury, położonej nad zatoką Yos Sudarso. Objazd miasta uważanego za najnowocześniejsze i najlepiej rozwinięte w tej części Indonezji. Wizyta w Muzeum Antropologicznym. Pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem gen. Douglasa Mac Arthura, dowódcy armii alianckich na południowo-zachodnim Pacyfiku podczas II wojny światowej. Nocleg w Jayapurze.  

18 
JAYAPURA

Transfer na lotnisko i przelot do Polski.  

19 
przylot do warszawy

Przylot do Warszawy. 

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zrelizowaniem podobnej lub tej samej trasy prosimy o kontakt z biurem lub złożenie zapytania przez formularz na stronie.