Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Chiny - Tęczowe Góry na Jedwabnym Szlaku / 14 dni

Terminy i Ceny

64801340  

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE. Trasa przygotowana  z myślą o osobach, które miały już okazję odwiedzić Państwo Środka, ale tym razem chciałyby zobaczyć Chiny z mniej znanej, komercyjnej strony. Na trasie znalazły się najważniejsze miejsca Jedwabnego Szlaku w tym Pekin, Lanzhou, Jiayuguan z monumelntalną twierdzą i najlepszym na świecie muzeum Wielkiego Muru Chińskiego. Będzie można poobcować z naturą po przez odwiedzenie najsłynniejszej pustyni Gobi, oraz zobaczyć niesamowite Tęczowe Góry.


Dla kogo: trasa dla każdego, kto chciałby poznać najpiękniejsze  miejsca Chin, podróżować w gronie koneserów, doświadczonych podrózników. Idealnie sprawdzi się dla fotografów - malownicze Tęczowe Góry i urokliwa pustynia Gobi.


 Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych, bez specjalnych wymagań.


 ATUTY TEJ WYCIECZKI

 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* oraz nocleg w jurcie.
 • Wizyta w Narodowym Parku Geologicznym Zhangye Danxia, zwanym Górami Tęczowymi, gdzie zobaczyć można niesamowite kolory skał, które tworzą wysokie na setki metrów ścainy skalne o nietypowych krztałtach.
 • Najbardziej na zachód wysunięty odcinek Wielkiego Muru.
 • Przejażdzka na wielbłądziew jednej z oaz.
 • Pustynia Gobi.
 • Unikalna kuchnia chińska i mongolska.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 • Przelot wewnętrzny i bilety wstępu w cenie! 
 • Wiza w cenie wycieczki, brak opłaty za pośrednictwo wizowe.

 

1

Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2

Pekin

Przylot do Pekinu. Zwiedzanie Świątyni Nieba   – najpiękniejszej pekińskiej świątyni, którą dwa razy w roku odwiedzał cesarz, aby pokłonić się Niebu. Spacer po ulicy Qianmen, leżącej na osi łączącej Zakazane Miasto ze Świątynią Nieba. W dawnych czasach cesarz podążał nią, aby dwa razy w roku pokłonić się Niebu. Przez lata zapomniana, dziś ulica wypiękniała, stając się jednym z najmodniejszych i najciekawszych w mieście deptaków. Nocleg w Pekinie.

  

3

Pekin

Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego , znanego jako Zakazane Miasto. Podczas zwiedzania przejdziemy przez oficjalną, ceremonialną część pałacu m.in. Pawilon Najwyższej Harmonii, ale również mniej oficjalną, aby zobaczyć jak mieszkały cesarzowe i cesarski dwór. Zwiedzanie Pałacu Letniego   – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Podczas spaceru po terenie pałacu zobaczymy Pawilon Życzliwości i Długowieczności, Pawilon Nefrytowych Fal, przejdziemy Długą Galerią, która kryje prawie 14000 unikalnych malowideł, do podnóża Wzgórza Długowieczności, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Kunming, Most Siedemnastu Łuków i nieodległe Pachnące Wzgórza. Wizyta w pałacu będzie również okazją, aby poznać losy cesarzowej Cixi, najpotężniejszej kobiety rządzącej Chinami. Wizyta w centrum hodowli pereł, gdzie poznamy sposób hodowli i różnorodność tych klejnotów. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Hohhot (miejsca sypialne).

    

4

Hohhot / stepy Xilamuren

Przyjazd do Hohhot, stolicy Mongolii Wewnętrznej. Hohhot, który jest stolicą regionu dopiero od 1952 r. przyciąga miłośników bezkresnych stepów. Daje również możliwość obserwowania życia przedstawicieli mniejszości mongolskiej. Zwiedzanie miasta: największa w mieście, wybudowana w XVI w. świątynia Da Zhao, utrzymana w hinduskim stylu nietypowa Świątynia Pięciu Wież. Przejazd do znajdujących się ok. 80 km od Hohhot stepów Xilamuren. Historia Mongolii Wewnętrznej związana jest z bezkresnymi trawiastymi równinami. Wizyta w Xilamuren daje możliwość uczty m.in. w postaci przyrządzanej w lokalny sposób baraniny, oglądania tradycyjnych zawodów sportowych takich jak łucznictwo czy zapasy, a także odwiedzenia jednego z miejsc kultu. Nocleg w budynkach stylizowanych na tradycyjne jurty.

  

5

Xilamuren / Hohhot / Baotou

Powrót do Hohhot. Przejazd do Baotou. Wycieczka do nieodległego Wąwozu Grających Piasków, gdzie niektóre wydmy wznoszą się na wysokość 90 m. Nocleg w Baotou.

  

6

Baotou / Lanzhou

Wizyta w klasztorze Wudang, pochodzącym z 1749 r., najlepiej zachowanym klasztorze buddyzmu tybetańskiego w regionie, należącym do szkoły Gelug (Żółtych Czapek). Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem (miejsca sypialne) do Lanzhou – stolicy prowincji Gansu.

    

7

Lanzhou

Przyjazd do Lanzhou. Lanzhou łączy pustynne tereny północnego zachodu z Chinami środkowymi, a w przeszłości było jednym z większych ośrodków Jedwabnego Szlaku. Zwiedzanie miasta: park Wzgórza Białej Pagody, którego nazwa nawiązuje do konstrukcji z XIII w.; Muzeum Prowincji Gansu, gdzie przechowywany jest słynny na cały świat Lecący Koń – rzeźba z brązu, wykonana 2 tys. lat temu i znaleziona w grobowcu cesarza Wschodniej dynastii Han; Most Sun Jat-sena, pierwszy stalowy most w górnym biegu Żółtej Rzeki. Nocleg w Lanzhou.

  

8

Lanzhou / Wuwei

Przejazd do Wuwei (ok. 4 godz.), miasta, które zamyka od wschodu korytarz Hexi, drogę, którą tradycyjnie biegł Jedwabny Szlak. Wizyta w świątyni Leitai, gdzie znajduje się grobowiec cesarski dynastii Han oraz w świątyni Konfucjusza, zespole pawilonów otoczonych ogrodem. Na terenie kompleksu świątynnego znajduje się kamień z tekstami w tajemniczym i wciąż badanym języku xixia oraz imponująca brama południowa, przypominająca o wspaniałościach starożytnej architektury. Nocleg w Wuwei.

    

9

Wuwei / Zhangye / Góry Tęczowe Danxia

Przejazd do Zhangye (ok. 3 godz.), miasta, które pełniło niegdyś funkcję postoju dla wędrowców przemierzających Jedwabny Szlak. Wizyta w Narodowym Parku Geologicznym Zhangye Danxia, zwanym Górami Tęczowymi. Park znany jest przede wszystkim z niezwykłych kolorów skał, które tworzą ostre, nieraz wysokie na setki metrów ściany skalne o nietypowych kształtach. Są one wynikiem trwającej 24 miliony lat erozji piaskowców oraz innych skał, z których zbudowane są pogórza. W rezultacie krajobraz tworzą, przypominające tort, różnobarwne warstwy skalne. Obszar ten został uznany przez reporterów za jeden z najładniejszych krajobrazów formacji skalnych w Chinach. Jeżeli czas pozwoli wizyta w świątyni Dafo, będącej domem dla największego w Chinach posągu leżącego Buddy. Nocleg w Zhangye.

    

10

Zhangye / Jiayuguan

Dalszy przejazd do Jiayuguan (ok. 3 godz.), przez wieki uważanego przez Chińczyków za ostatni przed rozległą pustynią bastion cywilizacji. Zwiedzanie pochodzącego z czasów dynastii Ming, najbardziej na zachód wysuniętego fragmentu Wielkiego Muru, twierdzy Jiayuguan oraz tzw. wiszącego muru. Wizyta w muzeum Wielkiego Muru. Nocleg w Jiayuguan.

    

11

Jiayuguan / Dunhuang / groty Mogao

Przejazd do Dunhuang – ostatniej na Jedwabnym Szlaku stacji przed rozległą pustynią Gobi (ok. 5 godz.). Wycieczka do najsłynniejszego zabytku Chin północno-zachodnich – grot Mogao . Dziesiątki niezwykłych i dobrze zachowanych fresków zostały ponownie odkryte dla świata na początku XX w. Nocleg w Dunhuang.

    

12

Dunhuang / groty Mogao / Xi’an

Przejazd w pobliskie góry Śpiewających Piasków, na terenie której znajduje się jezioro Półksiężyca, Pustynia przechodząc w oazę pokazuje tu swe szczególne piękno. Pobyt na pustyni jest okazją do przejażdżki na wielbłądzie. Transfer na lotnisko. Przelot do Xi’an, miasta o historii ponad 2200 lat. Transfer do hotelu. Nocleg w Xi’an.

    

13

Xi’an / Armia Terakotowa

Przejazd do muzeum Armii Terakotowej , pochodzącej z III w. p.n.e. Poznamy historię Qin Shihuangdi i największej archeologicznej tajemnicy Chin – Mauzoleum Pierwszego Cesarza oraz zwiedzimy zakład, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi oraz wizyta w niewielkiej galerii, gdzie zapoznamy się ze słynnym malarstwem krajobrazowym i chińskim zodiakiem. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscu przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Wieczorem przedstawienieMuzyka i taniec z czasów dynastii Tang” – unikalne w skali Chin przedstawienie z udziałem śpiewaków i tancerzy. Uroczysta kolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Nocleg w Xi’an.

  

14

Wylot z Chin

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Xi’an - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot wewnętrzny na trasie Dunhuang – Xi’an.
 2. Przejazdy wg programu pociągami (miejsca sypialne na trasach Pekin – Hohhot oraz Baotou - Lanzhou), autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju), w Mongolii Wewnętrznej nocleg w domkach stylizowanych na jurty.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu) wraz z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu i kolacji.
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Wizę chińską dla posiadaczy paszportu RP.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

 

 Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne w Chinach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, na lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

W celu uzyskania wizy chińskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 strony obok siebie wolne.

 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)     

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:

140 000 PLN - dopłata 13 PLN/os.

260 000 PLN - dopłata 31 PLN/os. 

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom
stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa.
Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane
z udziałem w wycieczkach CT Poland.

Nowość w ofercie CT Poland na 2018 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?