Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Festiwal Rzeźb Lodowych w Harbinie na Chiński Nowy Rok

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Festiwal Rzeźb Lodowych w Harbinie podczas Chińskiego Nowego Roku

1
Wylot z Warszawy    

Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z możliwą przesiadką.

  

 

2
Pekin    

Przylot do Pekinu. Wizyta na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zwiedzanie Świątyni Nieba  – symbolu Pekinu. Spacer po ulicy Qianmen, leżącej na osi łączącej Zakazane Miasto ze Świątynią Nieba. W dawnych czasach cesarz podążał nią, aby dwa razy w roku pokłonić się Niebu. Przez lata zapomniana, dziś ulica wypiękniała, stając się jednym z najmodniejszych i najciekawszych w mieście deptaków. Nocleg w Pekinie.

  

 

3
Pekin / Wielki Mur    

Wycieczka poza miasto. W programie wizyta na Wielkim Murze . Wizyta w strefie sztuki 798 – najbardziej awangardowym miejscu stolicy Chin. Strefa sztuki 798 to kompleks pofabryczny, w którym otwarto kilkadziesiąt galerii chińskiej sztuki współczesnej oraz restauracje i sklepiki. Wieczorem kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

  

 

4
Pekin    

Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego , znanego jako Zakazane Miasto. Pałac Cesarski przez wieki niedostępny dziś otwiera podwoje dla zwykłych śmiertelników. Przejażdżka rikszami po hutongach – najstarszej części Pekinu. Czas wolny w położonej nad jeziorem dzielnicy Houhai, gdzie znajdują się liczne puby i kluby. Fakultatywnie przedstawienie opery pekińskiej. Nocleg w Pekinie.

  

 

5
PekiN

Przejazd obok obiektów olimpijskich. Zwiedzanie Pałacu Letniego  – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach oraz ulubionego miejsca odpoczynku cesarzowej Cixi. Wizyta w centrum hodowli pereł. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Harbinu (miejsca sypialne).

    

 

6
Harbin

Przyjazd do Harbinu. Miasto, zwane „małą Moskwą”, ze względu na rosyjską architekturę nadal przypomina przyczółek carów. Zimowe temperatury stwarzają idealne warunki dla widowiskowego Festiwalu Rzeźb Lodowych. Zwiedzanie miasta: m.in. wspaniałej cerkwi św. Zofii - najbardziej charakterystycznego rosyjskiego gmachu w mieście. Obecnie cerkiew jest siedzibą Centrum Architektury i Sztuki. Wizyta w ciągnącym się wzdłuż rzeki Songhua Parku Stalina – ostatnim w Chinach miejscu upamiętniającym radzieckiego wodza. Przy nabrzeżu rzeki Songhua, która wpływa dalej do Amuru zobaczyć można również wzniesiony w 1958 r. imponujący Pomnik Ochrony Przeciwpowodziowej. To również gwarne miejsce spotkań mieszkańców Harbinu, gdzie przyjemnych kąpieli w lodowatej wodzie zażywają chińskie „morsy”, dzieci zjeżdżają na sankach czy jeżdżą na łyżwach. Nocleg w Harbinie.

  

 

7
Harbin

Wizyta na słynnej na cały świat Wystawie Rzeźb Lodowych. Przez kilka tygodni na przełomie stycznia i lutego Park Zhaolin zmienia się w bajkowa krainę z wyrzeźbionymi w lodzie posągami, budowlami i świątyniami. Wizyta w Lodowym i Śnieżnym Świecie – największym na świecie lodowym parku architektonicznym oraz na wystawie lodowych latarni, które oświetlone tysiącem lampek robią ogromne wrażenie. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Pekinu (miejsca sypialne).

    

 

8
Pekin

Przyjazd do Pekinu. Transfer do hotelu. Dla chętnych wycieczka po mieście komunikacją miejską z pilotem wycieczki. Czas wolny można przeznaczyć na zakupy w którymś z handlowych pasaży, wycieczkę do Świątyni lamajskiej Yonghegong lub niespieszne spacery w okolicach Wieży Bębnów i Wieży Dzwonów. Nocleg w Pekinie.

 

9
Wylot z Chin

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z możliwą przesiadką.

  

 PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z możliwą przesiadką w jednym z portów lotniczych.
 2. Przejazdy wg programu: autokarami lub mikrobusami, pociągiem na trasie Pekin - Harbin - Pekin (miejsca sypialne).
 3. Zakwaterowanie w hotelu **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce pod każdym dniem programu) wraz z jedną szklanką napoju bezalkoholowego do lunchu i kolacji.
 7. Usługi bagażowe w hotelu.
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Wizę chińską dla posiadaczy paszportu RP.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Podatek VAT.   

 

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (35 USD płatne w Chinach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotnisku.

 

Wymagania dot. paszportu:

W celu uzyskania wizy chińskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 kartki wolne.

 

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.